جزئیات بیشتر در مورد خبر

امضای تفاهم نامه اشتغالزایی بانک توسعه تعاون با کمیته امداد و بهزیستی

سید باقر فتاحی، مدیر امور اعتبارات و سرمایه‌گذاری بانک توسعه تعاون کشور،در حاشیه نشست مدیران بانک توسعه تعاون با جمعی از مدیران شرکت ها، تعاونی ها و فعالان اقتصادی کاشان به خبرنگار خبرگزاری شبستان در اصفهان گفت: بر اساس این تفاهم نامه های اشتغالزایی مددجویانی که از طریق کمیته امداد و سازمان بهزیستی معرفی می شوند می توانند درخواست تسهیلات قرض‌الحسنه خوداشتغالی را کنند.

وی با اشاره به اینکه هر مددجو به ازای هر شغل پایدار 150 میلیون ريال تسهیلات دریافت می‌کند، افزود: این تسهیلات قرض‌الحسنه با کارمزد چهار درصد و بازپرداخت 60 ماهه به مددجویان پرداخت می شود.

به گفته وی، اعطای این تسهیلات به مددجویان سازمان بهزیستی و کمیته امداد، خوداشتغالی و توانمندسازی آنها را فراهم و  از چرخه حمایتی خارج می کند.

*بخشودگی جرائم تاخیر اقساط تسهیلات مشتریان در دهه فجر

وی در ادامه از بخشودگی جرائم تاخیر اقساط تسهیلات مشتریان بانک توسعه تعاون به مناسبت ایام الله دهه مبارک فجر خبر داد و گفت: مشتریانی که نتوانستند بدهی خود را به موقع پرداخت کنند و  شامل جریمه دیرکرد شدند می توانند با مراجعه به بانک از بخشش جرایم تأخیر بهره مند شوند.

به گفته وی، سیاست‌های کلی اصل 43 و 44 قانون اساسی اقتصاد را به سه بخش دولتی، خصوصی و تعاون به عنوان اقتصاد مردمی تقسیم کرده است.

این مقام مسوول،با تاکید بر اینکه بخش تعاون اقتصاد علاوه بر سرمایه گذاری جنبه های اجتماعی، انسانی و فرهنگی دارد، افزود:کارکرد بخش تعاون اقتصاد متناسب با فرهنگ اسلامی دراستای رفع نیازهای مردمی،کاهش بحث کارفرما و کارگری در حوزه سرمایه داری و تلاش تعاونگران در افزایش رونق چرخه اقتصادی است.

فتاحی اظهارداشت: در واقع، اعضای شرکت تعاونی علاوه بر فعالیت، سهامدار نیز هستند که این خود در افزایش بازدهی و راندمان واحد تولیدی و توسعه اقتصادی کمک شایانی می کند.

 وی، بحث تعاونی در کاشان و  فعالیت تعاونگران در این شهرستان با صبغه مذهبی آن را تاکید کرد و گفتشرکت های تعاونی نقش موثر و سازنده ای در رفع نیازهای مردم دارد.

*اشتغالزایی طرح یکی از معیارهای بانک در پرداخت تسهیلات

مدیر امور اعتبارات و سرمایه‌گذاری بانک توسعه تعاون کشور در پایان اختصاص 70 درصد منابع این بانک به بخش تعاون را تاکید کرد و گفت:اشتغالزایی طرح یکی از معیارهای این بانک در پرداخت تسهیلات است.

فتاحی، ایجاد شغل به ازای هر 250 میلیون ريال در  بخش تعاون را یادآورشد و گفت: بانک توسعه تعاون در بخش تعاون با این رقم می تواند شغل ایجاد می کند در حالی که در بخش خصوصی با سه تا چهار برابر این رقم شغل ایجاد می‌شود.اگر دیدگاهی در باره این آگهی دارید میتوانید از طریق فرم زیر دیدگاه خودتون رو در سایت درج کنید.


لطفا کمی صبر کنید...

از تاریخ:
تا تاریخ:

لطفا کمی صبر کنید...

لطفا کمی صبر کنید...

لطفا کمی صبر کنید...