• ۱۳۹۴/۰۹/۱۲
  • 1k نظر «نمایش»

تجربیات و سوالات مصاحبه استخدامی وزارت آموزش و پرورش سال ۹۴

تجربیات و سوالات مصاحبه استخدامی وزارت آموزش و پرورش سال ۹۴

  • بروزرسانی:
  • دیدگاه: ۱۳۳ (نمایش)
  • دیدگاه‌های منتظر: ۰ دیدگاه
اطلاعات بیشتر

تجربیات پذیرفته شدگان استخدامی آموزش و پرورش سال 94

عده ای از کاربران سایت ایران استخدام پس از شرکت در آزمون استخدامی آموزش و پرورش در سال 1394 و گذراندن مراحل مصاحبه (روانشناسی، عقیدتی، معاینات پزشکی و طب کار، گزینش و سایر مراحل مربوط به روند جذب و استخدام) تجربیات و سوالات خود را در اختیار سایرین قرار داده اند. شما می توانید با مراجعه به صفحه زیر از این تجربیات بهره مند شوید.

رفتن به صفحه تجربیات استخدامی تمام دوره‌های آموزش و پرورش


فهرست مطالب مهم

جهت مشاهده مطالب روی لینک های زیر کلیک کنید

فرصت‌های شغلی را از دست ندهید!

با فعال‌سازی این سرویس، آگهی‌های استخدام سازمان‌های دولتی و خصوصی و همچنین بانک‌ها را به محض انتشار از طریق پیامک و ایمیل دریافت خواهید کرد.

فعال‌سازی

مرحله مصاحبه عقیدتی

در این بخش تجربیات پذیرفته شدگان استخدامی وزارت آموزش و پرورش در سال 94 از مرحله مصاحبه عقیدتی گردآوری شده است که در ادامه می توانید برای مشاهده هر یک از تجربیات بر روی اسم نویسنده ضربه بزنید.

