جزئیات بیشتر در مورد خبر

14 گام برای برگزاری آزمون استخدامی

جهت مشاهده آخرین اخبار و آگهی های استخدامی دولتی اینجا کلیک کنید

ایران استخدام: در این مبحث قصد داریم توضیحات جامعی در رابطه با روند برگزاری آزمون های استخدامی ارائه نماییم.

این مطلب بدواً توسط گروه نویسندگان ایران استخدام تهیه و تنظیم شده است اما کپی برداری از آن برای تمام سایت های تابعه ایران استخدام، مجاز است!

استخدام

ایران استخدام: آیا میدانید مراحل لازم برای برگزاری یک آزمون استخدامی چیست؟

در این مبحث 14 مرحله مهم از مراحل برگزاری آزمون استخدامی در یک دستگاه توضیح داده شده است.

گام اول: اعلام نیاز و یا درخواست مجوز برگزاری امتحان و یا مسابقه علمی توسط سازمان – دستگاه‌های اجرایی موظفند، درخواست مجوزهای استخدامی خود را با رعایت موارد ذیل به معاونت توسعه ارسال نمایند. معاونت توسعه نیز پس از بررسی، نسبت به تأیید یا عدم تأیید مجوز درخواستی اقدام و نتیجه را به دستگاه اجرایی اعلام می‌نماید.
– تبیین ضرورت نیازهای استخدامی
– تأمین اعتبار لازم برای استخدام‌های پیشنهادی در بودجه سنواتی
– وجود ساختار سازمانی مصوب در اجرای ماده (۲۹) و (۳۱) قانون مدیریت خدمات کشوری
– رعایت الزامات، احکام و سیاست‌های قانونی مصوب در خصوص اصلاح ساختار و ترکیب نیروی انسانی و کاهش نیروی انسانی در امور تصدی و غیرحاکمیتی

گام دوم: اختصاص مجوز استخدام از طريق مراجع ذيربط براساس قوانين و مقررات –

گام سوم: نيازسنجي – از طريق ارسال بخشنامه به واحدهاي تابعه و اعلام تعداد نيروهاي مورد نياز در مشاغل مختلف در قالب تشكيلات سازماني توسط واحد ها مشخص شود پس از جمعبندي نياز واحدها و تطبيق آن با تشكيلات سازماني (براي مشاغل مورد نياز بايد پست سازماني بلاتصدي در تشكيلات سازماني وجود داشته باشد) تعداد و مشاغل مورد نياز جهت انتشار ‌آگهي استخدام از طريق كميته آزمون با توجه به اهميت و اولويت نياز واحدها و بالحاظ محدوديت مجوز تائيد و تعيين ميشود و براين اساس برگ تعيين مشخصات شغل و شاغل تهيه ميشود.

گام چهارم: تنظیم و ارسال آگهی استخدامی – دستگاه اجرایی موظف است به منظور جذب نیروی انسانی از محل مجوزهای استخدامی مأخوذه، متن آگهی استخدام پیشنهادی را  برای تأیید و اخذ مجوز نشر به معاونت توسعه ارسال نماید. دستگاه اجرایی می‌تواند در صورتی که در قوانین و مقررات قبلی مورد عمل خود شرایطی علاوه بر شرایط مندرج در ماده (۴۲) قانون مدیریت خدمات کشوری داشته باشد، آن را در زمان تنظیم آگهی استخدام منظور نماید. مفاد آگهي استخدام پس از اختصاص مجوز استخدام و تعيين مشاغل مورد نياز و معرفي فرزندان شهدا بالحاظ ساير سهميه‌هاي مقرر  تهيه و تنظيم ميشود.

گام پنجم: مجوز انشار آگهی استخدامی: مجوز انتشار آگهی استخدام پس از بررسی و تطبیق «پیش‌نویس آگهی استخدام پیشنهادی» و «برگ تعیین مشخصات شغل» مربوط به مشاغل آگهی استخدام با ضوابط جاری، توسط معاونت صادر خواهد شد. در صورت تأیید آگهی استخدام پیشنهادی از سوی معاونت توسعه، امکان انتشار آن در اولین امتحان مشترک فراهم خواهد شد.

