جزئیات بیشتر در مورد خبر

زمینه اشتغال بیش از 1000 نفر از بانوان در زمینه گلیم بافی

جهت ورود به صفحه نقش صنایع دستی در اشتغالزایی اینجا کلیک نمایید
جهت ورود به صفحه اصلی اخبار شهرداری هرمزگان اینجا کلیک نمایید
جهت ورود به صفحه اصلی اخبار اشتغال بانوان اینجا کلیک نمایید


خبر 9 بهمن 96: نقش مهم صنایع دستی در تولید ثروت و ایجاد اشتغال

صنایع دستی در شهرستان حاجی آباد از ظرفیت های بی بدیلی در تولید ثروت و خلق شغل برخوردار است اما این ظرفیت هنوز به صورت کامل و به دلیل فقدان شناسایی بازارهای مطلوب فروش ، سامان نیافتن تشکل ها و سازمان های صنفی و نبود توجه ویژه مورد استفاده مناسب قرار نگرفته است.
به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از پیارم ، هم اکنون در شهرستان حاجی آباد  یک هزار و 680  نفر در حوزه صنایع دستی فعالیت دارند که  به گفته  رئیس اداره صنعت معدن تجارت حاجی آباد زمینه ایجاد 1000 شغل جدید نیز از این طریق در شهرستان  وجود دارد، اما بخش صنعت دستی در شهرستان هنوز در مسیر توسعه دچار مشکل است.

تاکنون هدفمندی تولید و مسیر انتقال و عرضه دست ساخته های ظریف هنرمندان حاجی آبادی سر و سامان نیافته و خالقان آثار هنری ارزشمند از شروع کار در دلهره اند که آیا محصول تولیدی آنها به فروش خواهد رفت یا نه و یا اینکه چه بهایی به قدر زحمتشان به تولید آنها پرداخت خواهد شد.

اتصای حاجی آباد به قطب تولید گلیم کشور

محمد میرزاده فرمانده سپاه حاجی آباد با بیان اینکه حاجی آباد به قطب گلیم بافی کشور متصل شده است،اظهار کرد: قالی بافی ، گلیم بافی و جاجیم بافی جز کهن ترین صنایع دستی حاجی آباد است و گلیم حاجی آباد با نقشه های متنوع از جمله شکسته و اسلیمی در زیر مجموعه گلیم های نفیس استان مشتریان بسیاری در داخل و کشور دارد.

میرزاده گفت:با همکاری دفتر امام جمعه و موسسه خیریه شهرستان و با همکاری مرکز تولید گلیم و فرش استان کرمان قرار براین شد تا وسایل مورد نیاز گلیم بافی از استان کرمان تحویل بگیرم و گلیم تولید و به آنها بفروشیم.

وی بیان داشت: با وصل شدن شهرستان به قطب تولید گلیم کشور زمینه اشتغال بیش از 1000نفر از بانوان در روستا و شهر و از جمله بخش احمدی و کوهشاه فراهم می شود.

فرمانده ناحیه حاجی آباد تصریح کرد: با توجه به وضعیت بیکاری ، آمار بالای بانوان سرپرست خانوار در شهر و روستاهای شهرستان و به جهت جلوگیری از مهاجرت روستائیان به شهر نیاز به ایجاد کارهای تولیدی خانگی در سطح شهرستان هستیم که ایجاد این مشاغل بسیاری از مشکلات را کم می کند.

منبع: خبرگزاری دانا


اگر دیدگاهی در باره این آگهی دارید میتوانید از طریق فرم زیر دیدگاه خودتون رو در سایت درج کنید.


لطفا کمی صبر کنید...

از تاریخ:
تا تاریخ:

لطفا کمی صبر کنید...

لطفا کمی صبر کنید...

لطفا کمی صبر کنید...