قوانین سایت
 • 412 دیدگاه

شرایط استخدام در سپاه پاسداران جمهوری اسلامی‌ایران

خبر 15 تیر 93 (مجلس قانون مقررات استخدامی‌سپاه را اصلاح کرد):

نمایندگان مجلس شورای اسلامی‌در جلسه علنی صبح امروز (یکشنبه) مجلس طرق الحاق یک تبصره به ماده ۱۹۰ قانون مقررات استخدامی‌سپاه پاسداران انقلاب اسلامی‌را برای جلب نظر شورای نگهبان اصلاح کردند.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به موجب این اصلاحیه مقرر شد آیین نامه اجرایی ماده واحده این طرح توسط وزارت دفاع با هماهنگی ستاد کل نیروهای مسلح و معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رئیس جمهور ظرف سه ماه از تاریخ تصویب این قانون تهیه شود و به تصویب هیات وزیران برسد.
این اصلاح با ۱۵۹ رای موافق، ۶ رای مخالف و ۱۰ رای ممتنع از مجموع ۲۳۰ نماینده حاضر به تصویب مجلس رسید تا ایرادی که پیش از این موجب اعاده این طرح از شورای نگهبان شده بود، رفع شود.


 توجه: کارجوی گرامی‌این یک آگهی استخدامی‌نیست!

این شرایط از آخرین آگهی استخدام مربوطه اخذ شده است و تبعاً در طی زمان و باتوجه به شرایط و نیازهای اعلام شده در آگهی بعدی قابل تغییر می‌باشد.

شرایط عمومی استخدام:

