اطلاعات بیشتر

مقررات استخدامی شهرداری ها
قانون استخدام شهرداری ها

لینک های مفید مرتبط:
قوانین استخدامی کشوری دستورالعمل استخدام پیمانی در شهرداری ها اخبار تبدیل وضعیت نیروهای شهرداری ها
 دانلود جزوه قوانین و مقررات شهرداری ها

خبر 19 تیر 98: جزئیات ارسال لایحه دهیاری‌ها به دولت پس از 10 سال (منبع: خبرگزاری ایسنا)

معاون امور دهیاری‌های سازمان شهرداری‌ها و دهیاری کشور گفت: لایحه دهیاری‌ها پس از ۱۰ سال با دستور وزیر کشور به دولت فرستاده شد. وی همچنین از افزایش حدود ۷۰ درصدی بودجه دهیاری‌ها در سال ۹۸ خبر داد و گفت: بودجه دهیاری‌ها در پایان سال ۹۶، حدود ۴ هزار و ۴۴۰ میلیارد تومان بود که این رقم در سال ۹۷ به دو هزار و ۹۱۰ میلیارد تومان کاهش پیدا کرد اما خوشبختانه در سال جاری حدود ۷۰ درصد افزایش پیدا کرده و تقریباً دوبرابر شده است این در حالیست که بودجه شهرداری‌ها چیزی حدود ۶۰ هزار میلیارد تومان است اما بودجه دهیاری‌ها در پایان سال ۹۶، تنها ۴ هزار و ۴۴۰ میلیارد تومان بود.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید

خبر 13 تیر 98: تصویب آیین نامه استخدامی دهیاری ها و شهرداری ها در مجلس (منبع: خبرگزاری صدا و سیما)

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ مرکز قم، معاون عمراني و توسعه امور شهري و روستايي وزير کشور در همايش شهرداري و دهياري هاي قم که به مناسبت 14 تير روز شهرداري و دهياري برگزار شد افزود: اعضای کميسيون اجتماعي دولت هفته پيش اين آيين نامه را تصويب و براي نهايي شدن به هيئت دولت ارسال کرد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 13 اردیبهشت 98: خبر افزایش اعتبارات برای شهرداری‌ ها و دهیاری‌ ها (منبع: خبرگزاری ایسنا)

به گزارش ایسنا، منطقه خراسان شمالی، مهدی جمالی‌نژاد در همایش دهیاران و شهرداران در بجنورد اظهار کرد: از ابتدای تأسیس روستاها تاکنون بیش از ۲۰ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان اعتبار به دهیاری‌های کشور تخصیص یافته است که بیش از ۷۵ درصد این اعتبارات در دوره وزارت دکتر رحمانی فضلی بوده است که نشان‌دهنده توجه ویژه وی به روستاها می‌باشد.

وی افزود: تا پایان اردیبهشت سال جاری مرحله اول پرداخت اعتبارات به تمامی دهیاری‌ها و شهرداری‌های کشور انجام می‌شود.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 20 آذر 97: ارائه طرح استخدام دهیاران به مجلس شورای اسلامی (منبع: خبرگزاری مهر)

نماینده دامغان در مجلس بابیان اینکه طرح استخدام دهیاران تقدیم مجلس شده و تصویب آن در دستور کار است، گفت: با تصویب این طرح زمینه خدمت هرچه بیشتر دهیاران در روستاها تقویت می‌شود.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 30 بهمن 96: ضرورت تعیین تکلیف وضعیت استخدام و بیمه دهیاران (منبع: خبرگزاری فارس)

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی از مخالفت نمایندگان مجلس از لایحه دهیاری‌ها خبر داد و اظهار کرد: وضعیت استخدام در دهیاری‌ها و نیز پرداخت حق بیمه مشخص نشود این فرآیند ادامه دارد و باید تعیین تکلیف لازم در این حوزه صورت پذیرد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر ۱۱ دی ۹۶: برخورد قاطع و قانونی با استخدام‌های بدون مجوز در شهرداری‌ها (منبع: خبرگزاری مهر)

مدیرکل امور شهری و شوراهای کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به لایحه جامع استخدام شهرداری‌ها گفت: هر شهرداری بخواهد بدون مجوز و با قوم‌گرایی اقدام به استخدام نیرو کنند با برخورد قاطع و قانونی رو به رو خواهند شد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر ۵ دی ۹۶: ضرورت بررسی طرح لایحه استخدامی شهرداری‌ها در مجلس (منبع: خبرگزاری مهر)

معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور گفت: لایحه استخدامی شهرداری ها که به منظور ساماندهی امور اداری و استخدامی شهرداری‌های کل کشور تهیه و باید در صحن علنی مجلس مطرح شود