گام ششم: انتخاب مجری برگزار کننده آزمون (شرکت های مجاز جهت برگزاری آزمون های استخدامی) – دستگاه اجرایی موظف است برای استخدام از محل مجوز صادره، نسخه‌ای از آگهی استخدامی تأیید شده توسط معاونت توسعه را حداقل ۴۵ روز قبل از زمان برگزاری امتحان مشترک به مؤسسه مجری جهت درج در دفترچه امتحان مشترک و انتشار عمومی ارسال نماید.

گام هفتم: برگزاری آزمون

جهت مشاهده آخرین اخبار و آگهی های استخدامی دولتی اینجا کلیک کنید

گام هشتم: اعلام نتایج آزمون استخدامی – مؤسسه مجری فهرست پذیرفته‌شدگان را برای مصاحبه استخدامی از طریق سامانه امتحانات اعلام می‌نماید. سامانه مذکور امکان دسترسی دستگاه‌های اجرایی و افراد پذیرفته شده را به نتایج امتحان مشترک فراهم خواهد نمود.

گام نهم: انجام مصاحیه – دستگاه‌های اجرایی می‌توانند نسبت به انجام مصاحبه‌های استخدامی از پذیرفته‌شدگان امتحان مشترک اقدام نمایند. شرط لازم برای انتخاب افراد جهت انجام مصاحبه استخدامی، کسب حد نصاب می‌باشد و انتخاب افراد بر اساس مجموع نمره فضلی انان (با وزن چهل درصد (۴۰٪) برای حیطه عمومی و شصت درصد (۶۰٪) برای حیطه تخصصی) به تعداد سه (۳) برابر ظرفیت پذیرش در هر شغل و محل مورد تقاضا صورت می‌پذیرد. دستگاه اجرایی می‌تواند مصاحبه‌های استخدامی خود را به مراکز ارزیابی واگذار نماید.

گام دهم: معرفی نفرات اصلی به گزینش – دستگاه اجرایی موظف است پس از برگزاری مصاحبه استخدامی، نسبت به معرفی افراد اصلی به گزینش بر اساس مجموع نمره فضلی آنان با وزن هفتاد درصد (۷۰٪) برای امتحان مشترک (با در نظر گرفتن وزن‌های تعیین‌شده برای حیطه‌های عمومی و تخصصی در ماده ۱۵) و سی درصد (۳۰٪) برای مصاحبه استخدامی، به تعداد یک برابر ظرفیت پذیرش اقدام نماید. در صورت عدم تأیید افراد معرفی شده در فرایند گزینش، نفرات ذخیره به ترتیب نمره فضلی به گزینش معرفی خواهند شد.

گام یازدهم: ارسال لیست نفرات اصلی به معاونت توسعه – دستگاه اجرایی موظف است با در نظر گرفتن سهمیه‌های قانونی (ایثارگران و معلولین)، حداکثر ظرف مدت پانزده (۱۵) روز پس از تأیید فهرست پذیرفته شدگان اصلی توسط معاونت توسعه، مشخصات افراد مذکور را برای ادامه مراحل جذب و استخدام به گزینش اعلام نماید.

گام دوازدهم: ارسال اسمی به گزینش – هسته‌های گزینش دستگاه‌های اجرایی موظفند با رعایت ماده (۱۶) قانون گزینش نسبت به اعلام نظر در خصوص فرد یا افراد معرفی شده در موعد مقرر اقدام نمایند.

گام سیزدهم: اطلاع رسانی به پذیرفته شدگان نهایی – دستگاه اجرایی موظف است پس از وصول نظر گزینش، نسبت به اطلاع‌رسانی به پذیرفته‌شدگان نهایی اقدام نماید و پذیرفته‌شدگان نیز باید حداکثر ظرف مدت یک ماه پس از اعلام دستگاه جهت ادامه مراحل جذب و استخدام به دستگاه اجرایی مربوط مراجعه نمایند. عدم مراجعه در مهلت مقرر، به منزله انصراف از استخدام در دستگاه اجرایی می‌باشد.