نویسنده: سروری (مشاهده تجربه)
نویسنده : سروری تاریخ ارسال : یکشنبه ۲۱ خرداد ۹۶ ساعت ارسال : ۰۳:۱۵ کد دیدگاه : 1244492
سوالات هسته گزینش آموزش و پرورش (سرباز معلمی) با جواب
۱۳. نماز جمعه چطور خونده میشه؟ مثل نماز صبح دو رکعت است ولی دو خطبه (سخنرانی) قبل از نماز دارد. 1تکبیرةالاحرام، 2حمد و سوره، 3قنوت،4 رکوع،5 دو سجده، 6حمد و سوره، 7رکوع، 8قنوت، 9دو سجده،10 تشهد و سلام.
اعمال روز عید فطر؟
۷. کدوم مراسم های مذهبی رو شرکت می کنی؟ عاشورا
آیا قرآن می خوانید؟
۱۴. نماز جمعه جایگزین کدام نماز یومیه هست ؟ نماز ظهر
۱۵. امام جمعه شهرتون چه کسی هست ؟ آقای طباطبایی نژاد (اصفهان)
۱۶. محل برگزاری نماز جمعه شهرتون کجاست ؟ میدان امام (نقش جهان)
۱۷. چند تا خطبه داره؟ دو عدد موضوع خطبه هاش چیه؟ سیاسی و مذهبی
۱۸. نماز جماعت می خونی؟ کدوم مسجد؟  آدرسش کجاست؟ اسم امام جماعتش؟
۱۹. انواع غسل و طریقه انجام غسل ترتیبی؟ غسل ترتیبی و ارتماسی که ترتیبی اول نیت بعد سر و گردن بعد سمت راست و بعد سمت چپ بدن و ارتماسی یک دفعه می پریم داخل آب.
۲۱. نماز آیات؟ آخرین بار کی خوندی؟ برای چه مواردی نماز آیات واجب میشه؟ مثل نماز صبح دو رکعت است ولی هر رکعت 5 عدد حمد و سوره دارد یعنی بعد از هر حمد و سوره باید به رکوع بروید و دوباره بایستید (قیام کنید) و حمد و سوره بخوانیم. –برای کسوف، خسوف، زلزله-رعد و برق وحشتناک یا طوفان قرمز و وحشتناک-مثلا آخرین بار برای زلزله خواندید.
۲۲. قیام متصل به رکوع چیست؟ اگر انجام ندهیم نماز صحیح است؟
۲۳. چند نوع تیمم داریم؟  تیمم جایگزین غسل و تیمم جایگزین وضو
۲۴. تیمم چه جوریه؟ تو اینترنت فیلمش هست.
۲۵. سمع الله و لمن حمده رو کی می گیم؟ بعد از رکوع
۲۶.  کثیر الشک چه کسی است؟ کسی که زیاد شک می کند
۲۷. فرق اذان و اقامه؟ در اقامه 4 الله اکبر و در اذان 2 بار-در اقامه هی علی الصلاه ولی در اذان خیر-در اذان 2 لااله الله ولی در اقامه 1 عدد.
۲۸. شورای نگهبان چند نفرند؟ چطوری انتخاب می شن ؟ برای چند سال؟ وظایفشون چیه؟ 12 نفر که هر 6 سال یک بار انتخاب می شوند و وظایفشان نظارت بر انتخابات، نظارت بر قوانینی که وارد مجلس می شود تا مقایر اسلام و کشور نباشن-تفسیر قوانین-نیمی فقیه هستند و نیمی حقوقدان که 6 فقیه را رهبر انتخاب می کند و 6 حقوقدان را مجلس.
۳۰. راهپیمایی شرکت کردی؟ سخنرانش کی بود ؟ مسیرش کجا بود؟
ارکان نماز: نیّت-قیام-تکبیرة الاحرام-رکوع-سجود (دو سجده )
روزه در چه روزهایی حرام است؟ عید فطر و عید قربان
زکات: یک چهلم از مال و بر «گندم» و «جو» و «خرما» و «کشمش» و «طلا» و «نقره» و «گوسفند» و «گاو» و «شتر»
خمس: یک پنجم از مالی که دست نخورده باشد. 1. منفعت و در آمد کسب و کار 2. معدن  3. گنج  4. مال حلال مخلوط به حرام  5. جواهرى که بواسطۀ غواصى یعنى فرو رفتن در دریا به دست مى‌آید  6. غنیمت جنگ  7. زمینى که کافر ذمّى از مسلمان بخرد.
۲۲- معمولاً مسیر راهپیمایی در شهرتون از کجا تا کجاست؟
۲۵- وظیفه شورای نگهبان چیه؟ نظارت بر انتخابات – نظارت بر قوانینی که مجلس به تصویب می رساند – تفسیر قوانین جمهوری اسلامی ایران
– درباره نماز جمعه سوالات زیادی مطرح می شود. درباره قنوت ، خطبه ها و نحوه برگزاری نماز جمعه از شما سوال خواهد شد.
تجوید: مربوط به درست خواندن قرآن است
22 بهمن چه روزی است: سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران
دهه فجر چه روزی است؟ 12 تا 22 بهمن که امام خمینی به ایران آمدند و شاه شکست خورد.
۱۲- چرا بهتره نماز رو به جماعت خوند؟ ثواب آن خیلی زیاد است، باعث پیوند بهتر اتحاد انسجام می شود.
کدام سوره دو بسم ا… داره و کدام سوره نداره با ذکر دلیل: سوره توبه ندارد و سوره نمل دو عدد دارد. چون سوره توبه در مورد خشم خدا با کفار و مشرکین سخن می گوید و بسم الله الرحمن الرحیم از مهربانی و صلح می آید. سوره نمل 2 بسم الله دارد زیرا یکی از آن ها مربوط به متن نقل قول از نامه حضرت سلیمان به بلقیس است یعنی حضرت سلیمان به بلقیس گفته اند بسم الله الرحمن الرحیم و این برای خود آیه نیست.
۱۸- غسل جنابت چه وقت واجب میشه و چطور انجام میشه؟ موقع خروج منی-نیت، سر و گردن، طرف راست و طرف چپ
۱۹- در ماه رمضان، بعد از نماز صبح جنابت میشی. باید چه کار کنی تا نماز و روزه ات صحیح باشه؟ روزه صحیح است و باید غسل کرد برای نمازها.
۲۷- کار مجلس خبرگان چیه؟ انتخاب مقام معظم رهبری که 83 نفر هستند و هر 8 سال یک بار انتخاب می شوند و رئیس آن آیت الله جنتی است.
اصول دین: توحید، عدل، نبوت، امامت، معاد (این طوری حفظ کنید: خوادند عادل است و پیامبر و امامان را فرستاده است تا مردم به روز قیامت ایمان بیاورند که به ترتیب توحید از یکتا پرستی، نبوت مربوطه به پیامبر و… است)
توحید یعنی چه: یکتاپرستی که یعنی خدا یکی است.
نبوت یعنی چه: خداوند پیامبری را برای راهنمایی مردم فرستاده است.
فروع دین: نماز، روزه، خمس، زکات، امر به معروف، نهی از منکر، تورا، تولا، جهاد، حج
تقلید در اصول دین جایز است؟ خیر چون فرد باید با عقل و تحقیق به آن برسد.
تهاجم فرهنگی یعنی چی؟ (یا جنگ فرهنگی) یعنی به نوعی بدون جنگ فیزیکی و با عدم رضایت طرفین فرهنگ کشوری در کشور دیگر دیکته و قالب شود که این فرهنگ خوب نیست. مثلا آمریکا فرهنگ مصرف گرایی را ترویج داده است.
نام وزیر آموزش و پرورش: احمدی دانش آشتیانی (سال 96)
13 آبان چه روزی است؟ تسخیر لانه جاسوسی آمریکا، کشتار دانش آموزان دانشگاه، تبعید امام خمینی به ترکیه
انواع راه پیمایی ایران: روز قدس، 22 بهمن، 13 آبان
تسبیحات حضرت زهرا: 34 بار الله اکبر، 33 بار الحمدلله، 33 بار سبحان الله
جنگ جمل برای چه اتفاق افتاد و چه کسانی در ان نقش کلیدی داشتن: بین عایشه طلحه و زبیر و علی (ع) بود.
و اینکه اگر در وسط نماز رسیدید باید چطور نماز را ادامه دهید. (این قاعده درباره هر رکعت متفاوت است) به امام جماعت اقتدا می کند که اگر در رکعت اول باشد عادی است و ادامه نماز را می خواند، اگر رکعت دوم باشد باید موقع تشهد نیم خیز باشد و در رکعت سوم حمد و سوره یا حمد بخواند. اگر در رکعت سوم باشد باید حمد و سوره یا حمد را بخواند و در تشهد نیم خیز باشد و ادامه را بخواند.
آموزشش را در اینترنت به صورت کامل بخوانید ولی کلا باید نمازمان به ترتیب باشد و موقع تشهد همه باید نیم خیز باشید و باید حمد و سوره را در صورتی که امام جماعت نمی خواند شما بخوانید ولی اگر هر وقت امام جماعت نماز جمعه را بخوانید شما نباید بخوانید.
نمازهای واجب: نمازهای یومیه، نماز میت، نماز آیات، نمازی که نذر کرده ایم، نماز قضای پدر که پسر بزرگ باید انجام دهد، نماز طواف واجب خانه کعبه.
نمازهای مستحب: نماز امام زمان، نماز عید غدیر، نماز وحشت، نماز اموات
نام سال 96: اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال
وظایف رهبری: تعیین سیاست کلی کشور، تعیین رییسان سازمان های مختلف مثل صدا و سیما، سپاه، نیروی انتظامی، دعوت به همه پرسی، توافق با استئفای مدیران، انتخاب شش عضو فقیه شورای نگهبان از 12 عضو، اعلام جنگ و صلح.
نماز میت: وضو نمی خواهد و هیچ چیز خاصی مثل غسل یا پاک بودن نمی خواهد و ایستاده است رو به قبله و فقط شامل پنج تکبیر می شود که جداگانه گفته می شود و در ادامه آمده است:  “اَشْهَدُ اَنْ لا اِلهَ اِلاّالله وَاَنَّ مُحَمَّداً رَسوُلُ اللهِ”.-  “اللّهُمَّ صَلّ على مُحَمَّد وَآلِ مُحَمّد”. –  “اَللّهُمَّ اغْفِرْ لِلْمُؤْمِنینَ وَالْمُؤْمِناتِ”.- “اللّهُمَ اغْفِر لِهذا الْمیِّتِ” و اگر زن است بگوید:” اللّهُمَ اغْفِر لِهذِهِ الْمیِّتِ”
نماز غفیله: نماز مستحب که بین مغرب و عشا برای شیعیان خوانده می شود و سوره و قنوت آن متفاوت است.
روز مبارزه با استکبار جهانی: روز 13 آبان
چرا حکومت اسلامی باید باشه؟ داشتن حکومت یک ضرورت است و همان طور که پیامبر تشکیل حکومت اسلامی دادند باید این شیوه ادامه پیدا کند و امام و نایب ایشان حاکمیت کشور اسلامی را انجام دهد.
ویژگی های یک معلم خوب: قدرت بیان و مدیریت کلاس، تمیز و آراسته، صبور، بزرگ اندیش، به دنبال موفقیت، علاقمند به تدریس
در تشهد چند تا اصول دین هست؟ توحید و نبوت و شاید معنی این دو جواب را هم بپرسد.
مجلس شورای اسلامی: حدود 300 نفر که وظیفه قانونگذاری کشور را دارند.
مهدویت: ادعای این که حضرت مهدی است
رکن و غیر رکن تفاوتش چیه؟ رکن نماز را نمی توان عمدا یا سهوا به جا نیاورد که نماز باطل می شود-غیر رکن اگر سهوا باشد با سجده سهو یا نماز احتیاط برطرف می شود.
مبطلات نماز چه چیزهایی هست؟ چیزی که وضو یا تیمم را باطل کند، خوردن و آشامیدن، شک در تعداد رکعت 2 و 3 یا کل 4، خندیدن عمدی، گریه کردن برای امور دنیا، حرف زدن عمدی، روی برگرداندن عمدی از قبله.
چرا نماز میخونیم؟ خداوند به نماز ما نیازی ندارد ولی ما برای تشکر و برای این که به نماز نیاز داریم این کار را انجام می دهیم. روح انسان به نماز نیاز دارد و موجب تکامل انسان می شود.
حروف مقطعه چیه؟ مثل الم (الف-لام-میم) یا یس (یا-سین) در اول برخی سوره ها
هفته وحدت: امام خمینی نامگذاری کردند برای اتحاد مسلمانان جهان
روز بصیرت چه روزیه و چرا به این اسم نامگذاری شده؟ 9 دی ماه که مردم در اعتراض به کسانی که به عاشورا توهین کردن تظاهرات کردن
اعتکاف چیه؟ روزه گرفتن و ماندن در مسجد برای پاک شدن گناهان.
اعمال شب قدر؟ غسل کردن و خواندن دو رکعت نماز که که هر رکعت هفت توحید دارد. بعد از نماز هفتاد مرتبه گفته شود استغفرالله ربی و اتو و الیه و اعمال دیگر
سجده سهو-شرایط سجده سهو: وقتی سهوا در نماز اشتباهی صورت گیرد مثلا تشهد را فراموش کنیم که بلافاصله بعد از تمام شدن نماز نیت کرده و طی دو سجده مجزا می گویم سم الله و بالله اللهم صلی علی محمد و آل محمد و بعد از این که این دو سجده تمام شدند باید تشهد و سلام را بخوانیم.
عید شعبان: به دنیا آمدن امام زمان
عید رجب: 27 رجب سالروز بعثت پیامبر
تشهد نخونی چه میکنی؟ اگر تشهد رکعت دوم را فراموش کردیم و ایستادیم ولی به رکوع نرفتیم باید دوباره خم شویم و تشهد را بخوانیم ولی اگر به رکوع رسید باید نماز را کامل کنیم و بعد دو سجده سهو برویم.
آیا نماز می خوانید؟ از کی؟
آیا روزه می گیرید؟ از کی؟
آیا مسجد می روید؟
آیا راه پیمایی رفته اید؟ زمان و مسیر آن را بگویید. شعار آن چه بود؟ معمولا مسیر راهپیمایی در شهر شما کجا تا کجاست؟
آیا نماز جمعه شرکت می کنید؟ چند وقت یک بار؟
درباره تشهد و سلام نماز و یا قسمت های دیگر نماز هم سوال مطرح میشود و از شما می خواهند که سلام و تشهد را بخوانید. الحمدلله، اشهد ان لااله الا له وحدو لا شریک له و اشهد ان محمد ابدهو و رسول ال حمد صل علی محمد و آل محمد.
ممکن است سوالاتی هم درباره شکیات نماز پرسیده شود. 1-شک باطل که نماز صحیح است. 2-شک بی اعتنا 3-شک صحیح که نماز باطل است. در نماز دو یا سه رکعتی شک به هر طریقی نماز را باطل می کند و باید از اول خوانده شود. در نماز چهار رکعتی: اگر فرد نداند چند رکعت خوانده نمازش باطل است ولی شک بین دو یا سه رکعت و یا… اعمال خودش را دارد.
نماز احتیاط چگونه است؟ مثل نماز صبح ولی سوره و قنوت ندارد.
–ممکن است درباره اینکه “صورت خود را چطور اصلاح میکنید” از شما سوال شود (با تیغ یا با ماشین) درباره حکم تیغ زدن صورت هم سوال مطرح میشود. تراشیدن ریش به هر قسمی حرام است مگر صاف کردن گونه ها و تمیز کردن زیر گردن و… و پرفسوری و مدل دار هم حرام است چون قسمتی از ریش را تیغ می زنید. ریش باید قدری باشد که مرد بودن کاملا مشخص باشد.
-چند نفر از مراجع تقلید: گلپایگانی، خراسانی، مکارم شیرازی، شاهرودی، همدانی، روحانی، جوادی آملی، مظاهری اصفهانی، دستغیب، حسینی خامنه ای، شاهرودی
چرا باید مرجع تقلید داشته باشیم: طبق آیات و روایات و این که هر فرد غیر متخصصی باید از فرد متخصص پیروی کند و در دین هم به همین صورت است که هر فرد غیر متخصص باید از فرد متخصص پیروری کند.
مرجع تقلید شما کیست:
مرجع تقلید چه کسی است: کسی که حدود 40 سال درس دینی می خواند و باید شیعه 12 امامی، زنده، عادل، اعلم، مرد، آزاد، عاقل، بالغ باشد.
چرا تقلید از مرجع تقلید واجب است؟ آیه قرآن که اگر نمی دانید از آگاهان بپرسید و چون هر فردی باید از یک فرد متخصص سوالات خود را بپرسد و در دین هم به همین شکل است.
– آیا در انتخابات شرکت می کنید: بله چون سرنوشت کشورم برایم مهم است.
