آگهی استخدامی متناسب با شغل و رشته خود را بیابید

جستجوی آگهی مناسب شما

منابع مطالعاتی رشته زبان انگلیسی در آزمون های استخدامی

 • بروزرسانی:
 • دیدگاه: ۲۱ (نمایش)
 • دیدگاه های منتظر: ۰ دیدگاه
 • ارسال کننده: (پشتیبان 4 (نصیرلو))
اطلاعات بیشتر

 منابع مطالعاتی رشته زبان انگلیسی در آزمون های استخدامی

این مبحث مربوط به تجربیات کارجویان سایت ایران استخدام جهت قبولی در مرحله آزمون کتبی (مرحله 1) آزمون های استخدامی است.


ایران استخدام: با توجه به سوالات متداول کارجویان سایت ایران استخدام در رابطه با نحوه مطالعه جهت قبولی در آزمون های استخدامی، گروه نویسندگان سایت ایران استخدام تصمیم به جمع آوری اطلاعات و تجربیات دوستانی که موفق به قبولی در آزمون های استخدامی شده اند کرده است.
این تجربیات کاربران ایران استخدام همراه با نکاتی توسط ایران استخدام به مرور در این مبحث اضافه خواهد شد.
درخواست ایران استخدام از شما این است که اگر صاحب تجربیاتی در رابطه با نحوه قبولی در آزمون استخدامی هستید تجربیات خود را برای کمک در موفقیت دیگران در این بخش ارسال نمایید.

با آرزوی موفقیت-ایران استخدام


توصیه های ایران استخدام برای موفقیت شما در آزمون های علمی استخدامی:
1- جهت مطالعه دروس عمومی آزمون های استخدامی، مطالعه دروس عمومی دبیرستانی پیشنهاد میشود.
2- جهت مطالعه دروس تخصصی آزمون های استخدامی، مطالعه کتب و مباحث و جزوات آموزشی دانشگاهی توصیه میشود.
3- جهت تست زنی، نمونه سوالات تستی سالهای قبل آزمون های استخدامی توصیه میشود. جهت دانلود نمونه سوالات استخدامی “اینجا” کلیک کنید. کتاب ایران استخدام منتشر شد (جهت سفارش اینجا کلیک کنید)
4- جهت تست زنی، نمونه سوالات کنکوری مقطع ارشد نیز توصیه می شود.
5- در حل سوالات درس کامپیوتر، تست زنی نمونه سوالات استخدامی سالهای قبل آزمون های استخدامی موثرتر می باشد.جهت دانلود جزوه دانش کامپیوتر “اینجا” کلیک کنید
6- انتظار شما از نمونه سوالات استخدامی باید در حد معقول باشد. اکتفای بدون مطالعه منابع به نمونه سوالات استخدامی جهت موفقیت در آزمون های استخدامی در اکثر موارد با شکست مواجه خواهد شد. به عنوان مثال هیچگاه نمیتوان سطح کیفی مطالعه و درصد قبولی یک فرد پشت کنکوری را که به همراه نمونه سوالات اقدام به مطالعه منابع میکند با فردی که تنها به مطالعه نمونه سوالات سالهای قبل کنکوری اکتفا میکند یکسان در نظر گرفت.
7- در هنگام مطالعه نمونه سوالات استخدامی سعی نکنید که پاسخ آنها را حفظ کنید، بلکه سعی کنید که مباحث کلی آن ها را بیاموزید.
8-در اکثر آزمون های استخدامی کسب حدنصاب 50 الی 60 درصدی نمره آزمون دروس عمومی شرط برای تصحیح بخش سوالات اختصاصی پاسخنامه ی شماست، بنابراین تأثیر دروس عمومی آزمون استخدامی خود را دست کم نگیرید.
9- آیا آزمون استخدامی پیش روی شما دارای نمره منفی برای پاسخ های غلط است؟ این اولین و یکی از مهمترین سوالاتی است که میبایست از یک منبع معتبر پاسخ آن را بیابید. اگر آزمون دارای نمره منفی است، باید در نوع تست زنی خود در سر جلسه امتحان مراقب باشید. در این حالات شما نباید به سوالات، از روی شانس محض پاسخ دهید .