گاهم نهایی-گام چهاردهم: صدور حکم کارگزینی پذیرفته شدگان نهایی – دستگاه اجرایی موظف است حداکثر ظرف مدت سه (۳) ماه پس از اعلام نظر گزینش و انجام سایر تشریفات استخدامی، بعد از اخذ شماره مستخدم برای افراد پذیرفته شده نهایی از معاونت توسعه، نسبت به صدور حکم کارگزینی آنان اقدام نماید.

جهت مشاهده آخرین اخبار و آگهی های استخدامی دولتی اینجا کلیک کنید

تهیه و تنظیم و گردآورنده: علی احمدزاده-مدیریت سایت ایران استخدام

منابع: شناسنامه قانون-هسته گزینش دانشگاه علوم پزشکی تهران-تابناک-مراحل استخدام دولتیاگر دیدگاهی در باره این آگهی دارید میتوانید از طریق فرم زیر دیدگاه خودتون رو در سایت درج کنید.


لطفا کمی صبر کنید...


 • جهت دریافت آخرین اخبار و آگهی های مهم استخدامی از طریق کانال تلگرام ایران استخدام اینجا کلیک نمایید

 • نویسنده : میلاد فرهنگی

  تاریخ ارسال :

  ساعت ارسال : 16:54

  کد دیدگاه : 2206465

  نحوه برگزاری آزمون دارای چه شرایطی هست و نحوه محاسبه تست ها چگونه است منفی مثبت

  پاسخ دهید
 • نویسنده : faeze

  تاریخ ارسال :

  ساعت ارسال : 11:08

  کد دیدگاه : 2177574

  سلام.میخواستم ببینم از زمان اعلام نتایج تا اراعه مدارک چه قدر وقت هس؟‌چون من ترم اخرم و فقط چند تا درس عمومی مونده که پاس کنم

  پاسخ دهید
 • نویسنده : کریم کمالی

  تاریخ ارسال :

  ساعت ارسال : 05:52

  کد دیدگاه : 2138056

  سلام میشه راهنمایی کنید از چه متولدین میتونن شرکت کنند

  پاسخ دهید
  • نویسنده : هانیه

   تاریخ ارسال :

   ساعت ارسال : 14:26

   کد دیدگاه : 2141734

   یه جا دیدم نوشته حداکثر 30 سال، ولی صد درصد مطمین نیستم

   پاسخ دهید
 • نویسنده : یاسین

  تاریخ ارسال :

  ساعت ارسال : 08:02

  کد دیدگاه : 2132731

  سلام.
  ببخشید می خواستم بدونم استخدامی دادگستری که الان مرحله گزینشش هستش چند برابر ظرفیته؟

  پاسخ دهید
 • نویسنده : حسین

  تاریخ ارسال :

  ساعت ارسال : 21:55

  کد دیدگاه : 2112771

  ببخشید من ینظر گذاشتم سوال داشتم درباره ی مرحله سیزدهم .چراتایید نشده؟

  پاسخ دهید
  • نویسنده : admin (علی احمدزاده)

   تاریخ ارسال :

   ساعت ارسال : 22:45

   کد دیدگاه : 2112875

   در حال بررسی هستیم

   پاسخ دهید
   • نویسنده : حسين

    تاریخ ارسال :

    ساعت ارسال : 22:51

    کد دیدگاه : 2112885

    ممنون
    كلا ميخوام بدونم تا كجا ميشه صدور كد استخداميو به تاخير انداخت
    چون اگه نيرو ياتامين اجتماعي قيول بشم نميخوام سازماني كه درفراگير ٥قبول شدم رو برم
    واسه همين ميخوام صدور كد به تاخير بيفتع تا تامين يانيرو رو ازدست ندم
    چون شنيدم اگر كد بخورم نيرو منو حذف ميكنه
    ممنون

    پاسخ دهید
    • نویسنده : admin (علی احمدزاده)

     تاریخ ارسال :

     ساعت ارسال : 23:56

     کد دیدگاه : 2113018

     دست شما نیست برای این مورد نمیتونید اقدام کنید. بسته به اقدام سازمانی که درش قبول شدید و پاسخ سازمان امور اداری و استخدامی داره. گاها زود و گاها کمی با تاخیر به دلیل ترافیک کاریشون و … .
     در کل از سمت شما امکان اینکه بخواید تاخیری در این مورد ایجاد کنید نیست.

