اطلاعات بیشتر

منابع و ضرایب امتحانی آزمون قضاوت

به گزارش خبرنگار حقوقی و قضایی خبرگزاری میزان، قوه قضاییه به استناد«آیین نامه نحوه جذب،گزینش و کارآموزی داوطلبان تصدی امر قضا و استخدام قضات»، مصوب  92.02.26 رییس قوه قضاییه و با عنایت به اصل انتخاب اصلح و لزوم شایسته سالاری در تصدی منصب خطیر قضا، از اشخاص واجد شرایط از طریق برگزاری آزمون کتبی و مصاحبه علمی با همکاری سازمان سنجش آموزش کشور ثبت نام به عمل می‌آورد.

مواد و ضرایب امتحانی ویژه داوطلبان دانشگاهی و حوزوی و همچنین نحوه پذیرش در حوزه‌های قضایی به شرح زیر است:

1-داوطلبان دانشگاهی:

حقوق اساسی(ضریب1)، حقوق مدنی(ضریب 3)، حقوق تجارت (ضریب2)،آیین دادرسی و اجرای احکام مدنی(ضریب 2)، آیین دادرسی و اجرای احکام کیفری(ضریب 2)، حقوق جزای عمومی(ضریب 2)، حقوق جزای اختصاصی(ضریب2)، فقه:از ابتدای کتاب قضاء تا پایان شرح لمعه(ضریب 2)، اصول فقه،اصول استنباط علامه حیدری(ره)(ضریب1)

2-داوطلبان حوزوی:

حقوق اساسی(ضریب1)، حقوق مدنی (ضریب3)، حقوق جزای عمومی(ضریب1)، حقوق جزای اختصاصی(ضریب2)، فقه: بیع مکاسب(ضریب4)، فقه:شرح لمعه،از ابتدای کتاب قضاء تا پایان شرح لمعه(ضریب3)، اصول فقه: رسائل و جلد یک کفایه (ضریب4)

نحوه پذیرش در حوزه‌های قضایی:

1-داوطلبان در مرحله ثبت نام باید استان‌های محل خدمت را به ترتیب اولویت انتخاب کنند. بدیهی است که این انتخاب قطعی است و در مراحل بعدی به هیچ عنوان تغییر نخواهد کرد.

2-بر اساس قانون الحاق ماده(7) و تبصره آن به قانون نقل و انتقال دوره ای قضاوت مصوب 1379.12.10 بانوان می‌توانند محل اقامت دائمی همسر با پدر (در خصوص بانون مجرد)خود را در اولویت انتخاب کنند.

3-به استناد ماده(5) آیین نامه نحوه جذب،گزینش و کارآموزی داوطلبان تصدی امر قضاء و استخدام قضات مصوب 1393.02.26 داوطلبانی که معدل کل آنان در آزمون بیش از 50درصد باشد، بر اساس اولویت های اعلامی و چند برابر ظرفیت نهایی به مصاحبه علمی دعوت خواهند شد.

4-داوطلبانی که موفق به قبولی در مصاحبه علمی می‌شوند، به اداره کل گزینش معرفی و در صورت قبولی در تمامی مراحل گزینش، براساس اولویتی که در آن قبول شده اند،به خدمت گرفته خواهند شد.

داوطلبان شرکت کننده در این آزمون می‌توانند برای اطلاع از شرایط، هزینه ثبت نام و همچنین مدارک مورد نیاز به اینجا مراجعه کنند.اگر دیدگاهی در باره این آگهی دارید میتوانید از طریق فرم زیر دیدگاه خودتون رو در سایت درج کنید.


لطفا کمی صبر کنید...


 • جهت دریافت آخرین اخبار و آگهی های مهم استخدامی از طریق کانال تلگرام ایران استخدام اینجا کلیک نمایید

 • نویسنده : جنایی

  تاریخ ارسال :

  ساعت ارسال : 11:06

  کد دیدگاه : 2018244

  خیلی خوبه

  پاسخ دهید
 • نویسنده : ناشناس

  تاریخ ارسال :

  ساعت ارسال : 05:59

  کد دیدگاه : 1996576

  سلام اگرامکان دارد منابع درسی را هم ذکرکنید مثلأ برای جزا کدام منابع؟برای مدنی کدام منابع خوانده شوند؟

  پاسخ دهید
 • نویسنده : احمداکبری

  تاریخ ارسال :

  ساعت ارسال : 08:55

  کد دیدگاه : 503079

  ایامتولدین فروردین 58شرایطشرکت درازمون قضاوت رادارند

  پاسخ دهید
 • نویسنده : احمد

  تاریخ ارسال :

  ساعت ارسال : 08:41

  کد دیدگاه : 503065

  سلام ایامتولدین فروردین 58شرایطشرکت درازمون قضاوت رادارند

  پاسخ دهید

لطفا کمی صبر کنید...

از تاریخ:
تا تاریخ:

لطفا کمی صبر کنید...

لطفا کمی صبر کنید...

لطفا کمی صبر کنید...