– درباره اینکه عضو بسیج هستید یا خیر:
-روز قدس: آخرین جمعه ماه رمضان برای حمایت از مردم فلسطین چه چیزهایی به عنوان خوراکی می دهند؟ چون ماه رمضان است چیزی نباید بدهند.
–سوالاتی درباره ولایت فقیه پرسیده میشود و اینکه نظر شما درباره مقام رهبری چیست. حدیث درباره ولایت فقیه بخوانید. به طور کلی ولایت فقیه مخصوص شیعه است-در رابطه با سیاسیت است-وجود جمهوری اسلامی قبل از ظهور امام زمان را توجیه می کند. فقیه باید عادل، پرهیزکار و با تقوا باشد. تا قبل از ظهور امام زمان باید ولایت فقیه زمام مملکت را در دست بگیرد تا کشور به دست طاغوت نیفتد و ارزش های اسلامی حفظ شوند. حکم ولی فقیه همان حکم امام زمان است.
-تفاوت مرجع تقلید و ولی فقیه: مرجع تقلید حدود 40 سال درس دینی می خوانی و می تواند فقیه یا مرجع تقلید باشد ولی ولی فقیه هم ولایت دارد و هم می تواند مجتهد باشد و دستور او دستور امام زمان است و مرجع تقلید هم باید از ولی فقیه اطاعت کند.
حدیث در مورد ولایت فقیه: قال علی(علیه السلام ): العلماء حکّام علی النّاس: علما حاکمان بر مردمند.
آیه قرآن در مورد ولایت فقیه: آیه 55 سوره مائده: ولی شما خدا و پیامبر و همان کسانی که نماز را برپا می کنند و خمس می دهند.
ولی فقیه را چه کسی انتخاب می کند: مجلس خبرگان
شرایط ولی فقیه: علم مسائل سیاسی، عادل، پرهیزکار، با تقوا، شجاع
وظیفه ما در مقابل ولی فقیه: مثلا بگید اطاعت و حمایت
سخنی از امام خمینی در مورد ولایت فقیه:  امام خمینی، 12 مهر 1358، دو ماه قبل از تنظیم نهائی قانون اساسی ی جمهوری اسلامی ایران و به رفراندوم گذاشتن آن: «ملت ولایت فقیه را مى‏خواهد، که خدا فرموده است‏»
نظرت در مورد ولایت فقیه چیه:
ادله ولایت فقیه چیه:
روخوانی قرآن: برای روخوانی بیشتر از اول قرآن می پرسند. مثلا یاسین، بقره اول هاش رو بخونید و تا 30 آیه هم شده بپرسن. آروم بخونید مهم تر از اشتباه کردنه. آروم کسی کاری نداره.
آیا قرآن می خوانید: بله مثلا در نماز جماعت بعد از این که نماز تمام شد یک صفحه می خوانیم.
قرآن چند سوره دارد: 114 سوره
ملاک انتخاب دوست: اهل برنامه ای نباشد مثل سیگار و قلیون، راستگو باشه، باعث شه علم من بیشتر بشه، حسادت نداشته باشه، پرهیزکار باشه و بیشتر از خودم باشه که کلا سوال شخصی است.
۱- حکم شرعی چیست؟ قانونگذاری صادره از خدای متعال برای سامان بخشیدن به زندگی مادی و معنوی انسانها است.
۲- تقلید در احکام چیست؟ عمل کردن به دستور مجتهد است.
۳- چه کسی باید تقلید کند؟ کسی که نه مجتهد است و نه محتاط (مقلّد) باید تقلید کند.
۴- از چه کسی باید تقلید کرد؟ از مجتهد جامع الشرائط باید تقلید نمود یعنی مجتهدی که مرد، بالغ، عاقل، شیعه تقلید کرد که حریص به دنیا نباشد و از مجتهد های دیگر اعلم باشد، یعنی در فهمیدن حکم دوازده امامی، حلال زاده، زنده و عادل باشد و نیز بنا بر احتیاط واجب باید از مجتهدی تخدا از تمام مجتهدین زمان خود استادتر و داناتر باشد.
۵- در چه چیز باید تقلید نمود؟ فقط باید در احکام فرعی فقهی تقلید نمود، یعنی تقلید تنها در مورد احکام دین است و در اصول دین نباید تقلید کرد چون باید خودمان با عقل به آن برسیم و فقط در فروع الدین تقلید جایز است.
۶- مسائلی که انسان غالباً به آن احتیاج دارد حکمش چیست؟ واجب است که یاد بگیرد.
۷- کسی که خود را مجتهد عادل و جامع الشرایط فتوا نمیبیند قضاوت او چه حکمی دارد؟ حرام است.
۸- احکام بر چند قسم تقسیم می شود؟ ۵ قسم
۱ – واجب : حکمی است که حتماً باید آن را انجام داد و ترک آن گناه است. به طور خلاصه ، واجب عبارت
است از آنچه که ترک آن جایز نیست مثل وجوب نماز و روزه.
-۲ مستحب : کاری است که انجام دادن آن پسندیده و بهتر است و موجب رضای خدا و صلاح خود انسان و
موجب ثواب آخرتی می شود. بطور خلاصه مستحب (مندوب) عبارت است از آنچه که فعل آن برتری دارد
مثل سلام کردن
-۳ حرام: کاری است که نباید آن را انجام داد و انجام آن گناه و موجب عذاب آخرتی می شود . بطور خلاصه
حرام عبارت است از آنچه که فعل آن جایز نیست. مثل شراب خوردن و دروغ گفتن
۴ مکروه : کاری است که ترک آن بهتر است و به جا آوردن آن عذاب آخرتی ندارد. به طور خلاصه ، مکروه
عبارت است از آنچه که ترک آن برتری دارد مثل نماز خواندن در مکانی که عکس باشد و اگر مهریه
بیشتر از مهر السنه باشد مکروه است.
-۵ مباح: کاری که انجام دادن و ترک آن از نظر دین مساوی باشد و بستگی به میل و اراده انسان دارد. به
طور خلاصه، مباح (اباحه) عبارت است از آنچه که فعل یا ترک آن جایز و برابر است مثل خوردن و
آشامیدن
۹- واجب عینی و واجب کفایی چیست؟ واجب عینی را تمام مکلفین باید انجام دهند مثل نماز و روزه ولی واجب کفایی را یک نفر از جانب چند نفر هم انجام دهد کفایت می کند و نیاز نیست همه انجام دهند مثل تمیز کردن مسجد یا خاک کردن میت.
۱۰- از چه راه میتوان مجتهد و اعلم را شناخت؟ از سه راه می توان مجتهد و اعلم را شناخت:
-۱ خود انسان یقین کند.
-۲ دو نفر عالم عادل که می توانند مجتهد و اعلم را تشخیص دهند تصدیق کنند به شرط آن که دو نفر عالم
عادل با گفته آنها مخالفت نکنند.
-۳ از گفته اهل علم که می توانند مجتهد و اعلم را تشخیص دهند اطمینان حاصل گردد.
۱۱- فتوی چیست؟ گاهی مجتهد در بیان مسائل شرعی نظری قطعی و خالی از احتیاط دارد، به این بیان مجتهد اصطلاحا می گویند. به عبارت دیگر، فتوی آن است که مجتهد حکم را به طور کلی بیان کند مثلاً مجتهد حکم کند ( فتوی) کسی که روزه واجب دارد روزه مستحبی او باطل است.
۱۲- از چه راه می توان فتوی یعنی دستور مجتهد را به دست آورد؟ به دست آوردن فتوی، یعنی دستور مجتهد از چهار راه زیر ممکن است :
-۱ شنیدن از خود مجتهد
-۲ شنیدن از دو نفر عادل که فتوای مجتهد را نقل کنند.
-۳ شنیدن از کسی که مورد اطمینان و راستگو است.
-۴۴ دیدن در رساله مجتهد در صورتی که انسان به درستی آن رساله اطمینان داشته باشد.
۱۳- احتیاط واجب چیست؟ گاهی مجتهد در بیان حکم شرعی فتوا نمی دهد و نظر قطعی ابراز نمی کند بلکه از ابتدا وظیفه مکلّف را می گویند. مثل مالی که انسان آن را پیدا « احتیاط واجب » به صورت احتیاط بیان می کند، به این احتیاط اصطلاحاً
می کند اگر نشانه ای نداشته باشد که به واسطه آن صاحبش معلوم شود ، احتیاط واجب آن است که از طر  صاحبش صدقه بدهد.
۱۴- احتیاط مستحب چیست؟ گاهی مجتهد در بیان مسائل شرعی نظر قطعی را ابراز می کند یعنی فتوی می دهد و سپس احتیاط می گویند. مثلاً اگر ظرف نجس « احتیاط مستحب » می کند، به این احتیاط که بعد از فتوی بیان شده است اصطلاحاً  را یک مرتبه در آب کُر بشویند پاک است اگر چه احتیاط آن است که سه مرتبه بشویند.
۱۵- آیا از مجتهدی که از دنیا رفته می توان تقلید کرد؟ تقلید ابتدایی، خیر (وقتی انسان می خواهد تازه تقلید کند)
اگر انسان در بعضی از مسائل به فتوای مجتهدی عمل کرده بعد از مردن آن مجتهد می تواند در همه مسائل از او تقلید کند.
۱۶- اگر شخصی از مجتهدی تقلید کند و برایش ثابت شود که مجتهد دیگری اَعلَم است و یا اصلاً تقلیدش اشتباه بوده و از آن سه راه که در رساله ها برای شناخت اَعلَم هست نبوده باشد آیا می توان به مجتهد اَعلَم برگردد؟ واجب است به مجتهد اَعلَم یا محتمل الاعلمیه رجوع نماید علی الاحوط
۱۷- اگر مکلف مدتی اعمالش را بدون تقلید انجام دهد اعمال او صحیح است یا خیر؟ در صورتی اعمال او صحیح است که :
بفهمد به وظیفه واقعی خود رفتار کرده است. یا عمل او با فتوای مجتهدی که وظیفه اش تقلید از او بوده یا با فتوای مجتهدی که فعلاً باید از او تقلید کند مطابق باشد.
۱۸- آب مضاف چیست؟ (از اضافه می آید مثلا یه چیزی بهش اضافه شده) آبی است که آن را از چیزی بگیرند، مثل آب هندوانه و گلاب، آب انگور، یا با چیزی مخلوط باشد، مثل آبی که به قدری با گل و مانند آن مخلوط شود که دیگر به آن آب نگویند.
۱۹- آب مطلق چیست؟ آبی است که نام آب به طور مطلق بر آن صادق باشد یعنی توده مردم بگویند آب است حقیقتاً، و آب را نشود از آن نفی کرد.
۲۰- آب مطلق بر چند قسم تقسیم می شود؟ پنج قسم : ۱- آب کُر ۲- آب قلیل ۳- آب جاری ۴ – آب باران ۵- آب چاه
۲۱- آب کُر چیست و وزن آن چقدر است؟ جواب : مقدار آبی است که اگر ظرفی که درازا و پهنا و گودی آن هر یک سه وجب و نیم است بریزند آن ظرف را پرکند .
۲۲- کُر بودن آب از چند راه ثابت می شود؟ از دو راه ثابت می شود : ۱- خود انسان یقین کند. ۲- دو مرد عادل خبر دهند.
۲۳- آب قلیل چیست؟ (بر خلاف اسمش که باید از زمین قلیان بکند ولی از زمین قلیان نمی کند، یعنی نمی جوشد ) آبی است که از زمین نجوشد و از کُر کمتر باشد، مثل آب آفتابه
۲۴- آب جاری چیست؟ آبی است که از زمین بجوشد و جریان داشته باشد، مثل آب چشمه و قنات
۲۵- نجاسات چند تا است؟ یازده تا است :
-۱ بول ۲- غائط ۳- منی ۴- مردار ۵- خون ۶- سگ ۷- خوک ۸- کافر ۹- شراب ۱۰ – فقّاع ۱۱ – عرق شتر نجاست خوار
۲۶- فضله حیوانات کوچک مثل پشه و مگس که گوشت ندارند چه حکمی دارد؟ پاک است.
۲۷- اگر ماهی در آب بمیرد حکمش چیست؟ پاک است چون خون جهنده ندارد.
۲۸- نجاست هر چیز از چند راه ثابت می شود؟ از سه راه ثابت می شود :
-۱۱ خود انسان یقین کند که چیزی نجس است، و اگر گمان داشته باشیم چیزی نجس است لازم نیست از آن اجتناب نماید. مثل غذا خوردن در قهوه خانه و مهمان خانه ها
-۲ کسی که چیزی در اختیار اوست بگوید آن چیز نجس است. مثل همسر انسان یا نوکر
-۳ دو مرد عادل بگویند چیزی نجس است و نیز اگر یک نفر عادل هم بگوید بنا بر احتیاط واجب باید اجتناب کرد.
۲۹- اگر انسان به چیز نجسی شک دارد پاک شده یا نه حکمش چیست؟ نجس است.
۳۰- اگر انسان به چیز پاک شک کند نجس شده یا نه حکمش چیست؟ پاک است.
۳۱- مطهرات (پاک کننده ها) چند تا است؟جواب :ده تا است :
-۱ آب ۲- زمین ۳- آفتاب ۴- استحاله ۵- انتقال ۶- اسلام ۷- تبعیت ۸- برطرف شدن عین نجاست ۹- استبراء حیوان نجاست خوار ۱۰ – غائب شدن مسلمان
۳۲- آب با چند شرط چیز نجس را پاک می کند؟جواب : با چهار شرط
-۱ مطلق باشد ۲- پاک باشد ۳- وقتی چیز نجس را می شویند آب مضاعف نشود و بو یا رنگ یا مزه آن به واسطه
عین نجاست تغییر نکند ۴۴- بعد از آب کشیدن چیز نجس عین نجاست در آن نباشد.
۳۳- زمین با چند شرط کف پا و ته کفش نجس را پاک می کند؟جواب : با سه شرط
-۱ زمین پاک باشد ۲- زمین خشک باشد ۳- اگر عین نجاست مثل خون و بول، یا متنجس مثل گلی که نجس شده در کف پا و ته کفش باشد به واسطه راه رفتن یا مالیدن پا به زمین برطرف شود.
۳۴- انسان برای پاک شدن کف پا و ته کفش نجس بهتر است چه مقدار راه برود؟جواب : ۱۵۵ قدم یا بیشتر
۳۵- استحاله چیست؟ (استحال از حالت یعنی تغییر حالت می آید) اگر جنس چیز نجس به طوری عوض شود که به صورت چیز پاکی درآید پاک می شود و می گویند استحاله شده است (تغییر حالت داده است) مثل آن که چوب نجس بسوزد و خاکستر گردد، یا سگ در نمکزار فرو رود و نمک شود، ولی اگر جنس آن عوض نشود مثل آن که گندم نجس را آرد کنند یا نان بپزند پاک نمی شود.
۳۶- شرایط صحیح بودن وضو چند چیز است؟ جواب : سیزده چیز است :
-۱ آب وضو پاک باشد ۲- آب وضو مطلق باشد ۳- آب وضو مباح باشد ۴- ظرف آب وضو مباح باش د (غصبی
نباشد) ۵- ظرف آب وضو طلا و نقره نباشد ۶- اعضاء وضو موقع شستن و مسح کردن پاک باشد ۷- وقت برای وضو
و نماز کافی باشد ۸- به قصد قربت وضو بگیرد ۹- به ترتیب وضو بگیرد ۱۰ – کارهای وضو را پشت سر هم انجام
دهد ۱۱ – دیگری او را وضو ندهد ۱۲ – استعمال آب برای او ضرری نداشته باشد ۱۳ – در اعضاء وضو مانعی از
رسیدن آب نباشد.
۳۷- کسی که شک دارد وضو گرفته یا نه حکمش چیست؟ جواب : باید وضو بگیرد.
۳۸- اگر انسان در بین نماز شک کند وضو گرفته یا نه حکمش چیست؟ جواب : نماز او باطل است و باید وضو بگیرد و نماز بخواند.
۳۹- اگر انسان بعد از نماز شک کند وضو گرفته یا نه حکمش چیست؟ جواب : نماز او صحیح است، ولی باید برای نمازهای بعدی وضو بگیرد.
۴۰- اگر انسان شک کند که قبل یا بعد از نماز وضوی او باطل شده حکمش چیست؟ جواب : نمازی که خوانده صحیح است.
۴۱- برای چند چیز وضو گرفتن واجب است؟جواب : شش چیز
-۱ برای نماز های واجب غیر از نماز میت
-۲ برای سجده و تشهد فراموش شده، اگر بین آنها و نماز حدثی از او سر زده مثلاً بول کرده باشد.
-۳ برای طواف واجب خانه کعبه
-۴ اگر نذر یا عهد کرده یا قسم خورده باشد که وضو بگیرد.
