جزئیات بیشتر در مورد خبر

70 درصد پست‌ های قوه قضائیه خالی از کارمند است

جهت ورود به صفحه استخدامی قوه قضائیه اینجا کلیک نمایید


خبر 17 اردیبهشت 98: پیگیری جذب پذیرفته‌ شدگان در آزمون استخدامی قوه قضائیه

رئیس سازمان برنامه و بودجه با اظهار بی‌اطلاعی از روند استخدام پذیرفته‌شدگان آزمون سال ۹۶ قوه قضائیه تاکیدکرد که این موضوع را پیگیری خواهد کرد.

محمدباقر نوبخت، رئیس سازمان برنامه و بودجه در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در پاسخ به این پرسش که چرا این سازمان اعتبارات لازم برای استخدام 7200 پذیرفته‌شده آزمون استخدامی قوه قضائیه را تخصیص نمی‌دهد، گفت: هم‌اکنون در این مورد حضور ذهن ندارم و باید موضوع را بررسی کنم تا مشخص شود چه مشکلی بوده که باید سازمان برنامه و بودجه بدان ورود پیدا کند، اما قطعا این موضوع را پیگیری خواهم کرد.

70 درصد پست‌های قوه قضائیه خالی از کارمند است

ابوالفضل ابوترابی در گفت و با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در انتقاد به بی‌توجهی مسئولان نسبت به وضعیت جذب 7200 نفر از پذیرفته‌شدگان آزمون استخدامی سال 96 قوه قضائیه، گفت: وضعیت جذب کارمندان دستگاه قضایی نامطلوب است، و این در حالی است که یک سوم پست‌های آن کارمند هستند و حدود هفتاد درصد پست‌های این قوه خالی از حکم و کارمند است و نبود کارمند در دستگاه قضایی نیز به شدت باعث کاهش کیفیت کار می‌شود.

نماینده مردم نجف آباد و تیران و کرون در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: بحران کمبود کارمند در دستگاه قضایی اثر منفی روی قضاوت قضات دارد، چرا که اگر آنها به تعداد کافی کارمند در اختیار نداشته باشند، نمی‌توانند به طور صحیح قضاوت کنند.

وی تصریح کرد: دستگاه قضایی در حالی با کمبود شدید نیرو مواجه شده که از سال 96 بیش از هفت هزار نفر در پی قبولی در آزمون استخدامی قوه قضائیه گزینش شده‌اند، اما همچنان بلاتکلیف هستند و زندگی آنها مختل شده است.

ابوترابی اظهار کرد: تعدادی از این افراد با اطمینان از اینکه شغلشان از این طریق تامین می‌شود، ازدواج کرده‌اند، اما هنوز نتوانسته‌اند مشغول به کار شوند و هیچ فردی نیز در این مورد پاسخگوی آنها نیست.

چرا سازمان برنامه و بودجه در مورد مشکل 7هزار نفر سکوت اختیار کرده است؟

عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها مجلس شورای اسلامی، تاکید کرد: دستگاه قضایی در رابطه با ضرورت تعیین تکلیف این افراد با سازمان برنامه و بودجه مکاتبه کرده است، اما این سازمان پاسخگو نیست، ضمن اینکه سازمان اداری و استخدامی کشوری هم ردیف و شماره برای استخدام آنها را نمی‌دهد و مشکل نبود بودجه را بهانه قرار داده است.

این نماینده مردم در مجلس دهم، یادآور شد: هم‌اکنون از سازمان برنامه و بودجه و سازمان اداری و استخدامی کشوری درخواست می کنیم تا وظیفه قانونی خود را در این مورد انجام دهند.

منبع: خبرگزاری خانه ملت


اگر دیدگاهی در باره این آگهی دارید میتوانید از طریق فرم زیر دیدگاه خودتون رو در سایت درج کنید.


لطفا کمی صبر کنید...

لطفا کمی صبر کنید...

از تاریخ:
تا تاریخ:

لطفا کمی صبر کنید...

لطفا کمی صبر کنید...

لطفا کمی صبر کنید...