اطلاعات بیشتر

کاهش 3 درصدی تعداد کارکنان دولت

جانشین معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رییس جمهور از کاهش 3 درصدی تعداد کارکنان دولت خبر داد و گفت: 68 هزار و 201 نفر از تعداد کارکنان دولت کاسته شده است.

به گزارش دوشنبه شب ایرنا از روابط عمومی سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور، محمود عسکری آزاد افزود: در راستای اجرای بند 10 سیاست های کلی نظام اداری ابلاغی مقام معظم رهبری مبنی بر چابک سازی، متناسب سازی و منطقی ساختن تشکیلات نظام اداری و قانون برنامه پنجم توسعه، طی 18 ماه نخست فعالیت دولت با خروج طبیعی کارکنان به طریق بازنشستگی و اعمال سیاست مشارکت های بخش غیردولتی از طریق ایجاد 20 هزار فرصت شغلی در بخش غیردولتی و خرید خدمات بجای تولید خدمات و محدودیت صدور مجوزهای استخدامی در دولت یازدهم، 68 هزار و 201 نفر از تعداد کارکنان دولت کاسته شده است.
جانشین معاون رئیس جمهور گفت: طی این مدت در مجموع 84 هزار نفر از استخدام دولت خارج و 15 هزار و 799 نفر به جمع کارکنان دولت اضافه شده اند.
عسکری آزاد اظهار داشت: براساس این گزارش مجوز استخدام 2 هزار و 716 نفر از استخدام شدگان دولت یازدهم صادر شده و بیش از 13هزار استخدام براساس مجوزهای صادر شده در دولت دهم بوده است. طی 18 ماه گذشته 69 هزار کارمند رسمی و 15 هزار کارمند غیررسمی از بدنه دولت جدا شده اند.
لازم به ذکر است، این اقدام در طول عمر ساختار اداری کشور بی سابقه بوده است و چنانچه این سیاست با موفقیت دنبال شود طی سه برنامه به حد مطلوب اندازه دولت دست خواهیم یافت.اگر دیدگاهی در باره این آگهی دارید میتوانید از طریق فرم زیر دیدگاه خودتون رو در سایت درج کنید.


لطفا کمی صبر کنید...

از تاریخ:
تا تاریخ:

لطفا کمی صبر کنید...

لطفا کمی صبر کنید...

لطفا کمی صبر کنید...