-۵ اگر نذر کرده باشد که جایی از بدن خود را به خط قرآن برساند.
-۶۶ برای آب کشیدن قرآنی که نجس شده باشد باید وضو بگیرد.
۴۲- چند چیز وضو را باطل می کند؟جواب : هفت چیز :
-۱ بول (ادرار) ۲- غائط (مدفوع) ۳- باد معده و روده که از مخرج غائط خارج می شود ۴- خوابی که به واسطه آن چشم نبیند و گوش نشنود، ولی اگر چشم نبیند و گوش بشنود وضو باطل نمی شود ۵- چیزهایی که عقل را از بین می برد ، مانند دیوانگی و مستی و بیهوشی ۶- استحاضه زنان (پریود شدن) ۷- کاری که برای آن باید غسل کرد مانند جنابت
۴۳- جبیره چیست؟ جواب : چیزی که با آن زخم و شکسته را می بندند و دوایی که روی زخم و مانند آن می گذارند.
۴۴- غسلهای واجب چند تا است؟جواب : هفت تا است :
– -۱ غسل جنابت ۲- غسل حیض ۳- غسل نفاس ۴- غسل استحاضه ۵- غسل مس میت ۶- غسل میت ۷
غسلی که به واسطه نذر و قسم و مانند اینها واجب می شود.
۴۵- غسل بر چند نوع است؟ جواب : دو نوع است:
-۱ غسل ترتیبی، انسان در غسل ترتیبی باید به نیت غسل، سر و گردن، بعد طرف راست بعد طرف چپ بدن را بشوید؛ و اگر انسان عمداً یا از روی فراموشی یا به واسطه ندانستن مسأله به این ترتیب عمل نکند غسل او باطل است.
-۲ غسل ارتماسی، در غسل ارتماسی اگر به نیت غسل ارتماسی به تدریج در آب فرو رود تا تمام بدن زیر آب رود غسل او صحیح است و احتیاط واجب آن است که یک دفعه زیر آب رود.
۴۶- سجده های واجب قرآن چند سوره است؟جواب : چهار سوره است :
-۱ سوره ۳۲ قرآن (الم تنزیل)
-۲ سوره ۴۱ قرآن (حم سجده)
-۳ سوره ۵۳ قرآن (النجم)
-۴ سوره ۹۶۶ قرآن (اقراء یا علق)
۴۷- اگر انسان شک کند که غسل کرده یا نه حکمش چیست؟ جواب : باید غسل کند.
۴۸- اگر انسان شک کند غسل او صحیح بوده یا نه حکمش چیست؟ جواب : لازم نیست دوباره غسل کند.
۴۹- حنوط چیست؟ جواب : مالیدن کافور به پیشانی، کف دستها، سر زانوها و سر دو انگشت بزرگ پاهای میت
۵۰- نماز میت چند تکبیر دارد؟ جواب : پنج تکبیر
۱. اخبار روز رو چطور دنبال میکنی؟ از طریق سایت های خبری ایران مثل ایسنا
۲. چه سایتی سر می زنی؟ تکنولوژی و آموزشی و مربوط به کار
۴. اخبار روز چیه؟ شهدای تهران که 17 عدد بودند و حدود 43 زخمی
۵. چه دعاهایی رو می خونی؟ حدیث کساء و زیارت عاشورا
۸. چه چیزهایی روزه را باطل می کند؟ خوردن و آشامیدن، نزدیکی، خودارزایی، سر را در زیر آب کردن، استفراغ عمدی، دود یا غبار غلیظ به حلق،
۱۰. تا حالا شده نماز رو ترک کنی؟ زمانی که خیلی استرس دارم گاهی بله ولی قضاشو می خونم.
۱۱. ذکر رکوع معنیش چیه؟ پاک و منزه است خداوند بزرگ و من او را سپاس می گویم.
نویسنده: عماد (مشاهده تجربه)
نقل قول : عماد در : 95/09/10 17:46:42 
سلام. یه pdfتو سایت هسته گزینش هست به نام احکام. اونو دانلود کنید برای احکام کافیه. مهمترین چیز در روز مصاحبه داشتن اعتماد به نفسه. طوری که از همون نگاه اول طرف مقابل تشخیص بده که با یک شخصیت با ثبات طرفه. جسارتاً نه یه آدم بیکار و بی تفاوت.
دقت داشته باشید که در مصاحبع عمومی این چیزا مهمه. در مصاحبه تخصصی ازتون می خوان که به مبحث کوتاه رو که روش تسلط دارید برای کلاس فرضی ارائه بدید. برای ارائه بهتر یه فیلم آموزشی از اینترنت دانلود کنید و به رفتار مدرس هنگام تدریس توجه کنید. قدم زدن الکی ممنوع. تپق زدن ممنوع. سعی در یاددهی مطلب با تمام وجود مهمه. تیک عصبی نداشتن مهمه. عدم انجام اعمالی که دانش آموز بتونه اونو سوژه قرار بده مهمه. و خیلی چیزای دیگه. خلاصش کنم واستون. کارایی که معلمای خوب دوران مدرسه تون می کردن بکنید و از کارایی که معلمای بد مدرسه هاتون می کردن بپرهیزید.
در مصاحبه عقیدتی یا همون گزینش هم سر و وضع و طرز فکر و اعتقادات مهمه و البته دونستن همه اون چیزایی که تو pdf احکام نوشته شده. اگه فرصت کنم آپلود می کنم براتون و لینکش رو همینجا میذارم.
به نکته خیلی خیلی مهم در گزینش: سعی کنید خودتون باشید. اگر هم فکر می کنید اونی که هستید رو ازش خوشش نخواهد اومد لااقل طوری رفتار نکنید که مطمئن شه دارید براش فیلم بازی می کنید. دقت کنید که در جواب یه سوالی که از شما می پرسه و جوابش یک کلمه باه یا خیر هست اون در مورد چگونه بله گفتن با چگونه خیر گفتن شما دو خط برا خودش یادداشت می کنه. شما هم سعی کنید زیاد براش توضیح ندید که از توضیحات خودتون بازم ازتون می پرسه و خدای نکرده گیر می افتین. مختصر جواب بدین.
اگه می خواین با جو مصاحبه آشنا بشید همه توضیحاتی که دوستان من از تجربیات سال ۹۴ ارائه دادن و در همین سایت موجوده رو مطالعه کنید. قول میدم براتون مفید باشه. ایشالله همتون در پناه حق موفق بشید چه آ.پ و چه جای دیگه مشغول به کار شید.
یا حق
نویسنده: چشم انتظار (مشاهده تجربه)
کاربری : چشم انتظار ارسال : 94/12/06 ساعت ارسال : 21:16 کد دیدگاه : 695516
سلام به دوستان خوبم ؛
مخصوصاً دوستانی که هنوز گزینش نرفتن
سوالات گزینش من از این قرار بود:
در ابتدای کار اطلاعات شخصی ام رو ازم پرسید و اما در ادامه …
۱- یک بیوگرافی مختصر و مفید از خودت برام بگو؟
۲- اعضای خانواده (پدر،مادر،برادر،خواهر، همسر) همه با نام و نام خانوادگی و شغلشون؟
۳- آیا در دانشگاه در همایش ها و جشنواره ها و مسابقات حضور داشتی و مقامی کسب کردی یا نه؟
۴- نظرت درباره استفاده نوجوان ها و دانش آموزان از اینترنت و سایت ها چیه؟
۵- به نظر شما یک دوست چه ویژگی هایی باید داشته باشه؟
۶- مرجع تقلید داری یا نه؟
۷- چرا نیاز به مرجع تقلید داریم؟
۸- فرق ولی فقیه با مرجع تقلید چیه؟
۹- نمازهای واجب رو بگو؟
۱۰- فرق نماز آیات با نماز صبح چیه؟
۱۱- نماز جماعت شرکت میکنی یا نه؟
۱۲- چرا بهتره نماز رو به جماعت خوند؟
۱۳- نماز جمعه چند رکعته؟
۱۴- قنوت در نماز جماعت به چه صورته؟
۱۵- معمولاً در نماز جمعه، امام جمعه شهرتون بعد از حمد چه سوره ای رو میخونه؟
۱۶- حضور جوانان در نماز جمعه شهرتون به چه صورته؟
۱۷- وارد مسجد میشی و میبینی که امام جماعت در رکعت دوم و یا سومه.! چه کار میکنی؟ باید فُرادا بخونی؟ (قیام متصل به رکوع)
۱۸- غسل جنابت چه وقت واجب میشه و چطور انجام میشه؟
۱۹- در ماه رمضان، بعد از نماز صبح جنابت میشی. باید چه کار کنی تا نماز و روزه ات صحیح باشه؟
۲۰- آیا فرد روزه دار می تونه غسل ارتماسی انجام بده یا نه؟
۲۱- آخرین راهپیمایی که شرکت کردی؟
۲۲- معمولاً مسیر راهپیمایی در شهرتون از کجا تا کجاست؟
۲۳- آیا در فعالیت های متفرقه مثل بسیج، هلال احمر و یا ورزشی شرکت دارید یا نه؟ (لازم به توضیحه که در این رابطه هرگونه گواهینامه و یا مدرکی دارید، کپی هاش رو با خودتون ببرید که خیلی مؤثره)
۲۴- چرا در کشور ما تقریباً هر دو سال یک بار انتخابات برگزار میشه؟
۲۵- وظیفه شورای نگهبان چیه؟ (۲ مورده که حتماً بهشون اشاره کنید)
۲۶- اگه کسی به شورای نگهبان انتقادی وارد کنه به نظر شما ایرادی داره یا نه؟ (میخوان تحلیل شما در رابطه با انتقادهای اخیر نسبت به شورای نگهبان رو بسنجند!)
۲۷- کار مجلس خبرگان چیه؟ (دقت کنید انتخابات مجلس خبرگان هر هشت ساله)
۲۸- چند مورد از وظایف رهبری که در قانون اساسی اومده رو بگو؟
۲۹- دوست داریم اگر افتخار می دید پایان جلسه رو با قرائت قرآن ختمش کنیم. قرآن رو بهم داد و گفت از هرجا که دوست داری بخون. من هم یاسین خوندم. (سعی کنید با ترتیل و لحن زیبا بخونید)
۳۰- اگه حرفی مونده که دوست داری بگی، بفرمائید؟
سوالات رو تا جائیکه به ذهنم رسید، براتون گفتم (تقریباً ۹۰%)، امیدوارم که خدا یار و یاورتون باشه.
نویسنده: عماد (مشاهده تجربه)
نقل قول : عماد در : 94/12/04 21:01:11
قسمت تجربیات کاربرای دیگه رو حتما حتما نگاه کن. از من اینا رو پرسید:
مشخصات کامل خودم و همه اعضای خانواده ام اعم از تاهل، تحصیلات سوابق کاری سمت ها و …
نماز می خونی؟ روزه می گیری؟ ذکر قسمت های مختلف نماز؟ ذکر قنوتت چیه؟ چه سوره هایی بعد از حمد می خونی؟ برام بخونشون. نماز آیات چیه و چجوری و کی خونده میشه؟ نماز جمعه میری یا نه؟ اسم امام جماعت شهرتون؟ نماز جمعه چجوری خونده میشه؟ کلا براش انواع نماز و نحوه خوندنشون مهم بود؟
مجلس خبرگان چیه و کارش چیه و چجوری انتخاب میشن؟
چرا وجود ولایت فقیه برای حکومت اسلامی ضروریه؟ (دلیل عقلی و نقلی رو برای مسئله ولایت فقیه توضیح بدید.) نظرت در مورد حجاب جامعه امروز چیه؟ ماهواره می بینی؟ نظرت در مورد ماهواره چیه؟ تهاجم فرهنگی یعنی چی؟ کار شورای نگهبان چیه و چند نفرن؟ چه راه پیمایی هایی داریم؟ نام ببر؟ آخریش که شرکت کردی کی بود؟ مسیرش؟ چه ساعتی بود؟ سخنرانش کی بود؟ نماز جماعت شرکت می کنی؟ فعالیت مذهبی و سیاسی و فرهنگی چی داری؟ فقط تو مراسم مذهبی شرکت می کنی یا تو برگزاری هم کمک می کنی؟ نمازت قضا میشه؟ کدوم مسجد برا نماز می ری؟ عضو بسیج بودی تا حالا؟ فعالیت هم داشتی یا نه؟ تا حالا با نهاد هایی مثل فرمانداری و استانداری برای سرشماری و انتخابات همکاری داشتی یا نه؟ آخرش هم دو سه تا آیه از قرآن رو گفت بخون. سوره بقره آیه ۱۳ به بعد. روخوانی کردم. بعد گفت معنیش رو هم بخون و برام تفسیر کن. دیگه والا چیزی یادم نمیاد. فکر کنم همینا بود. موفق باشی.
نویسنده: فاطمه (مشاهده تجربه)
نقل قول : فاطمه..در : 94/11/03 18:32:22 
مشخصات خانوادگی.نماز جمعه . نمازهای واجب.ارکان نماز.شرایط اب وضو.مسایل سیاسی روز.شرایط ولی فقیه.وظایف رهبری.فرق نماز ایات و نماز جمعه.نمازهای مستحب.راهپیمایی ها.مشارکت مردم در سرنوشت کشور چگونه است؟.اخرین انتخابات.انتخابات بعدی؟.پوشش ؟ ازکی نماز میخونی؟ شکیات نماز.سجده سهو.تشهد نخونی چه میکنی؟ شرایط سجده سهو.انواع غسل.نحوه وضو.نظرت راجع ارایش و پیرایش؟.ویژگی دوستخوب و در اخر قرایت قران
نویسنده: ناشناس (مشاهده تجربه)
نقل قول : ناشناس در : 94/11/03 17:07:41
سلام، من چهارشنبه مصاحبه داشتم
اولش از خودم پرسیدن، چی خوندم کجا خوندم، چه سوابق کاری، فرهنگی دارم.
از اعضای خانواده پرسیدن که
هرکی چقد تحصیلات داره، چیکاره ست و متاهل یا مجرده
بیشتر احکام میپرسن تا مسایل روز
یه نماز بخون
وضو اموزش بده
تیمم چجوریه
انواع غسل
روخوانی قران
جایگاه نماز تو زندگیت
جایگاه قران تو زندگیت
نظرت در مورد حجاب
نظرت در مورد ارایش
وظیفه ما در مقابل ولی فقیه
وظیفه سه قوه
راهپیمایی میری یا نه
اخرین راهپیمایی که رفتی
نماز جمعه شرکت میکنی
چه مراسمات مذهبی شرکت میکنی
واسه مراسمات مذهبی کجا میری
پوششت چجوریه
خودتون مراسم مذهبی برگزار میکنید یانه
ویژگیهای اخلاقیت چیه
دوست صمیمیت کیه
ملاک انتخاب دوست چیه
نویسنده: ناشناس (مشاهده تجربه)
نقل قول : ناشناس در : 94/11/03 13:59:34 
سلام دوستان
آقا من دیروز رفتم مصاحبه
اونجا تو سالن انتظار ده نفری هم بودن که بعدا تا اونجایی که من بودم چهار نفر دیگه هم اومدن
تو سالن صدای یه آقا میومد که داشت به یه تعداد دیگه از داوطلبا زنگ میزد برا فردا بیان برا مصاحبه
برحسب ساعتی که وقت داده بودن صدا میزدن برا مصاحبه
مثلا اول اونایی که گفته بودن ساعت ۹ اونجا باشندبعد ساعت ۱۰ و….
کلا فضای خوبی بود
احکام روزمره
مسایل روز
درباره خودت
چندتا سوال شخصیت شناسی
فقط دروغ نگین
زیادم جواب سوال رو کش ندین
مختصر و مفید
چون جواب قلمبه سلمبه کار دستتون میده و از جوابتون براتون سوال طرح میکنه
تازه اگه مختصر ومفید جواب بدین و سرعت مصاحبه بره بالا
سوالای کمتر و آسونتر میپرسه و اگه سوال رو کامل هم جواب ندین قبول میکنن
اما اگه با سرعت پایین جواب بدین زیاد سوال پیچ میکنن…
راستی پوشش خودتون رو در نظر داشته باشید….
امیدوارم مطالب بدرتون بخوره…
با آرزوی موفقیت برا همه شما دوستان
نویسنده: منصور (مشاهده تجربه)
نقل قول : منصور در : 94/11/01 11:07:05
سلام.
اصلا ناراحت نباشید سوال ها اسونه ولی قبلش مطالعه داشته باشید.
اول که یه سری سوال راجعبه خودم و خانوادم پرسید که دیگه مربوط به خودتون میشه ولی کارت بسیج و یه کپی ازش همراهتون باشه-وقتی مردم توی راهپیمایی شرکت میکنن میخوان چه چیزی رو نشون بدن؟اخرین راهپیمایی که رفتی کی بود؟۱۳ ابان چه روزیه؟وظایف ما نسبت به ولی فقیه چیه؟چرا توی انتخابات شرکت میکنی؟انتخابات پیش رو چه انتخاباتی هست؟چرا مردم توی انتخابات شرکت میکنن؟ملاکهای شما برای انتخاب دوست چیه؟نماز جمعه چند رکعت هست؟چند تا خطبه داره و خطبه ها کی خونده میشه؟امام جمعه شهرتون کیه؟کدوم مسجد میری؟امام جماعت مسجدتون کیه؟اخرین باری که رفتی مسجد کی بود؟ایا جلسات مذهبی توی شهرتون برگزار میشه و شما شرکت میکنی؟نماز ایات چه جوری خونده میشه؟ایا میشه از اجر برای تیمم استفاده کرد؟تشهد رو بخون؟نماز عشا چند رکعت هست؟حکم قی کردن هنگام روزه چیه؟مبطلات نماز چه چیزهایی هست؟اگردرنماز سهوا حرفی زدیم ایا نمازمون باطله؟
