امروز سه شنبه ۹۴/۰۲/۰۸
صفحه اصلیشرایط ثبت نام آزمون های استخدامیشرایط استخدام در سپاه

شرایط استخدام در سپاه

نویسنده : ۶۱۵ دیدگاه انتشار : ۹۳/۰۴/۱۶

شرایط استخدام در سپاه پاسداران جمهوری اسلامی ایران

خبر ۱۵ تیر ۹۳ (مجلس قانون مقررات استخدامی سپاه را اصلاح کرد):

نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی صبح امروز (یکشنبه) مجلس طرق الحاق یک تبصره به ماده ۱۹۰ قانون مقررات استخدامی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را برای جلب نظر شورای نگهبان اصلاح کردند.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به موجب این اصلاحیه مقرر شد آیین نامه اجرایی ماده واحده این طرح توسط وزارت دفاع با هماهنگی ستاد کل نیروهای مسلح و معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رئیس جمهور ظرف سه ماه از تاریخ تصویب این قانون تهیه شود و به تصویب هیات وزیران برسد.
این اصلاح با ۱۵۹ رای موافق، ۶ رای مخالف و ۱۰ رای ممتنع از مجموع ۲۳۰ نماینده حاضر به تصویب مجلس رسید تا ایرادی که پیش از این موجب اعاده این طرح از شورای نگهبان شده بود، رفع شود.


 توجه: کارجوی گرامی این یک آگهی استخدامی نیست!

این شرایط از آخرین آگهی استخدام مربوطه اخذ شده است و تبعاً در طی زمان و باتوجه به شرایط و نیازهای اعلام شده در آگهی بعدی قابل تغییر می‌باشد.

شرایط عمومی استخدام:

‌ماده ۱۶ – شرایط عمومی استخدام کادر ثابت و پیمانی و پرسنل بسیجی ویژه (‌پاسداران افتخاری) به شرح زیر می‌باشد:
‌الف – اعتقاد به مبانی اسلام ناب محمدی (ص)، انقلاب اسلامی و نظام جمهوری اسلامی ایران.
ب – اعتقاد و التزام عملی به ولایت فقیه.
ج – التزام عملی به احکام اسلام و قوانین جمهوری اسلامی و رعایت موازین اخلاق اسلامی.
‌د – عدم عضویت و هواداری از احزاب و گروهها و سازمانهای سیاسی.
ه – نداشتن سابقه عضویت و یا هواداری از احزاب و گروهها و سازمانهای غیر اسلامی. التقاطی، الحادی و غیر قانونی.
‌و – عدم اعتیاد به مواد مخدر و محکومیت به محرومیت از خدمات دولتی.
‌ز – داشتن شرایط تحصیلی و یا تخصصی مورد نیاز.
ح – داشتن سلامت و توانایی جسمی و روانی متناسب با خدمت مورد نیاز.
ط – داشتن حداقل ۱۶ سال سن تمام و حداکثر ۴۰ سال سن.
ی – داشتن حسن شهرت و عدم سوء سابقه.
‌تبصره ۱ – استخدام پرسنل کادر ثابت، مشروط به داشتن تابعیت جمهوری اسلامی ایران می‌باشد.
‌تبصره ۲ – پرسنل پیمانی و بسیجی ویژه از شرط حداکثر سن و محصلین از حداقل سن تعیین شده مستثنی می‌باشند.
‌تبصره ۳ – برای مشاغل کارمندی در شرایط مساوی استخدام، ایثارگران انقلاب اسلامی و جنگ تحمیلی و خانواده درجه یک آنان در اولویت‌می‌باشند.
‌تبصره ۴ – استخدام پرسنل مذکور در این ماده منوط به تأیید صلاحیت آنان توسط هیأت مرکزی گزینش است که پس از ارزیابی در طول دوره‌آموزش اولیه صورت می‌گیرد و در صورت لزوم هیأت مرکزی گزینش می‌تواند این اختیار را به هسته‌های گزینش تفویض نماید.
‌ماده ۱۷ – هیأت مرکزی گزینش در سپاه مرکب از فرمانده کل سپاه یا جانشین وی، نماینده ولی فقیه در سپاه یا جانشین وی، رئیس ستاد کل سپاه،‌مسؤول حفاظت اطلاعات سپاه و معاون نیروی انسانی ستاد کل سپاه به عنوان دبیر هیأت و وزیر یا جانشین وی تشکیل می‌گردد و در چارچوب مفاد‌این قانون، وظیفه تعیین سیاستهای گزینش پرسنل سپاه و تدوین دستورالعملهای مورد نیاز و نظارت بر کار هسته‌های گزینش در سپاه را به عهده دارد.
‌تبصره – هسته‌های گزینش در ستاد کل سپاه، نیروها و سازمانهای وابسته، توسط هیأت مرکزی گزینش سپاه، برای گزینش پرسنل تشکیل می‌گردد.
‌ماده ۱۸ – استخدام پرسنل نظامی برای خدمت در کادر ثابت بر اساس یکی از مقاطع تحصیلی پایان دوره‌های راهنمایی، دبیرستان، فوق دیپلم،‌لیسانس، فوق لیسانس ، و دکترا و بالاتر انجام می‌گیرد.
‌ماده ۱۹ – کارمندان به دو صورت زیر استخدام می‌شوند:
‌الف – بر اساس مدارک تحصیلی در یکی از مقاطع پایان دوره‌های دبیرستان فوق دیپلم لیسانس فوق لیسانس دکترا و بالاتر
ب – بر اساس تخصص و مهارت عملی با داشتن حداقل مدرک پایان دوره تکمیلی نهضت سوادآموزی و حداکثر پایان دوره دبیرستان.
‌ماده ۲۰ – سپاه برای مشاغلی که مستلزم بکارگیری زنان باشد آنان را استخدام می‌نماید تغییر محل خدمت زنان باید حتی‌الامکان تابع شرایط‌خدمتی همسران آنان باشد.
‌ماده ۲۱ – سپاه می‌تواند به منظور تأمین نیاز سازمانی خود داوطلبانی را که حداقل دارای مدرک تحصیلی پایان دوره ابتدایی می‌باشند با اخذ تعهد ۵‌سال خدمت نظامی و یا ۶ سال خدمت کارمندی به صورت پیمانی استخدام نماید. و تمدید مهلت و تجدید قرارداد مجاز نمی‌باشد.
‌تبصره ۱ – خدمت پرسنل پیمانی که خدمت دوره ضرورت را انجام نداده‌اند به منزله انجام خدمت دوره ضرورت تلقی می‌گردد و در صورتی که‌قبل از خاتمه تعهد به هر علت از خدمت مستعفی یا بر کنار گردند برابر قانون خدمت وظیفه عمومی با آنان رفتار خواهد شد.
‌تبصره ۲ – سپاه می‌تواند پرسنلی را که در حال انجام خدمت دوره ضرورت می‌باشد به صورت پیمانی استخدام نماید.
‌ماده ۲۲ – سپاه می‌تواند در صورت نیاز از پرسنل وظیفه در حین دوره خدمت ضرورت و همچنین پرسنل پیمانی در طول مدت قرارداد و پرسنل‌بسیجی اعم از عادی، فعال یا ویژه که شرایط لازم را دارا هستند برای کادر ثابت استخدام نماید و این قبیل داوطلبان در شرایط مساوی از اولویت‌برخوردارند. آموزش، درجه یا رتبه و ترفیعات آنان تابع مقررات مندرج در این قانون خواهد بود.
‌ماده ۲۳ – سپاه می‌تواند در صورت نیاز با پرسنل بسیجی ویژه که حداقل ۱۸ سال تمام سن داشته باشند، قراردادی انعقاد نماید که خدمت دوره‌ضرورت خود را پس از گذراندن آموزشهای لازم در طول حداکثر ۱۰ سال هر سال به مدت حداقل یک ماه طی نمایند تا بدینوسیله همواره آمادگی رزمی‌برای مأموریتهای مختلف در شرایط ویژه را داشته باشند.
‌تبصره ۱ – سپاه در مواقع جنگ و اضطرار این نیروها را احضار نموده و چنانچه بیشتر از مدت یک ماه در هر سال خدمت نمایند به همان اندازه از‌مدت خدمت و آموزش سالهای بعد کسر خواهد شد.
