جزئیات بیشتر در مورد خبر

بررسی وضعیت اشتغال در شهرستان کمیجان

جهت ورود به صفحه اخبار اشتغال و استخدام استان مرکزی اینجا کلیک نمایید
جهت ورود به صفحه اصلی اخبار وام اشتغال اینجا کلیک نمایید


خبر 25 خرداد 98: پرداخت بیش از 100 میلیارد ریال تسهیلات اشتغال روستایی در کمیجان

فرماندار کمیجان با اشاره به عملکرد اشتغال پایدار روستایی از ابتدای طرح تا تاریخ ۱۸ خردادماه امسال در شهرستان کمیجان گفت: بیش از ۱۰۰ میلیارد ریال تسهیلات اشتغال روستایی در کمیجان پرداخت شد.
سعید فائض‌پور در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در اراک، با اشاره نرخ بیکاری شهرستان کمیجان اظهار داشت: براساس سرشماری سال 95، نرخ بیکاری در شهرستان کمیجان 6.1 درصد و نرخ مشارکت اقتصادی 38 درصد و نرخ بیکاری جوانان نیز 18.5 درصد بوده است.

وی با اشاره به وضعیت اشتغال ایجادشده در شهرستان کمیجان افزود: سال گذشته تعداد طرح ارائه‌شده در راستای ایجاد اشتغال روستایی 42 مورد در زمینه‌های مختلف کشاورزی، دامداری و غیره بوده که 6 میلیارد و 509 میلون تومان نیز تسهیلات پرداخت شده است.

فرماندار کمیجان تصریح کرد: برهمین اساس سال گذشته تعداد اشتغال ایجادشده در این شهرستان 233 نفر بود.

فائض‌پور با اشاره به وضعیت اشتغال مشاغل خانگی بیان کرد: سال گذشته در قالب طرح مشاغل خانگی به 51 طرح در زمینه قالی‌بافی و غیره تسهیلات پرداخت شده است.

وی ادامه داد: سال گذشته تعداد اشتغال خانگی ایجادشده 51 نفر بود و میزان تسهیلات پرداخت شده نیز 514 میلیون ریال بوده است.

فرماندار کمیجان با اشاره به عملکرد اشتغال پایدار روستایی از ابتدای طرح تا تاریخ 18 خردادماه امسال در شهرستان کمیجان نیز گفت: 117 طرح اشتغال روستایی با تسهیلات 15 میلیارد و 217 میلیون و 200 هزار تومان با ایجاد اشتغال 322 نفر ارسال شده است.

فائض‌پور عنوان کرد: از این تعداد 97 طرح مصوب و 92 مورد از آنها منجر به عقد قرار داد شد و در نهایت 89 طرح موفق به دریافت تسهلات 10 میلیارد و 40 میلیون و 600 هزار تومانی شده است.

وی ادامه داد: در مجموع عملکرد شهرستان کمیجان در زمینه اشتغال پایدار روستایی 80 درصد بوده است.

فرماندار کمیجان با اشاره به پرداخت تسهیلات اشتغال به خانوارهای تحت پوشش کمیته‌ امداد و بهزیستی نیز گفت: در شهرستان کمیجان 3 هزار و 846 نفر تحت پوشش کمیته امداد و یک هزار و 300 نفر نیز تحت پوشش سازمان بهزیستی هستند.

فائض‌پور افزود: در تاریخ مذکور به‌ صورت میانگین 20 میلیون تومان به 67 خانوار موردی و 166 مددجو کمیته امداد پرداخت شده و به همین میزان نیز برای 20 مددجو سازمان بهزیستی وام اشتغال پرداخت شده است.

منبع: خبرگزاری تسنیم


اگر دیدگاهی در باره این آگهی دارید میتوانید از طریق فرم زیر دیدگاه خودتون رو در سایت درج کنید.


لطفا کمی صبر کنید...

از تاریخ:
تا تاریخ:

لطفا کمی صبر کنید...

لطفا کمی صبر کنید...

لطفا کمی صبر کنید...