در کل سوالا اسون هست.امیدوارم موفق باشد
فقط یه نفر ازتون سوال میگیره و جواب هایی رو که شما میدید کامل یادداشت میکنه.
این بنده خدایی که از من سوال میکرد ادم خوبی بود ولی یکی از بچه هارو فرستادن پیش یه نفر دیگه که ظاهرا خیلی ادم حساس و …. بوده که خیلی اذیتش کرده بودو گیر داده بود.
پیشنهادات من:
اونجا که رفتین راحت باشید و استرس نداشته باشید ولی سنگین سنگین باشید-قبل از اینکه برید توی اتاق مصاحبه یعنی زمانی که در اتاق انتظار هستید هیچ حرکت بی جا و حتی شوخی هم نکنید-شاید بخواد اصابتون رو خورد کنه و ببینه شما چه واکنشی دارید کاملا به اصاب خودتون مسلط باشید
نویسنده: ati (مشاهده تجربه)
کاربری : ati ارسال : 94/11/01 ساعت ارسال : 01:25 کد دیدگاه : 644222
منم امروز رفتم مصاحبه ( استان آذربایجان غربی)
اطلاعاتی از خود و اعضای خوانواده
نماز میخونی؟ چرا نماز میخونیم؟ واجبات نماز؟ ارکان نماز؟ قیام متصل به رکوع ؟نماز آیات چطور میخونیم؟ سجده سهو چگونه هست؟ قنوت های نماز جمعه؟ نماز مسافر؟ از کی تقلید میکنی؟ اصول دین؟ می تونیم در اصول دین تقلید کنیم ؟ نحوه متصل شدن در رکعت سوم به نماز جماعت ؟ نظرت در مورد برجام چیه؟ حروف مقطعه چیه؟ آخرین راهپیمایی کی رفتی؟ اعمال شب قدر؟ کدوم حزبی ؟ اصول گرا یا اصلاح طلب؟ روز بصیرت چه روزیه و چرا به این اسم نامگذاری شده؟ اعتکاف چیه؟ و ….
در کل سوالاشون آسون و راحت بود فقط سعی کنید آروم باشید و بدون استرس
نویسنده: سارا (مشاهده تجربه)
کاربری : سارا ارسال : 94/10/30 ساعت ارسال : 16:00 کد دیدگاه : 643424
سلام خدمت دوستان گلستانی امروز رفتم مصاحبه تقریبا شبیه سوالات گلستانی بود که توسایت نوشته ولی بازم ازدوباره می نویسم ۱-بیوگرافی خودم وتحصیلات وخانواده ۲-نماز جماعت و نماز جمعه ۳-غسل های واجب و نحوه انجام غسل۴-نمازهای واجب و نحوه نماز خواندن۴-سجده سهو را توضیح دهید۵-مجع تقلیدیدیه وولی فقیه کیه تفاوت ان ها ؟۶-نحوه قرائت قران۷-ویژگی های یک دوست خوب۸-ویژگی های یک معلم خوب۹-نظرت درباره ماهواره چیه ۱۰-نماز جمعه و راهپیمایی شرکت کردی ؟چه مسیری بوده سخنران کیه بوده۱۱-نحوه انجام وضو وتیمم۱۲-چطور باید از رهبری پیروی کنیم۱۳-مراسم مذهبی شرکت کردی؟۱۴-عالی ترین مقام رسمی کشور و نحوه انتخاب ان ۱۵-انتخابات شرکت کردی؟نظرت درمورد آرایش چیه؟ آخر سر اینکه بهتره که صداقت داشته باشید چون اگه دروغ بگید و مچتون رو بگیرند رو چیزایی که راست گفتید تاثیر می ذاره من که به شخصا سعی کردم صداقت داشته باشم
نویسنده: گستان (مشاهده تجربه)
کاربری : گلستان ارسال : 94/10/29 ساعت ارسال : 20:08 کد دیدگاه : 642330
سلام به هم استانی های عزیز، مصاحبه سختی محسوب نمیشد به نظرم.
قسمت اولش مربوط به بیوگرافی خودتون و خانواده و از این دست سوالا .
قسمت دومش مربوط به احکام مثل اصول دین، معاد، کیفیت وضو، نماز جمعه نماز آیات، نماز صبح ، دکر رکوع و سجده،تشهد نمازهای واجب کدومن، مکان نمازگزار، نحوه اضافه شدن به نماز جماعت.قران خوندن هم که حتما هست.
قسمت سومش: اینکه فعالیت های علمی فرهنگی ورزشی داری؟ بسیج؟ چه مراسم هایی که شرکت میکنی؟نماز جمه میری؟نماز جماعت؟ چند راهپیمایی داریم؟ آخرین بار کی شرکت کردی؟دوست صمیمی چند تا داری؟ دوست خوب چه ویژگی هایی داره؟
قسمت مهم تر: انواع انتخابات؟ اهمیت انتخابات؟ رهبر کیه؟چرا باید رهبر داشته باشیم. چه وظیفه ای نسبت به رهبر داریم؟پوشش باید چه جوری باشه؟
شاید چند تا سوال جزیی دیگه هم بود که الان خاطرم نیست. حتما به موقع اونجا حاضر بشید.موفق باشین
نویسنده: هنرآموز چالدران (مشاهده تجربه)
نقل قول : هنرآموز چالدران در : 94/10/30 00:07:55
سلام من از استان آذربایجان هستم
امروز رفته بودم گزینش
مسائل سیاسی تقریبا هیچی نپرسیدن تاکید اصلی رو نماز جماعت و جمعه بود باید یه نماز هم اونجا بخونین
پانتومیم وضو و تیمم رو اجرا کنین
فقط احکام پرسیدن
و اسم دبیر شورای نگهبان ،وزیر آموزش و پرورش ،رئیس قوه قضاییه
در کل راحت بود
نویسنده: ناشناس (مشاهده تجربه)
نقل قول : ناشناس در : 94/10/29 10:58:25
سلام
من تبریزم یکشنبه رفتم گزینش
سرفصل کلی سوالات اینا بود
اعضای خانواده و تحصیلات و شغل و محل زندگیشون
راهپیمایی و انتخابات و نماز جمعه و فعالیت های اجتماعی
نماز وضو غسل روزه های حرام تیمم فروع دین نهی از منکر و …
حجاب و آرایش
در کل خیلی سوال پرسید و همه رو یادداشت کرد ولی به نظرم تمام از بدیهیات بود مثلا نام رهبر یا نماز مغرب چند رکعته یا ذکر تشهد و سلام
نویسنده: ناشناس (مشاهده تجربه)
کاربری : ناشناس ارسال : 94/10/29 ساعت ارسال : 10:03 کد دیدگاه : 641434
سلام دوستان
من الان از مصاحبه برگشتم
استان ا. شرقی
مصاحبه خوب بود . احکام روزمره رو پرسیدن مثل نماز و روزه و اینکه وضو بگیرم ، چن قسمت از نماز رو گفتن بخون
راهپیمایی و نماز جمعه میری
پوشش ت چه جوریه
فرق مرجع تقلید با رهبر
و یه سری سوالات روزمره آسون
نگران نباشید
اصلا
توکل به خدا
نویسنده: مربی کامپیوتر (مشاهده تجربه)
کاربری : مربی کامپیوتر ارسال : 94/10/27 ساعت ارسال : 14:43 کد دیدگاه : 638840
سلام
۱. اخبار روز رو چطور دنبال میکنی؟
۲. چه سایتی سر می زنی؟
۳. ملاک انتخاب دوست؟
۴. اخبار روز چیه؟
۵. چه دعاهایی رو می خونی؟
۶. اعمال شب قدر و روز عید فطر؟
۷. کدوم مراسم های مذهبی رو شرکت می کنی؟
۸. چه چیزهایی روزه را باطل می کند؟
۹. از کی نماز خوندن رو شروع کردی؟
۱۰. تا حالا شده نماز رو ترک کنی؟
۱۱. ذکر رکوع معنیش چیه؟
۱۲. در نماز جمعه شرکت میکنی؟
۱۳. نماز جمعه چطور خونده میشه؟
۱۴. نماز جمعه جایگزین کدام نماز یومیه هست ؟
۱۵. امام جمعه شهرتون چه کسی هست ؟
۱۶. محل برگزاری نماز جمعه شهرتون کجاست ؟
۱۷. چند تا خطبه داره؟ موضوع خطبه هاش چیه؟
۱۸. نماز جماعت می خونی؟ کدوم مسجد؟ آدرسش کجاست؟ اسم امام جماعتش؟
۱۹. انواع غسل و طریقه انجام غسل ترتیبی؟
۲۰. تشهد و سلام نماز رو بخون؟
۲۱. نماز آیات؟ آخرین بار کی خوندی؟ برای چه مواردی نماز آیات واجب میشه؟
۲۲. قیام متصل به رکوع چیست؟ اگر انجام ندهیم نماز صحیح است؟
۲۳. چند نوع تیمم داریم؟
۲۴. تیمم چه جوریه؟
۲۵. سمع الله و لمن حمده رو کی می گیم؟
۲۶. شک کثیر الشک؟
۲۷. فرق اذان و اقامه؟
۲۸. شورای نگهبان چند نفرند؟ چطوری انتخاب می شن ؟ برای چند سال؟ وظایفشون چیه
۲۹. ولی فقیه چطور انتخاب میشه؟
۳۰. راهپیمایی شرکت کردی؟ سخنرانش کی بود ؟ مسیرش کجا بود؟
۳۱. آیا اهل مطالعه هستید ؟
۳۲. چه کتابهایی را بیشتر مطالعه می کنید ؟
۳۳. میزان تحصیلات و شغل پدر و مادر و خواهر و برادر ؟
۳۴. آخرین انتخاباتی که شرکت کردی؟چه سالی بود؟
۳۵. انتخابات پیش رو کی برگزار میشه؟
۳۶. حکم زدن ریش با تیغ؟
۳۷. پیرهن آستین کوتاه می پوشی؟
۳۸. قرائت قرآن هم داشتم
نویسنده: فارغ التحصیل (مشاهده تجربه)
نقل قول : فارغ التحصیل در : 94/10/27 14:11:46
اصول و فروع دین / نماز / نماز جمعه/ طرز لباس پوشیدنت تو محله/مسائل روز/ مسائل سیاسی/ راهپیماییها/ چه کسی خطبه خوانده بود / در مورد چی بحث کرده / وهابی چه دینی هست/ طرز نماز خواندن/ نماز میت را باید اجرایی کنی اسم امام جمعه /اصلا میری نماز جمعه و……. باور کن خیلی چیزها یادم رفته ولی انقدر داغتون میکردند که سعی میکردنند از کوره در بری ولی…..
موفق باشید برای همه تحصیل کرده وطن
نویسنده: محسن (مشاهده تجربه)
کاربری : محسن ارسال : 94/10/27 ساعت ارسال : 10:01 کد دیدگاه : 638450
متن دیدگاه سلام
من مصاحبه رفتم بسیار راحت بود.برید سوالای عقیدتی سیاسی رو که تجربه آزمون دیگر افراد هست رو. پیدا کنید بخونید
اما تجربه آزمون من:
برای شروع مشخصات خود و افراد خانواده وشغلشون به طور دقیق! راستی هر چی بگین یعنی جواب سوالایی که میپرسند رو مینویسند.
دوم: قرآن خوندن, اگه خوب بخونید یعنی آدم مذهبی و مسجد برو هستید اگه نه و بد بخونید معلوم میشه دنبال این چیزا نبودید و برای اونا بسیار مهمه که یه لیسانسه روخونی قرآن بلد باشه!
سوم : اصول دین و فروع دین و توضیحشون و آیا تقلید در اصول و فروع جایزه یا نه?
چهارم مسایل شخصی مثه مسجد میری?نماز می خونی?و روزه میگیری? اوقات فراغتتو چکار میکنی?قرآن میخونی به طور مداوم?نماز جمعه?راهپیمایی?بسیج?مسول بسیج کیه?راهپیمای مسیرش کجا بود?روز قدس چه روزی بود?اعتیاد داری ?مشروبات?
چهارم احکام: مثلا ذکر رکعت سوم?نماز های واجب?نمازهای مستحب?نماز غفیله?مطهرات?نجاسات?نماز آیات چیه و کی خونده میشه?غسل و وضو و جبیره? رکن و غیر رکن تفاوتش چیه?…
پنجم سیاسی: ولی فقیه کیست?وظایفش چیه?چرا حکومت اسلامی باید باشه?چرا تقلید از مرجع لازمه?تفاوت مرجعیت با ولی فقیه چیه?مرجع تقلید چه کسی است?خبرگان چیه?چند نفرند? وظیفه شورای نگهبان?چند نفرند? خبرای روز چیه?تحلیل خبرای روز!…
ششم:چرا معلم میخوای بشی?آیا با حوصله هستی?انگیزه داری? اعصاب داری?ویژگی معلم خوب چیه?
در آخر اینکه آروم باشید.استرس نداشته باشید و عصبی نشوید تا مصاجبه تموم شه.قرار نیس همه چیو بدونید?خودتونو مشتاق نشون بدید و دلسوز جامعه و انقلاب.
موفق باشید.
نویسنده: فاطمه (مشاهده تجربه)
نقل قول : فاطمه در : ۹۴/۰۸/۲۶ ۱۵:۵۷:۳۴
گفتش درباره مساعل سیاسی اجتماعی روز چی میدونی؟
دوس دارن درباره برجام و انرژی هسته ای بگی
برجام: برنامه جامع اقدام مشترک
۵+۱: کشورهای امریکا فرانسه انگلیس روسیه چین وووو ایران
تحولات منطقه خاورمیانه بحران یمن جنگ های داخلی و حمله عربستان به یمن
بحران سوریه….حملات داعش درسوریه و دخالت های امریکا و کمک روسیه و ایران به سوریه
بحران افغانستان و حملات و ترورهای طالبان در انجا
بحران همیشگی فلسطین و اسراییل و به تازگی بمب گزاری ها و شهادت چندین تت در لبنان
و از همه مهم تر بحران اروپا….بمب گزاری ها و خرابکاری های داعش در پاریس…اویختن پرچم داعش در برج ایفل…گروگان گیری داعش در پاریس…کشته و زخمی شدن ده ها نفر در پایتخت فرانسه….
نگرانی و بهت زدگی غربی ها از این حوادث
و پیش بینی
رهبر درباره این حوادث در شهریور امسال که غربی ها خود به دام داعش گرفتار خواهند شد…..
مساعلد اجتماعی و فرهنگی روز ایران…نوسان اقتصاد در بازار خودرو …و بگو مگو ها درباره وام ۲۵ میلیونی خودرو….مسعله فرهنگ که رهبری زیاد تاکیید دارن…مسعله علمی کشور که دو پله سقوط کردیم….
اخرین سخنرانی رهبری در دیدار با روسای دانشگاهها و مراکز عالی کشور در ابان ماه ….
محور های اساسی سخنان رهبری….انتقاد از اردوهای مختلط به بهانه فرهنگ سازی و برگزاری کنسرت در داخل دانشگاه و میدان دادن به جوانان مومن و انقلابی و نقش مهم دانشگاه در ساختن تمدن نوین اسلامی و عدم بصیرت علت لغزش خیلی ها در فتنه ۸۸
درباره ولایت فقیه…هم به مصداق و هم به ذات ولایت اعتقاد داشتن
و اینا ولایت فقیه ادامه و استمرار ولایت اعمه اطهار هست طبق ایه اطیعوالله و رسوله و اولی الامر منکم….
دیگه….موافقت با برنامه هسته ای و توافق برجام ولی مخالفت با مذاکره با امریکا طبق سخنان رهبری
احکام اولیه رو بلد باش…از دوستم پرسیدن شک بین نماز بلد نبود
من خلاصه میگم
شک بین تعداد رکعت در نماز های دورکعتی و سه رکعتی کلا نماز باطل از اول بخون
شک بین اینکه رکعت دومی یا چهارم…بنا میگزاریم بر رکعت چهارم…بعد نماز وورکعت نماز احتیاط ایستاده میخونیم
شک بین رکعت دوم و سوم…بنا بر رکعت سوم…بعد نماز یه رکعت نماز احتیاط ایستاده
شک بین رکعت دو سه وچهار…بنا میزاریم بر رکعت چهارم…و بعد نماز دورکعت نماز ایستاده احتیاط و دورکعت نماز نشسته احتیاط میخونیم…
موفق باشی سوالی داشتی بپرس یکی جواب میده بالاخره
نویسنده: منصور (مشاهده تجربه)
نقل قول : منصور در : ۹۴/۰۸/۲۶ ۱۳:۴۱:۰۷
مصاحبه عمومی که خوب بود.
اول گفتن یه صفحه قران بخون که اصرارکردم سوره ی مورد نظرمو بخونم که قبول کردن.بعد راجعبه سوره ای که خونده بودم چندتا سوال پرسیدن.بعد راجعبه اداره ی کلاس پرسید.بعد راجعبه شهرمون پرسید که من گفتم فرهنگش ضعیفه که بهشون برخورد.بچه ها اصلا به نظر من نظر منفی ندید راجعبه هیچ موضوعی.
بعد دیگه یه معرفی نامه بهم دادن گفتن برو فلان هنرستان برای مصاحبه تخصصی که هنوز نوبتم نشده.

