• ۱۴۰۲/۱۱/۲۵
  • 1k نظر «نمایش»

آزمون تعیین سطح ماموران مالیاتی سازمان امور مالیاتی کشور

آزمون تعیین سطح ماموران مالیاتی سازمان امور مالیاتی کشور (مراحل استخدام)

  • بروزرسانی:
  • دیدگاه: ۳ (نمایش)
  • دیدگاه‌های منتظر: ۰ دیدگاه
اطلاعات بیشتر

مهلت ثبت نام: ۱۴۰۲/۰۹/۰۸ الی ۱۴۰۲/۰۹/۱۴

ارائه کارت آزمون: ۱۴۰۲/۱۰/۱۱

برگزاری آزمون: ۱۴۰۲/۱۰/۱۵

آخرین وضعیت: مراحل استخدام

آگهی آزمون تعیین سطح ماموران مالیاتی سازمان امور مالیاتی کشور 

فهرست مطالب مهم

جهت مشاهده مطالب روی لینک های زیر کلیک کنید

فرصت‌های شغلی را از دست ندهید!

با فعال‌سازی این سرویس، آگهی‌های استخدام سازمان‌های دولتی و خصوصی و همچنین بانک‌ها را به محض انتشار از طریق پیامک و ایمیل دریافت خواهید کرد.

فعال‌سازی

اعلام نتایج آزمون

خبر 25 بهمن 1402: اعلام نتایج آزمون تعیین سطح مأموران مالیاتی سازمان امور مالیاتی كشور 
ضمن آرزوی موفقیت سایت ایران استخدام برای یکایک شما کارجویان گرامی به اطلاع می رسانیم؛ نتایج آزمون تعیین سطح مأموران مالیاتی سازمان امور مالیاتی كشور اعلام گردید.

مشاهده نتایج

آزمون تعیین سطح مأموران مالیاتی سازمان امور مالیاتی - 8 آذر 1402

آگهی 8 آذر 1402: آزمون تعیین سطح مأموران مالیاتی سازمان امور مالیاتی
مرکز آموزش، پژوهش و برنامه‌ریزی مالیاتی سازمان امور مالیاتی کشور در نظر دارد «آزمون تعیین سطح مالیاتی سال 1402»  را به صورت حضوری در سطح ادارات کل امور مالیاتی سراسر کشور برگزار نماید. لازم به تاکید است در اجرای بند 7-1 ماده 7 دستورالعمل نامه شماره 200/13027/ص به تاریخ 1402/07/22«ابلاغ دستورالعمل نحوه انتخاب و انتصاب مدیران حرفه‌ای سازمان امور مالیاتی کشور»، مبنای محاسبه 20 امتیاز از 100 امتیاز معیارهای ارزیابی ارتقاء و انتصاب مأموران مالیاتی، میانگین نمره مکتسبه فرد در 3 آزمون اخیر تعیین سطح مالیاتی است.