10- سعی کنید وضعیت دانش و اطلاعات خود را در مقایسه با دیگران بسنجید تا متوجه میزان تلاش و همتی که لازم است جهت ارتقاء علمی خود صرف کنید بشوید. جهت ورود به سامانه آزمون استخدامی آنلاین (رایگان) ایران استخدام و سنجش رتبه خود در بین صدها نفر دیگر “اینجا” کلیک کنید.
11- جهت کسب آمادگی برای پاسخ به سوالات بخش اطلاعات سیاسی و عمومی و مذهبی میتوانید از جزوه ی تهیه شده توسط سایت ایران استخدام استفاده نمایید. جهت دانلود این جزوه  همراه با پاسخ “اینجا” کلیک کنید.
12- سوالات بخش هوش آزمون های استخدامی نیاز به مطالعه منبع خاصی ندارد، پاسخ به سوالات این بخش بستگی به هوش و آمادگی ذهنی شما دارد اما بسیار مهم است که قبل از آزمون تعداد مناسبی از نمونه سوالات این بخش را مطالعه نمایید تا ذهن شما آمادگی و آشنایی با سبک طراحی سوالات استخدامی هوش و استعداد تحصیلی را پیدا کند. جهت دانلود جزوه استخدامی هوش و استخداد تحصیلی “اینجا” کلیک کنید.
13- یکی از اشتباهات رایج کارجویان عدم توجه به مواد آزمون اعلام شده در آگهی استخدامی جدید است. ممکن است شما به تصور آزمون های سالهای قبل موارد ارائه شده در سالهای قبل را مورد مطالعه قرار دهید، در حالی که مواد آزمون در آگهی استخدامی جدید تغییر پیدا کرده است. ممکن است شما نمونه سوالات استخدامی آزمون های استخدامی سالهای قبل یک سازمان و یا بانک را خریداری نمایید اما قبل از هر چیزی باید با رجوع به آگهی استخدامی جدید متوجه شوید که چه مواد آزمونی را باید مطالعه و چه مواد آزمونی را مطالعه نفرمایید.
14- به این نکته توجه داشته باشید که در برخی از آزمون های استخدامی همراه با اعلام مواد آزمون، جزوه یا منابع مطالعاتی تمام یا برخی از مواد آزمون ذکر شده جهت مطالعه داوطلبان نیز درج و یا ضمیمه آگهی استخدامی میشود.
15- بعد از هر شکستی موفقیت از راه میرسد، به شرط آنکه شکست درس و تجربه ای شود برای عملکرد بهتر در آینده. بنابراین اگر در یک یا چند آزمون استخدامی شکست خورده اید سعی کنید از تجربیاتی که کسب کرده اید برای عملکرد بهتر در آزمون های دیگر استخدامی استفاده کنید. هر آزمون استخدامی تجربه ی مفیدی برای شما است که ممکن است رقیبان کم تجربه شما از آن بهره مند نباشند. هرچند که تجربه اصلی در کیفیت خواندن و مطالعه است.
16- فکر و وسواس تقلب را از ذهن خود دور کنید. بر حسب تجربه ما در سایت ایران استخدام دریافته ایم که یکی از مشغله های فکری برخی از کاربران سایت احتمال تقلب در آزمون است! برگزاری یک آزمون استخدامی نیاز به تأییدیه ها و مجوز های مختلفی دارد. قوانین زیادی بر نحوه برگزاری آزمون های استخدامی و اعلام نتایج آنها حاکم است. و علاوه بر آن اجرای آزمون های استخدامی به مجریان معتبری از جمله سازمان سنجش محول می شود. بسیاری از کاربران ایران استخدام  که خود را به دانش علمی مناسبی مجهز کرده اند نه تنها در یک آزمون استخدامی و بلکه دو یا چند آزمون استخدامی مختلف به طور همزمان پذیرفته میشوند و این خود نشانی بر اجرای سالم آزمون های استخدامی است. خواستن توانستن است، بنابراین توصیه ما به شما این است که تمامی افکار منفی را از ذهن خود دور کنید.

