کاربر گرامی، نمایش سایت در مرورگر مورد استفاده شما بهینه شده نمی باشد. گروه فنی سایت در حال رفع مشکلات احتمالی برای نمایش بهترین حالت سایت می باشند. لطفا شکیبا باشید.
امروز دوشنبه ۹۳/۰۹/۰۳

صفحه اصلیشرایط ثبت نام آزمون های استخدامیشرایط استخدام در سپاه

شرایط استخدام در سپاه

نویسنده : ۴۴۷ دیدگاه انتشار : ۹۳/۰۴/۱۶

شرایط استخدام در سپاه پاسداران جمهوری اسلامی ایران

خبر ۱۵ تیر ۹۳ (مجلس قانون مقررات استخدامی سپاه را اصلاح کرد):

نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی صبح امروز (یکشنبه) مجلس طرق الحاق یک تبصره به ماده ۱۹۰ قانون مقررات استخدامی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را برای جلب نظر شورای نگهبان اصلاح کردند.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به موجب این اصلاحیه مقرر شد آیین نامه اجرایی ماده واحده این طرح توسط وزارت دفاع با هماهنگی ستاد کل نیروهای مسلح و معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رئیس جمهور ظرف سه ماه از تاریخ تصویب این قانون تهیه شود و به تصویب هیات وزیران برسد.
این اصلاح با ۱۵۹ رای موافق، ۶ رای مخالف و ۱۰ رای ممتنع از مجموع ۲۳۰ نماینده حاضر به تصویب مجلس رسید تا ایرادی که پیش از این موجب اعاده این طرح از شورای نگهبان شده بود، رفع شود.


 توجه: کارجوی گرامی این یک آگهی استخدامی نیست!

این شرایط از آخرین آگهی استخدام مربوطه اخذ شده است و تبعاً در طی زمان و باتوجه به شرایط و نیازهای اعلام شده در آگهی بعدی قابل تغییر می‌باشد.

شرایط عمومی استخدام:

