آگهی استخدامی متناسب با شغل و رشته خود را بیابید

جستجوی آگهی مناسب شما

گزینش استخدامی چیست؟

 • بروزرسانی:
 • دیدگاه: ۱۸ (نمایش)
 • دیدگاه های منتظر: ۰ دیدگاه
 • ارسال کننده: (admin (علی احمدزاده))
جزئیات بیشتر در مورد خبر

مرحله گزینش در استخدام های دولتی

انجام گزینش یکی از مراحل مورد نیاز جهت ورود نیروی انسانی به بدنه دستگاه های اجرایی است. بدین معنی که طبق قانون تمامی کارمندان سازمانهای دولتی جهت ورود به شغل دولتی حتماً می بایست گزینش شوند. گزینش شامل مراحل کلی مصاحبه عقیدتی و سیاسی و تحقیقات محلی است. گزینش جزء مراحل پایانی روند استخدامی سازمانهای دولتی محسوب میشود و ما در تیم آموزشی سایت ایران استخدام توضیحات جامع و کاملی را در خصوص گزینش و مسائل مهم آن آماده ارائه خدمت شما کاربران خوبمان کرده ایم. پس اگر مصمم به قبولی از این مرحله هستید به شما پیشنهاد میکنیم مباحث موجود در این مبحث را با دقت و به صورت کامل مطالعه نمایید.
قبل از هر چیز یادآوری میشویم که نوشته مذکور در کتاب منتشر شده ایران استخدام عیناً نقل شده است و دارای مالیکیت مادی و معنوی برای صاحب اثر آن می باشد، هرگونه کپی برداری از این مطلب منجر به پیگرد قانونی خواهد شد. (استفاده از این مطلب برای تمامی کارجویان گرامی بلامانع می باشد)
ضمناً اگر میخواهید که در مرحله مصاحبه تخصصی و عمومی سازمانهای دولتی چه میپرسند و نحوه موفقیت در آن مرحله چیست، پیشنهاد میکنیم که به مطلب قبل برگشته و آن را از طریق لینک زیر مطالعه کنید:

مطلب پیشنهادی قبلی: در مصاحبه های تخصصی استخدامی چه میپرسند؟

پیدایش گزینش:
به صورت خلاصه وار نهاد گزينش كشور از همان ابتداي پيروزي انقلاب اسلامي، در قالب هسته­ ها و هيأت­هاي گزينش‌ فعاليت خود را آغاز نمودند. به­طور طبيعي يكي از مهم­ترين چالش­هايي كه گزينش در ابتداي شكل گيري، با آن مواجه بود، امكان ورود افرادي با هويت­هاي سياسي و ايدئولوژيك متعارض با ارزش­هاي انقلاب اسلامي به دستگاه­هاي اجرايي و نهادهاي حساس كشور به شمار مي­رفت. چرا كه در اوايل پيروزي انقلاب اسلامي، گروه­ها و دسته­ هاي متعددي از قبيل گروه­هاي سلطنت­ طلب و بازمانده از رژيم گذشته و يا افرادي وابسته به گروه­ها و احزاب وابسته به ايدئولوژي­هاي ليبراليستي يا ماركسيستي و يا التقاطي قصد نفوذ به دستگاه­هاي اجرايي كشور جهت ضربه زدن به انقلاب نوپاي اسلامي را داشتند.
از اين روي سيستم گزينش كشور با وجود كمبود امكانات و نيرو، خط مشي و سياستي كاملاً سخت­گيرانه­ اي را پيش گرفت و‌ در بعضي از دستگاه‌هاي اجرايي كشور، گزينش صحيحي انجام نمي­شد. تا اينكه با نظر حضرت امام (ره) گزينش، تولدي ديگر يافت و وارد مرحله جديدي شد و در تاريخ 1361/10/15 بنيانگذار جمهوري اسلامي ايران، طي فرماني به ستاد پيگيري تخلفات قضائي و اداري، تمام هيأت‌هايي را كه به نام گزينش در سراسر كشور تشكيل شده‌ بودند، منحل نمودند.
پس از این دستور و اصلاح ضعفهای موجود و با تصویب قانون گزینش، گزینش به شکل جدید شکل گرفت و تا به امروز مورد اجرا می باشد.
این یک مقدمه کوتاه و خلاصه شده از نحوه پیدایش گزینش و لزوم انجام آن می باشد، شما کاربران گرامی ایران استخدام در صورت نیاز و تمایش به مطالعه کامل آن میتونید فایل PDF زیر را مطالعه نمایید