نویسنده: علی احمدزاده/مدیریت سایت ایران استخدام
منبع: سایت ایران استخدام


نویسنده: Malih تاریخ ارسال: شنبه ۰۵ مهر ۹۹ ساعت ارسال: ۱۵:۴۲ کد دیدگاه: ۳۱۲۱۹۹۵۱
سلام.منم دبیری زبان شرکت کردم.درباره منابع تخصصی زبانشناسی جورج یول،آزمون سازی فجب و مدرسان شریف،روش تدریس داگلاس و فریمن و روش تحقیق فرهادی و اری رو میخونم.
برنامه ریزی هم اول روش تدریس رو تموم میکنم بعد زبان شناسی وبعدش آزمون سازی و روش تحقیق..در کنار هرکدوم تخصصی درسای عمومی هم میخونم.میزان مطالعه هم دقیق نیست،چون کارای دیگه هم دارم،بعضی موقع ها پنج ساعت بعضی موقع تا ده ساعت هم میرسه…


نویسنده: Enlish_teacher تاریخ ارسال: شنبه ۲۲ شهریور ۹۹ ساعت ارسال: ۲۰:۳۳ کد دیدگاه: ۳۰۹۱۴۶۸۱ 
دبیری زبان
دوستان رشته زبان
با توجه به اینکه تعدادمون کمه از تجربه آزمون پارسال اینجا میگم‌ شاید به دردتون خورد. من خودم قبول نهایی نشدم.
اول اینکه برای روش تدریس حتما و حتما Brown روبخونید و به Freeman بسنده نکنید.
دوم کتاب روش تحقیق فرهادی قطعا جوابگو نخواهد بود چون من ختی شماره صفحه شم‌ حفظ بودم اما نتونستم بیشتر از ۳۰ بزنم حتما یا خوده کتاب Donald Ary یا خلاصه اش رو بخونید.
برای زبانشناسی تمام سوالات از جورج یول هستش مدرسان شریف هم خوبه.
برای آزمون سازی هم من کتاب فجب روکامل نمی‌دونم به نظرم یا کتاب ماهان رو بخونید یا مدرسان شریف.
تست کار کردن فراموش نشه.
واسه عمومی
معارف: اندیشه یک اسلامی و جزوه خلاصه ۲۱ صفحه ای گاج
از مطالب معارف انواع توحید, و برهان ها رو‌ خوب بلد باشید. تفسیر آیه ها خیلی مهم هستند.عدل تکوینی و تشریعی؛ اراده تکوینی تشریعی و … هم مهم هستند.
ادبیات: من جزوه ادبیات علی کنکوری دارم و اونو میخونم با تست های کتاب ایران استخدام
هوش: بچه ها ما تو زبان یه مبحث داریم به اسم‌reading comprehension و در سوالات هوش هم حدودا ده الی پانزده سوال درک‌ مطلب به زبان فارسی داریم. به نظر من ما ک خودمون ریدینگ رو خیلی کار کردیم فارسیش هم میتونیم ج بدیم فقط باید نمونه سوال زیاد کار کنید.
کامپیوتر: به نظرم تمام میانبر ها وکار با برنامه های مختلف و آشنایی با فضای هر برنامه خیلی مهمه. با فیلم آموزشی و کار کردن عملی میشه درصد بالایی زد.
اطلاعات عمومی: قانون اساسی و نمونه سوالات ایران استخدام
ریاضی و آمار: من ریاضیم خوب نیست فقط چند تا سوال آمار و احتمال رو جواب میدم همیشه که به نظرم‌ سایت آلا که رایگانم هست خیلی خوب توضیح داده.
ایشالله موفق باشید.


نویسنده: ……. تاریخ ارسال: جمعه ۰۲ خرداد ۹۹ ساعت ارسال: ۰۹:۳۸ کد دیدگاه: ۲۹۱۸۴۵۹۰

زبان شناسی جورج یول و تا حدی فرامکین ….ازمون سازی فجب و یه کم براون که به دردم نخورد…روش تدریس یه کم بروان و یه کتاب از پارسه که فقط روش تدریس ها رو از این کتاب خوندم…میگن مدرسان شریف هم خوبه…روش تحقیق هم اری….یه کم هم بعضی فصل های جورج یول هم به جای خود کتاب از پوران پژوهش خوندم….ولی بهتره روزهای اخر اگر هر نمونه سوالی دستت میاد کار کنی…موفق باشید…فقط خیلی به درصدای بقیه نمیشه اعتماد کرد…گاهی یه نفر اینجا تو یه شهری با یه نمره ای قبول شده که شما با همون نمره سال اینده نفر پنجم باشی…بستگی به عملکرد رقبا داره


نویسنده: طاها تاریخ ارسال: جمعه ۰۲ خرداد ۹۹ ساعت ارسال: ۰۲:۲۰ کد دیدگاه: ۲۹۱۸۳۳۵۰
سلام. آخه قبلا دوستان در این مورد سوال کردن و خیلیا جوابشونو دادن برای همین سوالتون تکراریه. شما # دبیری زبان یا چیزی شبیه این رو جست و جو کن میاره.برای کتاب های تخصصی رشته اموزش زبان حتما یه سری به سایت مدرسان شریف بزنین. برای هر 4 درس منابع فوق العاده ای معرفی کرده که خود من هم وقتی کارشناسی بودم اونا رو تهیه کردم و برای این آزمون هم ازونا استفاده کردم. ولی در کل برای زبانشناسی :
study of lg===> George Yule برای این درس با مطالعه این کتاب و با بی دقتی بسیار 78 درصد زدم
برای تستینگ کتاب فجب رو خوندم و چون بیشتر از یک هفته برای وقت نزاشتم نتونستم از 40 درصد بالاتر بیام
و برای روش تدریس سه تا کتاب که از ریچاردز و یکی دیگش هم از براون و لارسن فریمن بود رو خوندم که اسمشون رو یادم نیست ولی داخل سایت مدرسان شریف هست. حتما توی گوگل سرچ کنین.
روش تحقیق هم من 50 صفحه اول کتاب پیام نور فرهادی رو خوندم و 11 درصد زدم. یک روز بیشتر براش وقت نزاشتم برای همین درصدم پایین بود.
در کل سه یا چهار ماه زمان ایده آل برای درصدهای خوبه. حتما برنامه ریزی کنین و موفق میشین