‌ماده ۱۶ – شرایط عمومی استخدام کادر ثابت و پیمانی و پرسنل بسیجی ویژه (‌پاسداران افتخاری) به شرح زیر می‌باشد:
‌الف – اعتقاد به مبانی اسلام ناب محمدی (ص)، انقلاب اسلامی و نظام جمهوری اسلامی ایران.
ب – اعتقاد و التزام عملی به ولایت فقیه.
ج – التزام عملی به احکام اسلام و قوانین جمهوری اسلامی و رعایت موازین اخلاق اسلامی.
‌د – عدم عضویت و هواداری از احزاب و گروهها و سازمانهای سیاسی.
ه – نداشتن سابقه عضویت و یا هواداری از احزاب و گروهها و سازمانهای غیر اسلامی. التقاطی، الحادی و غیر قانونی.
‌و – عدم اعتیاد به مواد مخدر و محکومیت به محرومیت از خدمات دولتی.
‌ز – داشتن شرایط تحصیلی و یا تخصصی مورد نیاز.
ح – داشتن سلامت و توانایی جسمی و روانی متناسب با خدمت مورد نیاز.
ط – داشتن حداقل ۱۶ سال سن تمام و حداکثر ۴۰ سال سن.
ی – داشتن حسن شهرت و عدم سوء سابقه.
‌تبصره ۱ – استخدام پرسنل کادر ثابت، مشروط به داشتن تابعیت جمهوری اسلامی ایران می‌باشد.
‌تبصره ۲ – پرسنل پیمانی و بسیجی ویژه از شرط حداکثر سن و محصلین از حداقل سن تعیین شده مستثنی می‌باشند.
‌تبصره ۳ – برای مشاغل کارمندی در شرایط مساوی استخدام، ایثارگران انقلاب اسلامی و جنگ تحمیلی و خانواده درجه یک آنان در اولویت‌می‌باشند.
‌تبصره ۴ – استخدام پرسنل مذکور در این ماده منوط به تأیید صلاحیت آنان توسط هیأت مرکزی گزینش است که پس از ارزیابی در طول دوره‌آموزش اولیه صورت می‌گیرد و در صورت لزوم هیأت مرکزی گزینش می‌تواند این اختیار را به هسته‌های گزینش تفویض نماید.
‌ماده ۱۷ – هیأت مرکزی گزینش در سپاه مرکب از فرمانده کل سپاه یا جانشین وی، نماینده ولی فقیه در سپاه یا جانشین وی، رئیس ستاد کل سپاه،‌مسؤول حفاظت اطلاعات سپاه و معاون نیروی انسانی ستاد کل سپاه به عنوان دبیر هیأت و وزیر یا جانشین وی تشکیل می‌گردد و در چارچوب مفاد‌این قانون، وظیفه تعیین سیاستهای گزینش پرسنل سپاه و تدوین دستورالعملهای مورد نیاز و نظارت بر کار هسته‌های گزینش در سپاه را به عهده دارد.
‌تبصره – هسته‌های گزینش در ستاد کل سپاه، نیروها و سازمانهای وابسته، توسط هیأت مرکزی گزینش سپاه، برای گزینش پرسنل تشکیل می‌گردد.
‌ماده ۱۸ – استخدام پرسنل نظامی برای خدمت در کادر ثابت بر اساس یکی از مقاطع تحصیلی پایان دوره‌های راهنمایی، دبیرستان، فوق دیپلم،‌لیسانس، فوق لیسانس ، و دکترا و بالاتر انجام می‌گیرد.
‌ماده ۱۹ – کارمندان به دو صورت زیر استخدام می‌شوند:
‌الف – بر اساس مدارک تحصیلی در یکی از مقاطع پایان دوره‌های دبیرستان فوق دیپلم لیسانس فوق لیسانس دکترا و بالاتر
ب – بر اساس تخصص و مهارت عملی با داشتن حداقل مدرک پایان دوره تکمیلی نهضت سوادآموزی و حداکثر پایان دوره دبیرستان.
‌ماده ۲۰ – سپاه برای مشاغلی که مستلزم بکارگیری زنان باشد آنان را استخدام می‌نماید تغییر محل خدمت زنان باید حتی‌الامکان تابع شرایط‌خدمتی همسران آنان باشد.
‌ماده ۲۱ – سپاه می‌تواند به منظور تأمین نیاز سازمانی خود داوطلبانی را که حداقل دارای مدرک تحصیلی پایان دوره ابتدایی می‌باشند با اخذ تعهد ۵‌سال خدمت نظامی و یا ۶ سال خدمت کارمندی به صورت پیمانی استخدام نماید. و تمدید مهلت و تجدید قرارداد مجاز نمی‌باشد.