‌ماده 16 – شرایط عمومی استخدام کادر ثابت و پیمانی و پرسنل بسیجی ویژه (‌پاسداران افتخاری) به شرح زیر می‌باشد:
‌الف – اعتقاد به مبانی اسلام ناب محمدی (ص)، انقلاب اسلامی و نظام جمهوری اسلامی ایران.
ب – اعتقاد و التزام عملی به ولایت فقیه.
ج – التزام عملی به احکام اسلام و قوانین جمهوری اسلامی و رعایت موازین اخلاق اسلامی.
‌د – عدم عضویت و هواداری از احزاب و گروهها و سازمانهای سیاسی.
ه – نداشتن سابقه عضویت و یا هواداری از احزاب و گروهها و سازمانهای غیر اسلامی. التقاطی، الحادی و غیر قانونی.
‌و – عدم اعتیاد به مواد مخدر و محکومیت به محرومیت از خدمات دولتی.
‌ز – داشتن شرایط تحصیلی و یا تخصصی مورد نیاز.
ح – داشتن سلامت و توانایی جسمی و روانی متناسب با خدمت مورد نیاز.
ط – داشتن حداقل 16 سال سن تمام و حداکثر 40 سال سن.
ی – داشتن حسن شهرت و عدم سوء سابقه.
‌تبصره 1 – استخدام پرسنل کادر ثابت، مشروط به داشتن تابعیت جمهوری اسلامی ایران می‌باشد.
‌تبصره 2 – پرسنل پیمانی و بسیجی ویژه از شرط حداکثر سن و محصلین از حداقل سن تعیین شده مستثنی می‌باشند.
‌تبصره 3 – برای مشاغل کارمندی در شرایط مساوی استخدام، ایثارگران انقلاب اسلامی و جنگ تحمیلی و خانواده درجه یک آنان در اولویت‌می‌باشند.
‌تبصره 4 – استخدام پرسنل مذکور در این ماده منوط به تأیید صلاحیت آنان توسط هیأت مرکزی گزینش است که پس از ارزیابی در طول دوره‌آموزش اولیه صورت می‌گیرد و در صورت لزوم هیأت مرکزی گزینش می‌تواند این اختیار را به هسته‌های گزینش تفویض نماید.
‌ماده 17 – هیأت مرکزی گزینش در سپاه مرکب از فرمانده کل سپاه یا جانشین وی، نماینده ولی فقیه در سپاه یا جانشین وی، رئیس ستاد کل سپاه،‌مسؤول حفاظت اطلاعات سپاه و معاون نیروی انسانی ستاد کل سپاه به عنوان دبیر هیأت و وزیر یا جانشین وی تشکیل می‌گردد و در چارچوب مفاد‌این قانون، وظیفه تعیین سیاستهای گزینش پرسنل سپاه و تدوین دستورالعملهای مورد نیاز و نظارت بر کار هسته‌های گزینش در سپاه را به عهده دارد.
‌تبصره – هسته‌های گزینش در ستاد کل سپاه، نیروها و سازمانهای وابسته، توسط هیأت مرکزی گزینش سپاه، برای گزینش پرسنل تشکیل می‌گردد.
‌ماده 18 – استخدام پرسنل نظامی برای خدمت در کادر ثابت بر اساس یکی از مقاطع تحصیلی پایان دوره‌های راهنمایی، دبیرستان، فوق دیپلم،‌لیسانس، فوق لیسانس ، و دکترا و بالاتر انجام می‌گیرد.
‌ماده 19 – کارمندان به دو صورت زیر استخدام می‌شوند:
‌الف – بر اساس مدارک تحصیلی در یکی از مقاطع پایان دوره‌های دبیرستان فوق دیپلم لیسانس فوق لیسانس دکترا و بالاتر
ب – بر اساس تخصص و مهارت عملی با داشتن حداقل مدرک پایان دوره تکمیلی نهضت سوادآموزی و حداکثر پایان دوره دبیرستان.
‌ماده 20 – سپاه برای مشاغلی که مستلزم بکارگیری زنان باشد آنان را استخدام می‌نماید تغییر محل خدمت زنان باید حتی‌الامکان تابع شرایط‌خدمتی همسران آنان باشد.
‌ماده 21 – سپاه می‌تواند به منظور تأمین نیاز سازمانی خود داوطلبانی را که حداقل دارای مدرک تحصیلی پایان دوره ابتدایی می‌باشند با اخذ تعهد 5‌سال خدمت نظامی و یا 6 سال خدمت کارمندی به صورت پیمانی استخدام نماید. و تمدید مهلت و تجدید قرارداد مجاز نمی‌باشد.
‌تبصره 1 – خدمت پرسنل پیمانی که خدمت دوره ضرورت را انجام نداده‌اند به منزله انجام خدمت دوره ضرورت تلقی می‌گردد و در صورتی که‌قبل از خاتمه تعهد به هر علت از خدمت مستعفی یا بر کنار گردند برابر قانون خدمت وظیفه عمومی با آنان رفتار خواهد شد.
‌تبصره 2 – سپاه می‌تواند پرسنلی را که در حال انجام خدمت دوره ضرورت می‌باشد به صورت پیمانی استخدام نماید.
‌ماده 22 – سپاه می‌تواند در صورت نیاز از پرسنل وظیفه در حین دوره خدمت ضرورت و همچنین پرسنل پیمانی در طول مدت قرارداد و پرسنل‌بسیجی اعم از عادی، فعال یا ویژه که شرایط لازم را دارا هستند برای کادر ثابت استخدام نماید و این قبیل داوطلبان در شرایط مساوی از اولویت‌برخوردارند. آموزش، درجه یا رتبه و ترفیعات آنان تابع مقررات مندرج در این قانون خواهد بود.
‌ماده 23 – سپاه می‌تواند در صورت نیاز با پرسنل بسیجی ویژه که حداقل 18 سال تمام سن داشته باشند، قراردادی انعقاد نماید که خدمت دوره‌ضرورت خود را پس از گذراندن آموزشهای لازم در طول حداکثر 10 سال هر سال به مدت حداقل یک ماه طی نمایند تا بدینوسیله همواره آمادگی رزمی‌برای مأموریتهای مختلف در شرایط ویژه را داشته باشند.
‌تبصره 1 – سپاه در مواقع جنگ و اضطرار این نیروها را احضار نموده و چنانچه بیشتر از مدت یک ماه در هر سال خدمت نمایند به همان اندازه از‌مدت خدمت و آموزش سالهای بعد کسر خواهد شد.