نویسنده: …. Samira تاریخ ارسال: پنجشنبه ۰۱ خرداد ۹۹ ساعت ارسال: ۲۳:۲۷ کد دیدگاه: ۲۹۱۸۱۸۷۰
سلام عزیزم شاید به این دلیل هست که اینجا بچه های زبان کم هستن. من قبلا یکبار در مورد منابع ک خوندم گفتم شاید شما پیام منو نخوندین. اشکال نداره بازم میگم. من زبانشناسی یول خوندم ک خیلی ازش سوال داده بودن. روش تدریس جک سی ریچاردز خوندم ولی خیلی از سوالات از اون کتاب نبود. تستینگ فجب خوندم ولی درسای تستینگ دوران ارشد که تا حدودی یادم بود بیشتر کمکم کرد. برای روش تحقیق کتاب پیام نور دکتر فرهادی رو در حد مرور خوندم چون ی کتاب خیلی مقدماتی هست و خیلی کمک نمیکنه. تو این مورد هم چون روش تحقیق رو تو دوران ارشد بخاطر کار پایان نامه عملی یادگرفته بودم خیلی بیشتر از کتاب دکتر فرهادی کمکم کرد. واسه درسای عمومی هم من راستش خیلی وقت نذاشتم چون سال قبل اشتباه کردم و خیلی وقت گذاشتم برای عمومی و قبول نشدم. فقط ی سری خلاصه از تاریخ ادبیات و ارایه های ادبی و خلاصه های کتاب اندیشه جعفر سبحانی خوندم. واسه کامپیوتر و هوشم چیزایی ک خودم بلد بودم زدم. بیشتر ترجیح دادم روی تخصصی تمرکز کنم و خداروشکر نتیجه گرفتم. مرور درسای تخصصی یک هفته قبل آزمون خیلی خیلی مهمتر از عمومی خوندن هست به نظرم. ولی خب از عمومی هم نباید غافل بشین. از هیچ کتاب تست و درسنامه و این چیزاهم استفاده نکردم. سعی کنین با کیفیت و مفید درس بخونین. مطمعن باشین تلاش کنین نتیجه میگیرین. موفق باشین


نویسنده: نائومی تاریخ ارسال: دوشنبه ۲۶ اسفند ۹۸ ساعت ارسال: ۲۰:۳۰ کد دیدگاه: ۲۸۳۳۴۸۰۱ 
دبیر زبان انگلیسی

سلام دوستان

می خوام اینجا تجربه خودمو در مورد آزمون آموزش و پرورش بنویسم.

اول منابع تخصصی:
من برای زبان شناسی و آزمون سازی کتابهای دکتر درخشش رو خوندم که سال 95 ماهان منتشر کرده بود. به نظر من عالی ترین منبع هم برای کنکور ارشد هست و هم آموزش و پرورش.
روش تدریس لارسن فریمن رو خوندم (قطعا کافی نبود). همینطور نکاتی که موقع کنکور ارشد یادداشت کرده بودم.
در مورد روش تحقیق من خلاصه کتاب اری رو خوندم و جزوه های دانشگاه.

منابع عمومی:
کامپیوتر: خوب من مطالعه ام توی این بخش از قبل زیاد بود و فقط کتاب ایران استخدام رو خوندم و تستهاش رو زدم. در ضمن چون زبانم خوب بود مدتها قبل کورسهای انگلیسی زبان آنلاین رو دانلود کرده بودم و یاد گرفته بودم.
ادبیات: گاج میکرو طلایی
معارف: گاج میکرو طلایی( متاسفانه اشتباه کردم و اندیشه نخوندم)
زبان که رشته ام بود و نخوندم.
ریاضی: فیلم های آموزشی علی هاشمی (از مدرسین قلم چی) رو دانلود کردم و فقط به اونها بسنده کردم و تونستم 48 درصد ریاضی بزنم که خودم راضی ام. البته من ریاضیم تقریبا خوب بود شاید به اون دلیل صرفا دیدن ویدیو ها و تمرین کردن همون سوالات کمکم کرد.
اطلاعات عمومی هم تستهای سالهای قبل رو فقط زدم.
در مورد هوش هم کار خاصی انجام ندادم و با زمان کمی که سر جلسه برای این بخش مونده بود 44.4 درصد زدم.

من کلا دو ماه درس خوندم با میانگین حدود 9 ساعت در روز. پایه درسیم خوب بود خدارو شکر و زمان زیادی از اخذ مدرک ارشدم نگذشته بود.

یک نکته مهم برای کسانی که امسال بار اولشونه شرکت می کنند:

دوستان طوری درس بخونید که انگار مجبورید فقط همین امسال قبول بشید. دنبال تجربه کردن نباشید. موقع ثبت نام با اطمینان کد شغل و شهر انتخابی رو بزنید و بدونید اوت تک ظرفیتی قراره با شما پر بشه.

امیدوارم همگی موفق باشید.


نویسنده: آتنا بانو تاریخ ارسال: جمعه ۲۳ اسفند ۹۸ ساعت ارسال: ۰۱:۵۰ کد دیدگاه: ۲۸۲۹۳۸۲۰
سلام دوست عزیز
منابع زبان کلا چهار تا کتاب هستن
روش تدریس
زبان شناسی
ازمون سازی
روش تحقیق
من کتاب مدرسان شریف رو پیشنهاد میکنم
چون خودم از مدرسان کتاب گرفتم و خوندم
با اینکه عسلویه مشغول بودم و وقت ازاد زیاد نداشتم با یه برنامه ریزی خوب نشستم محکم خوندم و خداروشکر قبول شدم
فقط برا قبولی درصد های عمومیت باید خیلی خوب باشن چون تخصصی ها سختتر هستن معمولا درصدا پایینه
با تشکر