‌تبصره ۱ – خدمت پرسنل پیمانی که خدمت دوره ضرورت را انجام نداده‌اند به منزله انجام خدمت دوره ضرورت تلقی می‌گردد و در صورتی که‌قبل از خاتمه تعهد به هر علت از خدمت مستعفی یا بر کنار گردند برابر قانون خدمت وظیفه عمومی با آنان رفتار خواهد شد.
‌تبصره ۲ – سپاه می‌تواند پرسنلی را که در حال انجام خدمت دوره ضرورت می‌باشد به صورت پیمانی استخدام نماید.
‌ماده ۲۲ – سپاه می‌تواند در صورت نیاز از پرسنل وظیفه در حین دوره خدمت ضرورت و همچنین پرسنل پیمانی در طول مدت قرارداد و پرسنل‌بسیجی اعم از عادی، فعال یا ویژه که شرایط لازم را دارا هستند برای کادر ثابت استخدام نماید و این قبیل داوطلبان در شرایط مساوی از اولویت‌برخوردارند. آموزش، درجه یا رتبه و ترفیعات آنان تابع مقررات مندرج در این قانون خواهد بود.
‌ماده ۲۳ – سپاه می‌تواند در صورت نیاز با پرسنل بسیجی ویژه که حداقل ۱۸ سال تمام سن داشته باشند، قراردادی انعقاد نماید که خدمت دوره‌ضرورت خود را پس از گذراندن آموزشهای لازم در طول حداکثر ۱۰ سال هر سال به مدت حداقل یک ماه طی نمایند تا بدینوسیله همواره آمادگی رزمی‌برای مأموریتهای مختلف در شرایط ویژه را داشته باشند.
‌تبصره ۱ – سپاه در مواقع جنگ و اضطرار این نیروها را احضار نموده و چنانچه بیشتر از مدت یک ماه در هر سال خدمت نمایند به همان اندازه از‌مدت خدمت و آموزش سالهای بعد کسر خواهد شد.
‌تبصره ۲ – این دسته از پرسنل پس از گذراندن آموزشهای لازم در بدو خدمت از حقوق اجتماعی افراد منقضی خدمت وظیفه عمومی برای‌استخدام و تحصیل و نظیر آن بر برخوردار می‌باشند، لیکن در صورت قطع یا لغو یا بطلان قرار داد تا انجام کامل خدمت ضرورت، حقوق مزبور از آنها‌سلب می‌شود.
‌تبصره ۳ – کلیه نهادها و سازمانها و وزارتخانه‌ها و شرکتهای دولتی و کارفرمایان بخش خصوصی اعم از اشخاص حقیقی یا حقوقی موظفند شغل‌این دسته از افراد را در طول خدمت سالانه آنها در سپاه حفظ نمایند، افراد مزبور در این مدت از دستگاه مربوطه حقوق و مزایا دریافت نخواهند نمود.
‌تبصره ۴ – حقوق و مزایای این افراد بعد از آموزشهای لازم بدو خدمت مطابق حقوق و مزایای پرسنل کادر ثابت نظامی هم ردیف خواهد بود.
‌تبصره ۵ – آیین‌نامه اجرایی این افراد ماده توسط وزارت و ستاد کل سپاه پس از کسب نظر از سازمان امور اداری و استخدامی کشور تهیه و به‌تصویب هیأت وزیران می‌رسد.
‌ماده ۲۴ – خرید خدمت اشخاص بنا به ضرورت و برای مدت محدود با تشخیص نیروها و سازمانهای استخدام‌کننده به موجب آیین‌نامه موضوع‌ماده ۳۷ قانون ارتش می‌باشد و اصلاحات مورد نیاز آن توسط ستاد کل سپاه با هماهنگی وزارت تهیه و به تصویب هیأت وزیران خواهد رسید.
‌ماده ۲۵ – استخدام اعضای هیأت علمی مؤسسات آموزش عالی سپاه و پرداخت حق‌التدریس به اساتید و مربیان مقاطع دانشگاهی بر اساس‌مقررات استخدامی هیأت علمی دانشگاهها خواهد بود.
