جزئیات بیشتر در مورد خبر

افزایش تعداد بازنشستگان مدارس مازندران درد سال جاری

جهت ورود به صفحه اخبار لحظه به لحظه استخدام آموزش و پرورش اینجا کلیک نمایید
جهت ورود به صفحه آخرین اخبار معلمان و فرهنگیان اینجا کلیک نمایید


خبر 22 خرداد 98: کمبود یک هزار و 74 معلم در مدارس مازندران 

معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش مازندران با اشاره به افزایش بازنشستگان این مجموعه از کمبود یکهزار و ۷۴ معلم برای سال تحصیلی جدید خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، اسفندیار نظری دوشنبه شب در نشست مدیران و رؤسای آموزش و پرورش غرب مازندران با موضوع پروژه مهر در نوشهر، کمبود نیروی انسانی و تجهیزات را دغدغه اصلی این نهاد در راستای اجرای فرآیند پروژه مهر و آغاز سال تحصیلی بر شمرد.

در حال حاضر سازمان آموزش و پرورش استان مازندران ۳۸ هزار و ۸۷۵ پرسنل دارد که از این تعداد ۲۴ هزار معلم سه مقطع تحصیلی هستند.

وی به افزایش تعداد بازنشستگان نیروی انسانی در حوزه آموزش و پرورش مازندران اشاره کرد و گفت: امسال چهار هزار و ۲۰۰ نفر بازنشسته می‌شوند و این در حالی است که ورودی نیرو به آموزش و پرورش استان به ۵۰۰ نفر نیز نمی‌رسد.
دبیر پروژه مهر مازندران ادامه داد: با توجه به این وضعیت در سال تحصیلی جدید برای تأمین ۴۱ هزار و ۴۰۰ ساعت آموزش دانش آموزان نیاز به یکهزار و ۷۴ معلم داریم.
نظری ادامه داد: در این راستا بیشترین کمبود معلم را در هنرستان‌ها با ۴۴۶ معلم و بعد از آن بخش ابتدایی با ۴۲۰ معلم و حوزه مربی پرورشی و مشاور نیز با ۲۰۸ نفر است.

وی گفت: با تمهیداتی همچون مجوز به کارگیری معلمان حق تدریسی، سرباز معلم، دانش آموختگان دانشگاه فرهنگیان خرید خدمت، ماده ۲۸ و استمرار معلمان به دنبال تأمین نیرو برای سال تحصیلی پیش رو هستیم.
این مسئول اولویت نخست کار گروه‌های پروژه مهر را تأمین معلم و مدیر برای تمامی مدارس در سال تحصیلی جدید بر شمرد و اظهار داشت: شورای پروژه مهر با شش کار گروه در جهت آماده سازی مدارس برای سال تحصیلی ۹۸ و ۹۹ با شعار توانمند سازی و کیفیت بخشی و مدرسه کار آفرین در اردیبهشت ماه آغاز به کار کرد.

منبع: خبرگزاری ایرنا


اگر دیدگاهی در باره این آگهی دارید میتوانید از طریق فرم زیر دیدگاه خودتون رو در سایت درج کنید.


لطفا کمی صبر کنید...

از تاریخ:
تا تاریخ:

لطفا کمی صبر کنید...

لطفا کمی صبر کنید...

لطفا کمی صبر کنید...