• بروزرسانی ۱۴۰۰/۱۱/۱۳
  • 0k نظر «نمایش»

فراخوان جذب هیات‌ علمی دانشگاه آزاد در پایان بهمن‌ ماه

فراخوان جذب هیات‌ علمی دانشگاه آزاد در پایان بهمن‌ ماه

  • بروزرسانی:
  • دیدگاه: ۰ (نمایش)
  • دیدگاه‌های منتظر: ۰ دیدگاه
جزئیات بیشتر در مورد خبر

جذب هیات‌ علمی دانشگاه آزاد در پایان بهمن‌ ماه

جهت ورود به صفحه اصلی اخبار جذب هیات علمی اینجا کلیک نمایید


خبر 13 بهمن 1400: اطلاعیه جذب هیئت‌علمی دانشگاه آزاد در پایان بهمن‌ ماه

اشرفی گفت: فراخوان جذب هیئت‌علمی در اردیبهشت و آبان ماه هر سال انجام خواهد شد اما امسال فراخوان جذب در آبان ماه انجام نشد و قرار است در انتهای همین ماه برگزار شود.
به گزارش گروه رسانه‌های دیگر خبرگزاری آنا، کیفیت آموزش در دانشگاه‌ها یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های کشورهای توسعه‌یافته است؛ در این میان یکی از مهم‌ترین عوامل اثرگذار برای رسیدن به این کیفیت، حضور اعضای هیات‌علمی توانمند است، زیرا این افراد نه‌تنها وظیفه یاری‌دادن به دانشجویان برای ساخت دانش را برعهده دارند بلکه کارایی و اثربخشی دانشگاه تحت‌تاثیر مستقیم نحوه فعالیت و کیفیت فعالیت آنهاست. دکتر طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد معتقد است اساتید بازوان اصلی چرخش‌های تحول‌آفرین در دانشگاه آزاد اسلامی هستند؛ افرادی که در امور اداری و مسائل پیش‌رو با چرخ‌های مربعی‌شکل مواجه هستند باید با نیروی محرکه خود آن را به حرکت درآورند و چرخ مربعی را به هشت‌وجهی و درنهایت به چرخ دایره‌ای تبدیل کنند. او می‌گوید از سال 1398 که جمعیت دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی به کمتر از یک‌میلیون دانشجو رسید تا امروز هرسال 30 ‌هزار دانشجوی جدید جذب دانشگاه شده‌اند. دکتر طهرانچی معتقد است یکی از دلایل این افزایش اقبال عمومی، اعضای هیات‌علمی دانشگاه هستند، بنابراین در این دانشگاه یک اجتماع فرهنگی تربیتی از اعضای هیات‌علمی که مولد است و تربیت می‌کند، تشکیل شده است.
بر همین اساس مسئولان دانشگاه آزاد تلاش دارند تا نه‌تنها وضعیت استاد به دانشجو را بهبود بخشند بلکه فرآیند جذب اعضای هیات‌علمی را نیز در این دانشگاه تسریع کرده و به کمتر از ۶ ماه برسانند تا افرادی که در فراخوان‌های جذب دانشگاه شرکت می‌کنند در مدت کوتاهی از روند جذب خود آگاه شوند. آنطور که رئیس مرکز جذب و امور هیات‌علمی دانشگاه آزاد اسلامی به «فرهیختگان» گفته است از این پس فراخوان‌های جذب دوبار در سال انجام شده و برگزاری دوره توان‌افزایی اعضای هیات‌علمی نیز دوبار در سال خواهد بود؛ اقدامی که به بهبود وضعیت این قشر اثرگذار کمک خواهد کرد.
جریان جذب نیروهای علمی و کارآمد به دانشگاه آزاد ادامه دارد
عباس اشرفی، رئیس مرکز جذب و امور هیات‌علمی دانشگاه آزاد اسلامی درخصوص برنامه‌های این مرکز برای بهبود وضعیت اساتید گفت: «چند دستورکار را در مرکز جذب و امور هیات‌علمی دانشگاه مشخص کردیم؛ در وهله اول جریان جذب نیروهای علمی، کارآمد، به‌روز، ارزشی و انقلابی در این دانشگاه ادامه خواهد داشت. همچنین تلاش داریم فرآیند جذب را برای اعضای هیات‌علمی تسریع و تسهیل کنیم؛ به‌عبارت بهتر دومین اقدام‌مان در این مرکز تسهیل و تسریع فرآیند جذب خواهد بود تا نیروی انسانی توانمند در دانشگاه حضور پیدا کند.»
او اضافه کرد: «همچنین بحث ترفیع و تبدیل وضعیت از دیگر اقدامات در مرکز جذب و امور هیات‌علمی دانشگاه خواهد بود که به جد پیگیری می‌شود. فرآیند جذب را نیز با هم‌اندیشی دبیران هیات‌های اجرایی جذب استان‌ها در ۱۹ و ۲۰ بهمن انجام خواهیم داد؛ در این هم‌اندیشی فرآیند جذب بازخوانی خواهد شد تا به‌گونه‌ای شود که نیروهای با صلاحیت علمی بالاتر در این دانشگاه جذب شوند.»
برگزاری دوره توان‌افزایی اعضای هیات‌علمی 2 بار در سال
اشرفی تصریح کرد: «امیدوار هستیم اموری که در مرکز جذب و امور هیات‌علمی دانشگاه انجام می‌شود موجب شود منزلت و جایگاه هیات‌علمی بیش از پیش مدنظر قرار بگیرد. به همین دلیل تصمیم گرفتیم در بدو استخدام اعضای هیات‌علمی، دوبار در سال در 32 ساعت توان‌افزایی همراه با خانواده اعضای هیات‌علمی برگزار شود. اولین دوره توان‌افزایی، از هفته دوم تا ششم در مجموعه سی‌سرا چالوس دانشگاه آزاد اسلامی برگزار شد.»
او تاکید کرد: «قطعا با حضور اساتید نتیجه این دوره تاثیرگذار خواهد بود، زیرا اساتید جوان با نگاه به آینده می‌توانند از دیدگاه‌های استادان باتجربه بهره‌مند شوند و این آشنایی می‌تواند به شیوه و نحوه تدریس کمک کند.» به گفته او این دوره‌ها در هفته اول یا دوم بهمن ماه و هفته دوم شهریور هر سال برگزار می‌شود.
رئیس مرکز جذب و امور هیات‌علمی دانشگاه آزاد اسلامی درخصوص بازخوانی آیین‌نامه‌ها و دستورالعمل‌های جذب نیز صحبت به میان آورد و اظهار کرد: «بازخوانی آیین‌نامه و دستورالعمل‌ها را در دستورکار قرار داده‌ایم تا استفاده حداکثری برای اعضای هیات‌علمی را به‌دنبال داشته باشد. به‌طور مثال بازخوانی آیین‌نامه‌های مربوط به تدریس و مدرسان و همچنین میزان حق‌التدریس درحال انجام است.»
دو بار در سال فراخوان جذب خواهیم داشت
اشرفی درخصوص چگونگی کوتاه‌شدن روند جذب هیات‌علمی در دانشگاه آزاد اسلامی نیز گفت: «دو بار در سال فراخوان جذب خواهیم داشت؛ همچنین بلافاصله بعد از انجام فراخوان، هیات‌های اجرایی استان‌ها شروع به کار کرده و برخی مراحل را همزمان انجام می‌دهند. به‌عبارت دیگر به‌سرعت صلاحیت‌های عمومی، علمی و استعلام‌ها توسط هیات‌های اجرایی استان‌ها انجام شده تا روند جذب هرچه بیشتر کوتاه شود.»
پرونده‌های جذب در 6 ماه تعیین‌تکلیف می‌شوند
رئیس مرکز جذب و امور هیات‌علمی دانشگاه آزاد اسلامی خاطرنشان کرد: «بعد از ارسال پرونده جذب اعضای هیات‌علمی به مرکز جذب سازمان مرکزی دانشگاه، با بررسی کمتر از یک هفته این پرونده‌ها را در اولین جلسه هیات‌مرکزی جذب خواهیم برد. امیدوار هستیم با این روال و پیگیری‌های انجام‌شده، پرونده‌های جذب در کمتر از ۶ ماه تعیین‌تکلیف شده و کسانی که در فراخوان شرکت کرده‌اند در این بازه زمانی ۶ ماه از نتیجه پرونده خود مطلع شوند.»
اشرفی در بخش دیگری از سخنان خود درخصوص نسبت اعضای هیات‌علمی به تعداد دانشجویان توضیح داد: «مرکز آمایش دانشگاه نسبت‌ها را استخراج کرده و ما نیز با توجه به این نسبت‌ها جذب را در دستورکار قرار داده‌ایم. بعد از آنکه فراخوان‌ها از استان‌ها گرفتیم، برای آنکه بتوانیم این فراخوان را به‌صورت سراسری انجام دهیم، در ابتدا طی یک جلسه با مرکز آمایش، نیازها را تعدیل کرده و نسبت‌ها را با توجه به بررسی‌ای که در مرکز آمایش انجام می‌شود، مورد ارزیابی قرار می‌دهیم.»

