جزئیات بیشتر در مورد خبر

ایجاد زمینه اشتغال برای بیش از پنج هزار نفر

جهت ورود به صفحه اخبار اشتغال و استخدام استان ایلام اینجا کلیک نمایید
جهت ورود به صفحه اصلی اخبار وام اشتغال اینجا کلیک نمایید


خبر 2 تیر 98: پرداخت 175 میلیارد تومان تسهیلات اشتغال روستایی در ایلام

معاون اشتغال اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی ایلام گفت: از سال گذشته تاکنون ۱۷۵ میلیارد تومان تسهیلات اشتغال روستایی در ایلام پرداخت شده است.

احمد خانمحمدی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: از بهمن ماه ۹۶ تاکنون بر اساس آخرین آمار با پرداخت افزون بر ۱۷۵ میلیارد تومان به طرح های اشتغال زایی روستایی و عشایری در این استان، زمینه اشتغال بیش از پنج هزار نفر فراهم شده است.

وی ادامه داد: این تسهیلات در سه بخش کشاورزی، خدمات و صنعت در این استان به متقضیان پرداخت شده است.

وی عنوان کرد: در راستای حفظ و تداوم حیات روستاهای کشور و رونق اشتغال روستایی، دولت تدبیر و امید طرح‌های مطلوبی ارائه داده که پرداخت تسهیلات اشتغال روستایی یکی از همین طرح‌ها است.

خانمحمدی با اشاره به لزوم به کار گیری فارغ التحصیلان دانشگاهی ابراز داشت: در صورتی که کارفرمایان، فارغ التحصیلان دانشگاهی را به کار گیرند (فارغ التحصیلان شغل اولی) معادل ۳۰ درصد از حداقل دستمزد مصوب شورای عالی کار فرد جدید استخدام به مدت ۱۲ ماه توسط اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی پرداخت می شود.

معاون اشتغال اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی ایلام تصریح کرد: علاوه براین در صورتی که کارفرمایان فارغ التحصبلان دانشگاهی را استخدام کنند، می توانند به مدت ۲ سال از مزایای طرح مشوق های بیمه ای برخوردار شوند به عبارتی حق بیمه سهم کارفرمایی نیروی کار جدید توسط دولت پرداخت می شود.

وی هدف از اجرای این طرح را افزایش فرصت‌های شغلی، کاهش هزینه‌های نیروی کار برای کارفرمایان، ایجاد انگیزه و تشویق کارفرمایان برای به‌کارگیری نیروی کار جدید عنوان کرد.

منبع: خبرگزاری مهر


اگر دیدگاهی در باره این آگهی دارید میتوانید از طریق فرم زیر دیدگاه خودتون رو در سایت درج کنید.


لطفا کمی صبر کنید...

از تاریخ:
تا تاریخ:

لطفا کمی صبر کنید...

لطفا کمی صبر کنید...

لطفا کمی صبر کنید...