برای مشاهده متن کامل قانون گزینش کشور و آیین نامه اجرایی اینجا کلیک کنید

مراحل استخدام در سازمان های دولتی به شرح زیر میباشد:
به صورت کلی مراحلی که کارجو جهت استخدام شدن در سازمانهای دولتی باید طی نماید به شرح زیر است:
مرحله 1: شرکت در آزمون علمی استخدامی
مرحله 2: اعلام نتایج چند برابر و یا یک برابر آزمون علمی استخدامی
مرحله 3: تحویل مدارک معرفی شدگان مرحله آزمون علمی (با توحه به اطلاعیه سازمان مربوطه که پس از اعلام نتایج منتشر میشود)
مرحله 4: مصاحبه تخصصی و عمومی
مرحله 5: اعلام نتایج مصاحبه تخصصی و عمومی به میزان 1 برابر ظرفیت
مرحله 6: تحویل مدارک گزینش
مرحله 7: گزینش (شامل مصاحبه عقیدتی و سیاسی و تحقیقات محلی و گاهاً استعلام)
مرحله 8: اعلام نتایج گزینش
مرحه 9: معاینات پزشکی (بسته به اولویت سازمان ممکن است در مراحل قبل تر برگزار شود)
مرحله 10: دوره آموزشی (ضمن خدمت و یا قبل از شروع به کار رسمی به عنوان کار آموز)
مرحله 11: شروع به کار

مراحل گزینش به طور خلاصه وار:
در سلسله مباحثی که پیش تر در خصوص 11 گام مورد نیاز جهت استخدام دستگاه های دولتی و نیمه دولتی در سایت ایران استخدام برشمردیم مرحله هفتم مربوط به گزینش است. که به صورت کلی و خلاصه وارد شامل مراحل زیر می باشد:
1- دعوت به هسته گزینش و تحویل مدارک و تکمیل فرم اطلاعات فردی
2- انجام مصاحبه عقیدتی و سیاسی
3- انجام تحقیقات محلی
4- اعلام نتایج گزینش

1- دعوت به هسته گزینش و تحویل مدارک و تکمیل فرم اطلاعات فردی:
پس از موفقیت و پذیرش فرد در مرحله مصاحبه علمی ضمن اعلام مراتب به داوطلب، فرد می بایست جهت انجام سایر مراحل به سازمان مربوطه مراجعه نماید تا جهت انجام مرحله گزینش به واحدهای زیربط معرفی گردد.
* معرفی نامه به گزینش: معرفی نامه ای جهت  تایید صلاحیت داوطلب و عنوان هسته گزینش به داوطلب ارئه میگردد، و داوطلب میبایست ضمن مراجعه حضوری به محل گزینش مدارک مورد نیاز و فرم اطلاعات فردی را تحویل نماید.
برخی از مدارک مورد نیاز:
1 -اصل شناسنامه 2 -اصل کارت ملی 3 -اصل کارت پایان خدمت(ویژه آقایان) 4 -اصل آخرین مدرك تحصیلی 5 -چهار قطعه عکس 3*4 6 -یک قطعه عکس 6*4 7 -سایر مدارك اعم از گواهی ، لوح سپاس و…
تذکر: داوطلبین محترم حتماً می بایست حتی المقدور اصل کلیه مدارك ذکر شده را در هنگام حضور در هسته گزینش به همراه داشته باشند.
جهت دانلود و مشاهده نمونه فرم اطلاعات فردی اینجا کلیک نمایید
نکات مربوط جهت تکمیل فرم اطلاعات فردی به شرح زیر است:
ابتدا می بایست فرم اطلاعات فردی که در صفحات بعدی ارائه گردیده بصورت پشت و رو چاپ شود بصورتی که صفحه دوم بـه لحاض ابتدا و انتهای فرم در خلاف جهت صفحه اول قرار گیرد و در تکمیل فرم اطلاعات فردی نکات زیر می بایست رعایت گردد:
1 -فرم می بایست با کمال صداقت تکمیل گردیده و از وارد کردن اطلاعات کذب و خلاف واقع پرهیز گـردد چرا که در غیر اینصورت پیامدهاي قانونی خود را براي داوطلب گزینش دارا می باشد.
2 -در تکمیل فرم تمام موارد خواسته شده بدرستی تکمیل گردد و در صورت عدم وجـود اطلاعات خواسـته شـده محل مقرر خالی نمانده و به عدم وجود سوابقی در آن خصوص اشاره گردد.
3 -در قسمت تلفن رابط حتی المقدور می بایست تلفن همراه همسر داوطلب قید گردد.
4 -داوطلب می بایست به تمام مشاغل خود اعم از قبلی و فعلی که در ارگانهاي دولتی و یـا خصوصی داشته است بصورت کامل اشاره نماید.
5 -داوطلب حتی المقدور می بایست سوابق تحصیلی خود را بصورت کامل ذکر نماید در غیـر اینصـورت اشـاره بـه آخرین وضعیت و مدرك تحصیلی کفایت مینماید.
6 -چنانچه داوطلبی داراي سابقه طلاق می باشد می بایست در قسمت مربوطه گزینه متارکه را علامت زده و همچنین مشخصات همسر قبلی ودر صورت ازدواج مجدد همسرفعلی خود را در فرم مربوطه درج نماید.
7 -چنانچه داوطلبی قبلاً سابقه گزینش در دستگاهی را دارد می بایسـت ضمن اشاره بـه نتیجه حاصله نـام دستگاه مربوطه را نیز قید نماید.
8 -در قسمت اطلاعات معرفین می بایست از اشخاصی انتخاب گردند که ارتباط آنها شامل محل تحصیل ، کار و یا زندگی باشد و حتی المقدور از درج نام و مشخصات بستگان خوداري گردد و در اینصورت نـوع وابستگی می بایست در فرم ذکر گردد.
9 -محل سکونت باید بصورت کامل قید گردد و داوطلب می بایست حتما آدرس و یا کدپستی محل مربوطه را در فرم درج نماید و در صورتی که آدرسی داراي دو نام می باشد ذکر هر دو نام الزامی می باشد.
10 -در قسمت پایانی فرم که مربوط به خلاصه زندگی فرد می باشد داوطلب می بایست به اهم موارد رخ داده در زنذگی خود که ممکن است در فرم مربوطه به آنها موجود نمی باشد اشاره نموده و توضیحات لازم را در آن خصوص ذکر نماید.