     پاسخ دهید
     • نویسنده : حسین

      تاریخ ارسال :

      ساعت ارسال : 23:59

      کد دیدگاه : 2113025

      اگر کد استخدامی یک ماه بعد از سرکار رفتن من بیاد و هم من از اون مهلت یماهه مرحله سیزده بتونم استفاده کنم مشکلم حل میشه.فکرکنم تااونوقت لااقل نتیجه نهایی نیرو بیاد.
      واسه همین میخواستن بدونم کد استخدامی معمولا حداقل چقدر طول میکشه تا صادر بشه.واینکه اون مورد یماهه جزو مفاد قاونو استخدامیه؟ و میتونم ازش استفاده کنم؟
      واقعا ممنون که جوابگو هستین.خیلی ذهنمو درگیر کرده.

      پاسخ دهید
      • نویسنده : admin (علی احمدزاده)

       تاریخ ارسال :

       ساعت ارسال : 00:35

       کد دیدگاه : 2113097

       یک نکته مهم این هست که مثلا سازمان تامین احتماعی یک دستگاه اجرایی محسوب نمیشه، قوانین استخدامش فرق داره با دستگاه های اجرایی. مثلا اینکه شما بخواید از یک دستگاه اجرایی بازخرید بشید و در یک دستگاه اجرایی دیگر استخدام بشید معمولا منع داره ولی موضوع اینکه شما از یک دستگاه دولتی بازخرید بشید و در یک دستگاه غیر دولتی مثل تامین احتماعی استخدام بشید در قوانین استخدامی تامین احتماعی ممکن هست منعی نداشته باشه. وزارت نیرو هم همچنین. دو بخش داره، بخش دولتی و بخش پیمانکاری (غیر دولتی).
       مثلا در قوانین استخدامی دستگاه های اجرایی درج شده که:
       9 – به استناد قانون ممنوعیت به کارگیری بازنشستگان، داوطلبان استخدام نباید جزو نیروهای بازخرید خدمت دستگاه های اجرایي باشند.

       ولی در قوانین استخدامی مثلا تامین احتماعی درح شده که:
       9 -داوطلبان استخدام نباید از مستخدمین رسمی، آزمایشی و پیمانی سازمان تامین اجتماعی باشند.

       این یک نکته مهم برای سوال شماست و باید بهش دقت کنید. توجه کنید اولی داره شمارو منع میکنه که از یک دستگاه دولتی مثلا بازخرید بشید و در یک دستگاه دولتی دیگر استخدام بشید. ولی منعی در خصوص بازخرید شدنتون از یک دستگاه غیر دولتی برای استخدام در یک دستگاه دولتی عنوان نکرده. ولی دومی برعکس اولی کاری به بازخرید شما از دستگاه دولتی نداره.
       —-
       با این حال اینها نظرات کارشناسی ماست بر اساس تجربه و اطلاعاتمون، توصیه میکنیم که اصلا اکتفا نکنید به این موارد بیان شده و خودتون بیشتر تحقیق کنید. مخصوص از سمت دستگاه غیر دولتی تحقیق کنید.

     • نویسنده : حسین

      تاریخ ارسال :

      ساعت ارسال : 00:42

      کد دیدگاه : 2113111

      خیلی تحقیق کردم.بنتیجه نرسیدم.اما اکثرا میگن نباید دستگاه دولتی که قبول شدی کد بخوری وگرنه نیرو (همین ازمون نیرو که مهرماه برگزار شد ) منو رد میکنه.شرکت توزیع که واسش امتحان دادم نیمه دولتیه. راستش من بحثم بازخرید نیست.بحثم فقط سراینکه یجوری مهلت بخرم تا نتیجه نیرو بیاد اگر قبول شده باشم انصراف بدم از اونجا قبل اینکه کد بخورم.
      حالا نمیدونم ازلحظه اعلام سازمان به من مبنی بر رفتن به سرکار چقدر طول میکشه تا کد بخورم.
      اصلا قبلش کد میخورم یا بعد رفتن سرکار.
      یماه هم که فرمودین میشه صبرکرد و نرفت سرکار
      راستش نه میتونم از نیرو بپرسم نه از اداره دولتی که قبول شدم ومیترسم واسم بد بشه.