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 23 مرداد 96: استخدام دهیاران فعلا امکان پذیر نیست (منبع: خبرگزاری فارس)

وزیر پیشنهادی کشور بر پیگیری افزایش نیرو در بخشداری‌ها تأکید کرد و گفت: تعیین تکلیف دهیاران در دستور کار است، استخدام دهیاران فعلا امکان پذیر نیست اما تضمین برای فعالیت آنها انجام می‌شود.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر ۲۳ تیر ۹۶: ارائه لایحه استخدام دهیاران به مجلس تا شهریور ماه (منبع: خبرگزاری ایسنا)

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم رئیس جمهور با تأکید بر اینکه دهیاران افسران توسعه روستاها هستند، تأکید کرد: دولت در تلاش است تا ۲ ماه آینده لایحه استخدام دهیاران را به مجلس ارائه دهد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 3 تیر 96: عدم بررسی لایحه استخدامی شهرداری ها توسط مجلس (منبع: خبرگزاری تابناک)

لایحه استخدامی شهرداری‌ها به پیشنهاد مشترک وزارت کشور و سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور در تیرماه سال گذشته به تصویب هیات وزیران رسید و به مجلس شورای اسلامی ارسال شد اما پس از گذشت حدود یکسال هنوز این لایحه که به گفته معاون عمرانی وزیر کشور می‌تواند امکان ساماندهی وضعیت کارکنان شهرداری‌ها را در سراسر کشور فراهم کند در مجلس مورد بررسی قرار نگرفته است و سرنوشت آن نیز در ابهام قرار دارد

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 17 اردیبهشت 96: اعطای تسهیلات بانکی به دهیاران جهت توسعه اشتغال در روستا (منبع: خبرگزاری مهر)

معاون امور دهیاری‌های سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور از اعطای تسهیلات بانکی ۱۰۰ میلیون ریالی به تمامی دهیاران کشور، اعم از پاره وقت و تمام وقت، خبر داد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر 16 اردیبهشت 96: اعلام جزئیات آزمون تبدیل وضعیت کارکنان قراردادی شهرداری‏ها (منبع:خبرگزاری ایسنا)

مدیرکل دفتر نوسازی، تحول اداری و فناوری اطلاعات سازمان شهرداریها و دهیاریهای کشور از ابلاغ رشته های شغلی، شرایط احراز تحصیلی و منابع و مواد سوالات تخصصی و کاربردی آزمون تبدیل وضعیت کارکنان قراردادی شهرداری‏ها و همچنین تاریخ شروع ثبت نام کارکنان شهرداریهای کشور خبر داد.

جهت مشاهده ادامه خبر اینجا کلیک نمایید


خبر ۹ اردیبهشت ۹۶: توقف یکساله لایحه استخدامی شهرداری‌ها در مجلس (منبع:خبرگزاری فارس)

معاون عمرانی وزارت کشور گفت: لایحه استخدام شهرداری‌ها پس از تصویب در دولت به مجلس رفته و حدود یک سال از بررسی این لایحه می‌گذرد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر ۹ اردیبهشت ۹۶: لایحه استخدامی شهرداری‌ها در دستور کار مجلس (منبع:خبرگزاری ایسنا)

معاون عمرانی وزیر کشور با اشاره به اینکه راهکار مناسب برای نظارت بر عملکرد صحیح ماموریت‌های محول شده به دستگاه‌ها باید از قبل مورد بررسی قرار بگیرد و تدابیر لازم برای آنها اتخاذ شود گفت: لایحه استخدامی شهرداری‌ها در همین خصوص تهیه و به دولت تقدیم شد. حدود یک سال پیش این لایحه توسط دولت تصویب و به مجلس شورای اسلامی ارسال شده است. در حال حاضر نیز پیگیر هستیم که بررسی این لایحه در دستور کار مجلس شورای اسلامی قرار گیرد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر ۸ اردیبهشت ۹۶: توجه به امنیت شغلی دهیاران در لایحه دهیاری های کشور (منبع:خبرگزاری ایسنا)

با ایجاد ۳۵ هزار دهیاری در کشور، قانون وظایفی بر عهده دهیاران قرار داده اما این دهیاران علی رغم گذشت بیش از ۱۵ سال هنوز نتوانسته‌اند بزرگترین مطالبه خود یعنی «امنیت شغلی» برای خود ایجاد کنند که استخدام نشدن بسیاری از آنها گواه این مدعاست.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر ۴ اردیبهشت ۹۶: ارائه لایحه استخدامی و امنیت شغلی دهیاران به مجلس (منبع:باشگاه خبرنگاران جوان)