‌تبصره – استخدام مربی و پرداخت حق‌التدریس برای آموزشهای پائین‌تر از سطوح دانشگاهی تابع آیین‌نامه موضوع ماده ۳۸ قانون ارتش خواهد‌بود. اصلاحات مورد نیاز توسط ستاد کل سپاه با هماهنگی وزارت دفاع تهیه و به تصویب هیأت وزیران خواهد رسید.
‌ماده ۲۶ – استخدام افراد در سپاه ، بدون نیاز سازمانی و همچنین استخدام و یا تغییر وضع پرسنل جز به یکی از صور مذکور در این قانون مطلقاً‌ممنوع است.
‌بخش سوم – سازمان و طبقه بندی مشاغل
‌ماده ۲۷ – تعداد و ترکیب نیروی انسانی سپاه و همچنین نسبت درجات و رتبه‌های آنان بر مبنای خط مشی، استراتژی و تهدیدات، برابر جداول‌سازمان و تجهیزات مصوب و به نسبتی که به وسیله ستاد کل سپاه تعیین و به تصویب فرماندهی کل خواهد رسید مشخص می‌گردد.
‌تبصره ۱ – جداول سازمان نیروی انسانی سپاه و ستاد کل شامل محلهای سازمانی و ضرورت نظامی یا کارمندی یا مشترک بودن شغل و درجات و‌رتبه‌های متناسب برای هر محل سازمانی حسب مورد توسط ستاد کل سپاه و ستاد کل تهیه و به تصویب فرماندهی کل خواهد رسید.
‌تبصره ۲ – به منظور جلوگیری از تورم پرسنل کادر ثابت در سپاه و سازمانهای وابسته در جداول سازمانی مشاغل باید به نحوی پیش‌بینی گردد که‌حتی‌الامکان از پرسنل وظیفه پیمانی و بسیجی استفاده شود.
‌ماده ۲۸ – رسته عبارت است از مجموعه رشته‌های شغلی که از نظر تخصص یا نوع آموزش وابستگی و ارتباط نزدیک داشته باشند.
‌ماده ۲۹ – مشاغل سپاه به تناسب احتیاج نیروها و سازمانها از رسته‌های مختلف تشکیل می‌شود. انواع رسته و علائم رسته‌ای و همچنین علائم‌درجات و شکل لباس پرسنل نظامی به موجب دستورالعملهایی خواهد بود که توسط ستاد کل سپاه تهیه و به تصویب فرماندهی کل خواهد رسید.
‌ماده ۳۰ – بکارگیری پرسنل در مشاغل غیر مرتبط با رسته آنان ممنوع بوده و سپاه موظف است به منظور ایجاد انعطاف در اجرای مأموریتهای محوله‌به غیر از رسته اصلی ، رسته رزمی یا پشتیبانی رزمی دیگری برای کلیه پرسنل پیش بینی نماید.
‌تبصره – تغییر رسته پرسنل ممنوع می‌باشد و در موارد لزوم برابر دستورالعملی است که توسط ستاد کل سپاه تهیه و به تصویب فرماندهی کل‌خواهد رسید.
‌ماده ۳۱ – ستاد کل سپاه موظف است حداکثر ظرف مدت یک سال در چارچوب این قانون کلیه مشاغل سپاه را مورد بررسی و تجزیه و تحلیل قرار‌داده و شرح وظایف و شرایط احراز هر شغل را تعیین و پس از تأیید فرماندهی کل سپاه در انتصابات و ترفیعات ملاک عمل قرار دهد.
‌ماده ۳۲ – ستاد کل سپاه موظف است مشاغل مختص کارمندان موضوع بند(ب) ماده ۱۹ این قانون را از نظر پیچیدگی و تخصص به سه گروه (۱) ،(۲)، و (۳) و میزان مهارت در انجام مشاغل هر یک از سه گروه را به سه رده (۱) و (۲) و (۳) طبقه بندی نماید. کمیسیون ارزیابی مهارت در بدو‌استخدام تخصص و مهارت این قبیل کارمندان را مورد ارزیابی قرار داده و گروه و رده آنان را تعیین می‌نماید.
‌ماده ۳۳ – ستاد کل سپاه می‌تواند بنا به دستور فرماندهی کل سپاه برای انجام وظایف پیش‌بینی نشده پستهای موقت را ایجاد نموده و حداکثر ظرف‌مدت یک سال تکلیف آنان را از لحاظ حذف شغل و یا درج آن در جداول سازمان معین نماید.

