جزئیات بیشتر در مورد خبر

 عدم افزایش حداقل دستمزد و انعقاد قراردادهای کار غیرقانونی کوتاه مدت

جهت ورود به صفحه اصلی اخبار مرتبط با کارگران و کارفرمایان اینجا کلیک کنید
جهت ورود به صفحه اخبار قانون کار اینجا کلیک نمایید


خبر 9 اردیبهشت 96: مطالبات کارگران برای تعیین دستمزد منصفانه و ساماندهی قراردادها (منبع:خبرگزاری ایسنا)

یک مقام مسئول کارگری تعیین دستمزد منصفانه و ساماندهی قراردادهای کار را از جمله مطالبات اساسی جامعه کارگری عنوان کرد.

به گزارش ایسنا، حسین حبیبی در گردهمایی شوراهای اسلامی کار سراسر کشور اظهار کرد: متاسفانه کاهش قدرت خرید کارگران، عدم افزایش حداقل دستمزد و انعقاد قراردادهای غیرقانونی سفید و کوتاه مدت امنیت شغلی کارگران را به خطر انداخته است.

وی با اشاره به عدم بازگشت اصلاحیه قانون کار از مجلس، گفت: تا زمانی که اصلاحیه معیوب و ضدکارگری قانون کار در مجلس است، اعتراضات کارگران نسبت به عودت لایحه باید ادامه داشته باشد.

بازرس کانون عالی شورای اسلامی کار از تمام تشکلهای کارگری خواست تا در هفته کارگر صدای اعتراض خود را نسبت به بازگشت هرچه سریعتر اصلاحیه به گوش دولت برسانند.

به گفته این مقام مسئول کارگری، همه گروه‌ها و تشکل‌های کارگری در کشور با ارسال طومار اعتراض و بیانیه، بازگشت بی چون و چرا و بدون شرط لایحه از مجلس را خواستارند و دولت باید به این خواسته کارگران عمل کند.

حبیبی تاکید کرد: اگر دولت اصلاحیه قانون کار را برنگرداند کارگران انگیزه‌ای برای شرکت در انتخابات ندارند.

وی در پایان ابراز امیدواری کرد: دولت هرچه سریعتر اصلاحیه قانون کار را از مجلس برگرداند تا زیر نظر همه شرکای اجتماعی و به طور سه جانبه مورد بررسی کارشناسی قرار گیرد.اگر دیدگاهی در باره این آگهی دارید میتوانید از طریق فرم زیر دیدگاه خودتون رو در سایت درج کنید.


لطفا کمی صبر کنید...

از تاریخ:
تا تاریخ:

لطفا کمی صبر کنید...

لطفا کمی صبر کنید...

لطفا کمی صبر کنید...