اطلاعات بیشتر

اعلام میزان جذب داوطلبان بومی در استخدامی پتروشیمی مرجان

جهت مشاهده اخبار استخدام پتروشیمی مرجان کلیک کنید


همزمان با اعلام نتایج آزمون استخدامی پتروشیمی مرجان و ارایه آمار مستند از سوی آن شرکت در این زمینه، میزان پذیرفته‌شدگان بومی این آزمون ۵۶درصد(فراتر از مصوبه هیات محترم دولت) اعلام شده است که این افراد پس از طی فرآیند تشریفات اداری جذب و بکارگیری آنان در این شرکت انجام خواهد شد.
در پی اعلام فراخوان آزمون استخدامی پتروشیمی مرجان در بهمن ماه سال گذشته که با برخی ابهامات و نواقص همراه بود،سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس با جدیت به این مساله ورود کرد و هم اکنون بر اساس آمار اعلامی از سوی آن شرکت، ۵۶درصد از پذیرفته شدگان این آزمون از میان داوطلبان بومی استان بوشهر می باشد.

سهمیه پذیرش داوطلبان بومی در آزمون های استخدامی شرکت های مستقر در منطقه بر اساس مصوبه هیات محترم وزیران  ۵۰ درصد می باشد که در دو سفر اخیر مقام محترم ریاست جمهوری به منطقه نیز بر تحقق این خواسته بحق جوانان تاکید شده است.

بر اساس آمار ارایه شده از سوی شرکت پتروشیمی مرجان ،۸۴ نفر از ۱۵۰ نفر نیروی پذیرفته شده این شرکت در آزمون استخدامی از میان داوطلبان بومی استان بوشهر می باشد، ضمن اینکه از این تعداد۲۴ نفر فقط از میان داوطلبان شهرستان عسلویه در این آزمون پذیرفته شده اند.

همچنین در گامی دیگر و  با هدف ارتقای سهمیه پذیرفته شدگان داوطلبان بومی و با رایزنی های فشرده که از سوی سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس با شرکت پتروشیمی مرجان در زمان بررسی نتایج آزمون کتبی و مصاحبه عمومی و  تخصصی انجام شد، داوطلبانی که حایز حد نصاب لازم برای قبولی در این آزمون نشده اند نیز  اسامی آنان به عنوان پذیرفته شده نهایی اعلام شده است.

شرکت سرمایه‌گذاری ساتا (شستان) ۶٧ درصد از مالکیت سهام مرجان را در اختیار دارد و تاکنون افزون از ٨٨٧ میلیارد ریال در این طرح سرمایه‌گذاری‌ کرده است.

پتروشیمی مرجان مجری طرح متانول هفتم در منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس عسلویه است، این طرح یکی از مهم‌ترین طرح‌های در دست اجرای پتروشیمی کشور در منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس در عسلویه به شمار می رود. ظرفیت تولیدی این واحد پتروشیمی سالانه یک میلیون و ۶۵٠ هزار تن متانول خواهد بود.

ارزش قرارداد واحد متانول شرکت پتروشیمی مرجان ۵٠٠ میلیون یورو و با ظرفیت تولید سالانه یک میلیون و ۶۵٠ هزار تن شامل خرید لیسانس، انجام مهندسی اصولی و ارائه خدمات فنی است که بنابر توافقهای صورت گرفته در مدت چهار سال اجرا خواهد شد.

خوراک این طرح سالانه ۵,١ میلیارد نرمال متر مکعب گاز طبیعی است و پیش بینی شده است که همه سرویس‌های جانبی آن (آب، برق، بخار و اکسیژن) از پتروشیمی دماوند (مجری سرویس‌های یوتیلیتی واحدهای مستقر در فاز دوم عسلویه) تامین شود.

این طرح همسو با توسعه صنایع پتروشیمی و همچنین استفاده از گازهای استحصالی منطقه عسلویه و تولید محصولات با ارزش افزوده بیشتر و ایجاد اشتغال با مالکیت ۵١ درصدی بخش خصوصی و ۴٩ درصدی شرکت ملی صنایع پتروشیمی احداث می شود.اگر دیدگاهی در باره این آگهی دارید میتوانید از طریق فرم زیر دیدگاه خودتون رو در سایت درج کنید.


لطفا کمی صبر کنید...


 • جهت دریافت آخرین اخبار و آگهی های مهم استخدامی از طریق کانال تلگرام ایران استخدام اینجا کلیک نمایید

 • نویسنده : یه دیپلمه

  تاریخ ارسال :

  ساعت ارسال : 08:00

  کد دیدگاه : 909028

  این یه ظلم اشکار در حق کسانی که در ازمون و مصاحبه نمره بالا اوردن. اگه قرار بود بومی عسلویه بگیرن باید از روز اول در اگهی استخدام قید می کردند ولی اگه این کار رو نکردند دیگه حق ندارند بعدا و در هنگام اعلام نتایج نهایی فرا قانونی این کار رو انجام بدن. ما این ظلم اشکار رو پیش چه کسی ببریم؟

  پاسخ دهید
  • نویسنده : ناشناس

   تاریخ ارسال :

   ساعت ارسال : 06:58

   کد دیدگاه : 929553

   شما عزیزم هوای آلوده صد برابر آلوده تر از تهران عسلویه رو نمیبینی فقط این سمت قضیه رو میبینی؟چرا بیکار بودن همچین جوانی که خودش و خانوادش درگیر الودگی هستن ظلم آشکار نیست؟انصاف داشته باشید

   پاسخ دهید
  • نویسنده : علیرضا

   تاریخ ارسال :

   ساعت ارسال : 11:59

   کد دیدگاه : 962131

   برادر من برای استخدام توی مشاغل تخصصی (مقطع لیسانس به بالا) ملاک باید شایستگی باشه نه بومی گزینی. اگر نسبت امکانات و اشتغال به جمعیت رو بخوای در نظر بگیری تهران و حومه تهران از همه کشور محروم تره. گذشته از این بفرمایید ماهایی که مهندسی شیمی دانشگاه سراسری خوندیم و بومی نیستیم کلا باید قید کار رو بزنیم؟ من الان چندتا دوست دارم که با بهترین معدل و مقاله ISI تو رشته نفت بی کارن اما دوستایی هم دارن که به اصطلاح بومی هستن دارن کار می کنن اما الفبای مهندسی رو هم نمیدونن. در نهایت ضرر این روش نادرست گزینش متوجه همه کشوره حتی همون منطقه خودتون.

   پاسخ دهید

لطفا کمی صبر کنید...

از تاریخ:
تا تاریخ:

لطفا کمی صبر کنید...

لطفا کمی صبر کنید...

لطفا کمی صبر کنید...