‌تبصره ۲ – این دسته از پرسنل پس از گذراندن آموزشهای لازم در بدو خدمت از حقوق اجتماعی افراد منقضی خدمت وظیفه عمومی برای‌استخدام و تحصیل و نظیر آن بر برخوردار می‌باشند، لیکن در صورت قطع یا لغو یا بطلان قرار داد تا انجام کامل خدمت ضرورت، حقوق مزبور از آنها‌سلب می‌شود.
‌تبصره ۳ – کلیه نهادها و سازمانها و وزارتخانه‌ها و شرکتهای دولتی و کارفرمایان بخش خصوصی اعم از اشخاص حقیقی یا حقوقی موظفند شغل‌این دسته از افراد را در طول خدمت سالانه آنها در سپاه حفظ نمایند، افراد مزبور در این مدت از دستگاه مربوطه حقوق و مزایا دریافت نخواهند نمود.
‌تبصره ۴ – حقوق و مزایای این افراد بعد از آموزشهای لازم بدو خدمت مطابق حقوق و مزایای پرسنل کادر ثابت نظامی هم ردیف خواهد بود.
‌تبصره ۵ – آیین‌نامه اجرایی این افراد ماده توسط وزارت و ستاد کل سپاه پس از کسب نظر از سازمان امور اداری و استخدامی کشور تهیه و به‌تصویب هیأت وزیران می‌رسد.
‌ماده ۲۴ – خرید خدمت اشخاص بنا به ضرورت و برای مدت محدود با تشخیص نیروها و سازمانهای استخدام‌کننده به موجب آیین‌نامه موضوع‌ماده ۳۷ قانون ارتش می‌باشد و اصلاحات مورد نیاز آن توسط ستاد کل سپاه با هماهنگی وزارت تهیه و به تصویب هیأت وزیران خواهد رسید.
‌ماده ۲۵ – استخدام اعضای هیأت علمی مؤسسات آموزش عالی سپاه و پرداخت حق‌التدریس به اساتید و مربیان مقاطع دانشگاهی بر اساس‌مقررات استخدامی هیأت علمی دانشگاهها خواهد بود.
‌تبصره – استخدام مربی و پرداخت حق‌التدریس برای آموزشهای پائین‌تر از سطوح دانشگاهی تابع آیین‌نامه موضوع ماده ۳۸ قانون ارتش خواهد‌بود. اصلاحات مورد نیاز توسط ستاد کل سپاه با هماهنگی وزارت دفاع تهیه و به تصویب هیأت وزیران خواهد رسید.
‌ماده ۲۶ – استخدام افراد در سپاه ، بدون نیاز سازمانی و همچنین استخدام و یا تغییر وضع پرسنل جز به یکی از صور مذکور در این قانون مطلقاً‌ممنوع است.
‌بخش سوم – سازمان و طبقه بندی مشاغل
‌ماده ۲۷ – تعداد و ترکیب نیروی انسانی سپاه و همچنین نسبت درجات و رتبه‌های آنان بر مبنای خط مشی، استراتژی و تهدیدات، برابر جداول‌سازمان و تجهیزات مصوب و به نسبتی که به وسیله ستاد کل سپاه تعیین و به تصویب فرماندهی کل خواهد رسید مشخص می‌گردد.
‌تبصره ۱ – جداول سازمان نیروی انسانی سپاه و ستاد کل شامل محلهای سازمانی و ضرورت نظامی یا کارمندی یا مشترک بودن شغل و درجات و‌رتبه‌های متناسب برای هر محل سازمانی حسب مورد توسط ستاد کل سپاه و ستاد کل تهیه و به تصویب فرماندهی کل خواهد رسید.
‌تبصره ۲ – به منظور جلوگیری از تورم پرسنل کادر ثابت در سپاه و سازمانهای وابسته در جداول سازمانی مشاغل باید به نحوی پیش‌بینی گردد که‌حتی‌الامکان از پرسنل وظیفه پیمانی و بسیجی استفاده شود.
‌ماده ۲۸ – رسته عبارت است از مجموعه رشته‌های شغلی که از نظر تخصص یا نوع آموزش وابستگی و ارتباط نزدیک داشته باشند.
‌ماده ۲۹ – مشاغل سپاه به تناسب احتیاج نیروها و سازمانها از رسته‌های مختلف تشکیل می‌شود. انواع رسته و علائم رسته‌ای و همچنین علائم‌درجات و شکل لباس پرسنل نظامی به موجب دستورالعملهایی خواهد بود که توسط ستاد کل سپاه تهیه و به تصویب فرماندهی کل خواهد رسید.
‌ماده ۳۰ – بکارگیری پرسنل در مشاغل غیر مرتبط با رسته آنان ممنوع بوده و سپاه موظف است به منظور ایجاد انعطاف در اجرای مأموریتهای محوله‌به غیر از رسته اصلی ، رسته رزمی یا پشتیبانی رزمی دیگری برای کلیه پرسنل پیش بینی نماید.
‌تبصره – تغییر رسته پرسنل ممنوع می‌باشد و در موارد لزوم برابر دستورالعملی است که توسط ستاد کل سپاه تهیه و به تصویب فرماندهی کل‌خواهد رسید.
‌ماده ۳۱ – ستاد کل سپاه موظف است حداکثر ظرف مدت یک سال در چارچوب این قانون کلیه مشاغل سپاه را مورد بررسی و تجزیه و تحلیل قرار‌داده و شرح وظایف و شرایط احراز هر شغل را تعیین و پس از تأیید فرماندهی کل سپاه در انتصابات و ترفیعات ملاک عمل قرار دهد.
‌ماده ۳۲ – ستاد کل سپاه موظف است مشاغل مختص کارمندان موضوع بند(ب) ماده ۱۹ این قانون را از نظر پیچیدگی و تخصص به سه گروه (۱) ،(۲)، و (۳) و میزان مهارت در انجام مشاغل هر یک از سه گروه را به سه رده (۱) و (۲) و (۳) طبقه بندی نماید. کمیسیون ارزیابی مهارت در بدو‌استخدام تخصص و مهارت این قبیل کارمندان را مورد ارزیابی قرار داده و گروه و رده آنان را تعیین می‌نماید.
‌ماده ۳۳ – ستاد کل سپاه می‌تواند بنا به دستور فرماندهی کل سپاه برای انجام وظایف پیش‌بینی نشده پستهای موقت را ایجاد نموده و حداکثر ظرف‌مدت یک سال تکلیف آنان را از لحاظ حذف شغل و یا درج آن در جداول سازمان معین نماید.