      پاسخ دهید
 • نویسنده : حسین

  تاریخ ارسال :

  ساعت ارسال : 13:30

  کد دیدگاه : 2111923

  سلام پشتیبانی گرامی سوالی داشتم
  قبل گام سیزدهم همه مراحل گزینش مثل مصاحبه و پزشکی و… انجام شده؟
  این مهلت یماهه از لحظه ای هست که به داوطلب اعلام میشه؟ چون من شهر دوری قبول شدم و حداقل یماه زمان میبره تا مسکن تهیه کنمو.. میخواستم بدونم واسه همه سازمانا یماهه یا ممکنه بگن اگه مثلا یه هفته ای نیای لغو میشه استخدامت
  سوال دیگه اینکه کد استخدامی بعد از شروع بکار ممکنه زده نشه و چندماه طول بکشه ؟درسته؟
  ممنون میشم پاسخ بدین.

  پاسخ دهید
  • نویسنده : admin (علی احمدزاده)

   تاریخ ارسال :

   ساعت ارسال : 23:34

   کد دیدگاه : 2112980

   این یک برآورد حدودی از مراحل استخدامی هست و توجه کنید که مربوط به دستگاه های اجرایی و یا همان دولتی است.
   شما با شرح وضعیت خودتون و اشاره به نام سازمانی که درش مشغول طی مراحل استخدامی هستید بهتر میتونید از ما جواب بگیرید. لطفا توضیح دهید

   پاسخ دهید
   • نویسنده : حسین

    تاریخ ارسال :

    ساعت ارسال : 23:39

    کد دیدگاه : 2112986

    راستش به سازمان مربوطه با ذکر دلیلی دیگر از دلیل اصلی خواستم مراحلو برام بگن و یکم حساس شدن.
    الان من منظورم اینکه تمام سازمانایی که دولتی هستن و از طریق ازمون استخدام میکنن
    همین مهلت یماهه واسه داوطلبان لحاظ میشه یا خیر؟
    منظورم اینکه این یماه جزو قوانین استخدامیه؟
    سوال بعدیم هم اینکه ایا کد استخدامی بعد از رفتن بکار صادر میشه یا قبلش؟
    ضمن اینکه اون مهلت برام مهمه چون راهم دوره

    پاسخ دهید
    • نویسنده : admin (علی احمدزاده)

     تاریخ ارسال :

     ساعت ارسال : 00:18

     کد دیدگاه : 2113062

     چیزی که در این پست درج شده بر اساس قوانین استخدامی مربوط به دستگاه های اجرایی هست.
     حالا گاها گزینش اعلام نظر میکنه و شاید دو ماه طول میکشه که نتیجه اعلام بشه و .. . گاها هم سریع تر روند پیگیری میشه. این یکماهی که در بالا درج شده فرصتی هست که به کارجو داده شده برای اقدام. ولی معمولاً خودشون بعد از اتمام مراحل گزینش اطلاعیه میزنند و یا تمای میگیرند و زمانی رو تعیین میکنند جهت مراجعه و … . که همانطور که عرض کردم این یک ماه شرط برای شماست و نه اقدام سازمان. سازمان ممکن هست زودتر و یا دیرتر اقدام کند

     پاسخ دهید
     • نویسنده : حسین

      تاریخ ارسال :

      ساعت ارسال : 00:24

      کد دیدگاه : 2113074

      بله متوجه شدم ؛ مرحله گزینش اعم از مصاحبه و پزشکی و تحقیقات محلی همه بسته به سازمان میتونه طولانی باشه یا کند پیش بره.
      ببخشید منظورتون از “شرط برای شما ” چی هست؟اگر قانون دستگاه های اجراییه پس میتونم از اون یماه استفاده کنم و دیرتر برم سرکار.درسته؟
      و سوال دیگه رو هم ممنون میشم پاسخ بدین.اینکه کد استخدامی بعد از رفتن به سرکار صادر میشه یا قبلش؟
      چون تمام مشکل من صدور کد استخدامی هستش. بازم ممنون از پاسخگوییتون.خدا خیرتون بده

