جزئیات بیشتر در مورد خبر

سزمایه گذاری ۶۰۰۰ هزار میلیارد تومانی در جهت ایجاد اشتغال گسترده

جهت ورود به صفحه اصلی اخبار مرتبط با کارگران و کارفرمایان اینجا کلیک کنید
جهت ورود به صفحه استخدامی استانداری لرستان اینجا کلیک کنید
جهت ورود به صفحه اصلی اخبار وام اشتغال اینجا کلیک کنید


خبر ۸ اردیبهشت ۹۶: ایجاد بیش از ۱۰۰ هزار شغل در استان لرستان (منبع:خبرگزاری تسنیم)

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان لرستان گفت: سند سرمایه‌گذاری تولید و اشتغال استان تهیه می‌شود که بالغ‌بر ۶۰۰۰ هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری صورت می‌گیرد و بیش از ۱۰۰ هزار شغل ایجاد می‌شود.
به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد علی آشتاب ظهر امروز در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه این هفته اظهار داشت: کارگران به‌عنوان نقش‌آفرینان و سربازان جبهه اقتصادی در تلاش و تکاپو هستند و فعالیت اقتصادی در حوزه‌های مختلف مرهون تلاش‌های کارگران و سرمایه‌گذاری یک کارفرما و ایجاد شرایط توسط دولت است.

وی بابیان اینکه باید مصرف کالاهای داخلی را در اولویت قرار دهیم افزود: اگر به دنبال اشتغال و حل مشکل اقتصادی هستیم باید توجه به تولید داخلی و مصرف تولیدات داخلی داشته باشیم چراکه یکی از الزامات اقتصاد مقاومتی مصرف کالاهای داخلی است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان لرستان عنوان کرد: دولت باید شرایط ایجاد اشتغال را تسهیل، زیرساخت‌ها فراهم کند که در این زمینه همه قوا مسئول هستند تا  فضای کسب‌وکار را بهبود بخشند و در بحث کالای قاچاق که مورد تأکید مقام معظم رهبری است باید مورد توجه قرار بگیرد.

وی با اشاره به اینکه یکی از مهم‌ترین وظایف وزارت کار و رفاه اجتماعی تنظیم رابطه بین کارگر و کارفرما است تا از حقوق نیروی کار صیانت شود بیان کرد: در سال ۹۵ دفاتر مشاوره در ادارات شهرستان‌ها راه‌اندازی شد و در بحث رسیدگی به درخواست‌های کارگران و کارفرمایان در مراجع حل اختلاف بالغ‌بر هفت هزار دادخواست تشکیل شد که تلاش در راستای حل اختلافات به شکل تعاملی شد که تاکنون حدود ۵۰ درصد از پرونده‌ها به شکل سازشی حل‌وفصل شده است.

آشتاب تصریح کرد: تشکل‌های کارگری و کارفرمایی به‌عنوان بازوان مشورتی کارگر، کارفرما و گروه‌های اقتصادی همواره موردتوجه بوده است؛ آموزش و به‌روز کردن اطلاعات کارگران و کارفرمایان را در دستور کار داریم و بالغ‌بر هزار و ۴۶۰ نفر ساعت آموزش را در سال ۹۵ داشته‌ایم.

وی خاطرنشان کرد: تشکل‌های کارگری به ۳۱۳ تشکل افزایش‌یافته است و هر چه بتوانیم کار جمعی را در بین گروه‌های کاری توسعه دهیم به فضای کسب‌وکار کمک می‌کند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان لرستان بابیان اینکه اگر به دنبال تولید جدی و رقابتی هستیم باید نیروی کار سالم و متعهد داشته باشیم گفت: آموزش به‌عنوان رکن اصلی موردتوجه است و حمایت از واحدهای مشکل‌دار مورد نظر قرارگرفته است.

وی اظهار داشت: در بحث کارخانجات نساجی بروجرد حدود ۵۰۰ نفر در سال ۹۵ مورد حمایت قرار دادیم که در حال حاضر کار نوسازی خطوط تولید انجام و حدود ۲۰۰ نفر بازگشت به کارشده و مابقی نیز به‌ مرور زمان به چرخه تولید بازمی‌گردند.

آشتاب افزود: در سال ۹۵ با حمایت مدیریت ارشد استان و مجموعه مدیران، بالغ‌بر ۱۷۲ جلسه ستاد تسهیل تشکیل شد و بیش از ۷۰۰ مصوبه داشت که بیش از ۶۰ درصد مصوبات اجرا و مابقی در حال اجراشدن هستند.

وی عنوان کرد: در ابتدای سال ۹۵ سند اشتغال تهیه شد که در این سند وظایف دستگاه‌های اجرایی لحاظ شد و در جلسات مختلف کارگروه اشتغال به تحقق این سند تأکید شد؛ با همکاری دستگاه‌های اجرایی استان و بانک‌ها که بالغ‌بر چهار هزار و۱۳۶ میلیارد تومان پرداختی بانک‌ها بود که به تثبیت کار کمک کرد و  بالغ‌بر ۲۵ هزار فرصت شغلی در بنگاه‌های اقتصادی ایجاد شد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان لرستان بیان کرد: در ابتدای دولت تدبیر و امید بالغ‌بر ۱۱۳ هزار نفر بیکار در استان وجود داشت که با توجه به تلاش‌های انجام‌شده و احیا ظرفیت‌های راکد میزان بیکاری کاهش‌یافته است.

وی با اشاره به اینکه امروز با جمعیت جویای کار قابل‌توجهی مواجه هستیم تصریح کرد: امسال نیز برنامه سند سرمایه‌گذاری تولید و اشتغال در دستور کار است و تا نیمه اول اردیبهشت‌ماه این سند رونمایی می‌شود، بالغ‌بر شش هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری صورت می‌گیرد و بیش از ۱۰۰ هزار شغل ایجاد می‌شود که بخشی از جمعیت جویای کار را پوشش می‌دهد.

آشتاب خاطرنشان کرد: در حوزه سرمایه‌گذاری و اشتغال چون از تأکیدات مقام معظم رهبری و برنامه جدی دولت است تلاش می‌شود تا بهره‌گیری از صندوق توسعه ملی رشد قابل‌توجهی را در ایجاد اشتغال داشته باشیم.

وی در راستای احیا ظرفیت‌های راکد استان گفت: در سال ۹۵ بالغ‌بر ۱۴۰ تعاونی تشکیل‌شده که زمینه ایجاد اشتغال را فراهم می‌کند؛ کل خدماتی که  در سال گذشته توسط تامین اجتماعی استان به جامعه کارگری ارائه‌شده بالغ‌بر هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان و در بخش درمانی بیش از ۱۳۵ میلیارد تومان بوده است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان لرستان اظهار داشت: طرح مطالعاتی انجام‌شده تا با بهره‌گیری از متخصصان این حوزه در یک برنامه پنج‌ساله ۲۵ درصد آسیب‌های اجتماعی را در کارگاه‌ها کاهش دهیم.

وی در راستای احیای ظرفیت‌های راکد استان افزود: کارخانه ماشین‌سازی استان با پیگیری‌های انجام‌شده واگذار می‌شود تا فعالیت مجدد خود را آغاز کند.اگر دیدگاهی در باره این آگهی دارید میتوانید از طریق فرم زیر دیدگاه خودتون رو در سایت درج کنید.


لطفا کمی صبر کنید...

از تاریخ:
تا تاریخ:

لطفا کمی صبر کنید...

لطفا کمی صبر کنید...

لطفا کمی صبر کنید...