*توجه: کارجوی گرامی، شرایط استخدام بانکها و نهاد‌های مختلف برای آن دسته از عزیزانی که علاقمند به فعالیت در یک بانک و یا یک نهاد مشخص هستند گردآوری و ارسال میگردند. بنابراین ارسال این شرایط به منزله ی اعلام آگهی استخدامی‌توسط نهاد یا بانک ذکر شده نمیباشد و مسلماً در صورت اعلام جذب نیرو توسط بانک و یا نهاد فوق الذکر از طریق سایت ایران استخدام طی یک آگهی اقدام به اطلاع رسانی خواهد شد.

موفق باشید – سایت ایران استخدام


دریافت آگهی استخدامی از طریق پیامک و ایمیل نرم افزار دریافت اخبار استخدامی آزمون آنلاین استخدامی

پاورقیدیدگاه های مخاطبین

این مطلب ۶۱۵ دیدگاه دارد. شما نیز دیدگاه خود را ارسال کنید.

 • کاربری : رادمان ارسال : ۹۴/۰۲/۰۷

  کاربری : رادمان

  ارسال : ۹۴/۰۲/۰۷

  ساعت ارسال : ۲۳:۵۸

  کد دیدگاه : 320667

  پاسخ

  سلام من دیپلم الکترونیک دارم

  ایا میتوانم استخدام سپاه در بیام/

  ۰+ پاسخ
 • کاربری : امل منشدی ارسال : ۹۴/۰۲/۰۶

  کاربری : امل منشدی

  ارسال : ۹۴/۰۲/۰۶

  ساعت ارسال : ۱۹:۲۹

  کد دیدگاه : 319332

  پاسخ

  سلام ..ببخشیدمن خییییلی علاقه دارم درسپاه کارکنم رشته ام شیمی کاربردیه کارشناسی وبیست ویک سالمه میتونم سپاه استخدام بشم :)

