جزئیات بیشتر در مورد خبر

درخواست جلوگیری از واریز 9 درصد سهم درمان کارگران به خزانه کشور

جهت ورود به صفحه اصلی اخبار مرتبط با کارگران و کارفرمایان اینجا کلیک نمایید
جهت ورود به صفحه اخبار بیمه کارمندان و کارگران اینجا کلیک نمایید


خبر 22 بهمن 96: پیگیری مجلس برای رفع اختلافات پیرامون سهم بیمه درمان کارگران

سخنگوی کمیسیون بهداشت مجلس، تحقق مطالبات کانون‌های بازنشسته و مستمری‌بگیران برای عدم واریز سهم درمان کارگران به خزانه کشور را در گروی رفع اختلافات دستگاه‌های ذیربط دانست.

احمد همتی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در پاسخ به کانون‌های بازنشسته و مستمری‌بگیران که در قالب بیانیه‌ای از مجلس خواسته‌اند تا از واریز 9درصد سهم درمان کارگران به خزانه کشور جلوگیری کند، گفت: بر اساس لایحه دولت باید 9/27 سهم بیمه تامین اجتماعی به خزانه کشور واریز شود، هرچند در این مورد بین وزارتخانه‌های بهداشت، تعاون، کار و رفاه اجتماعی و سازمان تامین اجتماعی اختلافاتی وجود دارد.

نماینده مردم سمنان در مجلس شورای اسلامی، در تشریح جزییات اختلافات ایجادشده بین دستگاه‌های مربوطه ادامه داد: وزارت بهداشت بر این مهم اشاره دارد که سهم 9/27 که از کارگران اخذ می‌شود به طور کامل برای درمان آنها هزینه نمی‌شود و این در حالی است که سازمان تامین اجتماعی گفته که حتی بیشتر از این میزان برای درمان کارگران هزینه کرده است.

وی در بیان پیشنهادات وزارت بهداشت و سازمان تامین اجتماعی در جهت شفاف‌سازی هزینه‌کردها در حوزه درمان کارگران تصریح کرد: سازمان تامین اجتماعی بر ضرورت ایجاد صندوق جداگانه خارج از خزانه کشور برای بررسی و حسابرسی سهم درمان کارگران تاکید دارد، ضمن اینکه بر این امر اشاره کرده است که بخشی از سهم 9/27 درمان کارگران را برای اداره بیمارستان‌های تحت پوشش خود هزینه می‌کند، اما وزارت بهداشت معتقد است خزانه کشور از دقت بالاتری در زمینه بررسی و حسابرسی برخوردار است.

این نماینده مردم در مجلس دهم، یادآورشد: هم‌اکنون باید به دنبال ارائه راهکاری در جهت رفع اختلافات موجود باشیم، همچنین به گونه‌ای اقدام کنیم که در نهایت به تامین رفاه کارگران منتهی شود تا بتوانند از خدمات درمانی به بهترین شکل بهره‌مند شوند.

سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، تاکید کرد: البته نمایندگان مجلس در پی تامین منافع همه دستگاه‌های مذکور و قشر کارگر هستند، از سوی دیگر تلاش می‌کنند شفاف‌سازی در روند هزینه‌کردها در حوزه درمان به احقاق حقوق کارگران منتهی شود.

منبع: خبرگزاری خانه ملت


اگر دیدگاهی در باره این آگهی دارید میتوانید از طریق فرم زیر دیدگاه خودتون رو در سایت درج کنید.


لطفا کمی صبر کنید...

از تاریخ:
تا تاریخ:

لطفا کمی صبر کنید...

لطفا کمی صبر کنید...

لطفا کمی صبر کنید...