جزئیات بیشتر در مورد خبر

قوه قضائیه در برگزاری آزمون استخدامی هیچ تخلفی نداشته است

جهت ورود به صفحه استخدامی قوه قضائیه اینجا کلیک نمایید


خبر 22 خرداد 98: لزوم تامین بودجه لازم برای استخدام افراد در قوه قضائیه توسط دولت

سخنگوی کمیسیون قضائی مجلس برگزاری آزمون استخدامی توسط قوه قضائیه را جزو اختیارات دستگاه قضائی دانست و گفت: دولت موظف به تأمین اعتبارات لازم در این خصوص است.
حسن نوروزی در گفتگو با خبرنگار حوزه قضائی گروه اجتماعی خبرگزاری آنا درباره بلاتکلیفی ۷ هزار و ۲۰۰ نیرویی که آزمون‌های استخدامی قوه قضائیه را پشت سر گذاشته و به دلیل نبود اعتبارات لازم هنوز وارد سیستم قضائی نشده‌اند اظهار کرد: طبق ماده ۱۱۳ قانون برنامه ششم توسعه، قوه قضائیه می‌تواند سالانه حداکثر ۸۰۰ قاضی و ۳ هزار و ۲۰۰ نیروی کارآمد و جدید را برای تکمیل پست‌های اداری خود از طریق آزمون استخدامی جذب کند و دستگاه قضائی نیز حدود دو سال پیش بود که آزمون مذکور را برگزار کرد و درحقیقت متولیان برگزاری این آزمون به قانون عمل کردند و بیش از ۷ هزار نیرویی که در این آزمون پذیرفته شدند باید هرچه سریع‌تر وارد سیستم قضائی شوند.

وی با بیان اینکه برگزاری آزمون استخدامی توسط قوه قضائیه جزو اختیارات دستگاه قضائی است ادامه داد: طبق قانون باید بیش از ۳ درصد بودجه کل کشور در اختیار دستگاه قضائی قرار بگیرد که با توجه به مهم بودن قوه قضائیه این بودجه باید افزایش پیدا کند. در موضوع استخدامی‌ها نیز قوه قضائیه برای نوسازی خود اقدام به جذب نیرو می‌کند و دولت نیز موظف است اعتبارات لازم را اختصاص دهد و همه ما باید از دستگاه قضائی حمایت کنیم تا نیروهای جدید در اسرع وقت وارد سیستم قضائی شوند، چراکه این موضوع قطعاً موجب حل مسئله اطاله دادرسی نیز خواهد شد.

سازمان برنامه‌وبودجه نگاه علمی به اختصاص بودجه به نهادها ندارد

سخنگوی کمیسیون قضائی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه سازمان برنامه‌وبودجه باید نگاه علمی به اختصاص بودجه به نهادها در راستای ایجاد تحول داشته باشد خاطرنشان کرد: برای مثال اگر تا پنج سال آینده نیروی آموزش‌وپرورش جدیدی جذب این سیستم نشود، ما با کمبود معلم روبه‌رو خواهیم بود و در صورت بازنشسته شدن معلمان، از وجود معلم خبره و حرفه‌ای محروم خواهیم بود، لذا اگر نگاه علمی در خصوص تأمین اعتبارات به نهادهای مختلف وجود داشته باشد، موفق خواهیم بود.

قوه قضائیه در برگزاری آزمون استخدامی هیچ تخلفی نداشته است

نوروزی با انتقاد از سخنان رئیس سازمان امور اداری و استخدامی کشور درباره آزمون استخدامی قوه قضائیه اذعان کرد: آقای انصاری در سخنانی اعلام کردند که قوه قضائیه بدون اطلاع به دولت آزمون استخدامی برگزار کرده و حال که با مشکل اعتبار مواجه شده است بحث را به سمت دولت می‌برد، اما سخنان آقای جمشید انصاری صحیح نیست؛ چراکه قوه قضائیه برای ایجاد تحول در سیستم قضائی و طبق قانون این اقدام را انجام داده و هیچ تخلفی در این زمینه صورت نگرفته است. بنابراین هفته آینده جلسه‌ای با حضور مسئولان قوه قضائیه و برخی از اعضای کمیسیون قضائی مجلس شورای اسلامی و رئیس سازمان امور اداری و استخدامی کشور برگزار می‌کنیم تا مشکل افرادی که در آزمون استخدامی قوه قضائیه پذیرفته شده‌اند حل شود.

وی تصریح کرد: کمیسیون قضائی و حقوقی مجلس شورای اسلامی اقدام دستگاه قضائی را بر اساس قانون می‌داند و تمام تلاش خود را انجام خواهد داد تا با اختصاص بودجه موردنظر، نیروهای جدید وارد سیستم قضائی شوند.

منبع: خبرگزاری آنا


اگر دیدگاهی در باره این آگهی دارید میتوانید از طریق فرم زیر دیدگاه خودتون رو در سایت درج کنید.


لطفا کمی صبر کنید...


 • جهت دریافت آخرین اخبار و آگهی های مهم استخدامی از طریق کانال تلگرام ایران استخدام اینجا کلیک نمایید

 • نویسنده : روح اله

  تاریخ ارسال :

  ساعت ارسال : 17:10

  کد دیدگاه : 2346193

  سلام. به نظرتون ماه اینده شروع به کار میشسه.؟؟.

  پاسخ دهید
  • نویسنده : طالب

   تاریخ ارسال :

   ساعت ارسال : 00:11

   کد دیدگاه : 2346823

   بشین تا شروع کنیم (:laugh1:) (:laugh1:)

   پاسخ دهید

لطفا کمی صبر کنید...

از تاریخ:
تا تاریخ:

لطفا کمی صبر کنید...

لطفا کمی صبر کنید...

لطفا کمی صبر کنید...