جزئیات بیشتر در مورد خبر

لزوم به کارگیری بازنشستگان برای حل مشکل کمبود معلم

جهت ورود به صفحه اصلی استخدام آموزش و پرورش اصفهان اینجا کلیک نمایید
جهت ورود به صفحه اصلی استخدام آموزش و پرورش اینجا کلیک نمایید


خبر 18 اردیبهشت 98: کمبود 15 هزار معلم در استان اصفهان

مدیرکل آموزش و پرورش استان اصفهان گفت: سال گذشته 14 هزار نفر کسری نیروی انسانی داشتیم و امسال نزدیک به چهار هزار به این تعداد اضافه خواهد شد بنابراین در کمترین تعداد، بیش از 15 هزار نفر در زمینه نیروی انسانی کمبود خواهیم داشت.

به گزارش خبرگزاری فارس از اصفهان، محمد اعتدادی شامگاه چهارشنبه در بیستمین جلسه علنی شورای اسلامی شهرستان اصفهان، اظهار کرد: یکی از مهم‌ترین مشکلات آموزش و پرورش استان اصفهان کمبود نیروی انسانی است که می‌توان از آن با عنوان بحران نیروی انسانی یاد کرد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان اصفهان، افزود: آموزش و پرورش استان اصفهان یکی از سه استان کشور است که با بحران نیروی انسانی مواجه است.

وی اضافه کرد: ما غیر از به کارگیری بازنشستگان و معاون-دبیرها چاره دیگری برای تامین نیروی مورد نیاز خود نداریم چون تنها دستگاهی که می‌تواند از ظرفیت نیروهای بازنشسته خود استفاده کند آموزش و پرورش است.

اعتدادی با اشاره به اینکه ساماندهی نیروی انسانی در اصفهان از سه ماه پیش آغاز شده، خاطرنشان کرد: روز گذشته با هماهنگی استاندار اصفهان شرایط نیروی انسانی آموزش و پرورش استان را با رئیس سازمان برنامه و بودجه و رئیس سازمان امور استخدامی درمیان گذاشتیم.

مدیرکل آموزش و پرورش استان اصفهان، تصریح کرد: از نظر رئیس سازمان امور استخدامی نیروهای پشتیبانی آموزش و پرورش معلم محسوب می‌شوند به همین دلیل او معتقد است چون ما 52 هزار نیرو داریم، 52 هزار معلم داشته و هیچ کسری نیرو در این زمینه نداریم و دولت به ما اجازه استخدام نیروی جدید را نمی‌دهد.

اعتدای خاطرنشان کرد: سال گذشته 14 هزار نفر کسری نیروی انسانی داشتیم و امسال نزدیک به چهار هزار به این تعداد اضافه خواهد شد بنابراین در کمترین تعداد، بیش از 15 هزار نفر در زمینه نیروی انسانی کمبود خواهیم داشت.

وی با اشاره به اینکه شوراها باید برای ساماندهی نیروها به کمک آموزش و پرورش بیایند، ادامه داد: تنها راهکار درخصوص مدارسی که زیر 10 نفر دانش‌آموز دارند؛ تجمیع آن‌ها است تا بدین سبب بار مالی و مشکلات نیروی انسانی جبران شود.

شریعتی‌نیا ادامه داد: وقتی در استان اصفهان بیش از 15 هزار نفر کسری نیرو وجود دارد نباید سلیقه‌ای عمل شود زیرا هیچ دلیلی نمی‌بینیم استان 20 درصد کمتر از نیاز خود معلم داشته باشد.

رئیس شورای اسلامی شهرستان اصفهان،خاطرنشان کرد: تغییر کاربری و تجاری‌سازی قسمت‌هایی از محوطه‌های مدارس را از طریق راهکاری قانونی در کمیسیون ماده 5 پیگیری خواهیم کرد تا بخشی از هزینه‌های مدارس از این طریق جبران شود.

وی افزود: شوراها باید همانگونه که از آموزش و پرورش توقع همکاری دارند، از هر راهی که می‌توانند در خصوص صدور پروانه‌ها به کمک این نهاد بیایند.

منبع: خبرگزاری فارس


اگر دیدگاهی در باره این آگهی دارید میتوانید از طریق فرم زیر دیدگاه خودتون رو در سایت درج کنید.


لطفا کمی صبر کنید...


 • جهت دریافت آخرین اخبار و آگهی های مهم استخدامی از طریق کانال تلگرام ایران استخدام اینجا کلیک نمایید

 • نویسنده : سیما میرزائی

  تاریخ ارسال :

  ساعت ارسال : 15:27

  کد دیدگاه : 2297081

  باسلام .باید از افرادی که سالهای گذشته در آزمون استخدامی آ.پ شرکت کرده اند ومراحل آزمون را گذرانده اند.و به هر دلیلی استخدام نشده اند استفاده کنند.

  پاسخ دهید

لطفا کمی صبر کنید...

از تاریخ:
تا تاریخ:

لطفا کمی صبر کنید...

لطفا کمی صبر کنید...

لطفا کمی صبر کنید...