جزئیات بیشتر در مورد خبر

کارگران در انتظار توزیع بسته های حمایتی دولت

جهت ورود به صفحه اصلی اخبار مرتبط با کارگران و کارفرمایان اینجا کلیک نمایید
جهت ورود به صفحه اخبار حقوق، دستمزد و مزایا اینجا کلیک نمایید


خبر 8 دی 97: لزوم افزایش حقوق و دستمزد کارگران متناسب با نرخ تورم

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی گفت: در قانون برنامه و بودجه تاکید شد که دولت موظف است برابر با نرخ تورم، حقوق و دستمزد را افزایش دهد پس اگر تورم ۴۰ درصد اعلام شده حقوق ها نیز باید ۴۰ درصد افزایش یابد.
محمد اسماعیل سعیدی ، عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت اظهار داشت: در قانون برنامه و بودجه تاکید شد که دولت موظف است برابر با نرخ تورم، حقوق و دستمزد را افزایش دهد پس اگر تورم 40 درصد اعلام شده حقوق ها نیز باید 40 درصد افزایش یابد.

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو ادامه داد: قیمت کالا و اقلام به تناسب سال 96 ، غیر از (نان و گوشت) به طور میانگین 3 برابر شده اند که در نظر گرفتن 20 درصدی افزایش حقوق و دستمزد، یعنی شکاف عمیق میان قدرت خرید و درآمد ماهیانه.

سعیدی ادامه داد: با افزایش تورم، دولت بسته حمایتی را برای کارمندان و کارگران در نظر گرفت که قرار بود از مهرماه برای کارگران نیز توزیع شود اما اکنون در دی ماه هستیم و هنوز این بسته ها در شرایط اهدا به کارگران نیست ، بنابراین با توجه به شرایط اقتصادی نامطلوب، بهتر است به وضعیت کارگران نیز سریعتر رسیدگی شود.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس افزود: دولت در خصوص کمک به معیشت مردم برنامه دارد اما مدیریت اجرای آن با توجه به سازوکارهای موجود هنوز فراهم نشده ، به طوری که هنوز اغلب کارگران و کارمندان کشور در حال حاضر حقوق زیر 2 میلیون تومان دریافت می کنند، بنابراین دولت باید به سوی تدوین برنامه مطمئن پیش برود.

منبع: خبرگزاری خانه ملت


اگر دیدگاهی در باره این آگهی دارید میتوانید از طریق فرم زیر دیدگاه خودتون رو در سایت درج کنید.


لطفا کمی صبر کنید...

از تاریخ:
تا تاریخ:

لطفا کمی صبر کنید...

لطفا کمی صبر کنید...

لطفا کمی صبر کنید...