      پاسخ دهید
      • نویسنده : admin (علی احمدزاده)

       تاریخ ارسال :

       ساعت ارسال : 17:04

       کد دیدگاه : 2114331

       همانطور که عرض کردم زمان بندی مشخصی نداره. گاها کمی طول میکشه و گاهاً طود صادر میشه، در کامنتهای قبلی خودم بیشتر این مورد رو توضیح داده

 • نویسنده : رضا

  تاریخ ارسال :

  ساعت ارسال : 13:28

  کد دیدگاه : 2078863

  سلام و خسته نباشید
  کسی که دانشجوی ارشد هستش میتونه آزمون استخدامی شرکت کنه با مدرک کارشناسی؟

  پاسخ دهید
 • نویسنده : زینب گلیان

  تاریخ ارسال :

  ساعت ارسال : 18:17

  کد دیدگاه : 2073528

  سلام میخواستم بپرسم برای ازمون استخدامی معمولا چقدرتام میدن ؟ برای دفترچه عمومی واختصاصی ؟ و ایا دفترچه عمومی رو که میدن بعدکه دفترچه اختصاصی رو میدن دفترچه عمومی رو میگیرن؟یا همش توی یه دفترچس
  درکل درمورد مقدار زمانی که داریم سوال داشتم و تعداد دفترچه ها
  تابه حال ازمون استخدامی ندادم و توی اینترنت هم چیزی پیدا نکردم
  ممنون میشم پاسخمو بدید

  پاسخ دهید
 • نویسنده : بهنام

  تاریخ ارسال :

  ساعت ارسال : 01:38

  کد دیدگاه : 2044432

  سلام
  خسته نباشید
  کسانی اشتغال به تحصیل دارن میتوانند با مدرک پایین تر در ازمون ها استخدامی شرکت کنند؟

  پاسخ دهید
 • نویسنده : سدنا

  تاریخ ارسال :

  ساعت ارسال : 19:34

  کد دیدگاه : 2041959

  سلام و خسته نباشید ادمین محترم یه سوال داشتم لطفا کمکم کنید من پارسال ازمون وزارت نیرو قبول شدم ولی تو مصاحبه رقیبم امتیازش بالاتر بود و اون قبول شد الان فهمیدم که رقیبم یک ماه رفته سر کار و استعفا داده ایا من میتونم جایگزنش بشم؟باید چیکار کنم؟

  پاسخ دهید
  • نویسنده : admin (علی احمدزاده)

   تاریخ ارسال :

   ساعت ارسال : 20:34

   کد دیدگاه : 2042045

   شما میتونید پیگیری کنید از سمت خودشون ولی اینکه شما استخدام بشید مربوط به تصمیم اونهاست و اجازه ای که باید براشون از تهران صادر بشه. یعنی اجباری براش نیست و معمولا اگر نیاز به نیرو باشه و توافق شده باشه با نیازشون از مرکز خودشون تماس میگیرند

   پاسخ دهید
   • نویسنده : سدنا

    تاریخ ارسال :

    ساعت ارسال : 21:19

    کد دیدگاه : 2042159

    خیلی ممنون

    پاسخ دهید
 • نویسنده : ناشناس

  تاریخ ارسال :

  ساعت ارسال : 19:54

  کد دیدگاه : 2037950

  سلام خسته نباشید
  ادمین عزیز ی سوال داشتم یکی از دوستانم همه مراحل استخدامی اموزش پرورش ۹۷ رو اعم از مصاحبه و گزینش و ازمایشات و … رو طی کرده و همشونم تاییدشده ولی دوباره از گزینش باهاش تماس گرفتن و بهش گفتن بیا برای تاییدیه گزینش این دلیلش چی میتونه باشه؟احتمال اینکه دوباره گزینش بشه هست؟

  پاسخ دهید
  • نویسنده : admin (علی احمدزاده)

   تاریخ ارسال :

   ساعت ارسال : 20:14

   کد دیدگاه : 2037990

   بله، معمولا وقتی گزینش برای تایید در دو راهی میمونه یا برای مصاحبه مجدد و یا رفع ابهامی که پیش آمده دعوت مجدد میشن.