لایحه استخدامی و امنیت شغلی دهیاران دردست اقدام است و بزودی به مجلس ارائه خواهد شد در صورت تصویب دهیاران به صورت استخدامی در روستاها کار خود را ادامه خواهند داد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر 17 آذر 95: تصویب کلیات موضوع لایحه استخدام شهرداری‌ ها (منبع: خبرگزاری ایسنا)

عضو هیأت رئیسه کمیسیون شوراها مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: در برخی از شهرداری‌های سراسر کشور و من جمله شهرداری تهران و شهرداری تهران بیش از پنج برابر نیاز نیرو استخدام شده و این موضوع هزینه‌های فراوانی به دولت وارد کردیم.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر 23 آبان 95: تصویب لایحه استخدامی شهرها در کمیسیون اجتماعی (منبع: خبرگزاری ایسنا)

کمیسیون اجتماعی مجلس در جلسه امروز خود لایحه استخدامی شهرداری‌ها را به تصویب رساند.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر 12 آبان 95: لایحه استخدامی شهرداری ها در دستورکار کمیسیون اجتماعی مجلس قرار گیرد (منبع: خبرگزاری ایسنا)

رئیس سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور با ارسال نامه ای به رئیس کمیسیون امور اجتماعی مجلس شورای اسلامی خواستار آن شد که لایحه استخدامی شهرداری ها به منظور پاسخگویی به مطالبات شهرداران و کارکنان خدوم شهرداری ها در دستورکار این کمیسیون قرار گیرد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر 3 آبان 95: تشکیل سه کمیته بررسی آیین نامه اداری و استخدامی شهرداری ها (منبع: خبرگزاری ایسنا)

مدیرکل دفتر نوسازی، تحول اداری و فناوری اطلاعات سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور گفت: با توافق به عمل آمده، سه کمیته برای بررسی آیین نامه اداری و استخدامی شهرداری ها در سازمان شهرداری ها و دهیاری ها ی کشور تشکیل خواهد شد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر 27 مرداد 95 : مقررات اداری استخدامی شهرداری‌ها و دهیاری‌ها بدون شرط آزمون انجام می‌شود  (منبع : خبرگزاری تسنیم)

 نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی گفت: با تعامل نمایندگان آذربایجان‌غربی طرح تسری‌بخشی از قانون خدمات کشوری به شهرداری‌ها به امضا نمایندگان رسید که در صورت تصویب مقررات اداری استخدامی شهرداری‌ها و دهیاری‌ها بدون شرط آزمون انجام می‌شود.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر 4 مرداد 94: اصلاحیه قانون مقررات استخدامی شهرداری‎ به کمیسیون اجتماعی بازگشت (منبع: خبرگزاری مهر)
طرح اصلاح مقررات استخدامی شهرداری‎ها و دهیاری‎ها به دلیل وجود بار مالی در آن، به کمیسیون اجتماعی مجلس بازگشت.
به گزارش خبرنگار مهر، در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی، طرح اصلاح مقررات استخدامی شهرداری‌ها و دهیاری‌ها که پیش از این در کمیسیون اجتماعی مجلس به تصویب رسیده بود، در دستور کار صحن علنی قرار گرفت که پس از بررسی مقدماتی بخش‌های اولیه آن، با اخطار حمیدرضا فولادگر نماینده مردم اصفهان و عضو کمیسیون صنایع و معادن، این طرح به کمیسیون اجتماعی مجلس بازگشت.
این نماینده با استناد به اصل ۷۵ قانون اساسی نسبت به وجود بار مالی در این طرح اخطار داد که با قبول این اخطار از طرف علی لاریجانی رئیس مجلس و به رأی گذاشتن آن، این طرح برای بررسی بیشتر و رفع اشکال به کمیسیون اجتماعی به عنوان کمیسیون تخصصی بازگشت.
نمایندگان با ۱۰۵ رأی موافق، ۳۷ رأی مخالف و ۲ رأی ممتنع از مجموع ۱۹۷ نماینده حاضر در مجلس با ارجاع این طرح به کمیسیون تخصصی موافقت کردند.