2- انجام مصاحبه عقیدتی و سیاسی گزینش:
مصاحبه عقیدتی و سیاسی در گزینش عموماً شامل سوال در خصوص مسائل روز ایران و منطقه و جهان، مسائل سیاسی، بیانات مقام معظم رهبری و مسائل مربوط به واجبات دینی و مباحث مختلف و مرتبط دیگر می شود، و ما در سایت ایران استخدام طی مباحث مختلفی  کتاب و جزوات زیادی را در این زمینه همراه با نمونه مصاحبه های انجام گرفته از کارجویان آماده کرده ایم که شما کاربران سایت ایران استخدام جهت مطالعه آنها میتوانید اینجا کلیک نمایید.

3- انجام تحقیقات محلی گزینش:
تحقیقات محلی عموماً شامل تحقیق از محل سکونت و یا محل کار قبلی و یا فعلی و یا دانشگاه و همچنین معرف های اعلام شده توسط شما و سایر موارد بسته به نیاز محققین می شود.
ماده 15- صدور رأی در گزینش افراد با شرایط عمومی یا انتخاب اصلح تابع نظر اکثریت اعضاء بوده و بر مبنای اقرار یا بینه به شرط عدم تعارض یا شیاع مفید ، اطمینان یا قرائن و امارات موجب اطمینان که حداقل با انجام تحقیق ( غیر از اقرار) از منابع موثق و طبق موازین شرعی احراز می گردد سایر مراحل طبق دستورالعمل هیأت عالی گزینش خواهد بود.
ماده 31- هیأت عالی می تواند برای رسیدگی به هر گونه پرونده و سوابق گزینشی ، نسبت به تشکیل کمیته یا کمیته های بررسی مرکب از 3 تا 5 نفر از افراد ذیصلاح در امور گزینش بارعایت شرایط مقرر در ماده (13) قانون گزینش اقدام نماید. تبصره- کلیه اقدامات اجرایی گزینش موضوع ماده فوق از قبیل انجام تحقیقات ، مصاحبه ، نظردهی توسط دبیرخانه هیأت عالی انجام می شود.
ماده 36- مأموران تحقیق و مصاحبه گران مراحل اول و دوم تجدیدنظر یک پرونده ، مستقل از یکدیگر خواهند بود.