‌تبصره 2 – این دسته از پرسنل پس از گذراندن آموزشهای لازم در بدو خدمت از حقوق اجتماعی افراد منقضی خدمت وظیفه عمومی برای‌استخدام و تحصیل و نظیر آن بر برخوردار می‌باشند، لیکن در صورت قطع یا لغو یا بطلان قرار داد تا انجام کامل خدمت ضرورت، حقوق مزبور از آنها‌سلب می‌شود.
‌تبصره 3 – کلیه نهادها و سازمانها و وزارتخانه‌ها و شرکتهای دولتی و کارفرمایان بخش خصوصی اعم از اشخاص حقیقی یا حقوقی موظفند شغل‌این دسته از افراد را در طول خدمت سالانه آنها در سپاه حفظ نمایند، افراد مزبور در این مدت از دستگاه مربوطه حقوق و مزایا دریافت نخواهند نمود.
‌تبصره 4 – حقوق و مزایای این افراد بعد از آموزشهای لازم بدو خدمت مطابق حقوق و مزایای پرسنل کادر ثابت نظامی هم ردیف خواهد بود.
‌تبصره 5 – آیین‌نامه اجرایی این افراد ماده توسط وزارت و ستاد کل سپاه پس از کسب نظر از سازمان امور اداری و استخدامی کشور تهیه و به‌تصویب هیأت وزیران می‌رسد.
‌ماده 24 – خرید خدمت اشخاص بنا به ضرورت و برای مدت محدود با تشخیص نیروها و سازمانهای استخدام‌کننده به موجب آیین‌نامه موضوع‌ماده 37 قانون ارتش می‌باشد و اصلاحات مورد نیاز آن توسط ستاد کل سپاه با هماهنگی وزارت تهیه و به تصویب هیأت وزیران خواهد رسید.
‌ماده 25 – استخدام اعضای هیأت علمی مؤسسات آموزش عالی سپاه و پرداخت حق‌التدریس به اساتید و مربیان مقاطع دانشگاهی بر اساس‌مقررات استخدامی هیأت علمی دانشگاهها خواهد بود.
‌تبصره – استخدام مربی و پرداخت حق‌التدریس برای آموزشهای پائین‌تر از سطوح دانشگاهی تابع آیین‌نامه موضوع ماده 38 قانون ارتش خواهد‌بود. اصلاحات مورد نیاز توسط ستاد کل سپاه با هماهنگی وزارت دفاع تهیه و به تصویب هیأت وزیران خواهد رسید.
‌ماده 26 – استخدام افراد در سپاه ، بدون نیاز سازمانی و همچنین استخدام و یا تغییر وضع پرسنل جز به یکی از صور مذکور در این قانون مطلقاً‌ممنوع است.
‌بخش سوم – سازمان و طبقه بندی مشاغل
‌ماده 27 – تعداد و ترکیب نیروی انسانی سپاه و همچنین نسبت درجات و رتبه‌های آنان بر مبنای خط مشی، استراتژی و تهدیدات، برابر جداول‌سازمان و تجهیزات مصوب و به نسبتی که به وسیله ستاد کل سپاه تعیین و به تصویب فرماندهی کل خواهد رسید مشخص می‌گردد.
‌تبصره 1 – جداول سازمان نیروی انسانی سپاه و ستاد کل شامل محلهای سازمانی و ضرورت نظامی یا کارمندی یا مشترک بودن شغل و درجات و‌رتبه‌های متناسب برای هر محل سازمانی حسب مورد توسط ستاد کل سپاه و ستاد کل تهیه و به تصویب فرماندهی کل خواهد رسید.
‌تبصره 2 – به منظور جلوگیری از تورم پرسنل کادر ثابت در سپاه و سازمانهای وابسته در جداول سازمانی مشاغل باید به نحوی پیش‌بینی گردد که‌حتی‌الامکان از پرسنل وظیفه پیمانی و بسیجی استفاده شود.
‌ماده 28 – رسته عبارت است از مجموعه رشته‌های شغلی که از نظر تخصص یا نوع آموزش وابستگی و ارتباط نزدیک داشته باشند.
‌ماده 29 – مشاغل سپاه به تناسب احتیاج نیروها و سازمانها از رسته‌های مختلف تشکیل می‌شود. انواع رسته و علائم رسته‌ای و همچنین علائم‌درجات و شکل لباس پرسنل نظامی به موجب دستورالعملهایی خواهد بود که توسط ستاد کل سپاه تهیه و به تصویب فرماندهی کل خواهد رسید.
‌ماده 30 – بکارگیری پرسنل در مشاغل غیر مرتبط با رسته آنان ممنوع بوده و سپاه موظف است به منظور ایجاد انعطاف در اجرای مأموریتهای محوله‌به غیر از رسته اصلی ، رسته رزمی یا پشتیبانی رزمی دیگری برای کلیه پرسنل پیش بینی نماید.
‌تبصره – تغییر رسته پرسنل ممنوع می‌باشد و در موارد لزوم برابر دستورالعملی است که توسط ستاد کل سپاه تهیه و به تصویب فرماندهی کل‌خواهد رسید.
‌ماده 31 – ستاد کل سپاه موظف است حداکثر ظرف مدت یک سال در چارچوب این قانون کلیه مشاغل سپاه را مورد بررسی و تجزیه و تحلیل قرار‌داده و شرح وظایف و شرایط احراز هر شغل را تعیین و پس از تأیید فرماندهی کل سپاه در انتصابات و ترفیعات ملاک عمل قرار دهد.
‌ماده 32 – ستاد کل سپاه موظف است مشاغل مختص کارمندان موضوع بند(ب) ماده 19 این قانون را از نظر پیچیدگی و تخصص به سه گروه (1) ،(2)، و (3) و میزان مهارت در انجام مشاغل هر یک از سه گروه را به سه رده (1) و (2) و (3) طبقه بندی نماید. کمیسیون ارزیابی مهارت در بدو‌استخدام تخصص و مهارت این قبیل کارمندان را مورد ارزیابی قرار داده و گروه و رده آنان را تعیین می‌نماید.
‌ماده 33 – ستاد کل سپاه می‌تواند بنا به دستور فرماندهی کل سپاه برای انجام وظایف پیش‌بینی نشده پستهای موقت را ایجاد نموده و حداکثر ظرف‌مدت یک سال تکلیف آنان را از لحاظ حذف شغل و یا درج آن در جداول سازمان معین نماید.

