جزئیات بیشتر در مورد خبر

ارائه لایحه بودجه سال 97 در نوزده آذرماه به مجلس

جهت ورود به صفحه اصلی اخبار حقوق و دستمزد اینجا کلیک نمایید


خبر 16 آذر 96: لزوم افزایش بودجه اشتغال در سال 97

کارشناسی ارشد مسائل بین الملل گفت: وجه تمایز بودجه امسال نسبت به سالهای اخیر باید افزایش بودجه در زمینه اقتصاد، اشتغال و تولید و کاهش هزینه ها در زمینه سیاسی باشد.
به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ محمدعلی رحیمی‌نژاد در گفت و گو با خبرنگار چهاربهاران اظهار کرد: طبق گفته محمدباقر نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه، لایحه بودجه سال 97 کل کشور 19 آذر سال جاری به مجلس ارائه می‌شود.
وی افزود: طبق قانون محاسبات عمومی کشور بودجه برنامه مالی دولت برای یکسال مالی است که حاوی پیش بینی درآمدها و سایر منابع تامین اعتبار و برآورد هزینه ها برای انجام عملیاتی است که منجر به نیل سیاست ها و اهداف قانونی کشور می شود.
کارشناس ارشد سیاسی بیان کرد: مساله مهم تاثیرگذار بر تعیین بودجه نحوه نگرش دولتمردان به مسائل کشور و اولویت بندی در این زمینه است؛ در دوره های قبل تر شاهد اهمیت یافتن نشریات و روزنامه ها در بودجه کشور بودیم در دولت قبل پروژه های عمرانی اهمیت بسیاری در بودجه سالانه بوده ایم.
وی با اشاره به اینکه در حال حاضر شاهد بروز بسیاری از مشکلات در عرصه های مختلف هستیم گفت: مشکلات اساسی توجه دولت را در اولویت بندی مناسب طلب می کند؛ چندی پیش شاهد ارسال نامه ای از روسای دانشگاه های بزرگ تهران به رئیس جمهور به خاطر کمبود بودجه در دانشگاه بودیم؛ در همین راستا توجه بیشتر به دانشگاه و تولید علم و ارزش گذاری کافی در بودجه را طلب می کند.
اقتصاد؛ در انتظار شوک بودجه امسال
رحیمی ادامه داد: در عرصه اقتصاد، شاهد بیکاری 30 درصدی فارغ التحصیلان در کشور هستیم که نیازمند تخصیص بودجه بیشتر جهت اشتغال جوانان هستیم، درواقع کلید حل تمام معضلات اجتماعی از قبیل اعتیاد، طلاق، ازدواج نکردن، خودباختگی در گرو حل مشکل اشتغال و معیشت مردم است.
وی افزود: در کنار مسائل فوق در سال های اخیر شاهد کمبود بودجه در زمینه نهادهای فرهنگ ساز بوده ایم. به همین میزان توجه دولت به مسائل سیاسی و دیپلماتیک افزایش پیدا کرده است.
به گفته وی؛ وجه تمایز بودجه امسال نسبت به سالهای اخیر باید افزایش بودجه در زمینه اقتصاد، اشتغال و کاهش هزینه ها در زمینه سیاسی باشد؛ چراکه شاهد نقض فاحش برجام(نماد عملکرد سیاسی دولت) در عرصه بین الملل و بی تاثیری آن در معیشت مردم بوده ایم.
این کارشناس مسائل سیاسی اذعان کرد: در زمینه اهتمام به اقتصاد یکی از مبادی مهم ایجاد اشتغال و درآمد زایی، طرح حضور اقتصادی هند در افغانستان از طریق بندر چابهار است، در این زمینه می توان با اتمام کارهای نیمه تمام در زمینه اسکله و سایر زیر ساخت ها به تشویق کشورهای همسایه جهت سرمایه گذاری در چابهار، اقدام کرد.
وی خاطرنشان کرد: در ادامه امیدواریم در صورت هرگونه نقص در بودجه تنظیمی دولت، مجلس با در نظر گرفتن منافع ملی به در جهت تقویت آن، ایفای نقش کند.

منبع: شبکه اطلاع رسانی راه دانا


اگر دیدگاهی در باره این آگهی دارید میتوانید از طریق فرم زیر دیدگاه خودتون رو در سایت درج کنید.


لطفا کمی صبر کنید...

از تاریخ:
تا تاریخ:

لطفا کمی صبر کنید...

لطفا کمی صبر کنید...

لطفا کمی صبر کنید...