جزئیات بیشتر در مورد خبر

تمام مولفه های ادارات خدمت رسان در اموری شهری تحت نظارت شوراها باشد

جهت ورود به صفحه اخبار استخدام شهرداری های استان مرکزی اینجا کلیک نمایید
جهت ورود به صفحه اخبار استخدام شهرداری های کشور اینجا کلیک نمایید


خبر 10 اردیبهشت 97: لزوم جذب و بکارگیری نیروی های متخصص و کارشناس در شهرداری ها

رئیس شورای اسلامی شهر خمین گفت: یکی از مشکلات شهرداری ها ازجمله شهرداری خمین، عدم بهره مندی از نیروی متخصص و کارشناس و عدم برخورداری از تصمیمات جامع نگر و آینده نگر است.
به گزارش خبرنگار مهر، محمد تقی عظیمی روز دوشنبه در همایش گرامیداشت روز شوراها در شهرستان خمین، اظهار کرد: فعالیت های عمرانی جدا از فعالیت های اجتماعی و فرهنگی نیست، شوراها باید با رویکرد جامع نگری و آینده نگری حرکت کنند و اقدامات توسعه شهری نباید معطوف به مرکز شهر باشد.

رئیس شورای شهر خمین ادامه داد: اعتبارات شهرداری خمین ۴۰۵میلیارد ریال است که این میزان منابع مالی پاسخگوی مطالبات مردم نیست، بنابراین تامین منابع مالی برای شهرداری ها باید مد نظر قرار گیرد که بتوان حداقل انتظارات شهروندان را برآورده کرد.

عظیمی اجرایی نشدن مدیریت شهری را از مشکلات شورای شهر دانست و بیان کرد: باید تمام مولفه های ادارات خدمت رسان در اموری شهری تحت نظارت شوراها باشد که این نهاد بتواند در امور شهری وظیفه خود را به نحو مطلوب انجام دهد، این امر تا کنون رخ نداده، چرا که راهکاری برای این نظارت در قانون شوراها تعریف نشده است.

وی ادامه داد: با توجه به فنی شدن ساخت و سازها و پیچیده بودن زندگی شهری، مردم با شهرداری ها و شوراهای شهر ارتباط بیشتری دارند، بنابراین شوراها نیز باید تغییرات اساسی در چارت خود داشته باشند، باید کمیته های تخصصی پیش بینی شود که ضمن ارائه نظرات فنی، از آشفتگی و بی برنامگی در شهر جلوگیری شود.

عظیمی بیان کرد: شهرستان خمین به صورت افقی در حال گسترش است و جمعیت این شهرستان در محدوده وسیعی پراکنده شده، همچنین بلاتکلیفی بسیاری از زمین ها و تغییر کاربری زمین های کشاورزی برای ساخت و ساز، خدمات رسانی شهری را دچار مشکل کرده و این در حالی است که زیرساخت های لازم برای ساخت و سازها و تراکم جمعیت وجود ندارد.

منبع: خبرگزاری مهر


اگر دیدگاهی در باره این آگهی دارید میتوانید از طریق فرم زیر دیدگاه خودتون رو در سایت درج کنید.


لطفا کمی صبر کنید...

از تاریخ:
تا تاریخ:

لطفا کمی صبر کنید...

لطفا کمی صبر کنید...

لطفا کمی صبر کنید...