مرحله مصاحبه روانشناسی، تخصصی و علمی

در این بخش تجربیات پذیرفته شدگان استخدامی وزارت آموزش و پرورش در سال 94 از مرحله مصاحبه روانشناسی، تحصصی و علمی گردآوری شده است که در ادامه می توانید برای مشاهده هر یک از تجربیات بر روی اسم نویسنده ضربه بزنید.

نویسنده: م (مشاهده تجربه)
نویسنده : م تاریخ ارسال : یکشنبه ۳۰ مهر ۹۶ ساعت ارسال : ۱۳:۳۱ کد دیدگاه : 1427324
سلام خواستم منم تجربه مصاحبه استخدامی اموزش و پرورش .
3 تا آقا بودن یه خانم .خانومه فقط نگاه میکرد.وآقایون به ترتیب سوال پرسیدن اول معرفی خودم به صورت کامل و بعد اعضای خانواده بعد شهر .سوغاتی شهرتون افراد سرشناس شهرتون .اسم نماینده شهرتون .اسم امام جمعه شهرتون .آخرین باری که رفتی تظاهرات کی بود .
اگر پیشنهاد مدیریت بهت بدن قبول میکنی
نقطه قوت و ضعف خودت رو بگو تو این زمینه خیلی حواستون باشه هر نقطه ضعفی رو نگید چون علیه تون استفاده میکنن .
به من گفت تو واسه معلمی مناسب نیستی خشکم زد بعدش گفتم چرا گفت از خودت دفاع کن .
بهم گفت افسرده ای .خلاصه کلی انگ به آدم میچسبونن میخوان ببینن چند مرده حلاجید .
به یکب هم گفته بودن تو بی مسیولیتی .
خلاصه میخوان واکنشتو هم ببینن .
اونقدر بهم تو مصاحبه استرس وارد کردن که نگو .هنوز تبش قلب دارم .
در ضمن درباره پایان نامت کلی میپرسن .
فعالیت های سیاسی و اجتماعی و فرهنگیت
اگر یه خانواده بیان بگن بچمو بزار ردیف جلو چکار میکنی .کلی به جوابهای ادم هم گیر میدن .اینجوری نیست که یه چیزی همیجوری بگی .تو جواباتون هم تناقض نداشته باشید . برای منم دعا کنید .
نویسنده: غزاله (مشاهده تجربه)
نقل قول : غزاله در : ۹۴/۰۸/۳۰ ۰۷:۳۸:۲۹
سلام،
ببین استرس نداشته باش ب هیچ وجه،
واسه من ک گرافیک بودم اینجور بود،
تخصصی بهم گفتن یک سربرگ طراحی کن، بعدش سه چهارتا سوال تخصصی ازم پرسید هرچی مدرک تو زمینه رشتت داری و افتخاران و مقام و اینا هم ببر،
دیروز هم مصاحبه عمومی داشتیم،
اول مبلغ ۵٠ هزار تومان ریختیم ب حسابشون، ک تو همون محل دستگاه کارت خوان داشتند،
بعدش معاینه پزشکی شدیم و بعد از تایید پزشک، ک اکثرا تایید میکردن مگر یک نفر ک دیدم قدش خیلی کوتاه بود بنده خدا،
بعد از اون رفتیم برای مصاحبه،
چهار تا هانم بودن هرکدوم تو یک زمینه، ابتدا بعد از احوال پرسی، یک قران دستم دادن گفتن بخون فقط برای تبرک، یک صفحه گفتن، باز کردم، حتما وضو داشته باش، من وضو نداشتم ولی مراقب بودم دستم ب ایه ها نخوره، لبه های سفیدو نگه داشته بودم یهو گفت وضو داری گفتم نه ولی حواسم هست،
گفت ایه فلانو بخون خوندم،ی ایه بالاتر، ایه فلان ، خوندم همه رو ،
بعد حواسش بود قواعدی مث یرملون و ادغامو …. واسش مهم بود، میدید رعایت میکنم،
بعد گفت خودتو با صدای بلند معرفی کن، تند تند میپرسیدن، چرا میخوای معلم شی
سال١۴٠٠ چ برنامه ای داری
اهواز مرکز کجاست
منوط یعنی چه
بعد از تو حرفام مرتب سوال پرسید،
اگر توریست بیاد کجا رو پیشنهاد میدی، گفتم بستگی داره اگر عرب باشه و از جنوب براش دریا و جنگلای شمال جذابه ، اما از اروپا باشه، براش اصفهون و شیراز میتونه جذابتر باشه چون فرهنگ اصیل ایرانو نشون میده،
بعد گفت سوالی برات پیش بیاد چ جوری رفعش میکنی،
بعد تخصصی پرسید چ رنگیو دوست داری،
معلم ابتدایی رو انتخاب میکنی یا دبیرستان، چرا
ویژگی های یک دختر چهارده ساله چیه،،
ببین حتما تو اینترنت سرچ کنید ویژگی های معلم خوب، طرز برخورد با دانش اموزان، ویژگی های شاگردهای دبیرستان و … اگر شاگرد شلوغ بود چ باید کرد،
فعالیت بسیج داشتی،
مدارک تخصصی یا ای سی دی ال و زبان و اگر کاری انجام میدی ازاد ک ب رشتت ربط نداره، بازم هر چی اموزش دیدی رو ببر
در نهایت گفتن ب نظرت چیزی جا مونده بگو،
تموم،
دیگه یادم نمیاد،
توکل ب خدا، ان شالله خیر همه پیش بیاد
نویسنده: محمد (مشاهده تجربه)
کاربری : محمد ارسال : ۹۴/۰۸/۲۹ ساعت ارسال : ۲۲:۴۱ کد دیدگاه : 562342
سلام بر ادمین عزیز و بر و بچه های پر استرس سایت!!!
بچه ها من هنر آموز الکتروتکنیک بودم و قبول نمیشم. ولی سوالای تخصصی رو به شما میدم و برای پدرم دعا کنید تا مریضیش خوب بشه.
۱- یک مدار فرمان ساده میگه طراحی کنید و اجرا کنید. مشخصات موتور مورد نظر رو هم میگه یادداشت کن چون ازت میپرسه.
۲- رنج کنتاکتور مورد نیاز چقدر باید باشد.
۳- رنج بی متال چقدر باید باشد؟
۴- چه کابلی مورد نیاز است؟
۵- اگر کار با لوگو رو بلد باشید، خیلی خوبه. وگرنه کار با نرم افزار plc رو هم می پرسه.
۶- یک ترانس کوچک بهت میده و میگه به ورودی ولتاژ بده و ولتاژ خروجی رو با ولت متر بخون.
۷- هر چند تا نرم افزار برق هم بلد هستید، بگید که امتیاز داره.
۸- یک مولتی متر میاره و میگه که چه ولتاژ و جریانهایی رو میشه باهاش اندازه گرفت؟
۹- از دوربینهای مدار بسته هم سوال میکنه!!!
۱۰- یه سیم بهت میده و میگه لحیم کاری کن.
۱۱- . . . . خسته شدم. همینا بود. ولی استرس هم نداشته باشید چون از ۳۰ نمره مصاحبه، فقط ۶ نمره مربوط به عملی است.
دعا یادتون نره.
ادمین جان تایید کن تا بر و بچه ها سیراب شن.
نویسنده: امیرعلی (مشاهده تجربه)
کاربری : امیرعلی ارسال : ۹۴/۰۸/۲۸ ساعت ارسال : ۱۴:۵۳ کد دیدگاه : 561381
سلام دوستان
نتایج مصاحبه های بنده…هنرآموز کامپیوتر
مصاحبه عمومی:
تلاوت قرآن.نکات تجویدی آیات تلاوت شده.تاثیر قرآن در زندگی شما.آیا در کلاسهای قرآن شرکت کردی؟
چطور از علم روز برای یک تدریس موفق در رشته خود استفاده می کنید؟ویک معلم خوب چه ویژگیهایی باید داشته باشد؟
درمورد خودت وخونوادهات و تحصیلاتت برامون بگو؟
منم از کارشناسی و ارشد و تمام مدارکم و وضعیت خونواده و… توضیح دادم ومدرک ICDL امتیاز داره.
مصاحبه تخصصی:
برنامه نویسی ازتون میخواد html,#c,vb.
تمام مدارک برنامه نویسی شبکه و مهارتهای هفتگانه رو با خودتون ببرید,تحویل نمیگیرن ولی رویت میکنن.
ازتون میپرس شبکه چقد کار کردید؟اگه بخواید این سایت رو شبکه کنید چطور برآورد هزینه میکنید؟
چطور کلاس رو مدیریت می کنید؟اگه دانش آموزی نطم کلاس رو بهم بزنه چطور باهاش رفتار می کنید؟وسوالاتی از همین دست که از بقیه پرسیدن.
التماس دعا خیلی به دعاهاتون احتیاج دارم.موفق باشد.
نویسنده: محمد (مشاهده تجربه)
کاربری : محمد@ ارسال : ۹۴/۰۸/۲۸ ساعت ارسال : ۰۰:۱۸ کد دیدگاه : 560967
سلام.
من امروز مصاحبه رفتم ولی چون اخر وقت بود همش یه ربع مصاحبه طول کشید فردام مصاحبه تخصصی رو دارم. کسی مصاحبه تخصصی رفته میدونه چی میپرسن معمولا؟
مصاحبه من چون وقت کم بود ازم پرسید قران چقد بلدی منم گفتم از بچگی حفظ میکردم و قواعد تجوید و ادغامم بلدم گفت جدی بلدی؟ گفتم اره از شانس من گفتم دوتا سوره اخر قرانو بخون که من اونارو حفظ بودم خداروشکر خوندم و یه ایه شو معنیشو پرسید که جواب دادم.
بعد نفر بعد راجع به معلمی پرسید اگه که دانش اموز شلوغ باشه چیکار میکنی؟
اهان راستی مدرک کامپیوتر خیلی مهمه من مدرک نداشتم خیلی بد شد هرچند چندتا سوال پاور پوینت ازم پرسید جواب دادم ولی هیچی مدرک نمیشه. و سر اخر اینکه سوال خاص و سختی که قابل جواب دادن نباشه نپرسید. گفت فکر میکنی قبول بشی گفتم توکل بخدا.
بیشتر میخواست استانه تحملو بسنجه مثلا یجا گفت متاهلی گفتم نه سریع گفت پس احتمال قبولیت کمه میخواست واکنشمو ببینه که من کاملا ریلکس اخرشم گفت البته اینطوریام نیست حرفشو پس گرفت. خواستم بگم از اینکارا میکنن که میخوان تحملتونو بسنجن.
فقط اونای که رفتن مصاحبه تخصصی شغلی رشته فنیا اطلاعاتی دارن بزارن ممنون.
در اخر که ارزوی موفقیت برای تک تکتون.
نویسنده: ناشناس (مشاهده تجربه)
کاربری : ناشناس ارسال : ۹۴/۰۸/۲۷ ساعت ارسال : ۲۰:۴۹ کد دیدگاه : 560760
سلام ب دوستان پر تلاشم امروز مصاحبه داشتم امید وارم اطلاعاتم راهگشا باشد
مصاحبه ی عمومی
رشته استاد کاری کامپیوتر
نحوه ی تدریس
طرز برخورد با دانش اموز شلوغ
انگیزه معلمی
چه صفاتی از معلمی در خودت می بینی
نظرت راجع ب پول چیه
فرق آرامش و آسایش
خواندن قرآن و قواعد تجوید
راجع ب حضرت یونس چی میدونی
اسم یکی از مساجد شهرمون را پرسیدن
مصاحبه ی تخصصی
فرق آموزش فنی حرفه ای و کاردانش
اطلاعات کلی راجع ب دروس تخصصی
واز هر درس تخصصی اعم از شبکه سیستم عامل و برنامه نویسی و بانک اطلاعاتی و ساختمان داده سوالات ساده را به صورت تئوری پرسید
لیست پیوندی و کاربرد آن برنامه نویسی شئ گرا سخت افزار اسم قطعات را پرسید
معماری شبکه
انواع بانک اطلاعاتی
راجع ب نرافزار هاای کاربردی و تعریف و کار بردشان سوال کردن
نویسنده: فاطیما (مشاهده تجربه)
کاربری : فاطیما ارسال : ۹۴/۰۸/۲۷ ساعت ارسال : ۱۲:۵۶ کد دیدگاه : 560312
سلام:
منم از تجربیات مصاحبم می گم:
۱- اولا چند ساعت زودتر از ساعت مصاحبه در محل حاضر بشید چون میتونید از بچه های دیگه بپرسید که چیا پرسیدن ازشون
۲- البته ناظرهای مصاحبه اجازه نمیدن که با فرد مصاحبه شده صحبت کنید و به اون اجازه نمیدن اطلاعات بده به شما، اما شما میتونید برید بیرون ازش بپرسید. یا شمارشو از قبل بگیرید و بعدش زنگ بزنید بپرسید.
۳- قبل از مصاحبه از ما تست سلامت گرفتن، مو, قد, وزن, چشم, دندان, سابقه بیماری, فشارخون, معاینه سینه برای خانم ها, تست گوش, قلب, و …
۴- به رقیب هاتون آمار ندید که چه رتبه ای دارید و چه سهمیه ای دارید و چه درصدهایی، دلیلشو اگر خواستید بعدا توضیح میدم.
۵- از همه بدون استثنا ، میخان که یک صفحه قرآن بخونن و معنی کلیشو بگن. با ترتیل بخونید و با صدای رسا.
۶- هر مدرکی که دارید ببرید, از شناسنامه و کارت ملی تا مهارت های فنی و حرفه ای و سوابق کاری و سهمیه و امتیاز و رتبه و کارنامه و همه چیزو اصل و کپیشو ببرید.
۷- افراد مصاحبه کننده اصلا به پرونده ی تحویل مدارک که قبلا پرش کردید دسترسی ندارن فقط فرم اطلاعات فردی شمارو دارن و مثلا برای من که گفتم کامپیوتر رو در حد فول بلدم و طراح سایتم و مسلط هستم ، گفتن چون مدرک نداری امتیازی نمیتونیم بدیم.
۸- کسایی که پایان نامه دارن، کلشو یا کپی چکیدشو حتما ببرن
۹- هر تحقیق ، مقاله, ترجمه, و … حتما ببرید .
۱۰- یک بار دیگه میگم چیزایی که تو پروندتون ، روز تحویل مدارک گذاشتید ، روز مصاحبه در صورتی براتون امتیاز محسوب میشه که به همراه داشته باشید, اگر نبرید برای مصاحبه, افراد مصاحبه کننده نمره ای نمیدن بهتون.
۱۱- درمورد راهپیمایی و نماز جمعه میپرسن ازتون
۱۲- برای اطمینان از اینکه بومی هستید میپرسن چند تا از مکان های دیدنی و تفریحی منطقه رو نام ببرید.
۱۳- سوال تخصصی مربوط به رشتتون میپرسن.
۱۴- رشته های زبان، یه نفر به انگلیسی ازتون سوال میپرسه درمورد نحوه تدریس و علاقه و .. و باید به انگلیسی جواب بدید.
موفق باشید همگی
نویسنده: ریحانه (مشاهده تجربه)
کاربری : ریحانه ارسال : ۹۴/۰۸/۲۷ ساعت ارسال : ۱۲:۱۷ کد دیدگاه : 560262
سلام
من امروز رفتم مصاحبه عمومی
۴ نفر بودن تو اتاق که هر کدوم یه بخشی از مصاحبه رو انجام می دادن
اول بهم گفتن قرآن بخون، بعد در مورد سوره های مکی و مدنی پرسید
نفر بعدی در مورد اینکه از کی به معلمی علاقه مند شدی؟ اگر بچه ها انگیزه برای مدرسه اومدن نداشته باشن چی کار میکنی؟ بهم گفت یه موضوعی رو انتخاب کن و چند دقیقه فک کن سر کلاسی و شروع به درس دادن کن. اگه یه دانش آموزی داشته باشی که حساس باشه چیکار میکنی؟ نظرت در مورد معلمی که به همه توی یک رنج نمره میده چیه ( به همه کلاس یه جور نمره میده) تا حالا به معلم یا مدیر انتقاد کردی؟ انتقادت به والدینت چیه؟ اگه مشکلی برات پیش بیاد چی کار میکنی؟
چه انتقادی به ما داری؟تو این مصاحبه به خودت چه نمره ای میدی؟ ۵ ویژگی از خودت رو نام ببر
مهم ترین مساله روز چیه؟(حمله داعش به فرانسه) چه زمانی تو شغل معلمی از خودت راضی خواهی بود؟
بچه ها همینا یادم میومد
نویسنده: منصور (مشاهده تجربه)
کاربری : منصور ارسال : ۹۴/۰۸/۲۶ ساعت ارسال : ۲۰:۴۶ کد دیدگاه : 559731
سلام به همه بچه ها به خصوص استادکارهای برق.
اقا امروز بعد از مصاحبه ی عمومی که همه تقریبا میدونید مواردش چی هست.گفتن برین به فلان هنرستان برای مصاحبه ی تخصصی.
وقتی رفتیم اونجا یه دکتری برق و یه مهندس اونجا بودن که از استادکارها و هنراموزهای برق و الکترونیک و مخابرات و تاسیسات مصاحبه میکردند.
اقای دکتر که قربونش بعضی ازسوالاش در حد دکتری بود.
از ۷ یا ۸ تا سوالی که پرسید ۲ یا ۳ تاش رو جواب دادم.سوالاش اینا بود:
۱-چرا رتور الکتروموتورهارو به صورت مورب میسازن؟
۲-با Plc کارکردی؟اسم برنامه هاشون رو بگو؟
۳-اسم برنامه های برقی که باهاشون کار کردی بگو؟
۴- چهارتا لامپ داریم و چهار تاشستی. میخوام هر شستی رو که فشاردهیم لامپ ها به ترتیب از اول تا چهارم روشن بشن مدارش رو طراحی کن.
۵-مدار یکی پس از دیگری رو طراحی کن.
۶-موتورسنکرون چیه ؟موتور اسنکرون چیه؟چه تفاوتی دارن؟اساس کارشون چیه؟
۷- مدار ضربه ای دوضرب روطراحی کن.
۸-گاورنر چیه؟
بچه ها یه نصیحت موضوعی رو که بلد نیستین اصلا واردش نشین چون اگه یه جا سوتی بدین روی همون موضوع بیشترمانور میدن و سوال میپرسن.
انشاا… موفق باشین
نویسنده: فاطمه (مشاهده تجربه)
کاربری : فاطمه ارسال : ۹۴/۰۸/۲۶ ساعت ارسال : ۱۷:۰۴ کد دیدگاه : 559506
دوستان سلام…
درباره قران زیاد پرسیدید…قبل ورود به اتاق سه تا توحید بخونین
اول اینکه صفحه قران رو تصادفی یا میگن یا خودتون باز میکنین…فک نکنین اخرای قران راحت تره بعضی سوره های کوچیک سخت تر از سوره های بلنده…
وقتی صفحه رو باز کردید با طمانینه و ارامش اعوذ بالله و بسم الله بگید یه دفه نرید سر ایه…
سعی کنین با سرعت کم ولی صحیح بخونین فک نکنین اگر تند بخونید امتیازش بالاتره….
تو بعضی قران ها بالای بعضی کلمات دقیقا روی نون نوشته “م” هرجا میم دیدید بجای نون میم بخونین بهش میگن قاعده ادغام…
شاید از قواعد اولیه تجوید بپرسن صد درصد اونایی که من دیدم ازشون قاعده ادغامو پرسیدن که میشه نون ساکن و یا تنوین به حروف یرملون که میرسه ادغام میشه و بقیه حروف اخفا میشن
قریب به اتفاق قاعده ادغامو پرسیده بودن
دوست من میگفت ازم پرسیدن قاعده این کلمه چی میشه شانسی گفتم ادغام درست در اومد
حروف حلقی اظهار میشن…همزه…ح..ع…غ..خ..ه که از حلق ادا میشن…ترجمه روون میپرسن…اول تو ذهنتون کلماتی رو که بلدین تدجمه کنین بعد به صورت یک جمله کامل که فعل اخر میاد بگید…
مثلا ایه والذین کفروا اولیاهم الطاغوت….
بگیدو سرپرست کسانی که کافر شدند طاغوت است….
یعنی جمله مرتب باشه اول فعلو نگید بعد بقیه جمله…
مثلا یغفرالذنوب جمیعا….
نگید می امرزد گناهان را همگی
بگید همه گناهان را می امرزد…
شاید بپرسه یغفر چیه؟ میگید فعل مضارع چون معنی فعل میده از رو معنیش بگید اگر عربیتون قوی نیست
ذنوب مثلا جمع ذنب یعنی گناهان…اسمه…مفعوله…چون را داره…
وزن فعیل بهش میگن صفت مشبهه…مثل همین جمیعا….
قبل مصاحبه قران بردارید و تصادفی صفحاتشو باز کنید واسه خودتون بخونید و ترجمه کنید کمی تمرین کنین میبینین کاری نداره..
از صاحب قران کمک بگیرید که براتون اسون کنه ….انشالله موفق باشید.
نویسنده: مراقب سلامت (مشاهده تجربه)
کاربری : مراقب سلامت ارسال : ۹۴/۰۸/۲۶ ساعت ارسال : ۱۱:۴۵ کد دیدگاه : 559150
