جزئیات بیشتر در مورد خبر

 لزوم کارآفرینی در مدارس کشور

جهت ورود به صفحه اخبار حقوق و دستمزد فرهنگیان اینجا کلیک نمایید
جهت ورود به صفحه آخرین اخبار معلمان و فرهنگیان اینجا کلیک نمایید


خبر 12 شهریور 98: معلمان و فرهنگیان نباید حقوق معوق داشته باشند

نماینده مردم ساوه در مجلس گفت: متأسفانه بسیاری از فارغ التحصیلان مدارس، توان کارآفرینی ندارند که باید این مسئله در مدارس ارتقاء یابد و مهارت دانش‌آموزان افزایش پیدا کند.

به گزارش خبرنگار مهر، محمدرضا منصوری در جلسه علنی امروز(سه‌شنبه) مجلس شورای اسلامی در موافقت با وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش، اظهار داشت: متأسفانه در ۵۰ سال گذشته فارغ التحصیلانی از مدارس به جامعه معرفی شده‌اند که توان کارآفرینی ندارند و تنها راه نجات و برون رفت از این مشکلات، تربیت نیروی انسانی کارآمد است.

وی با تأکید بر اینکه ما باید در مدارس کارآفرینی را ارتقا دهیم، گفت: لزومی ندارد دانش آموزان تمام دروس مختلف همچون فارسی، ریاضی و علوم را بخوانند و بهتر است به جای این دروس، آنان با توجه به علایق خود دروس تخصصی یک رشته را بخوانند و در آن رشته مهارت کسب کنند.

نماینده مردم ساوه در مجلس با تأکید بر اینکه ما باید مهارت دانش آموزان را افزایش دهیم، تصریح کرد: بسیاری از دانشجویان ما نیز مهارت‌های لازم را ندارند به گونه ای که بیش از صد هزار دانشجوی دکترای بیکار داریم که این مسئله به دلیل نحوه آموزش در کشور ماست و باید نگرش ها به نحوه آموزش تغییر کند.

منصوری بیان کرد: معلمان ما در سخت‌ترین شرایط زندگی می‌کنند و باید سیاست‌هایی اندیشیده شود تا آنان مشکلاتشان حل و فصل شود. در شأن نظام جمهوری اسلامی نیست که فرهنگیان حقوق معوق داشته باشند.

وی با اشاره به اینکه ما باید نگاه ویژه ای به افزایش تولید و صادرات داشته باشیم، گفت: نگاه ما باید صادرات محور باشد و از وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش درخواست می کنم که در صورت دریافت رأی اعتماد از مجلس، لایحه‌ای را برای دگرگونی آموزش و پرورش به مجلس ارائه دهد، چرا که تهیه طرح آن بار مالی دارد و قطعاً شورای نگهبان به آن ایراد می‌گیرد.

منبع: خبرگزاری مهر


اگر دیدگاهی در باره این آگهی دارید میتوانید از طریق فرم زیر دیدگاه خودتون رو در سایت درج کنید.


لطفا کمی صبر کنید...


 • جهت دریافت آخرین اخبار و آگهی های مهم استخدامی از طریق کانال تلگرام ایران استخدام اینجا کلیک نمایید

 • نویسنده : ناشناس

  تاریخ ارسال :

  ساعت ارسال : 14:25

  کد دیدگاه : 2516271

  سلام با تحصیلات فرهنگیان مخالفن. چگونه مهارتهای لازمو به دانش آموزان یاد بدند که خودشون مهارتهای بروز شده رو یاد نگرفته اند .

  پاسخ دهید

لطفا کمی صبر کنید...

از تاریخ:
تا تاریخ:

لطفا کمی صبر کنید...

لطفا کمی صبر کنید...

لطفا کمی صبر کنید...