جزئیات بیشتر در مورد خبر

ممنوعیت از صدور مجوز خروج از کشور برای مشمولان غایب

جهت ورود به صفحه اخبار نظام وظیفه و معافیت خدمت سربازی اینجا کلیک نمایید


خبر 14 مهر 98: محرومیت های اجتماعی برای مشمولان غائب سربازی

معاون وظیفه عمومی فرماندهی انتظامی کردستان گفت: افرادی که به هر نحوی از زمان اعزام به خدمت آنان گذشته باشد و مشمول غیبت باشند در آینده با محرومیت های اجتماعی روبرو می شوند.

به گزارش خبرنگار مهر، سرهنگ علی مجیدی صبح یکشنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه و مطبوعات استان کردستان، به معافیت تحصیلی مشمولان اشاره کرد و اظهار داشت: حداکثر مدت معافیت تحصیلی برای دانش آموزانی که به صورت پیوسته مشغول به تحصیل می باشند تا پایان ۲۰ سالگی است.

وی افزود: معافیت تحصیلی این گروه از دانش آموزان بصورت یکسال و تا سن ۲۰ سالگی صادر خواهد شد و در صورت عدم فراغت از تحصیل در این مدت تمام دانش آموزان وارد مهلت معرفی شده و برابر ماده ۱۳ آئین نامه اجرایی معافیت تحصیلی از ادامه تحصیل در دانشگاه ها و موسسه های آموزش عالی محروم خواهند شد.

معاون وظیفه عمومی فرماندهی انتظامی کردستان در ادامه سخنان خود به دریافت معافیت کفالت توسط مشمولان اشاره کرد و ادامه داد: مشمولانی که یگانه فرزند ذکور خانواده و همچنین فاقد غیبت باشند در صورت داشتن شرایط خاص از این معافیت می توانند استفاده کنند.

مجیدی یادآور شد: مشمولانی که دارای یکی از شرایط مادر فاقد شوهر، پدر بیمار نیازمند مراقبت، پدر با کهولت سن ۷۰ سال تمام، داشتن برادر و یا خواهر صغیر زیر ۱۸ سال فاقد پدر و همسر، یگانه سرپرست برادر کبیر بالای ۱۸ سال نیازمند مراقبت و یگانه نوه ذکور بالای ۱۸ سال جد یا جده فاقد فرزند باشند، می توانند از معافیت کفالت استفاده کنند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به محدودیت و محرومیت های اجتماعی که مشمولان غایب از آن بهره مند می شوند نیز اشاره کرد و بیان کرد: این افراد در آینده ما محرومیت هایی از قبیل عدم صدور پروانه کسب، عدم دریافت وام های بانکی و محرومیت از تحصیل در مقاطع بالاتر مواجه می شوند.

معاون وظیفه عمومی فرماندهی انتظامی کردستان گفت: همچنین محرومیت از کاندیدا شدن برای انتخابات مختلف قانونی، ممنوعیت از صدور مجوز خروج از کشور، جلوگیری از بیمه و بازنشستگی و همچنین در صورت تائید ممکن است با محرومیت اخذ گواهینامه رانندگی نیز مواجه شوند.

منبع: خبرگزاری مهر


اگر دیدگاهی در باره این آگهی دارید میتوانید از طریق فرم زیر دیدگاه خودتون رو در سایت درج کنید.


لطفا کمی صبر کنید...


 • جهت دریافت آخرین اخبار و آگهی های مهم استخدامی از طریق کانال تلگرام ایران استخدام اینجا کلیک نمایید

 • نویسنده : arman nori

  تاریخ ارسال :

  ساعت ارسال : 07:06

  کد دیدگاه : 2563527

  واقعا نمیدونم چرا ما باید برای یک اشتباه نا خواسته نه عمد باید تا آخر عمر تاوان پس بدهیم بخدا اگه شرایط رفتن به خدمت را داشتیم رفته بودیم و این همه سال با محرومیت زندگی نمیکردیم ای کاش این قانون اجباری سربازی تغییر میکرد و یه راه حل اساسی پیدا میشد تا غایبین هم از این وضع نجات پیدا میکردند

  پاسخ دهید

لطفا کمی صبر کنید...

از تاریخ:
تا تاریخ:

لطفا کمی صبر کنید...

لطفا کمی صبر کنید...

لطفا کمی صبر کنید...