  ۰+ پاسخ
 • کاربری : احسان ارسال : ۹۴/۰۲/۰۶

  کاربری : احسان

  ارسال : ۹۴/۰۲/۰۶

  ساعت ارسال : ۰۱:۲۸

  کد دیدگاه : 318624

  پاسخ

  سلام عرض میکنم خدمت شما و همکاران گرامیتان. ..من بسیجی کادر ۲۰ساله هستم و دارای جانبازی …عضو گردان امام حسین نیز هستم و مدرک دیپلم تجربی دارم آیا شرایط استخدام دارم؟

  ۲+ پاسخ
 • کاربری : ناشناس ارسال : ۹۴/۰۲/۰۶

  کاربری : ناشناس

  ارسال : ۹۴/۰۲/۰۶

  ساعت ارسال : ۰۰:۰۷

  کد دیدگاه : 318558

  پاسخ

  سلام جواد هیتم ونزدیک هجده سال سن دارم وعلاقه شدیدی به سپاه پاسداران دام پدر من هم جانباز هست ای میتوانم قبول شوم متشکر از همه عزیزان

  ۰+ پاسخ
 • کاربری : ناشناس ارسال : ۹۴/۰۲/۰۴

  کاربری : ناشناس

  ارسال : ۹۴/۰۲/۰۴

  ساعت ارسال : ۲۰:۱۵

  کد دیدگاه : 317010

  پاسخ

  باسلام ودرود بی پایان ب خداوند متعال امامان و امام خمینی ره وشهدای هست سال دفاع مقدس. بنده بسیار علاقه مند به نظام و سپاه انقلاب اسلامی و ورود و خدمت درآن هستم، من داری کارت بسیج فعال و رشته حقوق را دارا میباشم و در آن مشغول به تحصیل هستم و شما تقاضا ی کمک وراهنمایی هستم، سعید۲۱ساله

  ۳+ پاسخ
 • کاربری : سعید ارسال : ۹۴/۰۲/۰۲

  کاربری : سعید

  ارسال : ۹۴/۰۲/۰۲

  ساعت ارسال : ۱۷:۵۸

  کد دیدگاه : 314548

  پاسخ

  با سلام و خسته نباشید
  مدرک تحصیلی من دیپلم و دارم کاردانی رو تموم میکنم ترم اخرم و میخوام استخدام سپاه بشم
  رشته تحصیلیم کامپیوتر گرایش نرم افزار کارت فعال بسیج دارم عضو گردان امام حسین هستم ب مدت یک سال
  فرمانده پایگاه دانشگاه هم هستم . ۲۵ سال سن دارم
  لطفا راهنمایی کنید
  یا علی
  التماس دعا

  ۱۱+ پاسخ
 • کاربری : سعید ارسال : ۹۴/۰۲/۰۲

  کاربری : سعید

  ارسال : ۹۴/۰۲/۰۲

  ساعت ارسال : ۱۷:۵۶

  کد دیدگاه : 314543

  پاسخ

  با سلام و خسته نباشید
  مدرک تحصیلی من دیپلم و دارم کاردانی رو تموم میکنم ترم اخرم و میخوام استخدام سپاه بشم
  رشته تحصیلیم کامپیوتر گرایش نرم افزار ارت فعال بسیج دارم عضو گردان امام حسین هستم ب مدت یک سال
  فرمانده پایگاه دانشگاه هم هستم
  لطفا راهنمایی کنید
  یا علی
  التماس دعا

