جزئیات بیشتر در مورد خبر

لزوم توانمندسازی مددجویان با اشتغالزایی

جهت ورود به صفحه اصلی اخبار پرداخت وام اشتغال به مددجویان اینجا کلیک نمایید
جهت ورود به صفحه اخبار اشتغال مددجویان اینجا کلیک نمایید


خبر 13 خرداد 98: هدفگذاری ایجاد 8 هزار شغل برای مددجویان کمیته امداد اصفهان

معاون اشتغال و خودکفایی اداره کل کمیته امداد امام خمینی (ره) اصفهان گفت: ایجاد هشت هزار شغل برای مددجویان این نهاد در استان هدفگذاری شد که تحقق آن در سال جاری تابع تامین منابع بانکی و تسهیلاتی است.

بهرام سواد کوهی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه یکی از اهداف اصلی این نهاد کارآفرینی، ایجاد اشتغال و خودکفایی خانوارهای زیر پوشش است، تاکید کرد: توانمندسازی مددجویان تحت حمایت و استقلال مالی آنها از اهداف مهم این نهاد است که به طور جدی آن را دنبال می‌کند.

وی با بیان اینکه رقم تسهیلات در نظر گرفته شده برای این تعداد شغل هنوز ابلاغ نشد، اضافه کرد: کمیته امداد حدود پنج سال بر طرح‌های اشتغال مددجویان نظارت می‌نماید تا علاوه بر حمایت و هدایت، خانواده‌ها به خودکفایی اقتصادی برسند.

وی تاکید کرد: کمیته امداد بیشترین حمایت و هدایت خود را از طرح‌هایی که در راستای رونق تولید اقتصادی باشد، خواهد داشت و در راستای اشتغالزایی مددجویان از کارآفرینان حرفه‌ای، خیران کارآفرین و جهادگران کارآفرین، بهره خواهد گرفت.

سواد کوهی ادامه داد: سال گذشته هفت هزار و ۹۶ طرح اشتغالزا برای مددجویان کمیته امداد اصفهان ایجاد و برای این تعداد طرح بیش از هزار و ۲۲۰ میلیارد ریال تسهیلات پرداخت شد.

به گفته وی از این تعداد طرح اشتغالزایی، ۳۷ درصدد برای زنان سرپرست خانوار و ۶۳ درصد برای مردان ایجاد شد و۳۳ درصد مناطق روستایی و ۶۷ درصد مناطق شهری را شامل می‌شود.

وی تصریح کرد: طرح‌هایی که در بخش زنان سرپرست خانوار اجرایی می‌شود همچون قالی بافی و خیاطی کم هزینه تر از طرح‌های بخش آقایان است که بیشتر به سمت صنعت گرایش دارد.

وی خاطرنشان کرد: هر کارفرمایی که مددجویان کمیته امداد را استخدام کند به ازای هر تَن، تسهیلاتی بالغ بر ۲۰۰ میلیون ریال یا دو سال حق بیمه توسط خود کمیته امداد به کافرما تعلق می‌گیرد.

کمیته امداد استان اصفهان ۱۰۷ هزار و ۹۴۰ خانوار با جمعیتی بیش از ۲۰۴ هزار نفر را زیر پوشش دارد که از این آمار ۵۷ درصد سرپرست زن و ۴۳ درصد سرپرست مرد هستند.

منبع: خبرگزاری ایرنا


اگر دیدگاهی در باره این آگهی دارید میتوانید از طریق فرم زیر دیدگاه خودتون رو در سایت درج کنید.


لطفا کمی صبر کنید...

از تاریخ:
تا تاریخ:

لطفا کمی صبر کنید...

لطفا کمی صبر کنید...

لطفا کمی صبر کنید...