4- اعلام نتایج گزینش:
ماده 16_ هیأت مرکزی موظف است حداکثر ظرف سه ماه از زمان دریافت مدارک و امکانات لازم از مراجع مربوطه ، امور گزینش افراد موضوع این قانون را قبل ازورود به انجام رسانده و نتایج را اعلام نماید . در موارد عدم تکمیل ظرفیت ، حوادث غیر مترقبه این مدت حداکثر تا دو ماه با موافقت هیأت عالی گزینش قابل تمدید است .

ماده 14_ افرادی که در مراحل گزینش واجد شرایط عمومی یا انتخاب اصلح تشخیص داده نشوند در صورت اعتراض می توانند تقاضای کتبی خود را حداکثر تا دو ماه در هرمرحله پس از دریافت حکم به مرجع تجدیدنظر کننده ( اول ، دوم ) تحویل دهند و درصورت عدم اعتراض در مهلت مقرر رأی صادره قطعی و لازم الاجرا است . دستورالعمل این ماده توسط هیأت عالی گزینش تهیه و به تصویب می رسد .
تبصره 1_ مرحله اول تجدید نظر توسط هسته گزینش (حداقل با دو نفر جدید ) و مرحله دوم آن توسط هیأت مرکزی صورت می گیرد .
تبصره 2_ هیأت عالی گزینش نسبت به هر مورد از احکام صادره و هرگونه تخلف اعم از مسامحه کاری ، تندروی ، اعمال تبعیض و انجام امور خلاف شرع رسیدگی نموده و پس از اصلاح یا ابطال آراء ، هیأت صادرکننده رأی را ملزم به اجرای رأی جدید، برخورد با متخلف، ترمیم و یا انحلال واحد گزینش و یا ارجاع به مراجع ذیربط نموده و در غیر اینصورت رأساً اقدام می نماید.
هیأت عالی گزینش دستورالعمل این تبصره را تهیه و تصویب خواهد نمود.

جهت مشاهده فرم درخواست تجدید نظر اول گزینش ایجا کلیک کنید
جهت مشاهده فرم درخواست تجدید نظر دوم گزینش ایجا کلیک کنید

سایر مباحث مهم در گزینش:
ماده 2- ضوابط عمومی گزینش اخلاقی ، اعتقادی و سیاسی کارکنان آموزش و پرورش ، مدارس غیر انتفاعی ، سازمانها و شرکتهای تابعه اعم از داوطلبان مراکز تربیت معلم ، تعهد دبیری ، متعهدین خدمت و استخدام و اشتغال ، بورسیه های داخل و خارج ، اعزام مأمورین ثابت ، مأمورین و منتقلین سایر دستگاهها برای مشاغل آموزشی و غیر آموزشی ، علاوه بر داشتن شرایط عمومی استخدام ، (صلاحیت علمی و توانائی جسمی و روانی) به قرار ذیل است.
1 – اعتقاد به دین مبین اسلام و یایکی از ادیان رسمی مصرح در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران .
2 – التزام عملی به احکام اسلام .
3 – اعتقاد و التزام به ولایت فقیه ، نظام جمهوری اسلامی و قانون اساسی
4 – عدم اشتهار به فساد اخلاقی و تجاهر به فسق .
5 – عدم سابقه وابستگی تشکیلاتی ، هواداری از احزاب و سازمانها و گروههائی که غیر قانونی بودن آنها از طرف مقامات صالحه اعلام شده و یا می شود مگر آنکه توبه ایشان محرز شود .
6- عدم سابقه محکومیت کیفری موثر .
7- عدم اعتیاد به مواد مخدر .
تبصره 1_ در خصوص بند 2 اقلیتهای مذهبی مصرح در قانون اساسی از نظر اعتقادی و عملی با رعایت قوانین و مقررات مربوطه تابع شرائط خاص خود می باشند و در هر حال نباید متجاهر به نقض احکام اسلامی باشند.
تبصره 2_ ایثارگران در گزینش دارای اولویت می باشند و در موارد محدودیت ظرفیت و کثرت تقاضا ، ملاکهای تقدم ( مانند مناطق محروم ، فعالیت در نهادهای انقلاب ، شرکت در نماز جمعه و جماعات ، پوشش چادر برای خواهران ) نیز نسبت به داوطلبان اعمال می گردد .
تبصره 3_ تشخیص بند 5 ضوابط عمومی به عهده وزارت اطلاعات و در سایر موارد به عهده هیأت عالی گزینش می باشد.