   پاسخ دهید
 • نویسنده : یلدا

  تاریخ ارسال :

  ساعت ارسال : 19:00

  کد دیدگاه : 1999808

  سلام ادمین محترم خواهش می کنم به سوال من پاسخ دهید
  بنده فرزند جانباز 25 درصد می باشم و در آزمون علوم پزشکی شرکت کرده ام ولی بومی استان می باشم آیا به دلیل این که بومی استان می باشم ممکن است در مراحل بعدی قبول نشوم باید عرض کنم به احتمال زیاد حد نصاب نمره هم کسب میکنم

  پاسخ دهید
  • نویسنده : یلدا

   تاریخ ارسال :

   ساعت ارسال : 15:45

   کد دیدگاه : 2043566

   چرا پس جواب منا ندادید 🙁

   پاسخ دهید
 • نویسنده : ناشناس

  تاریخ ارسال :

  ساعت ارسال : 16:09

  کد دیدگاه : 1936724

  سلام من سال 92 استخدامی قبول شدم و سه برابر ظرفیت رفتم برای مصاحبه و من شدم نفر سوم نفر اول رفت سر کار دومی هم تو یه استخدامی دیگه قبول شد و رفت سر کار اما الان اون نفر اول الان از ایران فرار کرده و کار رو ول کرده به نظرتون من پیگیر بشم موفق میشم برم سر اون کار قانون در این مورد چی میگه ادمین لطفا جواب بدهید

  پاسخ دهید
  • نویسنده : ناشناس

   تاریخ ارسال :

   ساعت ارسال : 10:57

   کد دیدگاه : 1938895

   سلام ادمین جان بی زحمت جواب بدید

   پاسخ دهید
  • نویسنده : ناشناس

   تاریخ ارسال :

   ساعت ارسال : 10:58

   کد دیدگاه : 1938896

   آقای مهر نوش جواب همه رو دادید جواب من هم بدید

   پاسخ دهید
 • نویسنده : صادق

  تاریخ ارسال :

  ساعت ارسال : 03:17

  کد دیدگاه : 1912543

  سلام ادمین جان یه سوال داشتم در یک شغل میشه ۵ نفر انتخاب کنن بعد فقط یک نفرو بخوان یعنی گزینه اصلی یه نفریاشه ولی از ۵نفر مصاحبه بگیرین ؟؟

  پاسخ دهید
  • نویسنده : پشتیبان هفت (حامد مهرنوش)

   تاریخ ارسال :

   ساعت ارسال : 10:28

   کد دیدگاه : 1912744

   بستگی به این داره که چند برابر ظرفیت معرفی شده باشن برای مصاحبه

   پاسخ دهید
   • نویسنده : صادق

    تاریخ ارسال :

    ساعت ارسال : 11:57

    کد دیدگاه : 1912971

    سه برابر ظرفیت زده برای مصاحبه یعنی سه نفر میرن برای مصاحبه یا بیشترازسه نفر؟

    پاسخ دهید
    • نویسنده : پشتیبان هفت (حامد مهرنوش)

     تاریخ ارسال :

     ساعت ارسال : 11:59

     کد دیدگاه : 1912975

     اگر سه برابر ظرفیت باشه،معمولاٌ به تعداد سه برابر افرادی که باید در نهایت جذب میشن به مصاحبه تخصصی دعوت میشن….ولی در برخی شرایط دیده شده که در برخی کد رشته محل ها بیشتر از تعداد هم دعوت میشه….

     پاسخ دهید
 • نویسنده : نیما

  تاریخ ارسال :

  ساعت ارسال : 00:34

  کد دیدگاه : 1912448

  سلام. من توی استخدام کتبی یکی از پتروشیمیها که 10 نفر میخواست قبول شدم و بعدم رفتم مصاحبه تخصصی. بعد مصاحبه 4 نفرو از 10تا جذب میکنن. توی مصاحبه من نسبت به بقیه قوی تر بودم و الانم منتظر نتایجم. تا الان فکر میکردم حتما در میام. اما شما نوشتی مصاحبه فقط 30 درصد تاثیر داره! پس یعنی من که از لحاظ تخصصی قوی تر از بقیه بودم هم ممکنه به خاطر اون 70 درصد کتبی جزو 4نفر قبولی نشم؟! تو دلم خالی شد. مطمءنین همه جا 70 درصد کتبی و 30 درصد مصاحبس؟
  جواب بدید لطفا.

