جزئیات بیشتر در مورد خبر

 95 درصد از نیروهای حق ‌التدریسی بانوان هستند

جهت ورود به صفحه اصلی استخدام آموزشیاران نهضت سوادآموزی اینجا کلیک نمایید
جهت ورود به صفحه اخبار استخدام معلمان حق التدریس اینجا کلیک نمایید


خبر 20 تیر 97: فعالیت 170 هزار آموزشیار نهضت سواد آموزی در وزارت آموزش و پرورش

رئیس مرکز برنامه‌ریزی، منابع انسانی و فناوری اطلاعات وزارت آموزش و پرورش می‌گوید ۷۰ درصد نیروی موردنیاز آموزش وپرورش مرد است در حالی که ۹۵ درصد نیروهای حق‌التدریس مازاد زن هستند.
اسفندیار چهاربند در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در پاسخ به اینکه با توجه به کمبود نیرو در آموزش و پرورش بهتر نیست نیروی مازاد مذکور نیز به کار گرفته شوند، توضیح داد: یکی از معیارهای آموزش و پرورش برای معلم موردنیاز جنسیت است 70 درصد نیاز آموزش وپرورش مرد است در حالی که 95 درصد نیروهای حق‌التدریس مازاد زن هستند.

بین نیاز آموزش و پرورش و معلمان حق‌التدریس مازاد تناسبی وجود ندارد

چهاربند با بیان اینکه بین نیاز آموزش و پرورش و معلمان حق‌التدریس مازاد از نظر دوره تحصیلی و جنسیت تناسبی وجود ندارد، تاکید کرد: علیرغم کمبود معلم در آموزش و پرورش نیروهای حق‌التدریس مازاد نمی‌توانند نیاز این وزارتخانه را برآورد کنند 80 درصد نیروی موردنیاز آموزش و پرورش در رشته‌های فنی وحرفه‌ای هستند در حالی که 92 درصد حق‌التدریسان مازاد برای تدریس در مقطع ابتدایی مناسب هستند.

آموزشیاران سازمان نهضت سواد آموزی حداقل 170 هزار نفر

رئیس مرکز برنامه‌ریزی، منابع انسانی و فناوری اطلاعات وزارت آموزش و پرورش با اشاره به تعداد آموزشیاران سازمان نهضت سواد آموزی، خاطرنشان کرد: پیش‌بینی آموزش و پرورش در تعداد آموزشیاران سازمان نهضت سواد آموزی حداقل 170 هزار نفر است.

منبع: خبرگزاری خانه ملت


اگر دیدگاهی در باره این آگهی دارید میتوانید از طریق فرم زیر دیدگاه خودتون رو در سایت درج کنید.


لطفا کمی صبر کنید...

از تاریخ:
تا تاریخ:

لطفا کمی صبر کنید...

لطفا کمی صبر کنید...

لطفا کمی صبر کنید...