استعلام در گزینش:
ماده 17- وزارت اطلاعات و کلیه دستگاههای اجرایی و قضایی و نیروی انتظامی ، سازمانهای حفاظت اطلاعات و عقیدتی سیاسی نیروهای مسلح مکلفند در رابطه با گزینش افراد همکاریهای لازم را با هیأت عالی و هیأت مرکزی گزینش اعمال و اطلاعات مورد نیاز را حداکثر ظرف مدت 2 ماه با رعایت قوانین و مقررات با طبقه بندی مربوطه در اختیار قرار دهند.
تبصره 3_ ماده 2- تشخیص بند 5 ضوابط عمومی (ماده 2) به عهده وزارت اطلاعات و در سایر موارد به عهده هیأت عالی گزینش می باشد.

متن کامل آیین نامه گزینش:
ما در این مطلب سعی در گلچین مهمترین بخشهای قانون گزینش داشتیم، شما میتوانید متن کامل قانون گزینش را از لینک زیر مشاهده نمایید:

برای مشاهده متن کامل قانون گزینش کشور و آیین نامه اجرایی اینجا کلیک کنید

توضیحات کلی ایران استخدام: (دلایل رد شدن در گزینش)
خوانندگان گرامی لطفاً توجه بفرمایید که مطالبی که در ادامه خدمتتان بیان خواهد شد مربوط به تجربیات کارشناسان ایران استخدام بوده و لزوماً قوانین ثبت شده گزینش محسوب نمیشوند.
به صورت کلی متوجه شدیم که گزینش از طریق مصاحبه و همچنین تحقیقات محلی در پی تاًیید افراد از بابت مسائل اعتقادی و سیاسی و اخلاقی است. در این بین قطعاً برخی از مسائل در ایجاد این شناخت مهمتر هستند، مانند واجبات دینی از جمله نماز و روزه و… .
یکی از متداول ترین سوالاتی که کارجویان در تماس های خود با بخش پشتیبانی سایت ایران استخدام مطرح میکنند این است که اگر نتوانم به یک سوال پاسخ بدهم چه میشود؟ یا اینکه اگر کسی در تحقیقات از من بدگویی کند چه خواهد شد؟
در پاسخ به این دوستان باید عرض کنیم که طبق تجربیات ما در سایت ایران استخدام آنچه که مهم است کلیات پرسه تحقیقات محلی و مصاحبه و مشاهده وضعیت داوطلب است. به این معنی که ملاک بدگویی یک نفر و یا عدم پاسخگویی شما به یک سوال نیست، بلکه هدف این است که با بررسی کل این موارد متوجه شوند که آیا شما از بابت اعتقادی و سیاسی و اخلاقی طبق چهارچوبهای اعلامی که در بالا خدمتتون نقل کردیم مورد تأیید هستید و یا خیر.
هرچند که طبیعتاً در این بین پاسخگویی شما به برخی از سوالات مهم است، به عنوان مثال فرض کنیم که کسی قادر به پاسخگویی سوالاتی در خصوص نماز که از واجبات دینی ما است نیست، قطعاً چنین مسائلی ممکن است ایجاد مشکل نمایند.
و یا اینکه در تحقیقات محلی ممکن است یکی از افراد مطالب منفی در خصوص شما بیان نماید، قطعا ملاک گفته های یک فرد نخواهد بود اما این گفته ها سر نخی خواهند بود در خصوص بررسی بیشتر موضوعات بیان شده و کسب اطمینان در خصوص صحت و یا عدم صحت آنها.
همچنین از موارد شایعی که در تماسهای متعدد کارجویان با همکاران ما در بخش پشتیبانی سوال میشود، پرسش در خصوص نحوه پوشش است. پاسخ مختصر و مفیدی که ما میتوانیم در این خصوص داشته باشیم این است که هم آقایان محترم و هم خانم های محترم چه جهت حضور در مصاحبه و چه ان شاءالله جهت حضور در کار دولتی می بایستی نحوه پوشش خود را شرعاً و عرفاً رعایت کنند. بدین معنی که علاوه بر بحث رعایت حجاب که طبق قوانین دین اسلام حد و حدودهای آن مشخص است، از بابت عرف نیز شما باید نوع پوشش کارمندان دولتی و سازمانی که میخواهید وارد آن شوید را رعایت نمایید. به عنوان مثال شاید پوشیدن تیشرت یقه گرد و یا شلوار جین از نظر قوانین مربوط به حجاب مشکلی نداشته باشد ولی از بابت عرف، قابل استفاده در یک سازمان دولتی نباشد.
قطعاً استفاده از لاک، دیده شدن موها و یا ریشه موها برای خانم های محترم، شلوارهای غیر مناسب (غیر اداری)، مانتوهای غیر اداری و یا کوتاه و تنگ، جوراب نازک، آرایش، مقنعه کوتاه، و آستین کوتاه و… در خصوص پوشش یک کارمند دولتی نه رایج هستند و نه مورد پذیرش.
ما استفاده از کت و شلوار اداری برای آقایان را جهت حضور در مصاحبه های استخدامی توضیه میکنیم و همچنین رعایت کامل حجاب و پوشش اداری را نیز برای خانم های محترم توصیه میکنیم.
به صورت کلی توضیه ای که ما خدمت داوطلبان در خصوص نوع پوشش داریم این است که نوع پوشش کلی کارمندان آقا و یا خانوم سازمانی که در استخدامی آن پذیرفته شده اید را ملاک قرار دهید.