سلام بچه ها.من دیروز مصاحبه داشتم.علافی زیاد داره ولی مصاحبه ش خیلی راحت بود واسه ما پنج نفر بودند اول که قران خوندیم چند تا سوال راجب محتوای همون سوره پرسیدند که اگه یه کم عربیتون خوب باشه باتوجه به معنیش میتونید مفهومش رو برسونید.بعد یه نفر چند تا سوال تخصصی پرسید مثل تعریف BMIورنج نرمالش،علایم حیاتی،گرفتن صحیح نبض.تکمیل شناسنامه سلامت و کمکهای اولیه در شکستگی پا و… .نفر بعد بیشتر سوالای روانشناسی پرسید مثل انگیزه و رفتار و شناخت افراد و رفتار با دانش آموزا و … نفر بعدی هم راجب کارهای بهداشتی در مدارس سوال کردند.یه نفر هم فقط نگا کرد و هیچی نپرسید.البته قبل مصاحبه معاینه پزشکی هم بود که خیلی سخت میگرفتن.خانم دکتره گفت از صبح دو نفرو رد کرده چند نفرم ارجاع داده بود.حتی به BMIگیر میدن یعنی افراد خیلی چاق یا خیلی لاغرو رد میکنند.بعدشم که تحویل فرم اطلاعات فردی به گزینش و تمام.بچه ها برای منم دعا کنید.امیدوارم اطلاعاتم مفید باشه.
نویسنده: کارشناس ابتدایی (مشاهده تجربه)
کاربری : کارشناس ابتدایی ارسال : ۹۴/۰۸/۲۵ ساعت ارسال : ۲۳:۳۶ کد دیدگاه : 558849
سلام دوستان، من امروز مصاحبه بودم مواردی رو براتون میگم، اول اینکه مصاحبه کننده ما چهار نفر بودن
نفر اول در مورد نحوه کلاسداری و رفتار با دانش آموزان و کاربرد مهارتهای زندگی در تدریس، داشتن مقاله تو حوزه تعلیم و تربیت، مدرک کامپیوتر(دوستان هر کی مدرک کامپیوتر داره و مقاله و … اصل و کپی حتما همراهش باشه) سوال پرسیدن.
نفردوم که کارشناس قرآنی هستن البته اول مصاحبه با ایشون شروع شد که گفتن قرآن بخون( توجه کنید ترتیل خوانی و صوت و لحن خیلی مهمه هر کی بلده حتما با تجوید کامل بخونه) بعد معنی کلی همون قسمت ک تلاوت شد رو پرسید و سوالهای دیگه هم در مورد قرآن راحت بود.
نفرسوم که کارشناس روانشناسی هستن: سوالهایی از قبیل اینکه چرا این شغل انتخاب کردی، اعتماد بنفست چقدره ، مشکلات یادگیری بچه ها رو پرسیدن. و نفر آخرهم سوالات تخصصی مثل ارزشیابی تو مقطع ابتدایی، ایجاد انگیزه و آماده سازی چطور باشه و اینکه در کل چه نمره ای به خودم میدم، تو سازمانهای اجتماعی عضو هستم؟ و از این قبیل سوالات
درکل دوستان نگران نباشید خیلی راحته، راحت میشه به سوالاشون جواب داد ، و امتیاز میدن
بنظر میرسید که مصاحبه کننده ها هیچ اطلاعاتی از ما ندارن فقط فرم ۸ رو بهشون میدیم، اسممون رو میبینن حتی نمیدونن که ما رتبه چند هستیم و دارای چه مدرکی!!! توی استان ما اینطور بود. قاعدتا توی استانهای دیگه تفاوتهایی وجود داره.
بعداز پر کردن فرم هم رفتیم پیش پزشک و در نهایت کارمون تو این قسمت تموم شد و بهمون گفتن احتمالا هفته آینده نتایج تو سایت اعلام بشه.
موفق باشید
نویسنده: فاطمه (مشاهده تجربه)
کاربری : فاطمه ارسال : ۹۴/۰۸/۲۵ ساعت ارسال : ۲۳:۰۹ کد دیدگاه : 558827
سلام بچه ها هرمزگان امروز رفتیم تحویل مدارک…بعدش یهو گفتن برین معاینه پزشکی بعدشم گفتن برید مصاحبه…رفتیم توی یه روز همه چی تموم شد هفتاد تومنم دادیم پنجا واسه مصاحبه و بیس و سه تومن واسه معاینه پزشکی…مساعل سیاسی و اجتماعی روزو پرسید و چن تا سوال تخصصی…موفق باشید…
نویسنده: اردیبهشتی (مشاهده تجربه)
کاربری : اردیبهشتی ارسال : ۹۴/۰۸/۲۵ ساعت ارسال : ۲۲:۳۲ کد دیدگاه : 558789
سلام دوستان …
من امروز تحویل مدارک و مصاحبه داشتم… خلاصه ولی نسبتا کامل توضیح می دم:
۱. اول گفتن ۵۰ هزار .. رفتم تو شهر واریز کردم … شماره حساب رو زده بودن تو محل مصاحبه …
۲. بعد اسم نوشتیم … ولی من صبح اسم نوشتم حدودا ۴.۵ مصاحبم انجام شد … دلیلش به این خاطر بود که تعداد تقریبا زیاد بود و طول می کشید (تایید مدارک و معاینه پزشکی و …)
۳. ساعت ۳ رفتم داخل سالن … برای پذیرش (تایید مدارک) … چهار نفر چهار نفر میرفتی داخل سالن و تک تک میرفتی داخل اتاق تایید مدارک …
۴. مدارکم حدود نیم ساعت طول کشید … چون با همکارش زیاد صحبت می کرد و بعضی روال رو براشون شرح می دادن که حواستون باشه به مدارک و … . من حدودا یک ربع ساکت نشستم داخل اتاق (شاید میخاستن صبرمو محک بزنن .. البته تحلیل خودم بود …  … منم ماشالا صبر ایوب دارم و خیلی ریلکس نشسته بودم و لبخند میزدم  … کاری نمیشه کرد …)
۵. بعدش گفت اصل مدرک…و کپی…(تحویل دادم تایید کرد اصل رو داد بهم)…. مدرک بومی اصل و کپی آن (شناسنامه همسر دادم… تایید کرد… کپیش برداشت) … پایان خدمت و کپی کارت (تایید کرد و اصل رو داد بهم) …. شناسنامه خودم و کپی آن(تطبیق داد و تایید کرد) …. کارت ملی و کپی آن (تایید کرد) …. بعدش یک فرم بهم داد (مربوط به پزشک بود …)
رفتم اتاق بعدی (پزشک) … سابقه بیماری خاصی؟خیر؛ سابقه فشار خون… و غیره ؟ خیر…. سابقه بیماری خاصی تو خانودات نداری؟ خیر … سیگار قلیون دود می کشی؟ اصلا …. دستت بزن بالا(فشار گرفت…خوبه نرماله) …. پاشو بیا این سمت(خودش میره سمت علایم تست بینایی…. این کدوم سمته؟ راست… این یکی.. چپ… اون یکی(آروم آروم میاد علایم ریزتر)… من حین وارد شدن به اتاق پزشک عینک زدم … ولی برای مصاحبه عینکم رو مناسب ندیدم … رنگی بود  …) …. برو رو ترازو…چندی؟ n کیلو …. بیا بغل دیوار…(آها قدت این قده…. )… گروه خونیت؟ AB+  …. (همش داره تیک میزنه وسط این سوالات… بعدش تایید کرد… معاینه دندون نداشت ولی وسایلش بود رو میز(اون چوبا نمی دونم چیه اسمش  …… بعد خودش برگه ی دیگه ای که این اطلاعات توش تیک زده بهت میده و برگ قبلی که از بخش (تایید مدارک) گرفتی مهر و امضا میکنه … حتما چند عکس همراهتون باشه … چون برای پزشکی لازمه … (دفترچه هم داشتم ولی نخواست…)
۶. بعدش برگه پزشکی رو میگیری و منتظر میشی تا بگن مثلا فلان رشته بیاد کنار این اتاق منتظر باشه …
۷. نوبتم رسید (فک کنم آخرین نفرها بودم و حدود ۸ نفر پس از من فقط مونده بودن) :-)…. اولش با سلام و علیک و لبخند وارد اتاق شدم … همون اول تعارف کردند بشینم …. و گفتن کیفت رو بزار زمین و آروم …. فقط میخایم یه گپ دوستانه بزنیم .. منم گفتم در خدمتتون هستم …
۸. تعداد مصاحبه کننده ها ۵ نفر … یکی فقط از اول وارد میشی شروع می کنه به تیک زدن و نوشتن (حواستون باشه.. این بخش رفتار و عکس العمل .. عدم استرس و ریلکس بودن.. با وقار نشستن .. تکون ندادن دست و پا… رو داره مد نظر قرار میده … پس ریلکس باشین و حواستون رو بدین به مصاحبه گننده ها)… بعدش نفر اول میگه (معرفی کوتاهی از خودت: من … متولد سال….. سال .. مدرک کارشناسی و سال .. ارشد گرفتم … سال … خدمتم تموم شد… سال .. ازدواج کردم… و ساکن شهر… شدم… بومی محسوب میشم…. و الان هم در خدمت شما هستم… این دقیقا چیزی بود که من گفتم… وخیلی خوششون اومد از این معرفی.. کوتاه و مفید)
۹. بعدش اول سوال تخصصی….دو سوال پرسید ولی هر کدوم چند شاخه میشد و بیشتر از دو سوال میشد… کامل ج دادم… کیف کردن:-) ….. نفر بعد روخوانی قرآن پرسید….به انتخاب خودت قرآن رو باز کن بخون…. بعد یه سوال تجوید پرسید(بخش عمومی)… و یکی از دعاهای قنوت رو بخون (ربنا اتنا فی الدنیا حسنه…رو خوندم)…بعدش نفر بعدی: چون من کتاب تالیفی داشتم (کتابم رو باز کرد و گفت منظورت از این بخش چی بوده…. بعدش گفت خوشم از کتابت اومده … مشکلی نداره ببرمش… گفتم حتما :-)..)… بعد نفر بعدی گفت چکار می کنی دانش آموزا خسته نشن اگه خسته باشن چیکار میکنی(گفتم اول با روی باز و گشاده میرم و با انرژی سعی می کنم اول کلاس درس بدم و تمرین ها رو آخر کلاس حل کنم و مشارکتی باشه تا درس رو اول وقت بدون خستگی یاد بگیرن…)… بعدش نفر اول همچنان داشت می نوشت:-) فکر کنم رمانی منتشر کنه بعد مصاحبه ها  ….. یک کلام گفت: سابقه فرهنگی اجتماعی فعالیت بسیجی چیزی داری… منم یه سری برگه داشتم کپی و اصل و تو برگش اعمال کرد و برش گردوند….) بعد شخصی که کتاب ازم گرفت.. گفت یه امضا بزن رو کتاب… منم داشتم پرواز می کردم … :-)….بعدش هرچی مقاله داشتم گذاشتم رو میز… چندین کتاب و مدارک بود… پر کیفم :-)… کیف کردند انصافا… بعدش گفتن خیلی عالی بود .. موفق باشی… از همه خداحافظی کردم و یا علی…
بعد یه فرم نظرسنجی بهت میدن میگن بیرون پرش کن.. البته مشخصات مینوسی روش… درباره نحوه برگزاری آزمون از اول تا حالا… میزان شهریه ی مد نظر شما برای دوره آموزش… پیشنهاد انتقاد … به به بود همش  … بعدش هم خسته و کوفته برگشتم … ولی خیلی عالی بود به نظرم… ایشالا هرچی خدا بخواد …
نکته اینکه: کسانی که رتبه ۱ از ۱ بودن .. من پرسیدم و پیگیر شدم ووو دیدم فقط خودشون اومدن … کسی ندیدم که بگه دو نفر از یک شهر و رشته ۱ شدن …
نکته دوم: از تمامی متقاضیان مصاحبه میگیرن… چه اول باشی.. چه آخر…. فرقی نداره ….
نکته سوم: از بعضی از دوستام احکام پرسیده بودن ولی من چیزی نپرسیدن …
ایشالا به کار همتون بیاد …. در پناه حق
شرمنده ادمین جان کل صفحتون اشغال کردم
نویسنده: انا (مشاهده تجربه)
کاربری : انا ارسال : ۹۴/۰۸/۲۵ ساعت ارسال : ۱۷:۱۸ کد دیدگاه : 558496
سلام بچه ها قول داده بودم بهتون بیام بگم چخبر شد امروز.ساعت یازده رفتیم تویه شماره دادن.بعد نماز شماره هاروصدازدن رفتیم بررسی مدارک مدارک بومی وگرایش بررسی کردن گفتن کامله برو پنجاه تومن بریز .ریختم بعد رفتم معاینه که بیشتر سوال از خودمون میپرسیدن مریضی داری یانه؟یه روزنامم خوندیم وچشامونومعاینه کرد.اگه عینکی هستین باخودتون ببرین.بعد رفتیم مصاحبه.زیادبودن تواتاق ولی سه نفر سوال پرسیدن.درموردرشتت سوال تخصصی ساده پرسیدن.روانشناسی چنتاسوال بود مثلاویزگی های شخصیتیت.راستی اول قران خوندم.درمورد حوادث سیاسی پیرامون بعدم رفتیم فرماروتحویل گزینش دادیم.گفتن روسایت میزنیم اسماتونوکه کی قبول شده.بچه ها واسم دعاکنین
نویسنده: ناشناس (مشاهده تجربه)
کاربری : ناشناس ارسال : ۹۴/۰۸/۲۵ ساعت ارسال : ۱۵:۱۲ کد دیدگاه : 558390
سلام من امروز شهید رجایی تهران بودم
یه سری از بچه های فنی مصاحبه داشتن
میگفتن بخش اول مدارک فنی و حرفه ای و دوره هایی رو که گذروندن ازشون گرفتن، روخوانی و ترجمه قرآن داشتن، نحوه اداره کلاس و برخورد با دانش آموزان و انگیزشون از کار معلمی رو پرسیدن و…
تخصصی هاشون بعداز ظهر امروزه فعلا خبری ندارم
نویسنده: محمد (مشاهده تجربه)
کاربری : محمد ارسال : ۹۴/۰۸/۲۵ ساعت ارسال : ۱۵:۲۹ کد دیدگاه : 558402
سلام بچه های اصفهان
من امروز رفتم برا تحویل مدارک مراحل به ترتیب زیر بود
۱:میری تو سالن تو یه لیست اسم خودتا مینویسی سعی کن یکم زود بری که زود تر اونجا باشی
۲:یه نفر میاد بر اساس اون لیسته از اول شروع میکنه به شماره دادن.
۳:بعد شمارت که صدا کرد میری کد ملی و شناسنامت میگی یه چک لیست میگیری
۴:بعد منتظر میشی تا صدات بزنن برا برسی مدارک
۵:بعد از چک کردن مدارک اگه ناقصی نداشته باشی بهت فرم مصاحبه میدند.زمان مصاحبه مشخص نیست.نوشته متعاقبا
۶:مدارکتون سعی کنید کامل باشه ولی به مدارک ناقص فرصت میدهند.نگران نباشید
نویسنده: مجید (مشاهده تجربه)
نقل قول : مجیددر : ۹۴/۰۸/۲۵ ۱۳:۱۰:۰۲
با سلام خدمت دوستان
من دیروز از مصصاحبه اومدم اولش که داخل شدیم احوالپرسی و خوش آمد گویی کردن بعد یکی گفت قرآن باز کن یه صفحه اش رو بخون …. نفر بعدی سوالای شخصیت سنجی پرسید….
یکیش در مورد علاقه به رشتم و پرسید …. یکیش در مورد اخبار و چگونگی انتخاب دوستان و… یکیشونم تخصصی میپرسید …. راستی یه نفر بود فقط نشسته بود نگات میکرد سوالاییم که میپرسن بیشتر شانسیه چون ما چهار نفر که از یک اتاق اومدیم بیرون سوالاتشون شبیه هم نبودن ولی در کل مربوط به بحث هایی بود که اشاره کردم………..
امیدوارم موفق باشید
نویسنده: sami (مشاهده تجربه)
کاربری : sami ارسال : ۹۴/۰۸/۲۵ ساعت ارسال : ۱۳:۰۴ کد دیدگاه : 558232
امروزمصاحبه داشتم فقط راجب معلمی انگیزه نحوه برخورد با بچه ها و والدینشون نحوه تدریس اخرین کتابی که خوندی و این چیزا سوال میکنن واس منی که سابقه تدریس نداشتم تازگی داشت
نویسنده: آریا (مشاهده تجربه)
کاربری : آریا ارسال : ۹۴/۰۸/۲۵ ساعت ارسال : ۱۲:۰۹ کد دیدگاه : 558179
استان هرمزگان-من امروز رفتم برای تحویل مدارک-روال کار به این صورت که اول مدارک باتوجه به سایت دانشگاه شهید بهشتی هرمزگان زده تحویل میدی بررسی میکنن اگه چیزی کم باشه میگن برو بگیر -کارنامه که از سایت سنجش گرفتی هم میخواد سه برگ کپی.بعد از بررسی مدارک میفرستن پیش پزشک برای معاینه چشم و فشار خون و … که ویزیت پزشک میشه ۲۳۰۰۰ تومان و بعدش میایی برای مصاحبه که اول باید یه صفحه از قران که مشخص کردن را باید بخونی بعد چند سوال اعتقادی وقرانی سوالات درباره مسایل روز نماز جمعه ،امام جمعه کی هست ،روش تدریس رشته خودت .سوال درباره چرا میخوای معلم بشی.چه ویژگیهایی درخودت میبینی برای معلمی ،اسم وزیر آموزش و پرورش ،اسم رییس سازمان، البته سوالها برای بعضی از بچه ها فرق میکرد ولی روال کار به همین صورت هست
نویسنده: مزیدی (مشاهده تجربه)
کاربری : مزیدی ارسال : ۹۴/۰۸/۲۴ ساعت ارسال : ۱۱:۵۱ کد دیدگاه : 556934
با سلام خدمت دوستان
من با یکی از دوستای قبول شده سال ۸۹ دیروز صحبت کردم و خواستم تجربیاتش رو برای شما هم بگم شاید براتون گره کشا باشه:
اول اینکه مرحله اول دوره اونا این بوده که مدارک رو ازشون میگیرن و تاکید میکرد حتما اصل مدرک باید باشه و اگر کپی باشه شدیدا گیر میدن و احتمال داره رد بکنن. بعد از اینکه مدارک رو تطبیق دادن و تموم شد رفته بودن برای مصاحبه
مصاحبه به صورت اتاق به اتاق بوده.چیزایی که این دوستمون ازش پرسیده بودن اینا بود.
قرآن: میگه به محض رسیدن گفت بشین صفحه فلان رو باز کن و از اولش شروع به خوندن بکن.اولا با صوت خوندن نمره مثبت داره دوما حداقل باید ترتیل بخونین و بدون غلط.تپق زدن یا غلط گفتن حروف شدیدا مشکل نمره داره و ….
مرحله بعدی رفته بودن پیش دکتر که شامل قد،وزن،فشار خون،نوع راه رفتن،تشخیص رنگ ها یا کور رنگی(یه جور کاتالوگ رنگ بهشون داده بودن که اسم رنگا روش بوده،بعد یه رنگی رو نشون میده میگه اسم این رنگ رو از اون کاتالوگ بگو)، نوع حرف زدن(مثلا میگه بگو مدرسه که بعضیا به جای ر میگن غ یا س رو میگن ش که مشخصا رد میشه)
مرحله بعدی سوالات سیاسی بوده که هر جور سوالی شاملش بوده مخصوصا تاکید روی اتفاقات چند روز قبل از مصاحبه دارن مثلا شاید بگن مقام معظم رهبری تو آخرین صحبتاش چیا گفتن؟یا اینکه اتفاق فلان رو یه تحلیل مختصر بکن!در مورد شبکه های اجتماعی میپرسن و …
مرحله آخر براشون سوالات عقیدتی بوده که هر سوالی توش میتونه باشه شکیات نماز،اسامی امامان،تعریف عبارات،گفتن یه ذکری و الی آخر
دوره اونا امتحان عملی هم داشته چون تعداد هر رشته زیاد بوده و میشده امتحان عملی گرفت ولی این دوره این جوری خیلی بعیده چون به عنوان مثال رشته ما فقط یک نفر پذیرش داره.
روی پوشش که شدیدا مثبت باشه مثلا شلوار پارچه ای ساده،یه ته ریش معمولی و یه چیزایی که فکر کنم همتون میدونین.شدیدا تاکید داشت بدون استرس باشین و انگار نه انگار(واقعا هم همینطوره)
اون چیزی که من ازش فهمیدن این بود که خود واقعی تون رو در قالب یه شخصیت مثبت ارائه بدین نه خیلی شدید مثبت نه خیلی منفی یه آدم نرمال امروزی.مثلا اگر ازتون پرسید تلگرام داری نگین نه!چون الان اکثریت جوونا دارن مگر اینکه واقعا نداشته باشین که اون یه چیز جداست.
ایشالا همگی موفق باشین و یه نکته امیدوارکننده برای همه دوستایی که تا اینجا اومدن اینکه میگفت دوره ما ۷ نفر میخواست و ۲۱ نفر برای مصاحبه دعوت کرده بودن. میگفت خیلیا که دوست خودشم داخل اونا بود رد شدن ولی نکتش اینجا بود که از اون ۲۱ نفر حدود ۱۸ نفر بعدا پذیرش شدن.پس امیدوار باشین