*توجه: کارجوی گرامی، شرایط استخدام بانکها و نهاد‌های مختلف برای آن دسته از عزیزانی که علاقمند به فعالیت در یک بانک و یا یک نهاد مشخص هستند گردآوری و ارسال میگردند. بنابراین ارسال این شرایط به منزله ی اعلام آگهی استخدامی‌توسط نهاد یا بانک ذکر شده نمیباشد و مسلماً در صورت اعلام جذب نیرو توسط بانک و یا نهاد فوق الذکر از طریق سایت ایران استخدام طی یک آگهی اقدام به اطلاع رسانی خواهد شد.

موفق باشید – سایت ایران استخدام412 دیدگاه برای این نوشته ثبت شده است . نفر بعدی شما باشید !

نام (لازم)
پست الکترونیک (لازم)

 1. بی نام میگوید: تاریخ ارسال دیدگاه:     کد دیدگاه : 170272     زمان ارسال دیدگاه : 7:19 .ق.ظ

  سلام، من دختر 22 ساله هستم، و دوست دارم تو.نظام کشورم نقش موثر و مفید داشته باشم،

  [پاسخ]

 2. ناشناس میگوید: تاریخ ارسال دیدگاه:     کد دیدگاه : 168668     زمان ارسال دیدگاه : 11:22 .ب.ظ

  من خیلی علاقه به نیروی زمینی سپاه دارم وبه کسانی که دیپلم رشته فنی ودارند
  سفارش میکنم به نیروی زمینی بیایین

  [پاسخ]

 3. مهدی میگوید: تاریخ ارسال دیدگاه:     کد دیدگاه : 168398     زمان ارسال دیدگاه : 4:25 .ب.ظ

  باسلام مهدی پورمحمدهستم من بنده علاقه زیادی به سپاه دارم وبنده لیسانس مهندسی پلیمردارم وبیکارم درخوایت استخدام رودارم

  [پاسخ]

  مهدی پاسخ در تاريخ مهر 26ام, 1393 4:35 .ب.ظ:

  باسلام مهدی پورمحمدهستم سن ۲۴لیسانس مهندسی پلیمردارم وهمچنین کادربسیجی دارم وهم نماینه ولی فقیه مسول اموزش وتربیت عقیدتی وسیاسی حکم رادارم ازدانشگاه حوزه وپایگاه مسول فرهنگی سیاسی رادارم وعلاقه شدیدی به سپاه رادارم لطفا بااستخدام شدن بنده درسپاه مساعدت فرمایید باتشکر

  [پاسخ]