  ۸+ پاسخ
 • کاربری : هوایی حرم ارسال : ۹۴/۰۲/۰۱

  کاربری : هوایی حرم

  ارسال : ۹۴/۰۲/۰۱

  ساعت ارسال : ۲۱:۱۶

  کد دیدگاه : 313411

  پاسخ

  دستتون درد نکنه نکته های کاملا خوبی بود خدا خیرتون بده
  عجرکم عندالله

  ۵+ پاسخ
 • کاربری : علیرضا رستگار ارسال : ۹۴/۰۲/۰۱

  کاربری : علیرضا رستگار

  ارسال : ۹۴/۰۲/۰۱

  ساعت ارسال : ۰۴:۰۱

  کد دیدگاه : 312343

  پاسخ

  میخواهم استخدام شوم

  ۷+ پاسخ
  • نقل قول : سعید فرصتیدر : ۹۴/۰۲/۰۴ ۲۰:۱۹:۰۶ پاسخ

   باسلام ودرود بی پایان ب خداوند متعال امامان و امام خمینی ره وشهدای هست سال دفاع مقدس. بنده بسیار علاقه مند به نظام و سپاه انقلاب اسلامی و ورود و خدمت درآن هستم، من داری کارت بسیج فعال و رشته حقوق را دارا میباشم و در آن مشغول به تحصیل هستم و شما تقاضا ی کمک وراهنمایی هستم، سعید۲۰ سال سن دارم، با توکل و مدد بر خدا یاعلی

 • کاربری : ابراهیم ارسال : ۹۴/۰۱/۲۹

  کاربری : ابراهیم

  ارسال : ۹۴/۰۱/۲۹

  ساعت ارسال : ۱۱:۱۷

  کد دیدگاه : 308509

  پاسخ

  با سلام
  ۲۸ سالمه . دیپلمه . مشکل جسمی خاصی ندارم . دارای کارت پایان خدمت . گواهینامه رانندگی پایه سه و مدرک جوشکار صنعتی و بازرس جوشکاری . بدون سابقه کیفری ( خدا رو شکر میکنم ) . خدمت سربازی رو در نیروی دریایی سپاه ، جزیره ابو موسی ، گردان تفنگدار گذروندم . خیلی دوست داشتم به استخدام سپاه در بیام ولی متاسفانه نشد . اگر بتونم مفید باشم با جان ودل آماد همکاری هستم .
  موفق باشید

  ۹+ پاسخ
 • کاربری : سید محمد امین م ارسال : ۹۴/۰۱/۲۶

  کاربری : سید محمد امین م

  ارسال : ۹۴/۰۱/۲۶

  ساعت ارسال : ۱۴:۲۱

  کد دیدگاه : 306125

  پاسخ

  با سلام خدمت شما من دیپلم کامپیوتر دارم و دارم برای کاردانی میخوانم میخواستم استخدام سپاه شوم راهنمایی کنید ممنون عاشق کار در سپاه و بخصوص جنگ با مخالفان این کشور هستم

  ۱۶+ پاسخ
 • کاربری : مالک خالقی نیا ارسال : ۹۴/۰۱/۲۳

  کاربری : مالک خالقی نیا

  ارسال : ۹۴/۰۱/۲۳

  ساعت ارسال : ۰۹:۳۵

  کد دیدگاه : 303064

  پاسخ

  سلام من راننده پایه یکم هستم ومدارکم کامله هوشمندوکارت سلامت دارم باسابقه ۶سال درپخش های سطح استان خوزستان کارکردم ونیاز به همکهری این یگان را دارم ممنون میشم اگه مرا استخدام کنید متاهل وداراری دوفرزند هستم

  ۶+ پاسخ
 • کاربری : حجت اله مرادی ن ارسال : ۹۴/۰۱/۲۱

  کاربری : حجت اله مرادی ن

  ارسال : ۹۴/۰۱/۲۱

  ساعت ارسال : ۱۲:۵۰

  کد دیدگاه : 301647

  پاسخ

  باعرض سلام میخواستم بدانم سپاه پاسداران کی استخدام بسیج ویژه داره پدرم هم جانبازه هم درجبهه حدود۶۰ماه خدمت کرده

  ۱۴+ پاسخ
  • نقل قول : جوادرفیعیاندر : ۹۴/۰۱/۲۷ ۱۸:۵۲:۲۳ پاسخ

   سلام من جواد رفیعیانم مدرک دیپلم کامپیوتر دارم راننده هم هستم

1 15 16 17

 • لطفا از ارسال دیدگاه هایی با محتوای تبلیغاتی خودداری فرمایید.
 • در دیدگاه های خود از جملات توهین آمیز استفاده نکنید.
 • لطفا از ارسال دیدگاه های سیاسی خودداری فرمایید.
آگهی استخدام وزارت نیرو