جزئیات بیشتر در مورد خبر

دولت افزایش حقوق را بین پنج تا 10 درصد پیش ‌بینی کرد

جهت ورود به صفحه اصلی اخبار میزان افزایش حقوق کارکنان اینجا کلیک نمایید
جهت ورود به صفحه اصلی اخبار حقوق کارمندان دولت اینجا کلیک نمایید


خبر 4 آبان 97: میزان افزایش حقوق کارمندان در سال 97 چقدر خواهد بود؟

گرچه هنوز درصد افزایش حقوق کارکنان برای لایحه بودجه سال آینده نهایی و اعلام نشده است، ولی احتمالا این درصد افزایش تا ۲۵ درصد خواهد بود.

به گزارش ایسنا، اخیرا بخشنامه بودجه ۱۳۹۸ از سوی رئیس‌جمهور به دستگاه‌های اجرایی ابلاغ شد. البته ضوابط و پیوست‌های آن که تعیین کننده سقف و چارچوب هزینه‌ها برای پیش‌بینی بودجه دستگاه‌های اجرایی است، فعلا منتشر نشده است.

دستگاه‌های‌ اجرایی در شرایطی موظف به برآورد بودجه خود در چند روز آینده و اعلام آن به سازمان برنامه و بودجه برای نهایی شدن لایحه هستند که تعیین میزان افزایش حقوق کارکنان یکی از مهمترین بخش‌های هزینه‌ای سازمان‌ها به شمار می‌رود. به هر حال بخش اصلی هزینه دستگاه‌ها و البته دولت را هزینه جاری و به عبارتی حقوق و دستمزد تشکیل می‌دهد که باید بر اساس مقداری که قرار است حقوق در سال بعد افزایش یابد، برآورد و پیش‌بینی شود.

تاکنون در رابطه با برنامه دولت برای درصد افزایش حقوق سال آینده چیزی به صورت رسمی اعلام نشده و بخشنامه بودجه نیز اطلاعاتی در این رابطه در بر نداشت. این در حالی است که اطلاعات دریافتی ایسنا نشان می‌دهد که با توجه به برآورد تورم بالای ۲۰ درصدی در سال آینده احتمالا درصد افزایش حقوق کارکنان نیز بالاتر از ۲۰ درصد بوده و حتی بحث افزایش حقوق تا ۲۵ درصد نیز مطرح است.

دولت برای سال جاری نیز در ابتدا در بخشنامه بودجه ۱۳۹۷ درصد افزایش حقوق را بین پنج تا ۱۰ درصد پیش‌بینی کرد، اما در ادامه و با ورود لایحه بودجه به مجلس، وضعیت تغییر کرد و قرار بر این شد که حقوق کارکنان افزایش پلکانی داشته باشد؛ به گونه‌ای که کارکنان با حقوق دریافتی پایین‌تر، از درصد بیشتری برخوردار شوند و به طور پلکانی برای حقوق‌های بالاتر درصد افزایش حقوق کمتر شود.

درصد افزایش حقوق کارکنان برای امسال حداکثر تا ۲۰ درصد مصوب شد و در دستور کار دولت قرار گرفت. این در حالی است که در مدت اخیر با توجه به نوسانات نرخ ارز و رشد تورم و به دنبال آن افزایش قیمت کالا و خدمات، بحث افزایش مجدد حقوق کارکنان به منظور جبران شرایط مطرح شد ولی در نهایت دولت ترجیح داد که این افزایش را لغو کرده و هر آنچه لازم است برای سال آینده انجام دهد.

روند افزایش حقوق کارکنان در سال‌های اخیر با توجه به تورم به این ترتیب افزایش یافته است: ۲۰ درصد در سال ۱۳۹۳، ۱۴ درصد در سال ۱۳۹۴، ۱۲ درصد در سال ۱۳۹۵، ۱۰ درصد در سال ۱۳۹۶ و ۲۰ درصد در سال ۱۳۹۷.

منبع: خبرگزاری ایسنا


اگر دیدگاهی در باره این آگهی دارید میتوانید از طریق فرم زیر دیدگاه خودتون رو در سایت درج کنید.


لطفا کمی صبر کنید...


 • جهت دریافت آخرین اخبار و آگهی های مهم استخدامی از طریق کانال تلگرام ایران استخدام اینجا کلیک نمایید

 • نویسنده : ناشناس

  تاریخ ارسال :

  ساعت ارسال : 20:53

  کد دیدگاه : 2036127

  من کارمند اداره بیست نه سال خدمت مبلغ یک میلیون وهشتتصدو شصت تو مان میگیرم قلبم عمل کردم قرص که در میگیرم بخش بیشتر حقوقم میرود مگر چقدر میخاهید واریز کنید کهجواب منرا. بدهید لا اقل بعد از باز نشستگی پو ل بازنشسته ها رو درست بدهید بشرطی که قسط بندی نکنید

  خرید

  پاسخ دهید
 • نویسنده : ناشناس

  تاریخ ارسال :

  ساعت ارسال : 14:35

  کد دیدگاه : 2004428

  اصلا حقوق معلما اضاف نمیشه ..حنای شماها دیگه رنگ نداره ازبس وعده دادین وعمل نکردین روی چوپان دروغگوسفیدکردید..حالا هم اگه سیاست درستی دارین ..رک وراست بگین نیست ..اضاف نمیشه ..تامعلم فکری بحال خودش بکنه

  پاسخ دهید
 • نویسنده : ناشناس

  تاریخ ارسال :

  ساعت ارسال : 12:46

  کد دیدگاه : 2004162

  با سلام
  قرارشد دولت سال 97 جهت کارمندانی که حقوق زیر 2 میلیون تومان داشته باشند را 20 درصد افزایش دهد که این اتفاق نیفتاد و تنها 10 درصد افزایش حقوق اعمال شد.
  باتوجه به تورم بالای صددرصدی آیا تنها افزایش 25درصد جوابگو خواهد بود. پیشنهاد این است که دولت جلوی تورم را بگیردو روی قیمت ها کنترل و نظارت داشته باشد. چون این وسط فقط به قشر کارمند و کارگر فشار میاید. همچنین حقوق تمامی سازمان ها با یک عنوان شغلی را یکسان سازی کند . به عنوان مثال اکنون وزارت نیرو و شرکت نفت حقوق بالاتری نسبت به وزارت علوم و وزارت بهداشت دریافت می کنندکه بایستی روی این قضیه نظارت داشته باشند.

  پاسخ دهید
 • نویسنده : ناشناس

  تاریخ ارسال :

  ساعت ارسال : 21:14

  کد دیدگاه : 2003243

  متاسفانه اکثر ا بروز رسانی نشده وکار نمی کند حتی فیش حقوقی را نمیتوان دریافت کرد باید بریم پول پرداخت کنیم ۴ ظبقه بزیم بالااصلا منصرف میشیم لطفا نمیتونید خدمات ارایه بدید ببندید وخیال خودتام ومردم را راحت کنید

  پاسخ دهید

لطفا کمی صبر کنید...

از تاریخ:
تا تاریخ:

لطفا کمی صبر کنید...

لطفا کمی صبر کنید...

لطفا کمی صبر کنید...