نویسنده: طاها تاریخ ارسال: جمعه ۰۹ اسفند ۹۸ ساعت ارسال: ۲۲:۴۵ کد دیدگاه: ۲۸۰۸۶۵۳۰ 
سلام… روش تحقیق ==> کتاب روش تحقیق دانشگاه پیام نور حسین فرهادی
روش تدریس ==> کتاب های teaching principles نوشته jack c richards البته اسمشو دقیق یادم نمیاد…. ولی سایت مدرسان شریف معرفی کاملی از کتاب ها داشته و دو تا منبع اولی برای هر کدوم از درسا رو تهیه کن بخون می تونی نتیجه بگیری…
آزمون سازی==> من فقط کتاب فجب رو خوندم…. برو کتابفروشی بگو کتاب آزمون سازی فجب را داری…
زبانشناسی==> من با کتاب study of lg جوج یول تونستم 80 درصد بزنم
برای گرامر بشین کتاب گرامر عباس فرزام رو بخون…. از صفر تا صد همه چیزو توضیح داده…. بعدم بشن کتاب 504 برای لغت….. برای متن ریدینگ هم کانون یه کتاب زرد داره مخصوص آزمون تخصصی زبان کارشناسی … اینارو بخون از صفر میشی صد


نویسنده: دبیری زبان تاریخ ارسال: سه شنبه ۰۶ اسفند ۹۸ ساعت ارسال: ۱۴:۴۷ کد دیدگاه: ۲۷۹۹۲۴۳۰ 
کتابای دینی دبیرستان نظام قدیم . بعلاوه اندیشه ۱ و ۲
ادبیات هم ارایه ها و لغات دبیرستان و قرابت معنایی رو کار کنید . زبان کتابای دبیرستان نظام قدیم و ۵۰۴
هوش و اطلاعات عمومی هم بهتره تست بزنید .


نویسنده: نسیم تاریخ ارسال: دوشنبه ۱۶ دی ۹۸ ساعت ارسال: ۱۱:۰۶ کد دیدگاه: ۲۷۱۵۹۳۱۰ 
منابع دبیری زبان انگلیسی

_روش تدریس: مدرسان شریف، تا فصل شش
_زبانشناسی: جرج یول
_ازمون سازی: فجب یا مدرسان شریف(شریف کاملتره)
_روش تحقیق: فرهادی و روش تحقیق در زبان دوم نوشته ام.گس


نویسنده: English teacher تاریخ ارسال: سه شنبه ۲۱ آبان ۹۸ ساعت ارسال: ۱۴:۱۴ کد دیدگاه: ۲۶۱۸۸۶۰۰
من این منابع رو خوندم،
زبان شناسی یول و فرامکین
روش تدریس فریمن و ریچاردز
آزمون سازی فجب و مدرسان
روش تحقیق فرهادی


نویسنده : Roghayeh تاریخ ارسال : سه شنبه 15 مرداد 98 ساعت ارسال : 17:17 کد دیدگاه : 2444220
سلام دوستان
چند دقیقه با گرامر زبان انگلیسی:
****قیدهای تکرار
قیدهای تکرار (adverbs of frequency)بر دفعات انجام شدن کار دلالت می کنن و در جواب how often ( به معنی اغلب چند وقت به یکبار) می ایند.
قید های تکرار به دو شکل مثبت و منفی وجود دارند .
قید های تکرار مثبت ، مانند:
always همیشه
Often اغلب
Usually معمولا
قید های تکرار منفی، مانند :
Never هرگز
Rarely به ندرت .
مسئله ای که در این گرامر قابل توجه است، این است که قیدهای تکرار قبل از فعل اصلی و بعد از فعل tobe بکار می روند.
نکته ی بعد : در جملاتی که از قیدهای تکرار منفی استفاده می شود درواقع مفهوم جمله منفی می شود ولی not منفی ساز را در جمله نداریم.
***حال ساده
برای بیان انجام کاری در زمان حال از گرامر حال ساده(present simple) استفاده می کنیم. .
ساختار جمله در این زمان به این شکله :
Subject (فاعل)+main verb (فعل اصلی)+ object(مفعول).
مثال: ▪️She/he/it works .(برای سوم شخص از s سوم شخص استفاده می کنیم)
▪️They work .
▪️I work. .
اما کلماتی که همراه پرزنت سیمپل آورده میشن :
Every night, Every day , Every… .
At night , In the morning, on Wednesday, never, often. .
مثال :
My mother reads book every night.
I drink coffee in the morning
***حال استمراری
علامت فارسی در زمان حال استمراری، مشغول بودن، یا در حال بودنه.
این زمان در انگلیسی با به کار بردن زمان حال کمکی to be یعنی یکی از سه فعل am، is، are و افزودن ing به آخر فعل اصلی تشکیل میشه. برای ساخت جمله در زمان حال استمراری به ساختار زیر توجه کنید . ing + فعل + am/are/is + فاعل.
مثال:
to work (کار کردن)
We are working .
شکل سوالی و منفی :
برای سؤالی نمودن جمله در زمان حال استمراری ،جای am، is، و یا are را با فاعل جمله عوض میشه .
Am/Are/Is+فاعل + فعل+ing+? مثال : .
Are we working in the garden now ? .
***گذشته ساده
از زمان گذشته ساده زمانی استفاده می کنیم که یک کار درگذشته در زمان مشخصی شروع و تمام شده .
گوینده ممکنه به زمان خاصی اشاره نکنه ولی زمان مشخصی رو در ذهن در نظر داشته باشه (مثل خاطره تعریف کردن).
برای ساخت جمله در زمان گذشته ساده از ساختاری همانند ساختار زمان حال ساده استفاده می کنیم; با این تفاوت که فعل را به یک زمان عقب تر می بریم : .
شکل گذشته فعل+فاعل
مثال :
I played the piano .
افعال با قاعده ed می گیرند ، اما لازمه که افعال بی قاعده رو‌ حفظ کنیم :
I worked (ed)
I went (go => went) .
و اما کلماتی که با گذشته ساده میان : .
last, in 2019,ago ,yesterday,…
***گذشته استمراری
طور کلی زمانی از گذشته استمرای(past continuous) استفاده می کنیم که کاری در گذشته اتفاق افتاده و مدتی ادامه یافته؛ اما محدوده زمانی اون کار دقیقا مشخص نیست یا به عبارت دیگر محدوده زمانی اون کار اهمیت ندارد .
ساختار گذشته استمراری به این شکل است: .
Subject + Was/were + verb + ing .
مثال :
I was running.
I was not (running)
هم چنین برای you/we/They از were استفاده می کنیم. .
مثال :
They were playing.
They were not (weren’t) playing.
ساختار سوالی: .
Wh questions + was/were + subject + verb +ing ?
مثال :
What was he doing? .
What were they watching?

