جزئیات بیشتر در مورد خبر

 سالانه پنج هزار مشمول خدمت سربازی در یزد

جهت ورود به صفحه اخبار نظام وظیفه و معافیت خدمت سربازی اینجا کلیک نمایید


خبر 13 شهریور 98: یزد رتبه دوم کشور در اعزام مشمولان به خدمت سربازی

معاون وظیفه‌عمومی فرماندهی انتظامی استان یزد گفت: سالانه بطور متوسط حدود پنج هزار مشمول خدمت سربازی برای گذراندن این دوره از این استان اعزام می شوند که یزد با سهم حدود ۸۰ درصدی در این شاخص پس از خراسان‌جنوبی رتبه دوم کشور را داراست .

سرهنگ محمدتقی منصوری روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگاران افزود: بر اساس آمار موجود سالانه بین ۱۸ تا ۲۰ درصد واجدان شرایط سربازی، از اعزام به موقع برای گذراندن این دوره غیبت می‌کنند که با اطلاع‌رسانی مناسب و فرهنگ‌سازی می‌توان این میزان را کاهش داد.

به گفته وی، مشمولانی که به سن قانونی اعزام به خدمت رسیده و معافیت‌های لازم را نداشته باشند، درصورت اقدام نکردن برای اعزام، غایب به حساب آمده و برخی محرومیت‌های اجتماعی بر آنان اعمال می‌شود.

منصوری بیان داشت: طبق ماده ۶۳ قانون خدمت وظیفه، هرگونه بکارگیری مشمولان غایب در ادارات، سازمان‌های دولتی و غیردولتی ممنوع است و در صورتی که این موضوع تایید شود، برابر قانون با بکارگیرنده مشمولان غایب برخورد می‌شود.

معاون وظیفه عمومی نیروی انتظامی یزد تصریح کرد: چنان‌که مشمولان متاهل خود را برای خدمت‌سربازی معرفی کنند، از مزیت انجام خدمت وظیفه در محل زندگی بهره‌مند می‌شوند و مشمولان دارای فرزند هم سه ماه کسری خدمت می‌گیرند.

سربازان وظیفه استان سالانه ۱۸ مرتبه طبق مقررات به خدمت اعزام می شوند .

منصوری گفت: افرادی که کارت‌های پایان خدمت آنها قدیمی و کاغذی است، باید برای تعویض کارت پایان خدمت خود اقدام کنند.

منبع: خبرگزاری ایرنا


اگر دیدگاهی در باره این آگهی دارید میتوانید از طریق فرم زیر دیدگاه خودتون رو در سایت درج کنید.


لطفا کمی صبر کنید...

از تاریخ:
تا تاریخ:

لطفا کمی صبر کنید...

لطفا کمی صبر کنید...

لطفا کمی صبر کنید...