مرحله تحویل مدارک

در این بخش تجربیات پذیرفته شدگان استخدامی وزارت آموزش و پرورش در سال 94 از مرحله تحویل مدارک گردآوری شده است که در ادامه می توانید برای مشاهده هر یک از تجربیات بر روی اسم نویسنده ضربه بزنید.

نویسنده: اردیبهشتی (مشاهده تجربه)
کاربری : اردیبهشتی ارسال : 94/10/19 ساعت ارسال : 18:11 کد دیدگاه : 626198
سلام دوستان …
گفتم بعد از چند صباحی بیام پیامی ارسال کنم…
من امروز برای تشکیل پرونده رفتم:
۱. اینکه کار خیلی ساده و بی استرس دنبال میشه (پس جای هیچ نگرانی نیست).
۲. آزمایش ها و معاینه ها هم چیز خاصی ندارن … نگران نباشید.
۳. عدم سوء پیشینه هم که از اداره فرم معرفی نامه میدن (دو فرم: ۱> به درمانگاه فرهنگیان ۲> به نیروی انتظامی برای عدم سوء پیشینه).
۴. بخش گزینش (که اولین بار باید برید اونجا و فرم مشخصات شخصی رو (هرچند قبلا پر کرده بودم ولی بازم خواستن) + کپی تمام صفحات شناسنامه + کارت ملی + خدمت (برای آقایان))
۵. بعد از تکمیل آزمایشات و معاینات پزشکی + عدم سوء پیشینه مدارکی از جمله (کپی تمام صفحات شناسنامه و کارت ملی(علاوه بر اینکه به گزینش دادید+ کپی آخرین مدرک+ کپی پایان خدمت(آقایان)+ پوشه و گیره (که رنگش رو اداره ی هر استان مشخص کرده..شایدم مثل هم باشن)+ عکس۴*۳(۱عکس برای فرم سوء پیشینه، ۱ عکس برای معاینات + (۶قطعه عکس به همراه مدارک با پوشه و گیره که تحویل میدهید)–)). البته شاید برخی مسائل برای برخی استان ها متفاوت باشد.
۶. تقریباً جذب قطعی شده است و جای هیچ نگرانی نیست… خیلی بعید به نظر می رسد کسی رد بشود(اگر از نظر پزشکی یک فرد سالم و عادی باشد+سوء پیشینه هم که اکثر افراد تحصیل کرده حتی الإمکان افراد + هستند  ..)
۷. از گزینش هم سوال پرسیدم برای مصاحبه ی عقیدتی… که گفت بله تماس گرفته می شود برای مصاحبه(قبلاً هم گفته بودم مصاحبه عقیدتی جزء لاینفک استخدامی هاست که برخی ها شایعه دانستند  …)… که جای نگرانی نیست… تقریبا جذب شماها قطعی است و تنها یک کار روتین هستش… البته یکبار خلاصه ای از مطالب احکام را مطالعه کنید و دیگر نگرانی ندارد.
موفق باشید
در پناه حقّ

معرفی کتاب‌های مصاحبه

واحد آموزش ایران استخدام جهت کسب آمادگی شما کاربران عزیز در جلسات ارزیابی تکمیلی (مصاحبه) کتاب‌هایی جامع شامل تمام مراحل مصاحبه‌های استخدامی آماده نموده‌ است.

دانلود کتاب الکترونیکی راهنمای جامع تمام مراحل مصاحبه‌های استخدامی

سفارش پستی کتاب چاپی راهنمای مصاحبه گزینش عقیدتی و سیاسی

صفحات مرتبط

اگر دیدگاهی درباره این آگهی دارید میتوانید از طریق فرم زیر دیدگاه خود را در سایت درج کنید.

  • امکان تأیید نظرات سیاسی وجود ندارد.
  • امکان تایید نظراتی که حاوی اخبار غیر قابل تأیید از طریق خبرگزاری های معتبر می باشند، وجود ندارد.
  • امکان تأیید نظراتی که حاوی اطلاعات تماس شخصی افراد و یا ID شبکه های مجازی ارتباطی می باشند وجود ندارد.
  • امکان تأیید نظرات کاربرانی که به هر طریقی قصد مأیوس کردن سایرین را دارند وجود ندارد.
  • هرگونه تحریک، تحقیر و کنایه به سایر افراد (مسئول و غیر مسئول) غیر مجاز می باشد.
  • امکان هماهنگی برای هرگونه ملاقات حضوری چه به صورت دسته جمعی و چه فردی توسط کاربران سایت وجود ندارد.

https://iranestekhdam.ir/?p=512994
ابتدای صفحه
مختصری درباره ایران استخدام

سایت ایران استخدام در تاریخ ۱۳۹۱/۱/۱۰ راه اندازی شد و با تلاش گروهی و روزانه مدیران و نویسندگان خود در جهت تبدیل شدن به مرجع بروز آگهی های استخدامی گام برداشت. سعی همیشگی همکاران ما ارائه مطلوب و با کیفیت آگهی های استخدامی خدمت بازدیدکنندگان محترم این سایت بوده است. ایران استخدام به صورت مستقل و خصوصی اداره می شود و وابسته به هیچ نهاد و یا سازمان دولتی نمی باشد، این سایت تنها منتشر کننده ی آگهی های استخدامی بوده و بنابراین لازم است که بازدید کنندگان محترم سایت خود نسبت به صحت و سقم اخبار منتشر شده در آن هوشیار باشند.

نماد اعتماد الکترونیکی
ای نماد
نظرات کاربران 1k