***آینده ساده
برای بیان کارهایی که قرار است در آینده انجام شود از گرامر آینده ساده استفاده می کنیم :
ساختار آینده ساده به این شکل است که ابتدا فاعل جمله را می آوریم، سپس will و بعد از آن فعل ساده بدون مصدر :
subject + will + verb (ساده) +… .
به مثال زیر توجه کنید :
We will go to museum tomorrow
ما فردا به موزه خواهیم رفت . .
نکته : برای منفی کردن، فعل کمکی will تبدیل به won’t می شود.
مثال :

I won’t help her .
من کمکش نخواهم کرد .
***حال کامل یا ماضی نقلی
حال کامل (ماضی نقلی)برای بیان عمل یا حالتی به کار می رود که در گذشته شروع شده و اثر آن تا زمان حال یا آینده ادامه دارد. درواقع هنگامی این زمان را به کار می بریم که حال کامل، گذشته را به حال متصل می کند.
ساختار جمله در این زمان به این شکل است :
قسمت سوم فعل اصلی (past participle) +فعل کمکی have/has + فاعل
نکته:
قسمت سوم فعل با استفاده از اضافه کردن -ed یا -d به آخر افعال با قاعده ساخته می شود. افعال بی قاعده نیز مانند زمان گذشته ساده به قسمت سوم فعل خود تبدیل می شوند. لازم به ذکراست قسمت سوم فعل در افعال باقاعده با اضافه کردن d- یا ed- به انتهای آنها ساخته می شوند در حالی که قسمت سوم فعل افعال بی قاعده از
قواعد خاصی پیروی نمی کند.
مثال :
They have traveled by plane.
***حال کامل استمراری
زمان حال کامل استمراری ، دوره ی زمانی از گذشته تا حال را نمایش می دهد. درواقع بیانگر کار یا حالتی است که در گذشته شروع شده و پیوسته تا زمان حال (یا حتی همچنان) ادامه خواهد داشت.
ساختار present perfect continuous به شکل زیر است:
Subject + have/has + been + verb + ing .
مثال:
We have been talking for two hours.
_ به این نکته توجه کنین که این زمان معنای “اخیرا” دارد.
_ همانطور که گفتیم present perfect continuous برای بیان کارهایی است که در گذشته شروع شده و تا زمان حال (حتی چند لحظه پیش) تمام شده اند. در چنین حالتی اغلب از lately و recently استفاده می شود.
موفق باشید.گردآوری: گروه نویسندگان ایران استخداماگر دیدگاهی درباره این آگهی دارید میتوانید از طریق فرم زیر دیدگاه خود را در سایت درج کنید.

🙂
 • امکان تأیید نظرات سیاسی وجود ندارد.
 • امکان تایید نظراتی که حاوی اخبار غیر قابل تأیید از طریق خبرگزاری های معتبر می باشند، وجود ندارد.
 • امکان تأیید نظراتی که حاوی اطلاعات تماس شخصی افراد و یا ID شبکه های مجازی ارتباطی می باشند وجود ندارد.
 • امکان تأیید نظرات کاربرانی که به هر طریقی قصد مأیوس کردن سایرین را دارند وجود ندارد.
 • هرگونه تحریک، تحقیر و کنایه به سایر افراد (مسئول و غیر مسئول) غیر مجاز می باشد.
 • امکان هماهنگی برای هرگونه ملاقات حضوری چه به صورت دسته جمعی و چه فردی توسط کاربران سایت وجود ندارد.

