جزئیات بیشتر در مورد خبر

کمبود هزار قاضی در دستگاه قضایی تهران

جهت ورورد به صفحه اصلی استخدام قوه قضاییه اینجا کلیک نمایید

جهت ورود به صفحه اصلی اخبار تصدی و جذب قضات اینجا کلیک نمایید


خبر 18 تیر 96: کمبود هزار قاضی در دستگاه قضایی استان تهران (منبع: خبرگزاری حقوقی و امور مجلس)
رییس کل دادگستری تهران با بیان اینکه ساختار مناسبی برای تشکیلات قضایی در استان تهران پیش بینی شده است، تاکید کرد: یک هزار قاضی نسبت به ساختار مجموعه کم داریم.
غلامحسین اسماعیلی در حاشیه افتتاح ساختمان جدید دادگاه عمومی بخش رودهن شهرستان دماوند و در جمع خبرنگاران با اشاره به افتتاح این پروژه، اظهارکرد: در راستای بهره برداری از این پروژه و تجهیز امکانات این مکان قضایی، حدود ۲۰ میلیارد ریال از محل اعتبارات خاص ریاست قوه قضاییه هزینه شده که البته زمین و آماده سازی آن به کمک شورای اسلامی شهر و شهرداری و همچنین شهروندان رودهن صورت گرفته است.
رییس کل دادگستری استان تهران با اشاره به کمبود منابع انسانی، قضایی و اداری، افزود: تمام واحدهای قضایی، شامل ۳۰ درصد از همکاران اداری و بین ۵۰ تا ۷۰ درصد قضایی هستند که ساختار مناسب در این زمینه پیش بینی شده ولی جذب نیرو نیازمند مجوزهای قانونی است.
رییس کل دادگستری استان تهران گفت: در استان تهران یک هزار قاضی نسبت به ساختار مجموعه پیش بینی شده ، کم داریم که تلاش در جهت رفع این مشکل انجام شده است.
به گزارش روابط عمومی دادگستری استان تهران، وی همچنین در مراسم افتتاح ساختمان جدید دادگاه عمومی بخش رودهن قضاوت عادلانه را یکی از ارکان ثلاثه دین اسلام برشمرد و گفت: از منظر دین اگر دادرسی، رسیدگی و صدور حکم، توأم با وصف عدالت نباشد ارزش و اعتباری ندارد.
وی متذکرشد: بدین سبب باید این شأن و جایگاه را با اهمیت بشماریم و بدانیم قضاوت عادلانه نماد اصلی حاکمیت دین در جامعه است که قضات و مردم و مسئولان باید در جهت حفظ و استقلال و اقتدار این نماد تلاش کنند.

منبع: خبرگزاری حقوقی و امور مجلس


اگر دیدگاهی در باره این آگهی دارید میتوانید از طریق فرم زیر دیدگاه خودتون رو در سایت درج کنید.


لطفا کمی صبر کنید...

از تاریخ:
تا تاریخ:

لطفا کمی صبر کنید...

لطفا کمی صبر کنید...

لطفا کمی صبر کنید...