جزئیات بیشتر در مورد خبر

مناسب بودن اقدامات دولت در زمینه اشتغالزایی

جهت ورود به صفحه اصلی اخبار مرتبط با کارگران و کارفرمایان اینجا کلیک نمایید
جهت ورود به صفحه اخبار استخدام فارغ التحصیلان اینجا کلیک نمایید


خبر 6 اردیبهشت 96: لزوم رسیدگی به دغدغه ثبات شغلی کارگران 

سخنگوی کمیسیون اصل نودم قانون اساسی مجلس، با تاکید بر توجه به امنیت و ثبات شغلی کارگران، گفت: آمارهای دولتی درحوزه اشتغال و مقابله با بیکاری منطبق بر واقعیت های جامعه است.

بهرام پارسایی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با بیان اینکه اولویت اول هر دولتی در بخش کارگری باید حفظ اشتغال و مشاغل موجود باشد، گفت: حفظ مشاغل بخش کارگری و احساس امنیت در میان کارگران مهم ترین وظیفه هر دولتی در مواجه با کارگران است، البته این موضوع نیز نیازمند ایجاد ثبات سیاسی و اقتصادی و اجرای سیاست های کلان در اقتصاد کشور است.

نماینده مردم شیراز درمجلس شورای اسلامی افزود: اشتغالزایی جدید در میان کارگران بستگی به پارامترهای مختلف دارد، از این رو به طورحتم اجرای سیاست های دولت فعلی در سالیان آینده در افزایش اشتغال و مقابله با بیکاری تاثیر به سزایی دارد، زیرا مسئولان دولتی با ایجاد ثبات و آرامش درروابط بین المللی نسبت به حفظ آرامش و امنیت شغلی اقدامات موثری انجام دادند.

وی با تاکید بر اینکه با رفع تحریم ها، لغو قطعنامه های شورای امنیت و کاهش تورم خوشبختانه بخشی بسیاری از مشکلات مردم در قشر کارگری حل شده است، تصریح کرد: درسال جاری ظرفیت ها و پتانسیل های قابل قبولی در دولت برای افزایش اشتغال وجود دارد، اما در حال حاضر نمی توان برای میزان اشتغال زایی اعداد و ارقام مشخصی  را ارائه داد؛ ولی به طور خوشبینانه با اجرا و تداوم سیاست های دولت فعلی تغییرات مهمی درحوزه اشتغال به وجود می آید.

پارسایی با اشاره به اینکه مجلس و دولت در حل مشکل بیکاری همسو و همراه هستند،گفت: امیدواریم بتوان امنیت شغلی و حفظ مشاغل موجود را درجامعه افزایش داد، البته تاکنون هم گره های بسیاری درحوزه اشتغال و مقابله با بیکاری با تدبیرمسئولان دولتی باز شده است؛ اما ایجاد مشاغل جدید به هرمیزانی نیازمند توجه به شاخص های مختلف است.

این نماینده مردم درمجلس دهم با اشاره به اینکه اشتغالزایی به هرمیزان باید در جامعه ملموس باشد، افزود: به دلیل وجود تعداد بسیاری فارغ التحصیل بیکار و جویای کار از مراکز علمی، اشتغالزایی قابل لمس نیست، زیرا به میزان افراد بیکار درجامعه روزانه اضافه شده و تعداد فارغ التحصیلان روز به روز درحال افزایش است؛ البته آمارهای اعلام شده ازسوی دولت درحوزه اشتغالزایی تا حدودی با واقعیت ها همخوانی دارد.

سخنگوی کمیسیون اصل نود مجلس با بیان اینکه بیشترین دغدغه میان کارگران ثبات شغلی است، تصریح کرد: دغدغه ثبات شغلی درشرایطی رفع خواهد شد که بتوان از کارفرمایان نیز به لحاظ اقتصادی حمایت کرد، بنابراین نمی توان تنها از کارگر حمایت کرد اما به مشکلات کارفرمایان توجهی نکرد.

منبع: خبرگزاری خانه ملت


اگر دیدگاهی در باره این آگهی دارید میتوانید از طریق فرم زیر دیدگاه خودتون رو در سایت درج کنید.


لطفا کمی صبر کنید...

از تاریخ:
تا تاریخ:

لطفا کمی صبر کنید...

لطفا کمی صبر کنید...

لطفا کمی صبر کنید...