جزئیات بیشتر در مورد خبر

آزمون اصلح 98 به دو شیوه تستی و تشریحی برگزار می ‌شود

جهت ورود به صفحه اصلی اخبار استخدامی دانشگاه فرهنگیان اینجا کلیک نمایید
جهت ورود به صفحه اصلی جزئیات آزمون اصلح اینجا کلیک نمایید


خبر 22 اردیبهشت 98: لزوم گذراندن آزمون اصلح برای دانشجو معلمان

معاون نظارت، ارزیابی و تضمین کیفیت دانشگاه فرهنگیان گفت: دانشجو معلمان برای حضور در کلاس درس باید آزمون اصلح را با موفقیت بگذرانند.

رضا کچوئیان در گفت و گو با خبرنگار گروه جامعه خبرگزاری میزان، درباره انتقادات به ورود دانشجو معلمان ورودی سال ۹۷ به مدارس گفت: دانشجو معلمان ورودی سال ۹۷ در آزمون اصلح مرداد ماه ۹۸ شرکت می‌کنند و در صورت موفقیت در این آزمون به مدارس راه پیدا خواهند کرد.

وی در ادامه بیان کرد: این دانشجو معلمان از طریق ماده ۲۸ جذب شده اند و با دانشجویانی که از طریق کنکور جذب شده اند و باید ۴ سال آموزش ببینند متفاوت هستند.

وی در ادامه بیان کرد: امسال به دلیل اینکه دو گروه از روردی‌های سال ۹۶ که آزمون اصلح را نگذرانند و گواهی صلاحیت حرفه‌ای نگرفته اند و ورودی‌های ۹۷ که هنوز در حال طی کردن پودمان‌های خود هستند در تلاشیم آزمون اصلح این دو گروهی در مرداد ماه برگزار شود.

وی در ادامه بیان کرد: مرداد ماه آزمون اصلح برگزار می‌شود. ولی تاریخ دقیق و روز آن مشخص نیست. هر دو گروه ورودی ۹۶ و ۹۷ مهارت آموزان ماده ۲۸ باید در آزمون اصلح شرکت کنند.

وی در ادامه بیان کرد: تفاوت آزمون اصلح امسال با سال‌های گذشته این است که آزمون‌ها فقط چهار گزینه‌ای و تستی نیست بخشی از آن تستی و بخشی تشریحی (سوالات عملکری) است.

کچوئیان وی در ادامه بیان کرد: آزمون اصلح مرداد ماه ۹۸ علاوه بر اینکه مشتمل بر دو بخش است در یک روز برگزار خواهد شد. تعدادی از سوالات از دروس تستی و تعداد هم عملکری و تشریحی خواهد بود.

وی در ادامه بیان کرد: جمع دانشجویان ورودی ۹۶ و ۹۷ که در این آزمون باید شرکت کنند حدود ۱۶ هزار نفر هستند که با توجه به حجم بالا این آزمون در تمام ۳۱ استان برگزار خواهد شد. منابع آزمون توسط معاونت آموزشی دانشگاه فرهنگیان طراحی شده و در حال حال تلخیص است.

وی در ادامه با بیان اینکه ورودی‌های سال ۹۵ نیز می‌توانند در این آزمون شرکت کنند افزود: حدود ۷۰۰ نفر از ورودی‌های ۹۵ که همچنان تعیین تکلیف نشدند به آن‌ها مجوز شرکت در این آزمون نیز داده شد.

معاون نظارت، ارزیابی و تضمین کیفیت دانشگاه فرهنگیان گفت: در سال ۹۶ دانشگاه فرهنگیان اعلام کرد که اگر جذب شده‌ها از طریق ماده ۲۸ نتوانند در مرداد ماه موفق به دریافت گواهی صلاحیت حرفه‌ای شوند می‌توانند ۲ ماه بعد در آزمون جبرانی شرکت کنند، ولی در آزمون امسال آزمون جبرانی دوباره گرفته نخواهد شد و به دانشجو معلمان اعلام کرده ایم که آزمون جبرانی برگزار نخواهد شد.

وی تاکید کرد: آزمون جبرانی برگزار نخواهد شد مگر اینکه وزارت خانه دانشگاه فرهنگیان را مکلف به برگزاری آزمون جبرانی کند.

منبع: خبرگزاری میزان


اگر دیدگاهی در باره این آگهی دارید میتوانید از طریق فرم زیر دیدگاه خودتون رو در سایت درج کنید.


لطفا کمی صبر کنید...

از تاریخ:
تا تاریخ:

لطفا کمی صبر کنید...

لطفا کمی صبر کنید...

لطفا کمی صبر کنید...