 4. سجاد میگوید: تاریخ ارسال دیدگاه:     کد دیدگاه : 167884     زمان ارسال دیدگاه : 1:18 .ق.ظ

  سلام سجاد هستم 24سالمه عاشق خدمت کردن به وطن عزيزم ايران هستم مدرک تحصيليم سوم دبيرستان هستم ،عاشق مرزباني وشهادت امکان پذيروفته شدن تو سپارو دارم ترو قران جواب بديد

  [پاسخ]

 5. مصطفی میگوید: تاریخ ارسال دیدگاه:     کد دیدگاه : 167859     زمان ارسال دیدگاه : 11:43 .ب.ظ

  سلام من مصطفی هستم و 18 سالمه سوم ریاضی میخونم ولی فک نکنم بتونم دیبلم بگیرم میخام استخدام سباه بشم چیکار کنم؟؟

  [پاسخ]

 6. محمدی نژاد میگوید: تاریخ ارسال دیدگاه:     کد دیدگاه : 167758     زمان ارسال دیدگاه : 9:07 .ب.ظ

  باسلام .من متولد 57هستم وعلاقه شدیدی به سباه دارم.درحال حاضر دانشجوی حقوق هستم.متشکرم

  [پاسخ]

 7. علی میگوید: تاریخ ارسال دیدگاه:     کد دیدگاه : 166980     زمان ارسال دیدگاه : 7:40 .ب.ظ

  سلام من دیپلم برق دارم متولد 1373 هستم. میتوانم در سپاه ثبت نام کنم؟

  [پاسخ]

  محمد پاسخ در تاريخ مهر 25ام, 1393 12:08 .ب.ظ:

  سلام من سوم راهنمای دارم ومشغول ادامه تحصیل برای دیپلم هستم متولد 1356 درسپاه می توانم ثبت نام نمایم

  [پاسخ]

 8. سید محمد جواد حسینی میگوید: تاریخ ارسال دیدگاه:     کد دیدگاه : 162508     زمان ارسال دیدگاه : 8:04 .ق.ظ

  سلام، برای استخدام در نیرو زمینی سپاه دیپلم فنی هم پذیرش میکنید ؟ و زمان پذیرش نیرو چه موقع هست ؟

  [پاسخ]

  ناشناس پاسخ در تاريخ مهر 26ام, 1393 11:09 .ب.ظ:

  اردیبهشت ماه .فنی هم پذیرفته میشه

  [پاسخ]

  ارسطو پاسخ در تاريخ مهر 28ام, 1393 12:13 .ق.ظ:

  سلام.شما حتما میدونین که اردیبهشت سال بعده؟چون من دیروز رفتم سپاه گفتن معلوم نیست کی باشه.

  [پاسخ]

 9. hadi میگوید: تاریخ ارسال دیدگاه:     کد دیدگاه : 158811     زمان ارسال دیدگاه : 12:04 .ب.ظ

  باسلام
  زمان پذيرش سپاه جهت گرفتن نيروى پاسدارى چه موقع هست؟؟؟

  [پاسخ]

  بهرام کارگر پاسخ در تاريخ مهر 19ام, 1393 10:50 .ق.ظ:

  سلام وخسته نباشید خدمت شما من دیپل عمران دارم و متولد 1362 هستم ایا میتوانم در یکی از ارگانهای سپاه پاسدان استخدام شوم؟

  [پاسخ]

  محمد امیری پاسخ در تاريخ مهر 19ام, 1393 11:03 .ق.ظ:

  با سلام
  بهرام گرامی در حال حاضر سپاه استخدامی ندارد ولی نیروی دریایی ارتش در حال جذب نیرو میباشد
  اینجا کلیک نمایید

  » گروه مدیریتی سایت ایران استخدام

  Ž

  [پاسخ]

 10. محمدشاهرضایی میگوید: تاریخ ارسال دیدگاه:     کد دیدگاه : 158281     زمان ارسال دیدگاه : 5:03 .ب.ظ

  سلام من محمد شاهرضایی هستم با فوق دیپلم میخواستم وارد سپاه در قسمت اداری شوم وپس از استخدام درسم راهم ادامه دهم میخواستم راجع به امکانات ورفاهیات وخانه های سازمانی وخلاصه در مورد همه چی از سپاه لطفا برایم توضیح دهید.