خبر 4 مرداد 94:طرح بازنگری مقررات استخدامی شهرداری‌ها رد شد (منبع: خبرگزاری تسنیم)

مشاور امور مجلس شورای شهر تهران گفت: طرح بازنگری مقررات اداری و استخدامی شهرداری‌ها و و دهیاری‌های کشور با اکثریت آرا رد و از دستور کار نمایندگان مجلس خارج شد.
اسدالله راشدی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم‌، با اشاره به طرح بازنگری مقررات اداری و استخدامی شهرداری‌ها و و دهیاری‌های کشور، اظهار داشت: طرح بازنگری مقررات اداری و استخدامی شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور امروز در صحن علنی مجلس شورای اسلامی مطرح و با اخطار اصل 75 قانون اساسی مواجه شد.
وی ادامه داد: بر اساس اخطار قانون اساسی مطرح شده از سوی آقای پولادگر و رأی نمایندگان مجلس شورای اسلامی، طرح مذکور به کلی از دستور کار نمایندگان مجلس شورای اسلامی کنار گذاشته شد.
مشاور امور مجلس شورای شهر تهران تصریح کرد: بر اساس اصل 75 قانون اساسی طرح‌ها نباید دارای بار مالی باشند و محل تأمین و بار مالی آنها باید پیش بینی شود با توجه به اینکه در این طرح بار مالی بسیاری وجود داشت و با قانون مغایر بود با اکثریت آرا و با رایزنی همگانی شوراها و شهرداری‌ها کشور از دستور کار مجلس خارج شد.اگر دیدگاهی در باره این آگهی دارید میتوانید از طریق فرم زیر دیدگاه خودتون رو در سایت درج کنید.


لطفا کمی صبر کنید...


 • جهت دریافت آخرین اخبار و آگهی های مهم استخدامی از طریق کانال تلگرام ایران استخدام اینجا کلیک نمایید

 • نویسنده : محمد امیری

  تاریخ ارسال :

  ساعت ارسال : 12:32

  کد دیدگاه : 1269023

  پیج واحد با نام لایحه استخدام شهرداری ها ایجاد شود

  پاسخ دهید
 • نویسنده : غلامحسین همتی

  تاریخ ارسال :

  ساعت ارسال : 08:34

  کد دیدگاه : 1018534

  احتراما باسلام .خواهشمند است افرادی که در ازمون های قبلی پذیرفتهدشدن و حق انها به هر دلیلی ضایع گردیده. بکار گیرد مثل بقیه ارگانها فقط این وسط ما گناه کردیم شدم نسل دهه شصتی

  پاسخ دهید
 • نویسنده : یه بی کس

  تاریخ ارسال :

  ساعت ارسال : 01:00

  کد دیدگاه : 967012

  سلام واقعابه داد ما برسید شوهرم 10ساله گارگر
  شهرداریه هنوز رسمی نشده هیچ فقط 4سال براش بیمه ریختن الانم شش ماه یه بار حقوق دوماه را بهش میدن

  پاسخ دهید
 • نویسنده : صدای مظلوم

  تاریخ ارسال :

  ساعت ارسال : 20:40

  کد دیدگاه : 643815

  سلام،واقعا فکری به حال دهیاران کنید!این قشر زحمتکش هیچگونه امنیت شغلی ندارند،هستند کسانیکه جوانیشون رو در این عرصه خرج کردند و زحمات زیادی را متحمل شده اند اونم با حقوق ناچیزی!

  پاسخ دهید
  • نویسنده : محمد

   تاریخ ارسال :

   ساعت ارسال : 19:22

   کد دیدگاه : 1745141

   اره واقعا عاقلان دانند

   پاسخ دهید
 • نویسنده : ....

  تاریخ ارسال :

  ساعت ارسال : 13:11

  کد دیدگاه : 361874

  سلام. آره واقعا تروخدا یه فکری به حال این استخدامی های بی حساب کتاب شهرداری مخصوصا شهرداری تهران بکنید. همه با پارتی اومدن، کسایی که حتی لیسانس هم ندارن همه متولد های 72 به بالا. اونوقت ما با مدرک مهندسی 4 ساله بیکاریم . چرا… چون پدرمون کارگره و هیجا سهمیه و پارتی نداریم… بخدا این عدالت نیست.. آزمون بزارید شرایط رو واسه همه یکسان کنید.. آقای ادمین عاجزانه درخواست دارم لطفا به گوش مسئولین برسونید…

  پاسخ دهید
  • نویسنده : حسین

   تاریخ ارسال :

   ساعت ارسال : 10:15

   کد دیدگاه : 966067

   خدا پدرته بیامرزه حرف دلم رو زدی

   پاسخ دهید
  • نویسنده : مهرداد

   تاریخ ارسال :

   ساعت ارسال : 15:05

   کد دیدگاه : 1008164

   سلام واقعا راست میگی منم از آبادان این مشکل رو دارم سی و یک سالممهست

   پاسخ دهید

لطفا کمی صبر کنید...

از تاریخ:
تا تاریخ:

لطفا کمی صبر کنید...

لطفا کمی صبر کنید...

لطفا کمی صبر کنید...