نمونه سوالات مصاحبه گزینش استخدامی:
به واسطه حضور کارجویان سراسر کشور در سایت ایران استخدام و بیان و انتقال تجربیاتشان از مراحل مختلف استخدام در این سایت، آرشیو جامعی از نمونه مصاحبه های انجام گرفته شده در گزینش استخدامی سازمانهای مختلف را گردآوری نموده ایم، که جهت مشاهده این آرشیو بی نظیر میتوانید به لینک زیر مراجعه کنید:

جهت ورود به آرشیو مصاحبه های استخدامی کارجویان ایران استخدام از مرحله گزینش اینجا کلیک نمایید 

ضمناً به صورت معمول مرحله معاینات پزشکی پس از موفقیت در مرحله گزینش انجام میگیرد، اگر مایل هستید که در خصوص معاینات پزشکی قبل از استخدام بدانید، پیشنهاد میکنیم که مبحث زیر را نیز مطالعه نمایید:

مطلب پیشنهادی بعدی: معاینات پزشکی قبل از استخدام چیست؟

تهیه و تنظیم: گروه آموزشی سایت ایران استخدام
اخطار: با توجه به اینکه مقدمه مذکور در کتاب منتشر شده ایران استخدام عیناً نقل شده است و دارای مالیکیت مادی و معنوی برای صاحب اثر آن می باشد، هرگونه کپی برداری از این مطلب منجر به پیگرد قانونی خواهد شد.اگر دیدگاهی درباره این آگهی دارید میتوانید از طریق فرم زیر دیدگاه خود را در سایت درج کنید.

🙂
 • امکان تأیید نظرات سیاسی وجود ندارد.
 • امکان تایید نظراتی که حاوی اخبار غیر قابل تأیید از طریق خبرگزاری های معتبر می باشند، وجود ندارد.
 • امکان تأیید نظراتی که حاوی اطلاعات تماس شخصی افراد و یا ID شبکه های مجازی ارتباطی می باشند وجود ندارد.
 • امکان تأیید نظرات کاربرانی که به هر طریقی قصد مأیوس کردن سایرین را دارند وجود ندارد.
 • هرگونه تحریک، تحقیر و کنایه به سایر افراد (مسئول و غیر مسئول) غیر مجاز می باشد.
 • امکان هماهنگی برای هرگونه ملاقات حضوری چه به صورت دسته جمعی و چه فردی توسط کاربران سایت وجود ندارد.

جهت دریافت آخرین اخبار و آگهی های مهم استخدامی از طریق کانال تلگرام ایران استخدام اینجا کلیک نمایید
 • نویسنده: علیرضا حدادی
 • تاریخ ارسال:
 • ساعت ارسال: ۲۰:۰۶
 • کد دیدگاه: ۲۷۴۴۸۱۹

من دنباله کار دولتی هستم هرجای که باشد

پاسخ دهید
 • نویسنده: علیرضا حدادی
 • تاریخ ارسال:
 • ساعت ارسال: ۲۰:۰۵
 • کد دیدگاه: ۲۷۴۴۸۱۵

من برای استخدام کار دولتی هستم هرقسمتی که باشد

پاسخ دهید
 • نویسنده: نیما امینی
 • تاریخ ارسال:
 • ساعت ارسال: ۰۴:۵۸
 • کد دیدگاه: ۲۷۳۹۸۰۹

سلام ادمین عزیز خسته نباشید من گزینش انتظامی شدم همه چیم حل شد در اخر گفتن نمره کافی نیاوردی بنظرتون از چی رد شدم و دوباره میتونم گزینش بشم?
با تشکر

پاسخ دهید
 • نویسنده: admin (علی احمدزاده)
 • تاریخ ارسال:
 • ساعت ارسال: ۱۴:۵۴
 • کد دیدگاه: ۲۷۴۰۵۹۱

معمولا گزینش باید دلیل رد شدنتون رو کتبا بهتون اعلام کنه
بهتر هست پیگیر این مورد باشید.

