جزئیات بیشتر در مورد خبر

کارفرمایان 2 سال از هزینه حق بیمه معلولان معاف هستند

جهت ورود به صفحه اصلی اخبار مرتبط با کارگران و کارفرمایان اینجا کلیک نمایید
جهت ورود به صفحه اصلی اخبار استخدام معلولین اینجا کلیک نمایید


خبر 23 تیر 97: معافیت کارفرمایان از پرداخت 2 سال هزینه بیمه معلولین

مدیر کل بهزیستی فارس گفت: کارفرمایانی که معلولان را به کار بگیرند به مدت ۲ سال از هزینه حق بیمه کارفرمایی معاف هستند.

به گزارش خبرنگار مهر، سید مرتضی موسوی ظهر شنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه ایجاد سازمان بهزیستی یکی از تدابیر امام (ره) بود که در سال ۵۸ شکل گرفت که شکل گیری آن در راستای تحقق عدالت اجتماعی است، اضافه کرد: این سازمان بر اساس الگوهای رایج در کشورهای پیشرفته ارائه خدمت می کند اما متاسفانه بسیاری از نخبگان کشور از این خدمات اطلاعی ندارند.

موسوی با یادآوری این مطلب که خدمات تخصصی و به روزی توسط این سازمان ارائه می شود، اظهار کرد: آینده نگری و آینده پژوهی در دستور کار این سازمان است و باید این خدمات با هدف نشاط و امید بیشتر در مردم، منتشر شود.

وی با اشاره به اینکه بزرگترین سرمایه هر نظامی، اعتماد مردمی است که اظهار خدمات سازمانی علاوه بر ایجاد نشاط بین مردم، باعث اعتماد بیشتر می شود، اضافه کرد: اگر خدمات به خوبی و با سرعت گفته شود، به طور حتم باعث شادی و نشاط عمومی می شود.

مدیر کل بهزیستی فارس افزود: در هیچ بخشی مشکل و محدودیت مالی نداریم که این مهم از سوی زحمت های خیرین مرتفع شده است، اضافه کرد: دنیا، دنیای ارتباطات و هیچ مجموعه نمی تواند به روز باشد بدون آنکه اطلاع رسانی کند.

موسوی با تاکید بر اینکه خانواده هایی که دارای مشکلات هستند و سعی داریم با آموزش مشکلات آنان را به حداقل برسانیم، اضافه کرد: سطح دوم بهره مندی حداکثری از ظرفیت سمن ها است و سطح سوم افزایش توانمندسازی، مهارت فردی، خانوادگی، فنی و حرفه ای و آموزش های دانش کار به افراد آسیب دیده است تا فرد به جامعه برگردد.

وی با اشاره به اینکه در حوزه پیشگیری اساس کار روی بنیاد خانواده است که به عنوان کوچکترین نهاد خانوادگی در جامعه شناخته می شود، افزود: آموزش های پیش از ازدواج در بهزیستی مورد توجه است و با توجه به اینکه میانگین طلاق فارس کمتر از میانگین کشوری بوده و از لحاظ جمعیت میزان طلاق در کشور یک و ۷۲ صدم و در فارس یک و ۸۴ صدم است و بیشترین آمار طلاق در سال اول زندگی روی می دهد چرا که افراد آموزش های زندگی ندیده اند و الگوی مناسبی برای انتخاب نداشته اند.

موسوی عنوان کرد: ۳۸ مرکز تخصصی آموزش های زندگی راه اندازی شده و تشکیل حلقه های آموزش های زندگی، مهارت زندگی، فرزند پروری و مدیریت زندگی از برنامه های این سازمان است.

وی با اشاره به اینکه برای مبارزه با اعتیاد ۱۱۰ مرکز درمان اعتیاد راه اندازی شده است، افزود: بحث مددکاری و مشاوره برای معتادین در نظر گرفته ایم و ۲۴ مرکز درمان سرپایی و دارویی را در این راستا ایجاد کرده ایم و یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر آموزش های پیشگیری از اعتیاد دیده اند.

مدیر کل بهزیستی فارس با تاکید بر اینکه ۶۱۰ گروه اجتماعی محور از خود مردم در ۱۳۸ محله آسیب پذیر راه اندازی کردیم، اضافه کرد: این مجموعه ها در مکان های آموزشی، محلات، پادگان ها و محیط

مدیر کل بهزیستی فارس با انتقاد به اینکه خانواده ها برداشت می کنند که هرجور می خواهند، می توانند با کودک رفتار کنند، گفت: کودکان بی و بد سرپرست توسط این سازمان نگهداری می شوند و اگر پدر و مادر کودک بد سرپرست فاقد صلاحیت نگهداری کودک باشند، بر اساس دستور قضایی، بچه را به خانواده هایی که به بچه نیاز دارند، واگذار می کنیم.

موسوی از راه اندازی خانه «امن سلامت» برای دخترانی که در معرض آسیب اجتماعی هستند، خبر داد و افزود: خانه امن زنان را هم راه اندازی کرده ایم که مورد اگر زنی مورد همسرآزاری قرار گرفت و به ما مراجعه کرد، را نگهداری کنیم تا پس از آموزش همسرش، به خانواده خود بازگردد.

وی از راه اندازی مرکز بازپروری زنان که مورد تعرض قرار گرفته اند هم خبر داد.

منبع: خبرگزاری مهر


اگر دیدگاهی در باره این آگهی دارید میتوانید از طریق فرم زیر دیدگاه خودتون رو در سایت درج کنید.


لطفا کمی صبر کنید...

از تاریخ:
تا تاریخ:

لطفا کمی صبر کنید...

لطفا کمی صبر کنید...

لطفا کمی صبر کنید...