جهت دریافت آخرین اخبار و آگهی های مهم استخدامی از طریق کانال تلگرام ایران استخدام اینجا کلیک نمایید
 • نویسنده: Mahsa
 • تاریخ ارسال:
 • ساعت ارسال: ۱۷:۱۱
 • کد دیدگاه: ۳۱۹۱۵۸۷

سلام میگم ک کسی میدونه سوالات روش تحقیق به فارسی میاد یا انگلیسی من ی کتاب خریدم ب فارسی اومده بود حالا ی جزوه از اینترنت خریدم انگلیسیه سوالاش گیج شدم😐

پاسخ دهید
 • نویسنده: سعید
 • تاریخ ارسال:
 • ساعت ارسال: ۰۸:۲۴
 • کد دیدگاه: ۳۱۲۰۹۴۴

سلام
از دوستان عزیزی که جزوات رشته دبیری رو دارن ممنون میشم با هر شرایطی که مد نظرشون هست امانت بدن که مطالعه کنم

پاسخ دهید
 • نویسنده: ناشناس
 • تاریخ ارسال:
 • ساعت ارسال: ۰۸:۱۵
 • کد دیدگاه: ۳۱۱۸۸۷۹

چرا نمیتونم ازمون های ازمایشی سایتتونو بدم.جوابش نمیاد

پاسخ دهید
 • نویسنده: admin (علی احمدزاده)
 • تاریخ ارسال:
 • ساعت ارسال: ۱۳:۵۷
 • کد دیدگاه: ۳۱۱۹۵۴۹

سلام
لطفا با پشتیبانی تماس حاصل نمایید: 02191300013

پاسخ دهید
 • نویسنده: Maede
 • تاریخ ارسال:
 • ساعت ارسال: ۰۰:۴۰
 • کد دیدگاه: ۳۱۱۸۵۹۵

ببخشید سالهای بعدم بازم آزمون استخدامی همینجوری هست یافقط امساله؟بعد اینکه من ترم ۵ مترجمیم ینی حتما باید لیسانسو بگیرم بعد شرکت کنم؟

پاسخ دهید
 • نویسنده: آوا
 • تاریخ ارسال:
 • ساعت ارسال: ۱۴:۰۱
 • کد دیدگاه: ۳۱۱۷۲۷۷

سلام سوالات روش تحقیق تو آزمون استخدامی فارسی میاد یا انگلیسی؟؟؟

پاسخ دهید
 • نویسنده: فاطمه
 • تاریخ ارسال:
 • ساعت ارسال: ۱۸:۳۰
 • کد دیدگاه: ۳۱۸۹۹۷۷

انگلیسی می یاد

پاسخ دهید
 • نویسنده: سان
 • تاریخ ارسال:
 • ساعت ارسال: ۰۰:۵۰
 • کد دیدگاه: ۳۱۱۶۲۵۰

سلام با لیسانس مترجمی میشه امسال دبیری زبان انگلیسی ازمون داد؟

پاسخ دهید
 • نویسنده: آوا
 • تاریخ ارسال:
 • ساعت ارسال: ۱۴:۰۲
 • کد دیدگاه: ۳۱۱۷۲۸۲

بله اما مهلت ثبت نام تمام شده

پاسخ دهید
 • نویسنده: Maede
 • تاریخ ارسال:
 • ساعت ارسال: ۰۰:۳۸
 • کد دیدگاه: ۳۱۱۸۵۸۸

ببخشید سالهای بعدم بازم آزمون استخدامی همینجوری هست یافقط امساله؟بعد اینکه من ترم ۵ مترجمیم ینی حتما باید لیسانسو بگیرم بعد شرکت کنم؟

پاسخ دهید
 • نویسنده: علی
 • تاریخ ارسال:
 • ساعت ارسال: ۱۱:۵۵
 • کد دیدگاه: ۳۱۱۹۲۷۴

امروز اخرین مهلت ثبت نام هست . تمدید شده

پاسخ دهید
 • نویسنده: sarv
 • تاریخ ارسال:
 • ساعت ارسال: ۱۴:۳۴
 • کد دیدگاه: ۳۱۱۹۶۲۸

بلهه میشه، امروز روز آخر ثبت نامه

پاسخ دهید
 • نویسنده: ااا
 • تاریخ ارسال:
 • ساعت ارسال: ۱۰:۴۸
 • کد دیدگاه: ۳۰۹۵۴۰۷

با سلام
رشته ی تحصیلی من کارشناسی مترجمی زبان انگلیسی هست
برای ثبت نام و تکمیل فرم با وارد کردن رشته ی‌تحصیلی من سیستم ارور میده و پیغام رشته ی شما با کار انتخابی مطابقت ندارد، میاد.
من میتونم توی آزمون استخدامی شرکت کنم یا نه؟
وقتی مترجمی مورد قبول نیست باید جای رشته ی تحصیلی چی وارد کنم. لطفا راهنماییم کنید .ممنونم