پاسخ دهید
 • نویسنده: میلاد
 • تاریخ ارسال:
 • ساعت ارسال: ۲۲:۳۳
 • کد دیدگاه: ۲۷۳۹۵۵۴

سلام خسته نباشید
من از برج دو نوشتم برا سپاه سنندج
همه کارامو کردم تموم شده حالا میگن پرونده ها رفتن تهران جوابشون چند روز طول میشه بیاد

پاسخ دهید
 • نویسنده: محمد
 • تاریخ ارسال:
 • ساعت ارسال: ۱۹:۳۱
 • کد دیدگاه: ۲۷۰۷۷۸۱

سلام ادمین و دوستان کسی که اطلاع داره لطفا جواب بده من برادرم خارج از کشور هست و اونجا مشغول به کار هست و زن ایرانی داره و الان چهار سال هست اونجاست تو گزینش پرسیدن بهشون گفتم جریان برادرم رو ایا من رو رد میکنن استرس گرفتم برای مامور اجرایی محیط زیست گزینش دادم لطفا جواب بدید

پاسخ دهید
 • نویسنده: مم
 • تاریخ ارسال:
 • ساعت ارسال: ۱۳:۵۶
 • کد دیدگاه: ۲۶۹۶۱۵۷

سلام ادمین جان برا من اومدن تحقیقات محلی یکی گفته پدرش اعتیاد داره و خیلی حرفای بدی در مورد پدرم گفته ایامن رد میشم؟ تورو خدا جواب بدین

پاسخ دهید
 • نویسنده: admin (علی احمدزاده)
 • تاریخ ارسال:
 • ساعت ارسال: ۱۵:۰۱
 • کد دیدگاه: ۲۶۹۶۲۲۹

اونها که صرفا بر اساس گقته عمل نمیکنند.
تحقیق میکنند در خصوص گفته های ایشون تا بببینند صحیح است و یا خیر

پاسخ دهید
 • نویسنده: سولماز
 • تاریخ ارسال:
 • ساعت ارسال: ۱۹:۵۷
 • کد دیدگاه: ۲۶۶۳۵۸۳

سلام من لیسانس دارم میخواستم ارشد وارد نظام بشم..ونیروی انتظامی ثبتنام کنم..در ضمن من خانم هستم..زمان ونحوه ثبتنام میشه به ایمیلم ارسال کنید.

پاسخ دهید
 • نویسنده: صباحی مقدم
 • تاریخ ارسال:
 • ساعت ارسال: ۰۹:۰۴
 • کد دیدگاه: ۲۵۴۰۲۵۵

سلام علیکم ..
سوالی داشتم در مورد گزینش
من معلم حق التدریسم که امسال سومین سال هستش که حق التدریس هستم
ساکن شهرستان هستم و دیروز از اداره کل با من تماس گرفتند جهت مراجعه به اداره کل استان و مراجعه به هسته گزینش و تحقیقات
میخوام بدونم دعوت در این مورد برای چیست ؟؟
متشکرم

پاسخ دهید
 • نویسنده: حسین
 • تاریخ ارسال:
 • ساعت ارسال: ۱۶:۳۸
 • کد دیدگاه: ۲۴۹۷۳۴۷

سلام من اخیرا در یک آزمون استخدامی دولتی قبول شدن و برای مرحله نهایی اعلام کردن که نامه سابقه کار در صورت پرداخت حق بیمه و پرینت سوابق بیمه هم برای تحویل مدارک نهایی نیاز دارم.
این مورد برای چیه؟ آیا داشتن سابقه می تونه به ضررم تموم بشه؟ سابقه من کارگری در شرکت های خصوصیه و هیچ سابقه کار دولتی ندارم.
4 سال بیمه دارم که کار در شرایط سخت بوده و الان که استخدام دولتی شدم این سوابق رو باید تحویل بدم به چه دردم میخوره؟
لطفا منو راهنمایی کنید چون شدیدا و فوری به این جواب نیاز دارم.
ممنونم