منبع: خبرگزاری آنا
دسته‌بندی آگهی‌های استخدام

اگر دیدگاهی درباره این آگهی دارید میتوانید از طریق فرم زیر دیدگاه خود را در سایت درج کنید.

🙂
  • امکان تأیید نظرات سیاسی وجود ندارد.
  • امکان تایید نظراتی که حاوی اخبار غیر قابل تأیید از طریق خبرگزاری های معتبر می باشند، وجود ندارد.
  • امکان تأیید نظراتی که حاوی اطلاعات تماس شخصی افراد و یا ID شبکه های مجازی ارتباطی می باشند وجود ندارد.
  • امکان تأیید نظرات کاربرانی که به هر طریقی قصد مأیوس کردن سایرین را دارند وجود ندارد.
  • هرگونه تحریک، تحقیر و کنایه به سایر افراد (مسئول و غیر مسئول) غیر مجاز می باشد.
  • امکان هماهنگی برای هرگونه ملاقات حضوری چه به صورت دسته جمعی و چه فردی توسط کاربران سایت وجود ندارد.

ابتدای صفحه
مختصری درباره ایران استخدام

سایت ایران استخدام در تاریخ ۱۳۹۱/۱/۱۰ راه اندازی شد و با تلاش گروهی و روزانه مدیران و نویسندگان خود در جهت تبدیل شدن به مرجع بروز آگهی های استخدامی گام برداشت. سعی همیشگی همکاران ما ارائه مطلوب و با کیفیت آگهی های استخدامی خدمت بازدیدکنندگان محترم این سایت بوده است. ایران استخدام به صورت مستقل و خصوصی اداره می شود و وابسته به هیچ نهاد و یا سازمان دولتی نمی باشد، این سایت تنها منتشر کننده ی آگهی های استخدامی بوده و بنابراین لازم است که بازدید کنندگان محترم سایت خود نسبت به صحت و سقم اخبار منتشر شده در آن هوشیار باشند.

نماد اعتماد الکترونیکی