جزئیات بیشتر در مورد خبر

اعمال تاثیر قطعی 30 درصدی سوابق تحصیلی در کنکور سال 98

جهت ورود به صفحه اصلی اخبار و جزئیات کنکور سراسری اینجا کلیک نمایید
جهت ورود به صفحه اصلی اخبار تحصیلی اینجا کلیک نمایید


خبر 22 تیر 97: پیشنهاد افزایش سهم معدل دیپلم در کنکور سراسری

عضو کمیسیون آموزش مجلس با بیان اینکه وزارتخانه‌های آموزش و پرورش و علوم باید مقابل هجمه‌های موسسات کنکوری برای مقابله با حذف کنکور بایستند، گفت: سهم معدل در کنکور باید سال به سال افزایش پیدا کند.

داود محمدی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به خبر اعمال تاثیر قطعی ۳۰درصدی سوابق تحصیلی در کنکور سال ۹۸، گفت: با توجه به مصوبه قانونی مجلس درخصوص کنکور باید این آزمون برای ورود به دانشگاه حذف و سوابق تحصیلی و معدل دانش‌آموزان جایگزین شود.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اعمال سوابق تحصیلی دانش‌آموز در قبولی دانشگاه منجر به قوی شدن پایه تحصیلی، افزایش کیفیت علمی آن‌ها و اخت گرفتن با کتاب و درس در طول سال‌های مدرسه می‌شود، افزود: ارزیابی علمی دانش‌آموز صرفا در چند ساعت نه روش عادلانه است و نه پیشرفته.

وی با تاکید بر اینکه برگزاری آزمون کنکور در دهه‌های گذشته آسیب‌های روحی بسیاری برای داوطلبان به دنبال داشته است، ادامه داد: همچنین این آزمون سرنوشت آن‌ها را دستخوش تغییرات ناخوشایند قرار داده و در ادامه افراد در راستای استعداد و توانمندی‌ها و علاقه‌هایشان وارد دانشگاه و بازار کار نشده‌اند.

محمدی معتقد است آموزش و پرورش و وزارت علوم باید مقابل هجمه‌هایی موسسات کنکوری برای مقابله با حذف کنکور بایستند، اضافه کرد: خوشبختانه کنکور در بسیاری از رشته‌ها طی سال‌های گذشته در دانشگاه‌های دولتی و غیردولتی حذف شده است اما از آنجا که حذف کنکور در رشته‌هایی که علاقه‌مندان آن‌ها بیشتر است باید با دقت بیشتری انجام شود، به همین دلیل مسئولان به مرور از تاثیر مثبت 25 درصدی امسال به تاثیر قطعی 30 درصدی رسیده‌اند.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با اشاره به اینکه درصد اعمال سوابق تحصیلی باید سال به سال با توجه به کم و کیف زیرساخت‌هایی که وزارتخانه‌های آموزش و پرورش و علوم فراهم می‌کند افزایش یابد، گفت: افرادی که معدل پایینی دارند نیز می‌توانند از تهمیداتی که آموزش و پرورش برای آن‌ها در نظر گرفته استفاده کنند.

منبع: خبرگزاری خانه ملت


اگر دیدگاهی در باره این آگهی دارید میتوانید از طریق فرم زیر دیدگاه خودتون رو در سایت درج کنید.


لطفا کمی صبر کنید...

از تاریخ:
تا تاریخ:

لطفا کمی صبر کنید...

لطفا کمی صبر کنید...

لطفا کمی صبر کنید...