جزئیات بیشتر در مورد خبر

جبران کمبود معلم با جذب سرباز معلم و حق‌ الشیفتی

جهت ورود به صفحه اصلی استخدام آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان اینجا کلیک نمایید
جهت ورود به صفحه اخبار لحظه به لحظه استخدام آموزش و پرورش اینجا کلیک نمایید


خبر 23 خرداد 98: کمبود 12 هزار معلم در استان سیستان و بلوچستان

نماینده استان سیستان و بلوچستان در شورای عالی استان‌ها با اشاره به مشکلات استان سیستان و بلوچستان در بخش‌های مختلف درمانی، آبرسانی، رفاهی و … گفت: در حال حاضر آموزش و پرورش استان با کمبود ۱۲ هزار معلم مواجه است.

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، شه‌بخش گرگیج در جریان نوزدهمین اجلاس شورای عالی استان‌ها که صبح امروز در ساختمان قدیم مجلس شورای اسلامی برگزار شد، اظهار کرد: باید سیره عملی ما فارغ از نوع نگاه به دین و مذهب به انسانیت باشد زیرا نگاه درست به این موضوع اصل اسلام است و اسلام دین مساوات و برابری و برادری است و در آن مکتب حرف از مهربانی، گذشت، ایثار، جهاد درونی، تزکیه، تهذیب است و ما امروز خود را وارثان اصلی آن مکتب می‌دانیم اما کدام عنصرها به صورت برجسته دیده می‌شود؟ چه شده است که از توهین به مقدسات یکدیگر ابایی نداریم. صحابه حضرت رسول (ص) در برنامه‌های تلویزیونی مورد اهانت قرار می‌گیرند و در بعضی مواقع تولید و اجرای برنامه‌ها به دست کسانی سپرده می‌شود که آشنائیتی با آن مکتب ندارند و اطلاعاتشان درباره دانشگاه اسلام خام است و قلب میلیون‌ مسلمان اهل سنت را جریحه‌دار می‌کنند و علمدار جمهوری اسلامی ایران حضرت امام و خلف برحقش رهبر معظم انقلاب بارها توهین به مقدسات نه تنها اسلام بلکه سایر ادیان را مردود و مطرود دانسته‌اند.

گرگیج افزود: آموزش و پرورش استان با کمبود 12 هزار معلم مواجه است و این خلاء با جذب سرباز معلم و حق‌الشیفتی و طرح خرید خدمات جبران می‌شود و معلمان خرید خدمت نه حقوق مناسبی دریافت می‌کنند و نه در بخش استخدامی جایگاهی برای آنها متصور شده است و میانگین نرم کشوری به ازای هر 12 دانش‌آموز یک معلم است اما در سیستان و بلوچستان برای 22 نفر یک معلم پیش‌بینی شده است.

وی همچنین به کمبود 11 هزار کلاس درس و 6200 کلاس تخریبی اشاره کرد و گفت: 4400 کلاس نیز نیاز به مقاوم‌سازی دارند که فقط برای جبران فضاهای آموزشی اعتباری بالغ بر 2 هزار میلیارد تومان مورد نیاز است و شاخص فرهنگی آموزش کشوری نزدیک به 6 متر مربع اما میانگین استان 3 متر مربع است و در شهرستان‌های جنوبی استان از جمله چابهار در حدود یک متر مربع است.

منبع: خبرگزاری تسنیم


اگر دیدگاهی در باره این آگهی دارید میتوانید از طریق فرم زیر دیدگاه خودتون رو در سایت درج کنید.


لطفا کمی صبر کنید...

از تاریخ:
تا تاریخ:

لطفا کمی صبر کنید...

لطفا کمی صبر کنید...

لطفا کمی صبر کنید...