جزئیات بیشتر در مورد خبر

سطح علمی بالای فارغ التحصیلان دانشگاه پیام نور

جهت ورود به صفحه اخبار لحظه به لحظه آزمون استخدامی دستگاههای اجرایی اینجا کلیک نمایید
جهت ورود به صفحه اخبار استخدام فارغ التحصیلان اینجا کلیک نمایید


خبر 12 خرداد 98: قبولی نیمی از فارغ التحصیلان پیام نوردر آزمون استخدامی فراگیر

رئیس دانشگاه پیام نور استان ایلام گفت: حدود نیمی از پذیرفته شدگان آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی و همچنین قبول شدگان کنکور سراسری کارشناسی ارشد از فارغ التحصیلان این دانشگاه هستند.

عباس سهراب زاده روز یکشنبه در جمع رئیس و خبرنگاران خبرگزاری جمهوری اسلامی مرکز ایلام افزود: ساختار دانشگاه پیام نور به گونه‌ای است که در طول سالهای گذشته سطح علمی خود را به طور مناسبی حفظ کرده است و فارغ التحصیلان این دانشگاه از سطح دانش و مهارت بالایی برخوردار هستند به همین دلیل امکان پذیرفته شدن آنها در آزمون‌های استخدامی و کنکور بالاتر است.

وی یادآور شد: امتحانات دانشگاه به صورت متمرکز و با سطح امنیت بالایی برگزار می‌شود و دانشجویان برای قبولی در امتحانات باید آمادگی بالایی داشته باشند.

**هیچ دانشجویی بخاطر نداشتن پول از تحصیل در دانشگاه پیام نور محروم نمی‌شود

رئیس دانشگاه پیام نور استان ایلام تاکید کرد: این دانشگاه دارای پایین‌ترین میزان شهریه در بین دانشگاه‌های شهریه بگیر کشور است و هیچ دانشجویی بخاطر نداشتن پول از تحصیل در این دانشگاه محروم نمی‌شود.

سهراب زاده افزود: در حال حاضر از سه طریق شامل بانک انصار، بنیاد علوی و صندوق رفاه دانشجویان امکان پرداخت وام قرض الحسنه شهریه به دانشجویان متقاضی وجود دارد تا افرادیکه دارای بضاعت مالی مناسب نیستند برای تحصیل در دانشگاه با مشکل مواجه نشوند.

**تعداد دانشجویان دانشگاه پیام نور ایلام به یک چهارم کاهش پیدا کرده است

رئیس دانشگاه پیام نور استان ایلام گفت: سال‌های ۸۹ – ۹۰ بیش از ۲۰ هزار دانشجو در این دانشگاه تحصیل می‌کردند که هم اکنون به حدود پنج هزار دانشجو یعنی یک چهارم کاهش یافته است.

سهراب زاده اظهار کرد: رشد بی رویه مراکز آموزش عالی باعث کاهش شدید دانشجو در بیشتر دانشگاه‌ها شده است و پیام نور نیز از این شرایط مستثنی نیست و در برخی رشته‌ها با صندلی خالی مواجه است.

وی با بیان اینکه ۹ واحد و مرکز پیام نور در تمامی شهرستان‌های استان بجز سیروان فعال است، تاکید کرد: در شرایط جدید پیش آمده و با توجه به نبود یا کم بودن بازار کار برای برخی رشته‌ها و نبود متقاضی برای آنها پالایش رشته‌ها و مراکز دانشگاهی پیام نور اجتناب ناپذیر بوده و در حال انجام است.

**راه اندازی خانه سلامت در دانشگاه پیام نور ایلام با رویکرد کمک به توسعه فرهنگی اجتماعی استان

رئیس دانشگاه پیام نور استان ایلام با بیان اینکه کمک به توسعه اجتماعی فرهنگی استان در کنار وظایف آموزشی یکی از رسالت‌های دانشگاه است، گفت: در این راستا خانه سلامت تنها با رویکرد فرهنگی و بدون تداخل در تکالیف دیگر دستگاه‌های مسئول در این دانشگاه راه اندازی شده است.

سهراب زاده افزود: فرهنگسازی در راستای تغذیه سالم، تحرک و فعالیت بدنی مناسب، مصرف مناسب دارو و توسعه سلامت عمومی جامعه از برنامه‌های این خانه است که ابتدا در بین دانشجویان و کارکنان دانشگاه و سپس در بین آحاد مردم اجرایی می‌شود.

وی تاکید کرد: همچنین فعالیت‌های پژوهشی و تحقیقاتی دانشگاه به سمت و سوی مسائل و مشکلات استان و موضوعات خاص موجود در مناطق مختلف استان سوق داده است.

به گزارش ایرنا، ۹ مرکز و واحد دانشگاه پیام نور در تمامی شهرستان‌های استان ایلام بجز سیروان فعال است و پنج هزار دانشجو در ۴۶ رشته در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد در این دانشگاه تحصیل می‌کنند.

مجموعه دانشگاه پیام نور استان ایلام دارای ۲۵۰ نفر کادر علمی، آموزشی و اداری و ۸۳ عضو هیأت علمی است.

منبع: خبرگزاری ایرنا


اگر دیدگاهی در باره این آگهی دارید میتوانید از طریق فرم زیر دیدگاه خودتون رو در سایت درج کنید.


لطفا کمی صبر کنید...

از تاریخ:
تا تاریخ:

لطفا کمی صبر کنید...

لطفا کمی صبر کنید...

لطفا کمی صبر کنید...