  [پاسخ]

 11. امیر میگوید: تاریخ ارسال دیدگاه:     کد دیدگاه : 157717     زمان ارسال دیدگاه : 6:29 .ب.ظ

  سلام کسی میدونه دقیقا مراحل پزشکی گزینش چیا هست؟؟؟؟

  [پاسخ]

 12. نگار میگوید: تاریخ ارسال دیدگاه:     کد دیدگاه : 156953     زمان ارسال دیدگاه : 8:54 .ب.ظ

  سلام بنده نگار علینژاد از ساری هستم علاقه زیادی ب سپاه و کشور عزیزمان ایران دارم و همچنین میخام ادامه دهنده راه پدر شهید باشم 24 سال دارم با مدرک فوق دیپلم تربیت بدنی لطفا جهت پذیرفته پذیرفته شدنم با من تماس بگیرید منتظر تماشا هستم از ساری

  [پاسخ]

  ابوالفضل پاسخ در تاريخ مهر 26ام, 1393 11:14 .ب.ظ:

  آره آبجی جذب نیروی زن داره .زمانشم اردیبهشت ماهست

  [پاسخ]

 13. امید میگوید: تاریخ ارسال دیدگاه:     کد دیدگاه : 156801     زمان ارسال دیدگاه : 4:17 .ب.ظ

  سلام من امید فروغی هستم 15 سالم هست کلاس اول دبیرستان می توانم از هم اکنون جذب سپاه نیروی دریایی شوم، من علاقه زیادی به خدمت به کشورم را دارم، در ضمن عضو بسیج فعال می باشم. حتماً مرا راهنمایی کنید. با تشکر

  [پاسخ]

 14. محمدرضا میگوید: تاریخ ارسال دیدگاه:     کد دیدگاه : 156465     زمان ارسال دیدگاه : 1:33 .ق.ظ

  سلام
  من به سپاه علاقه دارم و می خوام به دانشگاه افسری برم اما کسی نمیگه من شرایطشو دارم یا نه.
  من 17 سالمه و دیپلم کامپیوتر کار و دانش دارم. بعضی از دوستان میگن برای ورود به دانشگاه افسری باید پیش دانشگاهی بگیرم راسته یا نه؟
  من چطوری میتونم وارد دانشگاه افسری سپاه بشم؟ممنون میشم پاسخ بدید.

  [پاسخ]

  ناشناس پاسخ در تاريخ مهر 26ام, 1393 11:18 .ب.ظ:

  نمیتونی باید رشتتو عوض کنی (نظری-انسانی -تجربی)

  [پاسخ]

 15. محمد جواد میگوید: تاریخ ارسال دیدگاه:     کد دیدگاه : 153814     زمان ارسال دیدگاه : 11:45 .ب.ظ

  سلام من محمد جواد علیزاده 21 ساله دی ماه امسال میشم22 سالهمن خیلی دوست و علاقه خدمت در سپاه دارم فوق دیپلم ماشین افزار دارم پدرم بازنشسته نیروی انتظامی هست. 30 سال خدمت کرد. من خودم بسیجی فعال هستم عضو گردان 108 امام محمد باقر(ع) هستم اگرمیشه با این شرایط استخدام سپاه بشم و خدمت کنم.

  [پاسخ]

  ناشناس پاسخ در تاريخ مهر 16ام, 1393 7:53 .ب.ظ:

  سلام من مهدی رافعی ۱۵ساله هستم می خواستم بدانم اگر جای از بدن شکسته با شد می توان به سپاه رفت با تشکر

  [پاسخ]

1 8 9 10

سایت ایران استخدام در تاریخ 1391/1/10 راه اندازی شد و با تلاش گروهی و روزانه مدیران و نویسندگان خود در جهت تبدیل شدن به مرجع بروز آگهی های استخدامی گام برداشت. سعی همیشگی همکاران ما ارائه مطلوب و با کیفیت آگهی های استخدامی خدمت بازدیدکنندگان محترم این سایت بوده است. ایران استخدام به صورت مستقل و شخصی اداره می شود و وابسته به هیچ نهاد و یا سازمان دولتی نمی باشد، این سایت تنها منتشر کننده ی آگهی های استخدامی بوده و بنابراین لازم است که بازدید کنندگان محترم سایت خود نسبت به صحت و سقم اخبار منتشر شده در آن هوشیار باشند.