پاسخ دهید
 • نویسنده: سحر
 • تاریخ ارسال:
 • ساعت ارسال: ۱۱:۰۴
 • کد دیدگاه: ۲۴۹۱۴۳۳

می خواستم بدونم من تو مصاحبه ازم پرسیدن تو ستادی بودی ..منظور ستاد نمایندگان منم اصلا حواسم نبود با ریاست جمهوری اشتباه گرفتم گفتم بله ..هول بودم اونجا ..حالا یادم اومده من اصلا انتخابات نماینده ها سنم نمی خورده ..می خوام بدونم ردم میکنن؟

پاسخ دهید
 • نویسنده: حسين اقچه لو
 • تاریخ ارسال:
 • ساعت ارسال: ۰۳:۴۴
 • کد دیدگاه: ۲۶۵۷۲۰۴

اونا ي سوالاي پيش پا افتادس نگران نباش از كجا اقدام كردي نيروانتظامي

پاسخ دهید
 • نویسنده: عسل محسنی
 • تاریخ ارسال:
 • ساعت ارسال: ۱۸:۴۸
 • کد دیدگاه: ۲۴۸۸۲۷۵

سلام .
ببخشید می خواستم بدونم مصاحبه عمومی مهمتره یا تخصصی

پاسخ دهید
 • نویسنده: سحر
 • تاریخ ارسال:
 • ساعت ارسال: ۱۱:۰۵
 • کد دیدگاه: ۲۴۹۱۴۳۵

تخصصی

پاسخ دهید
 • نویسنده: ariya
 • تاریخ ارسال:
 • ساعت ارسال: ۰۱:۵۵
 • کد دیدگاه: ۲۴۷۶۴۴۲

با سلام و خسته نباشید. ادمین جان من مالیاتی قبول شدم و مصاحبه تخصصی دادم، تو فرم مصاحبه تخصصی آدرس محل سکونت جدیدم رو وارد کردم، حالا برا تحقیقات میان آدرسی که جدیدا خونمون رو آوردیم و تو فرم مصاحبه تخصصی وارد کردم (که یه شهر دیگه است) یا آدرسی که از اول اونجا زندگی کردیم؟

پاسخ دهید
 • نویسنده: admin (علی احمدزاده)
 • تاریخ ارسال:
 • ساعت ارسال: ۱۳:۰۹
 • کد دیدگاه: ۲۴۷۷۱۱۸

تحقیقات محلی در زمان گزینش انجام میگیره دوست عزیز و نه در زمان مصاحبه تخصصی. برای گزینش خود گزینش دوباره از شما آدرس محل فعلی و قدیمی و کروکی و ..

پاسخ دهید
 • نویسنده: میرزایی
 • تاریخ ارسال:
 • ساعت ارسال: ۲۱:۳۴
 • کد دیدگاه: ۲۶۵۰۸۲۳

سلام بعد از مصاحبه عمومی باید منتظر چه بود؟ ایا مدارک ما رو استعلام کردن، مثلا مدارک دانشگاهی و اموزش پرورش و اینا؟ یا باید منتظر استعلام بود بعد میگن بیاین؟ خبر دارم قبل از عمومی برای تحقیق میدانی اومده بودن. ایا باز هم بعد از عمومی برای تحقیق میان؟ کلا مراحل بعدی چی هستن؟
سپاس

پاسخ دهید
جهت عضویت در صفحه اینستاگرام ایران استخدام اینجا کلیک نمایید

لطفا کمی صبر کنید...

لطفا کمی صبر کنید...

ابتدای صفحه
مختصری درباره ایران استخدام

سایت ایران استخدام در تاریخ 1391/1/10 راه اندازی شد و با تلاش گروهی و روزانه مدیران و نویسندگان خود در جهت تبدیل شدن به مرجع بروز آگهی های استخدامی گام برداشت. سعی همیشگی همکاران ما ارائه مطلوب و با کیفیت آگهی های استخدامی خدمت بازدیدکنندگان محترم این سایت بوده است. ایران استخدام به صورت مستقل و خصوصی اداره می شود و وابسته به هیچ نهاد و یا سازمان دولتی نمی باشد، این سایت تنها منتشر کننده ی آگهی های استخدامی بوده و بنابراین لازم است که بازدید کنندگان محترم سایت خود نسبت به صحت و سقم اخبار منتشر شده در آن هوشیار باشند.

نماد اعتماد الکترونیکی