پاسخ دهید
 • نویسنده: امین الف
 • تاریخ ارسال:
 • ساعت ارسال: ۰۳:۲۷
 • کد دیدگاه: ۳۱۰۱۹۲۶

من هم رشته مترجمی زبان هستم و همین ارور رو میده
ناچار شدم رشته زبان انگلیسی کد 30534 رو وارد کنم
اگه کسی پیشنهاد بهتری داره لطفاً راهنمایی کنه

پاسخ دهید
 • نویسنده: سان
 • تاریخ ارسال:
 • ساعت ارسال: ۱۶:۱۴
 • کد دیدگاه: ۳۱۰۲۹۵۸

دقیقا من هم همین مشکلو دارم یعنی چی، گرایش رو زده دبیر زبان انگلیسی و زبان انگلیسی،ما که کرایش زبان انگلیسی نداریم، لطفا جواب بدید تکلیف ما چیه

پاسخ دهید
 • نویسنده: ارزو زبان
 • تاریخ ارسال:
 • ساعت ارسال: ۱۴:۰۳
 • کد دیدگاه: ۳۰۵۲۵۹۲

#زبان
سلام کسی میدونه دروس تخصصی زبان استخدامی سوالات روش تدریس و روش تحقیق تو یه بخش میاد یا جدا؟اخه تو ارشد یه دونه تدریس هست فقط

پاسخ دهید
 • نویسنده: Esra
 • تاریخ ارسال:
 • ساعت ارسال: ۰۳:۱۸
 • کد دیدگاه: ۲۹۴۵۳۵۵

خیلی ممنون✋?

پاسخ دهید
 • نویسنده: سام
 • تاریخ ارسال:
 • ساعت ارسال: ۱۲:۲۲
 • کد دیدگاه: ۲۹۲۹۲۵۸

سلام، کسی سوالات تخصصی سال های قبل رو داره؟ نمونه سوالات تالیفی نه، فقط همون سوالات آزمون

پاسخ دهید
 • نویسنده: Hossein
 • تاریخ ارسال:
 • ساعت ارسال: ۰۶:۴۱
 • کد دیدگاه: ۲۹۱۷۱۸۹

سلام. کسی می دونه آیا برای استخدام، منابع رشته های مترجمی زبان انگلیسی با آموزش زبان انگلیسی تفاوت داره؟ من ارشد مترجمی هستم ولی نمی دونم که برای استخدامی ها اون جایی که مثلا نوشته کلیه گرایش ها یا نوشته دبیری زبان انگلیسی، من چه منابعی رو باید بخونم؟ آیا منابع آموزش رو بخونم که شامل آزمون سازی و روش تدریس و روش تحقیق و زبان شناسیه یا نه؟ ممنون می شم کامل جواب بدید

پاسخ دهید
 • نویسنده: English_teacher
 • تاریخ ارسال:
 • ساعت ارسال: ۱۳:۴۹
 • کد دیدگاه: ۲۹۱۸۷۸۹

سلام دوست عزیز شما باید مواد آزمون رو نگاه کنید که این چهار تا هستن: زبانشناسی _ آزمون سازی _ روش تدریس _ روش تحقیق
شما اگر مدرکتون هر گرایشی از زبان باشه میتونید در این آزمون شرکت کنید اما همه رشته ها و گرایش ها باید این مواد را آزمون دهند فرقی نداره چه گرایشی مدرک گرفتید. مواد آزمون با گرایش شما تغیر نمی‌کنند فقط همین چهار تا هستند.

پاسخ دهید
 • نویسنده: سام
 • تاریخ ارسال:
 • ساعت ارسال: ۱۲:۲۳
 • کد دیدگاه: ۲۹۲۹۲۵۹

سلام، سوالات تخصصی سال های قبل رو داره؟ نمونه سوالات تالیفی نه، فقط همون سوالات خود آزمون

پاسخ دهید
جهت عضویت در صفحه اینستاگرام ایران استخدام اینجا کلیک نمایید

لطفا کمی صبر کنید...

لطفا کمی صبر کنید...

ابتدای صفحه
مختصری درباره ایران استخدام

سایت ایران استخدام در تاریخ 1391/1/10 راه اندازی شد و با تلاش گروهی و روزانه مدیران و نویسندگان خود در جهت تبدیل شدن به مرجع بروز آگهی های استخدامی گام برداشت. سعی همیشگی همکاران ما ارائه مطلوب و با کیفیت آگهی های استخدامی خدمت بازدیدکنندگان محترم این سایت بوده است. ایران استخدام به صورت مستقل و خصوصی اداره می شود و وابسته به هیچ نهاد و یا سازمان دولتی نمی باشد، این سایت تنها منتشر کننده ی آگهی های استخدامی بوده و بنابراین لازم است که بازدید کنندگان محترم سایت خود نسبت به صحت و سقم اخبار منتشر شده در آن هوشیار باشند.

نماد اعتماد الکترونیکی