اطلاعات بیشتر

مهمترین اقدامات جهت پیدا کردن شغلی مناسب

پیدا کردن شغل مناسب شاید دغدغه ی خیلی از کارجویان باشد پیدا کردن کار مورد نظر نیاز به علم، مهارت، استعداد، تجربه و خیلی از عوامل مهم دیگر دارد. اما برای پیدا کردن یک شغل خوب تلاش و پشتکار فراوان هم لازم است فقط داشتن تجربه و مهارت کافی نیست داشتن اعتماد به نفس و داشتن روحیه ی کاری بالا هم برای شروع یک شغل و درآمد زایی لازم است. معمولا کارجویان به دنبال شغل مورد علاقه و شغلی که بتواند نیازهای مالی آنها را برطرف کند هستند اما در اصل بدون شروع یک کار و در واقع بدون کسب اندکی تجربه حتی در مشاغلی هم که خیلی با روحیات ما سازگاری ندارد باعث میشود که زودتر به شغل مورد نظر خود دست پیدا کنیم.

 

به گزارش ایران استخدام  7 گام اساسی میتواند کارجویان را به شغل مورد نظر خود برساند.

اولین گام استفاده از منابع کاریابی است که منابع کاریابی را تقریبا همه با آن آشنایی دارند البته منابع آنلاین معمولا متداول تر هستند مثلا وب سایت های استخدامی، منابع کاریابی آنلاین، (ایران استخدام)وبلاگ شرکت های مختلف که آگهی استخدامی دارند جزء منابع آنلاین برای کاریابی هستند.
2-پس از آن باید یک رزومه ی خوب داشته باشید رزومه ی خوب رزومه ای است که کامل و مختصر باشد و دقیقا بتواند تجربیات و مهابت های شما را مشخص کند چون در خیلی از آگهی های استخدامی کارفرمایان ابتدا رزومه را دریافت کرده و پس از آن به انجام مصاحبه های استخدامی می پردازند و رزومه کامل میتواند کارجویان را به مصاحبه دعوت کند.
3-گاهی اوقات شرکت های مختلف با درج آگهی های استخدامی یک فرم را برای تکمیل مشخصات و تجربیات کاری ارائه میدهند که شما با پر کردن این فرم های استخدامی میتوانید به جای استفاده از رزومه با تکمیل این فرمها از فرصت های شغلی به وجود آمده استفاده کنید.
4-زمان برای پیدا کردن کار مورد نظر بسیار مهم است سعی کنید که به اندازه ی کافی زمان برای پیدا کردن شغل مورد نظرتان قرار دهید. چون پیدا کردن کار زمان مشخصی ندارد ممکن است شما در کوتاه ترین زمان بتوانید به کار مورد نظرتان دست پیدا کنید یا این اینکه پس از مدت زمان نسبتا طولانی به کار مورد نظرتان مشغول شوید بنابراین نباید با اندکی جست و جو برای فرصت های شغلی نا امید شوید.
5-لیستی از شرکتهایی را که مشاغل مورد نظر شما را دارند و یا فرصت های شغلی را که شما هم به آن علاقمندید دارند تهیه کنید سعی کنید که برای این شرکت ها رزومه بفرستید و مدتی را به صورت کارآموزی به کار مشغول شوید قطعا علاقه و انگیزه ی شما باعث میشود که تجربه ی خوبی کسب کنید و داشتن تجربه هم شما را به هدفتان میرساند.
6-پس از اینکه رزومه ی خود را تکمیل کرده و یا فرم استخدامی را تکمیل کردید نوبت به مرحله ی مصاحبه میرسد در این مرحله شما باید سعی کنید با اعتماد به نفس کامل، با انگیزه و با اشتیاق و با آرامش و برای مصاحبه در شرکت مورد نظر آماده شوید. پوشیدن لباس مناسب برای مصاحبه های استخدامی مهم است همچنین توجه کامل به صحبت های کارفرما و استفاده از روابط عمومی خوب در نهایت ادب و احترام به شما کم میکند تا مصاحبه ی خوبی داشته باشید.
7-همیشه سعی کنید پس از مرحله ی مصاحبه خودتان با شرکت مورد نظر تماس بگیرید و نتایج مصاحبه و استخدام را بپرسید چون این نشان دهنده ی اهمیت شما برای پیدا کردن یک کار و شغل مورد نظرتان است.اگر دیدگاهی در باره این آگهی دارید میتوانید از طریق فرم زیر دیدگاه خودتون رو در سایت درج کنید.


لطفا کمی صبر کنید...


 • جهت دریافت آخرین اخبار و آگهی های مهم استخدامی از طریق کانال تلگرام ایران استخدام اینجا کلیک نمایید

 • نویسنده : علی اکبر

  تاریخ ارسال :

  ساعت ارسال : 01:37

  کد دیدگاه : 106709

  سلام خسته نباشید سایتتون فوق العاده هست
  از مطالبی که گذاشتی بسیار ممنونم زیبا بود.

  پاسخ دهید
  • نویسنده : admin

   تاریخ ارسال :

   ساعت ارسال : 01:59

   کد دیدگاه : 106717

   سلام و آرزوی موفقیت خدمت شما دوست عزیز

   پاسخ دهید

لطفا کمی صبر کنید...

از تاریخ:
تا تاریخ:

لطفا کمی صبر کنید...

لطفا کمی صبر کنید...

لطفا کمی صبر کنید...