  پاسخ دهید
  • نویسنده : پشتیبان هفت (حامد مهرنوش)

   تاریخ ارسال :

   ساعت ارسال : 09:50

   کد دیدگاه : 1912672

   این درصد بندی ها برای همه شرکتها و دستگاه ها یکسان نیست…مطلب نوشته شده کلی بود و شاید در مورد شرکتی که مد نظر شماست فرق داره…لذا نمیشه به طور کلی عمومیت داد به همه موارد….پس نگران نباشید….

   پاسخ دهید
 • نویسنده : محمد

  تاریخ ارسال :

  ساعت ارسال : 10:49

  کد دیدگاه : 1900963

  باسلام و تشکر لطف کنید بفرمایید این حدنصاب در هر رشته براساس ۵۰درصد نمره مکتسبه کشوری محسوب میشه یا ۵۰درصد مکتسبه هرشهر یا استان ممنون میشم زودتر جوابمو بدهید

  پاسخ دهید
  • نویسنده : پشتیبان هفت (حامد مهرنوش)

   تاریخ ارسال :

   ساعت ارسال : 11:24

   کد دیدگاه : 1901035

   این مورئ بستگی به شغل انتخاب شما داره…
   در اکثر موارد استانی بوده و در برخی موار خاص کشوری….

   پاسخ دهید
 • نویسنده : سامان دارابی

  تاریخ ارسال :

  ساعت ارسال : 17:18

  کد دیدگاه : 1830062

  اگه تو دوره خدمت معاف از رزم اعصاب و روان باشیم تاثیری داره تو استخدام؟

  پاسخ دهید
 • نویسنده : ناشناس

  تاریخ ارسال :

  ساعت ارسال : 12:38

  کد دیدگاه : 1711970

  سلام.خسته نباشید
  بنده در آزمون استخدامی وزارت بهداشت که یک دی ماه 96 برگزار شد قبول شدم و دانشگاه مدارک رو جهت بررسی تحویل گرفتند ولی هنوز خبری از گزینش و مصاحبه نشده…میخواستم بدونم تا طی شدن این مراحل و شروع به کار معمولا چقدر طول میکشه؟…اصلا امیدی بهش هست؟

  پاسخ دهید
 • نویسنده : شهروند

  تاریخ ارسال :

  ساعت ارسال : 16:06

  کد دیدگاه : 1706371

  سلام ادمین جان.
  بنده در آزمون استخدامی فراگیر سوم قبول شدم و تمام مراحل سوء پیشینه و معاینات پزشکی و گزینش رو انجام دادم الان حدود نزدیک به سه ماهه دستگاه مربوطه درخواست کد استخدامی داده ولی متاسفانه هنوز کد استخدامی صادر نشده الان نمی دونم چکار کنم لطفا راهنمایی کنید.

  پاسخ دهید
  • نویسنده : admin (علی احمدزاده)

   تاریخ ارسال :

   ساعت ارسال : 17:40

   کد دیدگاه : 1706494

   از سازمان امور استخدامی میتونید پیگیر روند صدور کد باشید

   پاسخ دهید
 • نویسنده : ناشناس

  تاریخ ارسال :

  ساعت ارسال : 12:52

  کد دیدگاه : 1479872

  با عرض سلام میخواستم بدونم در استخدامی سپاه اگر چشم هشت دهم باشه فرد قبول میشه یا نه

  پاسخ دهید
  • نویسنده : سید

   تاریخ ارسال :

   ساعت ارسال : 19:30

   کد دیدگاه : 1779549

   سلام
   من شنیدم مجموع دو چشم نباید بیش از 3 باشه

   پاسخ دهید

لطفا کمی صبر کنید...

از تاریخ:
تا تاریخ:

لطفا کمی صبر کنید...

لطفا کمی صبر کنید...

لطفا کمی صبر کنید...