اطلاعات بیشتر

 

 دبیرکل کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگران کشور بازگشت هرچه سریع‌تر اصلاحیه قانون کار از مجلس به دولت را خواستار شد و تاکید کرد: بدون تأمین نظر همه شرکای اجتماعی اصلاح و تصویب قانون کار ممکن نیست.

جهت مشاهده اخبار قانون کار اینجا کلیک کنید


به گزارش خبرگزاری صدا و سیما ؛ هادی ابوی در مصاحبه با رادیو اقتصاد افزود: اصلاحیه پیشین قانون کار که در دولت قبل تهیه و از مجلس پس گرفته شده بود دوباره از سوی وزارت کار به مجلس ارسال شده است.
وی ادامه داد: تاکید گروه‌های کارگری همواره بر این بوده که آئین نامه قبلی قانون کار با اخذ نظرات تشکل‌های کارفرمایی و کارگری تهیه و به مجلس فرستاده شود.
دبیرکل کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگران کشور گفت: آئین نامه قبلی که دوباره از سوی وزارت کار به مجلس ارسال شده اگر اصلاحی هم در این آئین نامه صورت گرفته باشد بدون اطلاع و مشورت با دیگر شرکای اجتماعی بوده است.
وی با بیان اینکه نمایندگان مجلس برخلاف دولتی‌ها و وزارت کار با تشکل‌ها و نهادهای مردمی ارتباط قوی‌تر و محکم‌تری دارند، افزود: موضوع ارسال اصلاحیه قانون کار به مجلس بدون نظر کارگران و کارفرمایان بوده است.
ابوی در ادامه با اشاره به کمرنگ شدن ارتباط دولت با تشکل‌ها و نهادهای مردمی از دولتمردان خواست تا به وضع معیشت اقشار ضعیف و کم درآمد جامعه توجه بیشتری داشته باشند.
وی متذکر شد: توقع و انتظاری که کارگران از بدنه دولت در بخش‌های کار، تولید و صنعت دارنداینکه در کنار برجام، مذاکرات هسته‌ای و دیگر مسائل کلان کشور بهبود وضع معیشت گروه‌های کم درآمد را هم ببینند.
دبیرکل کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگران ادامه داد: ارتباط دولت با تشکل‌های کارگری و نهادهای مردمی از سال گذشته به این طرف کمرنگ شده و شاید بتوان دلیل این امر را عدم اجرای برجام و محقق نشدن وعده‌های دولت دانست.
وی تصریح کرد: انتظار جامعه کارگری از دولت اینکه از نهاهای مدنی و مردمی، تشکل‌ها و سمن‌ها فاصله نگیرد و از همراهی این نهادها در تصمیمات کلان کشور استفاده کند.
ابوی یادآورشد: وزرا باید به نهادهای مردمی زیر مجموعه خود نزدیک شوند و از بخش‌های مختلف صنعت، تجارت و تولید برای حضور در نشست‌های تخصصی و هم اندیشی دعوت کنند.اگر دیدگاهی در باره این آگهی دارید میتوانید از طریق فرم زیر دیدگاه خودتون رو در سایت درج کنید.


لطفا کمی صبر کنید...

از تاریخ:
تا تاریخ:

لطفا کمی صبر کنید...

لطفا کمی صبر کنید...

لطفا کمی صبر کنید...