جزئیات بیشتر در مورد خبر

جزئیات جدید طرح کارورزی و معافیت بیمه‌ کارفرما

جهت ورود به صفحه اصلی اخبار مرتبط با کارگران و کارفرمایان اینجا کلیک نمایید
جهت ورود به صفحه اخبار بیمه کارمندان و کارگران اینجا کلیک نمایید


خبر 24 خرداد 96: معافیت بیمه کارفرمایان با شرط ثبات نیروهای قدیمی (منبع: خبرگزاری فارس)

یک مقام مسئول وزارت کار در گفت‌وگو با فارس خبر داد: جزئیات جدید طرح کارورزی و معافیت بیمه‌ کارفرما/اخراج کارگران قدیمی معافیت را لغو می‌کند

یک مقام مسئول وزارت کار گفت: معافیت بیمه تنها به کارفرمایانی تعلق می‌گیرد که با شرط ثبات نیروهای قدیمی، کارورزان را استخدام کنند.

محمد اکبرنیا، مدیرکل دفتر هدایت نیروی کار و کاریابی‌های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به بند «و» ماده 80 برنامه پنجم توسعه کشور اظهار داشت: طبق این بند، کاریابی‌ها مسئولیت معرفی کارجویان به کارفرمایان را داشتند که در دو ماه اخیر با اجرایی شدن برنامه ششم توسعه کشور به دلیل جایگزینی دستورالعمل برنامه، روند معرفی به کارفرمایان با کندی صورت می‌پذیرد.

وی افزود: از ابتدای امسال تاکنون یعنی فروردین و اردیبهشت، بیش از 72 هزار نفر در کاریابی‌ها ثبت نام کرده‌اند که از این تعداد تنها 12 هزار نفر به کارفرمایان معرفی شدند که در مقایسه با سال گذشته کاهش 30 درصدی را نشان می‌دهد.

اکبرنیا گفت: دلیل اینکه تعداد کارجویان کمتر شده و معرفی آنان به کارفرمایان روند کاهشی دارد، تغییر دستورالعمل‌های برنامه توسعه‌ای کشور و نبود جذابیت معافیت بیمه‌ای کارفرمایان است، به عبارتی دیگر، طبق برنامه پنجم توسعه کشور، کارفرمایانی که از طریق کاریابی‌ها علاوه بر نیروهای خود، نیروهای جدیدی را درخواست می‌دادند، تا 90 درصد به صورت پلکانی تا پایان برنامه پنجم از معافیت بیمه‌ای سهم کارفرما برخوردار می‌شدند.

وی افزود: موضوع معافیت در ماده 71 برنامه ششم توسعه کشور نیز آمده است اما محدود به فارغ‌التحصیلان دانشگاهی شده است، به طوری که اگر کارفرمایان از کارورزان طبق طرح کارورزی نیرویی را جذب کنند، مشمول معافیت دو ساله کامل سهم بیمه کارفرما خواهند شد.

این مقام مسئول وزارت کار در توضیح بیشتر این موضوع گفت: کارفرمایان در این طرح به شرطی مشمول معافیت دو ساله خواهند شد که نیروهای کار قدیمی را اخراج نکنند و با فرض ثبات تعداد آنان طبق لیست اعلامی به تأمین اجتماعی، از مزایای معافیت حق بیمه نیروهای جدید برخوردار خواهند شد.

وی افزود: به زودی دستورالعمل جامع طرح کارورزی برای اجرا در سراسر کشور به استان‌ها ابلاغ خواهد شد.

اکبرنیا با اشاره به جزئیات دستورالعمل از پیشنهاد ثبت‌نام حداقل دو ماهه کارجویان در کاریابی‌ها خبر داد و افزود: کارورزان پیش از ثبت نام در سامانه کارورزی، طبق پیشنهاد باید در سامانه کاریابی‌ها ثبت‌نام کنند.

منبع: خبرگزاری فارس


اگر دیدگاهی در باره این آگهی دارید میتوانید از طریق فرم زیر دیدگاه خودتون رو در سایت درج کنید.


لطفا کمی صبر کنید...

از تاریخ:
تا تاریخ:

لطفا کمی صبر کنید...

لطفا کمی صبر کنید...

لطفا کمی صبر کنید...