جزئیات بیشتر در مورد خبر

کارفرمایان موظف به معرفی تعداد کارگران زیرمجموعه خود به اداره کار هستند

جهت ورود به صفحه اصلی اخبار مرتبط با کارگران و کارفرمایان اینجا کلیک نمایید
جهت ورود به صفحه اخبار جزئیات مربوط به قراردادهای کار اینجا کلیک نمایید


خبر 24 بهمن 96: لزوم تکمیل قرارداد میان کارگر و کارفرما برای اشتغال در موسسات غیردولتی

رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان فاریاب گفت: کارگران قبل از اشتغال در موسسات غیردولتی و خصوصی برای تکمیل قرارداد میان کارفرما و کارگر باید به اداره کار مراجعه کنند.

حسین تاجیک امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در فاریاب در ارتباط با گلایه شاغلان بخش خصوصی موسسات غیردولتی و نحوه دریافت حقوق و مزایای کارگری اظهار داشت: کارگران قبل از اشتغال در موسسات غیردولتی و خصوصی باید به اداره کار مراجعه و فرم مخصوص قرارداد بین کارفرما و کارگر را تکمیل کنند.

وی افزود: اغلب کارگرانی که در بحث حقوق و مزایا به مشکل می‌خورند، افرادی هستند که شناسنامه کاری ندارند و اغلب به صورت توافقی با کارفرمایان همکاری می‌کنند.

رئیس اداره تعان، کار و رفاه اجتماعی شهرستان فاریاب خاطرنشان کرد: اداره کار پشتوانه کارگرانی است که قبل از آغاز به کار فرم مخصوص قرارداد را تکمیل کنند.

تاجیک در بخش دیگری از توضیحات خود ابراز داشت: تمام کارگرانی که با مشکل حقوق و بیمه خود با کارفرمایان روبه‌رو هستند، با در دست داشتن دادخواست به اداره کار مراجعه کنند تا در اسرع وقت به مشکلات آنها رسیدگی شود.

وی خاطرنشان کرد: کارفرمایان طبق قانون اداره کار موظف به معرفی تعداد کارگران زیرمجموعه خود به این اداره هستند، با کارفرمایانی که بدون مجوز این اداره کارگری را مشغول به کار کنند در صورت شکایت کارگران با کارفرمایان برخورد قانونی می‌شود.

منبع: خبرگزاری فارس


اگر دیدگاهی در باره این آگهی دارید میتوانید از طریق فرم زیر دیدگاه خودتون رو در سایت درج کنید.


لطفا کمی صبر کنید...

از تاریخ:
تا تاریخ:

لطفا کمی صبر کنید...

لطفا کمی صبر کنید...

لطفا کمی صبر کنید...