جزئیات بیشتر در مورد خبر

سهمیه استخدامی آموزش و پرورش چهارمحال بختیاری 263 نفر است

جهت ورود به صفحه اصلی اخبار دانشجو معلمان دانشگاه فرهنگیان اینجا کلیک نمایید
جهت ورود به صفحه اصلی اخبار استخدامی دانشگاه فرهنگیان اینجا کلیک نمایید


خبر 14 مرداد 97: موافقت با جذب 25 هزار دانشجو معلم در دانشگاه‌ های فرهنگیان

رئیس دانشگاه فرهنگیان چهارمحال و بختیاری گفت: با پیگیری‌های صورت گرفته موافقت جذب 25 هزار دانشجو مازاد بر سهیمه دانشگاه‌های فرهنگیان در مقاطع مختلف از وزارت آموزش و پرورش اخذ شده است که سهم استان از این تعداد 263 نفر است.
به گزارش خبرگزاری فارس از شهرکرد، تیمور نظری صبح امروز در جمع اصحاب رسانه با اینکه در صد سال گذشته مراکز تربیت معلم، اصلی‌ترین مراکز تربیت نیروی انسانی برای آموزش و پرورش است، گفت: از سال 1391 مراکز تربیت معلم به دانشگاه فرهنگیان تغییر نام داد که در سه مقطع کارشناسی پیوسته، کارشناسی ارشد و کارشناسی ارشد ناپیوسته دانشجو پذیرش جذب می‌کند.

رئیس دانشگاه فرهنگیان چهارمحال و بختیاری ادامه داد: دانشجویانی که در سال 1391 جذب دانشگاه فرهنگیان شدند، در شهریورماه سال 1395 در مناطق کمتر توسعه یافته سازماندهی شدند.

وی با بیان اینکه 700 دانشجو در سه پردیس بحرالعلوم، باهنر و شهیدرجایی دانشگاه فرهنگیان چهارمحال و بختیاری مشغول به تحصیل هستند، خاطرنشان کرد: این دانشگاه ظرفیت پذیرش هزار دانشجو را دارد که با پیگیری‌های صورت گرفته موافقت جذب 25 هزار دانشجو در مقاطع مختلف از وزارت آموزش و پرورش اخذ شده است که سهم استان از این تعداد 263 نفر است.

نظری با تأکید بر اینکه دانشگاه فرهنگیان محور توسعه پایدار است، عنوان کرد: خروجی دانشگاه‌های فرهنگیان سراسر کشور تربیت معلمان مطلوب برای نسل آینده است و می‌توان نتایج سرمایه‌گذاری در آموزش و پرورش را در جامعه مشاهده کرد.

رئیس دانشگاه فرهنگیان چهارمحال و بختیاری جذب نخبگان دانش‌آموزی در دانشگاه‌های فرهنگیان را از اولویت‌های این دانشگاه عنوان کرد و گفت: روند پذیرش دانشجو در دانشگاه‌های فرهنگیان به سمت کیفی‌سازی است و دانش‌آموزان با تراز زیر 6 هزار و 500 و دارای معدل 15 به بالا می‌توانند در انتخاب رشته خود دانشگاه فرهنگیان را انتخاب کنند.

وی در ادامه با اشاره مزایای دانشگاه فرهنگیان نسبت به سایر مراکز آموزشی، خاطرنشان کرد:دانشجویانی که جذب دانشگاه فرهنگیان می‌شوند از همان ابتدا به استخدام دولت در می‌آیند و کمک هزینه تحصیل دریافت می‌کنند و دوران تحصیل آن‌ها جزو سوابق شغلی آن‌ها محسوب می‌شود.

نظری افزود: بومی‌گزینی یکی از سیاست‌های دانشگاه فرهنگیان برای ماندگاری نیروی انسانی در مناطق مختلف است و دانشجویان جذب شده ملزم هستند به‌مدت دوبرابر زمان تحصیل خود در محل کد انتخابی خود در انتخاب محل خدمت، خدمت کنند.

وی از تزریق 189 معلم در سال‌جاری به بدنه آموزش و پرورش چهارمحال و بختیاری خبر داد و گفت: 335 نفر از افرادی که در آزمون استخدامی آموزش و پرورش سال 1397 شرکت کرده‌اند، دعوت به مصاحبه شده‌اند که از این تعداد 189 نفر جذب می‌شوند و پس یک دوره یک‌ساله مهارت‌آموزی وارد به‌عنوان معلم در مدارس استان به‌کارگیری می‌شوند.

نظری اضافه کرد: تا سال 1404، دو سوم نیروی انسانی شاغل در بدنه آموزش و پرورش بازنشسته می‌شوند و همچنین پیش‌بینی می‌شود آمار دانش‌آموزان به 17 میلیون نفر افزایش پیدا کند که لازم است کمبود نیروی انسانی در این بخش از طریق دانشگاه‌های فرهنگیان جبران شود و این مسئله نیازمند ظرفیت‌سازی در دانشگاه‌های فرهنگیان است.

منبع: خبرگزاری فارس


اگر دیدگاهی در باره این آگهی دارید میتوانید از طریق فرم زیر دیدگاه خودتون رو در سایت درج کنید.


لطفا کمی صبر کنید...

از تاریخ:
تا تاریخ:

لطفا کمی صبر کنید...

لطفا کمی صبر کنید...

لطفا کمی صبر کنید...