*توجه: کارجوی گرامی، شرایط استخدام بانکها و نهاد‌های مختلف برای آن دسته از عزیزانی که علاقمند به فعالیت در یک بانک و یا یک نهاد مشخص هستند گردآوری و ارسال میگردند. بنابراین ارسال این شرایط به منزله ی اعلام آگهی استخدامی‌توسط نهاد یا بانک ذکر شده نمیباشد و مسلماً در صورت اعلام جذب نیرو توسط بانک و یا نهاد فوق الذکر از طریق سایت ایران استخدام طی یک آگهی اقدام به اطلاع رسانی خواهد شد.

موفق باشید – سایت ایران استخدام

مجله ایران استخدامدیدگاه های مخاطبین

این مطلب ۴۴۷ دیدگاه دارد. شما نیز دیدگاه خود را ارسال کنید.

 • کاربری : saeed ارسال : ۹۳/۰۹/۰۱

  کاربری : saeed

  ارسال : ۹۳/۰۹/۰۱

  ساعت ارسال : ۱۱:۵۵

  کد دیدگاه : 194229

  پاسخ

  سلام
  من میخام بسیج ویژه بشم به کجا مراجعه کنم ؟
  چه شرائطی باید داشته باشم و اینکه هر زمان استخدام میکنند؟ لطفا پاسخ :oops:

  ۶+ پاسخ
 • کاربری : محمد برادری ارسال : ۹۳/۰۹/۰۱

  کاربری : محمد برادری

  ارسال : ۹۳/۰۹/۰۱

  ساعت ارسال : ۱۱:۲۹

  کد دیدگاه : 194192

  پاسخ

  سلام من متولد ۷۶ هستم می خوام استخداخدام بشم کارت سبزم دارم پدر بزرگم هم نظامیه لطفا جواب بدین.

  ۰+ پاسخ
 • کاربری : محمد ارسال : ۹۳/۰۸/۲۸

  کاربری : محمد

  ارسال : ۹۳/۰۸/۲۸

  ساعت ارسال : ۱۵:۱۹

  کد دیدگاه : 191312

  پاسخ

  سلام من چجوری میتونم از جذب نیرو خبردار بشم

  ۰+ پاسخ
 • کاربری : صادق ارسال : ۹۳/۰۸/۲۸

  کاربری : صادق

  ارسال : ۹۳/۰۸/۲۸

  ساعت ارسال : ۱۰:۰۴

  کد دیدگاه : 190764

  پاسخ

  سلام تا کی مهلت داریم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟لطفا اطلاع بدین

  ۰+ پاسخ
  • نقل قول : محمد امیریدر : ۹۳/۰۸/۲۸ ۱۰:۰۶:۳۷ پاسخ

   با سلام
   در حال حاضر زمان استخدام سپاه پاسداران در سال ۹۳ مشخص نیست
   پیگیر اخبار ایران استخدام باشید به محض اعلام اگهی استخدام از سوی این سازمان در همین صفحه خدمت شما اطلاع رسانی خواهد شد
   موفق باشید

 • کاربری : سیداکبر ارسال : ۹۳/۰۸/۲۸

  کاربری : سیداکبر

  ارسال : ۹۳/۰۸/۲۸

  ساعت ارسال : ۰۹:۱۷

  کد دیدگاه : 190717

  پاسخ

  سلام من فوق دیپلم کامپیوتر دارم ۲۱سالمه میتونم برم سپاه؟

  ۳+ پاسخ
 • کاربری : علی ارسال : ۹۳/۰۸/۲۶

  کاربری : علی

  ارسال : ۹۳/۰۸/۲۶

  ساعت ارسال : ۱۲:۰۵

  کد دیدگاه : 188314

  پاسخ

  زمان استخدام سپاه کی هست ؟ با لیسانس معماری میشه وارد سپاه شد ؟

  ۲۶+ پاسخ
 • کاربری : حسین گرجی ارسال : ۹۳/۰۸/۲۶

  کاربری : حسین گرجی

  ارسال : ۹۳/۰۸/۲۶

  ساعت ارسال : ۱۰:۰۶

  کد دیدگاه : 188185

  پاسخ

  سلام
  من به این ارگان خیلی علاقه دارم میخوامک استخدام بشم ۰۹۳

  ۶+ پاسخ
 • کاربری : سعیده عابدی ارسال : ۹۳/۰۸/۲۵

  کاربری : سعیده عابدی

  ارسال : ۹۳/۰۸/۲۵

  ساعت ارسال : ۲۰:۵۳

  کد دیدگاه : 187951

  پاسخ

  سلام من متولد ۶۸ هستم….لیسانس معماری….میخوام اگه بشه توی این ارگان مشغول به کار بشم…ممنون میشم راهنماییم کنید

