جزئیات بیشتر در مورد خبر

اختصاص 818 میلیون تومان تسهیلات اشتغالزایی به مددجویان قزوین

جهت ورود به صفحه اصلی اخبار پرداخت وام اشتغال به مددجویان اینجا کلیک نمایید
جهت ورود به صفحه اخبار اشتغال مددجویان اینجا کلیک نمایید


خبر 24 اردیبهشت 98: پرداخت هفت میلیارد تومان به مددجویان استان قزوین در ماه

مدیرکل کمیته امداد استان قزوین از پرداخت ماهانه هفت میلیارد تومان به مددجویان تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی استان قزوین خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر، مجید مؤمنی در نشست هم اندیشی روحانیون و مبلغین که به مناسبت ایام ماه مبارک رمضان برگزار شد، اظهار کرد: متأسفانه نگاه به کمیته امداد امام (ره) و خدمات این نهاد جامع نیست و هرکس بخشی از این فعالیت‌ها را می‌شناسد و این موضوع وظیفه ما را برای اطلاع رسانی مناسب از خدمات و فعالیت‌های کمیته امداد، سنگین‌تر کرده است.

وی ادامه داد: ضرورت دارد روحانیون و مبلغین عزیز که ارتباط تنگاتنگی با اقشار مختلف مردم دارند و ابزار تبلیغی منابر هم در اختیار دارند، از عملکرد و برنامه‌های این نهاد بیشتر آگاهی داشته باشند و خدمات نظام را به گوش مردم برسانند که نتیجه آن مشارکت مردم در خدمت رسانی بهتر و بیشتر به نیازمندان خواهد بود.

مدیرکل کمیته امداد استان قزوین افزود: شاید وقتی برخی خبر جمع آوری حدود شش میلیارد تومان صدقه مردم استان قزوین در سال گذشته را می‌شنوند از خود بپرسند که این پول کجا و چگونه هزینه می‌شود اما جالب است که بدانید، کمیته امداد استان قزوین طی سال ۹۷ ماهیانه هفت میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان کمک معیشت و یارانه به مددجویان تحت حمایت، پرداخت کرده است.

وی با اشاره به اینکه کمیته امداد مصرف کننده فقر است نه تولید کننده آن، اضافه کرد: در ابتدای سال ۹۷ کمتر از ۲۰ هزار خانوار تحت حمایت کمیته امداد استان قزوین بودند اما با توجه به مسائل و مشکلات اقتصادی، در پایان سال این رقم به بیش از ۲۹ هزار خانوار رسیده است.

مؤمنی خطاب به روحانیون گفت: انتظار داریم به مردم بگویند که کمیته امداد امام (ره) در کنار کمک‌های معیشتی و اقتصادی، برای رفع محرومیت و فقر از جامعه، برنامه‌های مختلفی برای توانمندسازی خانواده‌های تحت حمایت خود اجرا می‌کند، و پرداخت کمک‌های موردی و معیشتی به خانواده‌های تحت حمایت فقط برای بازگرداندن مددجو به شرایط عادی است و بعد از آن کمک به ایجاد اشتغال به عنوان رویکرد جدی مورد پیگیری قرار می‌گیرد.

مدیرکل کمیته امداد استان قزوین تصریح کرد: وقتی موضوع معیشت افراد با اشتغال حل شود دیگر آن فرد به کمک دیگران نیازی نخواهد داشت و زمینه و بستر استقلال معیشتی و زندگی توأم با عزتمندی خانواده فراهم می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به رویکرد توانمندسازی در سال ۹۷ بیش از ۴۷ میلیارد و ۸۱۸ میلیون تومان تسهیلات اشتغالزایی به دو هزار و ۶۴۵ نفر از نیازمندان و مددجویان پرداخت شده است.

مؤمنی یادآورشد: عموم مردم نیکوکار می‌توانند در دورترین نقاط و حتی بدون مراجعه به دفاتر کمیته امداد از طریق کد # ۰۲۸*۸۸۷۷* کمک‌های خود را به نیازمندان اهدا کنند.

در ادامه مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی استان قزوین اظهار کرد: نقش روحانیت در جامعه مهم است از این رو لازم است از ظرفیت منبر و مسجد برای فرهنگ سازی انفاق و نیکوکاری استفاده شود.

حجت الاسلام علی نعمت الهی ادامه داد: در جامعه ما فرهنگ دینی وجود دارد ولی آنچه موجب بروز برخی آسیب‌ها شده است، نقص در تربیت فرهنگی است.

وی اضافه کرد: باید برای تربیت دینی بیش از این کار کنیم، یکی از مسائلی که در ابعاد مختلف زندگی ما اثرگذار است موضوع زکات است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان قزوین تصریح کرد: نباید به موضوع زکات به عنوان یک دستور برای قشر خاصی نگاه شود بلکه زکات برای ایجاد عدالت در ابعاد مختلف و ارتقای جامعه است از این رو پرداختن و یا نپرداختن زکات در جامعه منجر به مسائلی می‌شود که در زندگی روزمره همه ما تأثیرگذار است.

وی اضافه کرد: صدقه نیز یکی دیگر از مسائلی است که لازم است جامعه بدان به خوبی بپردازد و با ابعاد مختلف این ابزار معنوی آشنا شود.

حجت الاسلام نعمت الهی یادآورشد: همانطور که جامعه در ابعاد مختلف در حال روزآمدی است باید شیوه‌های جدید و نگاه‌های نو در احکام و دستورات دینی برای مردم تبیین شود.

منبع: خبرگزاری مهر


اگر دیدگاهی در باره این آگهی دارید میتوانید از طریق فرم زیر دیدگاه خودتون رو در سایت درج کنید.


لطفا کمی صبر کنید...

از تاریخ:
تا تاریخ:

لطفا کمی صبر کنید...

لطفا کمی صبر کنید...

لطفا کمی صبر کنید...