جزئیات بیشتر در مورد خبر

 ارتقا ظرفیت هیئت علمی و پذیرش دانشجو از طریق توجه مجلس

جهت ورود به صفحه اصلی اخبار استخدامی دانشگاه فرهنگیان اینجا کلیک نمایید
جهت ورود به صفحه اخبار جذب هیات علمی اینجا کلیک نمایید


خبر 15 اردیبهشت 98: نیاز به جذب هیات علمی در دانشگاه فرهنگیان کرمان

رئیس دانشگاه فرهنگیان استان کرمان گفت: دانشگاه فرهنگیان برای ارتقا ظرفیت هیئت علمی و پذیرش دانشجو نیاز به توجه نمایندگان مجلس دارد.
به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمان حجت الاسلام توان رئیس دانشگاه فرهنگیان استان خواستارتوجه نمایندگان مجلس به بحث بودجه برای ظرفیت سازی دراین دانشگاه شد وگفت: تا سال ۱۴۰۲ حدود ۱۲ هزار معلم دراستان بازنشست می‌شود که باید جایگزین آن‌ها معلمین جدید باشند که با توجه به تاکید رهبر انقلاب جذب معلم از طریق دانشگاه فرهنگیان صورت می گیرد.

وی با اشاره به اینکه باید سالانه ۳ هزار دانشجو تربیت کنیم تا کمبود نداشته باشیم افزود: البته بعضا از دیگر فارغ التحصیلان دانشگاهی نیز جذب آموزش وپرورش می‌شوند که آن‌ها نیز یک دوره فشرده یک ساله مهارتی دارند تا جذب شغل شوند.

وی با اشاره به کمبود فضای فیزیکی دراین دانشگاه بیان داشت: از نظر هیئت علمی نیز دانشگاه فرهنگیان با کمبود جمعیت هیئت علمی روبرو است به گونه‌ای که به ازای هر پنجاه دانشجو معلم یک عضو هیئت علمی داریم که در دانشگاههای دولتی این نسبت بیست به یک است.

دکتر توان به استفاده از ظرفیت هیئت علمی از دیگر دانشگاه‌های کرمان اشاره کرد وگفت: باید اولویت بندی شود و ردیفی برای استخدام هیئت علمی به دانشگاه فرهنگیان داده شود تا این کمبود رفع شود.

وی تصریح کرد:مشکل دیگر در دانشگاه فرهنگیان نبود فضای کافی برای ارتقا ظرفیت تربیت دانشجو معلم است که باید با کمک نمایندگان مجلس فکری برای این مسئله شود، تنها جایی که مجوز توسعه کمی دارد دانشگاه فرهنگیان استان است لذا باید به این دانشگاه نوپا توجه ویژه‌ای شود.

رئیس دانشگاه فرهنگیان با اشاره به اینکه هزینه‌های دانشگاه ازکسر ۴۵ درصد‌های حقوق دانشجو معلم‌ها تامین می‌شود گفت: ما در پردیس خواهران برای احترام بیشتر وبرای اهمیت دادن به شان معلم، نحوه پذیرایی شام وناهار را سلف سرویس کردیم وتنها دانشگاهی هستیم که این کار را انجام داده است و هم از نظر اقتصادی برای ما مقرون به صرفه بود وهم تاثیر خوبی بر شخصیت دانشجوی ما می‌گذارد.

رئیس دانشگاه فرهنگیان استان کرمان کار فرهنگی وایجاد فضیلت‌های معلمی دربین دانشجویان را زمان بر ذکر کرد واظهارداشت: وظیفه ما در دانشگاه فرهنگیان این است که طوری دانشجو‌ها را بار بیاوریم که بتوان به وی اعتماد کرد ومدیریت یک کلاس درس را در تمام ابعاد به وی سپرد.

وی به ارائه بازخورد آموزش وپرورش استان ازجذب اولین دوره‌های معلم‌های آموزش دیده در دانشگاه اشاره کرد وگفت: خوشبختانه مدیران آموزش وپرورش اعلام کردند میزان موفقیت دانشجویان تربیت شده در دانشگاه فرهنگیان بیش از دیگر معلمان هم ورودی آنان بوده است که این خبر خوبی برای ماست.

وی از برگزاری دوره‌های فوق برنامه دربخش مهارت واخلاق دراین دانشگاه خبرداد وگفت: اصول مختلف روان شناسی نیز در قالب دروس به دانشجومعلمان این دانشگاه آموزش داده می‌شود.

رئیس دانشگاه فرهنگیان استان کرمان سپس به جذب دانشجوی بومی مناطق در دانشگاه اشاره کرد وگفت: نیازبه معلم در جنوب استان را با جذب دانشجو تامین می‌کنیم واخیرا به سبب پر نشدن سهیمه دانشجو برای جنوب استان از دیگر نقاط استان سهمیه جنوب را پر کردیم وتعهد کار دراین مناطق را دارند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان


اگر دیدگاهی در باره این آگهی دارید میتوانید از طریق فرم زیر دیدگاه خودتون رو در سایت درج کنید.


لطفا کمی صبر کنید...

از تاریخ:
تا تاریخ:

لطفا کمی صبر کنید...

لطفا کمی صبر کنید...

لطفا کمی صبر کنید...