  ۱۰+ پاسخ
 • کاربری : رویا سادات ارسال : ۹۳/۰۸/۲۵

  کاربری : رویا سادات

  ارسال : ۹۳/۰۸/۲۵

  ساعت ارسال : ۱۹:۲۴

  کد دیدگاه : 187895

  پاسخ

  سلام من خیلی جویای کار هستم معیار اولم محیط سالمه باور کنید تمام تلاشمم انجام میدم که وارد ناجا یا سپاه یا ارتش بشم هر محیط کاری یه قسمت اداری داره من مدیریت دولتی خوندم چرا خانوما وارد محیط به این خوبی نشن حتی شده برای ورود به این محیط های خوب ۱سالم بدون حقوق کار میکنم من متولد ۱۳۶۹ هستم راهنماییم کنید

  ۳+ پاسخ
 • کاربری : سهیل ارسال : ۹۳/۰۸/۲۳

  کاربری : سهیل

  ارسال : ۹۳/۰۸/۲۳

  ساعت ارسال : ۲۰:۵۰

  کد دیدگاه : 186573

  پاسخ

  عرض سلام و خسته نباشی/من تیر ۹۴ لیسانس حسابداری میگیرم با معدل ۱۴. ۲۳سالمه. ۵سال فعال و حکم مسولیت شورای حوزه دارم. میتونم استخدام بشم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

  ۸+ پاسخ
 • کاربری : ابولفضل پرویزی ارسال : ۹۳/۰۸/۱۹

  کاربری : ابولفضل پرویزی

  ارسال : ۹۳/۰۸/۱۹

  ساعت ارسال : ۲۱:۴۶

  کد دیدگاه : 184124

  پاسخ

  دیپلم برق و دیپلم کامپیوتر دارم و میخوام استخدام بشم

  ۰+ پاسخ
  • نقل قول : ناشناسدر : ۹۳/۰۸/۲۱ ۱۴:۲۶:۵۲ پاسخ

   حالا فعلا درستو بخون هنوز جا داری جوونی

 • کاربری : بهزاد ارسال : ۹۳/۰۸/۱۷

  کاربری : بهزاد

  ارسال : ۹۳/۰۸/۱۷

  ساعت ارسال : ۱۷:۰۳

  کد دیدگاه : 182493

  پاسخ

  سلام من متولد۷۵ هستم خیلی علاقه دارم لطفا راهنماییم کنید .یا علی مدد

  ۰+ پاسخ
 • کاربری : مهدیه ارسال : ۹۳/۰۸/۱۴

  کاربری : مهدیه

  ارسال : ۹۳/۰۸/۱۴

  ساعت ارسال : ۱۶:۳۲

  کد دیدگاه : 180279

  پاسخ

  سلام من متولد ۷۶ هستم خیلی علاقه شدید دارم لطفا راهنماییم کنید خواهشن

  ۰+ پاسخ
  • نقل قول : ناشناسدر : ۹۳/۰۸/۲۴ ۰۹:۱۸:۱۲ پاسخ

   خانوما که نمیتونن تو سپاه استخدام بشن

1 9 10 11

پاسخ دیدگاه من و سایر دیدگاه ها را به من اطلاع بده

 • لطفا از ارسال دیدگاه هایی با محتوای تبلیغاتی خودداری فرمایید.
 • در دیدگاه های خود از جملات توهین آمیز استفاده نکنید.
 • لظفا از ارسال دیدگاه های سیاسی خودداری فرمایید.