توضیحات
حضور تمامی همکاران رشته‌های شغلی مرتبط مالیاتی شاغل در واحدهای صف و ستاد سازمان از رده سازمانی معاون مدیرکل و پایین تر مطابق جدول زیر به منظور کسب امتیاز تعیین شده در فرآیند ارتقاء و انتصاب، در آزمون تعیین سطح مجاز است و امکان برگزاری آزمون موردی و مجدد برای نفرات غایب به هیچ وجه امکان پذیر نخواهد بود.
تبصره 1: امکان شرکت در آزمون برای همکارانی که در انواع مرخصی بسر میبرند، نیز وجود دارد.
تبصره 2: همکاران شاغل در رشته های شغلی مرتبط مالیاتی، بسته به هم ترازی تعیین شده در حکم کارگزینی، می توانند در سطح امتحانی مربوط شرکت نمایند.
لازم به ذکر است، داوطلبانی که سطح آزمون را پایین‌تر از سطح  مرتبط با پست معرفی شده در جدول تفصیلی مندرج در جدول شماره (1) اطلاعیه انتخاب کنند، ثبت‌نام آنها باطل خواهد شد.
ثبت‌نام در آزمون منحصراً به صورت اینترنتی و از طریق درگاه اطلاع‌رسانی سازمان سنجش آموزش کشور از روز چهارشنبه به تاریخ 1402/09/08 آغاز و در روز سه شنبه به تاریخ 1402/09/14پایان می‌پذیرد. لذا كلیه متقاضیان، ضرورت دارد كه در مهلت در نظر گرفته شده و پس از مطالعه شرایط و ضوابط آزمون و فراهم نمودن مدارك و اطلاعات مورد نیاز ثبت‌نام، با وارد نمودن کد ملی و شماره پرسنلی نسبت به ثبت‌نام در آزمون فوق اقدام نمایند.
مدارک مورد نیاز
1- تکمیل تقاضانامه الكترونیكی.
2- فایل عكس اسكن شده: داوطلب لازم است یك قطعه عكس پرسنلی خود را با مشخصات زیر اسكن نموده و فایل آن را برای ارسال از طریق برنامه ثبت نام اینترنتی آماده نماید.
1-2- عكس 4´3 كه در سال جاری گرفته شده باشد. (عكس تمام رخ)
2-2- عكس اسكن شده فقط باید در قالب JPG باشد.
3-2- اندازه عكس اسكن شده باید حداكثر 400´300 پیكسل و حداقل 300 ´ 200 باشد.
4-2- تصویر داوطلب باید واضح، مشخص و فاقد اثر مُهر، منگنه و هرگونه لكه باشد.
5-2- حجم فایل ذخیره شده عكس نباید از 70 كیلو بایت بیشتر باشد.
6-2- حاشیه‌های زاید عكس اسكن شده باید حذف شده باشد.
7-2- حتی‌الامكان عكس، رنگی و دارای زمینه سفید باشد.
تبصره 1: اسكن عكس از روی كارت‌های شناسایی (كارت ملی، شناسنامه و ...)‌ قابل قبول نیست و داوطلبان لازم است از اصل عكس مطابق توضیحات فوق اقدام نمایند.
تبصره 2: عكس خواهران باید با حجاب و صورت كامل آنان مشخص باشد.
تبصره 3: درصورت ارسال عكس غیر معتبر، ثبت‌نام داوطلب باطل شده و حق شركت در آزمون از وی سلب می‌شود.
تذکرمهم: با توجه به مشکلات به وجود آمده در آزمون‌های قبلی، در خصوص اشتباه در ارسال عکس داوطلبان، که این موضوع اکثراً برای داوطلبانی که ثبت‌نام آنان توسط دیگران انجام می‌شود رخ داده است. تاکید می شود که علاوه بر کنترل اطلاعات ثبت‌نامی، حتما نسبت به کنترل عکس ارسالی دقت نمایید تا اشتباهاً عکس داوطلب دیگری به جای عکس شما الصاق نشود. بدیهی است که در صورت ارسال عکس اشتباهی از طرف متقاضی، فرد به عنوان متخلف تلقی و مطابق مقررات با وی رفتار خواهد شد.
تاریخ و نحوه ثبت نام
تمامی متقاضیان ثبت‌نام آزمون تعیین سطح مالیاتی سال 1402، ضمن مطالعه دقیق شرایط مندرج در اطلاعیه، باید متناسب با سطح شمول از روز چهارشنبه به تاریخ 1402/09/08 لغایت روز سه شنبه به تاریخ 1402/09/14با مراجعه به درگاه اطلاع‌رسانی سازمان سنجش آموزش کشور نسبت به ثبت‌نام در آزمون اقدام نمایند. در پایان ثبت نام به هر یك از داوطلبان كد رهگیری ارائه خواهد شد كه داوطلبان لازم است تا پایان كلیه مراحل آزمون این كد را نزد خود نگهداری نمایند. ضمناً یادآور می شود ثبت‌نام منحصراً به صورت الكترونیكی است و داوطلبان لازم است از طریق درگاه اطلاع‌رسانی سازمان سنجش نسبت به ثبت‌نام در آزمون اقدام نمایند. ثبت‌نام به غیر از روش فوق غیر قابل قبول است.
زمان برگزاری آزمون و نحوه دریافت کارت
1- كارت شركت در آزمون از روز چهارشنبه به تاریخ 1402/10/13برای مشاهده و پرینت بر روی درگاه اطلاع‌رسانی سازمان سنجش آموزش کشور قرار خواهد گرفت. آزمون در صبح روز جمعه به تاریخ 1402/10/15با توجه به آمار شرکت کنندگان، حسب مورد در تهران و برخی مراکز استان برگزار خواهد شد.
2- ساعت شروع آزمون و محل برگزاری آزمون بر روی كارت شركت در آزمون درج خواهد شد. 
مواد آزمون

1- آزمون شامل 100 امتیاز (به شرح قوانین و مقررات مالیات های مستقیم، بخشنامه ها، آیین نامه ها و دستورالعمل های اجرایی مرتبط با آن 55 امتیاز، قانون مالیات بر ارزش افزوده، بخشنامه ها، آیین نامه ها و دستورالعمل های اجرایی مرتبط با آن، پایانه های فروشگاهی و سامانه مودیان، بخشنامه ها، آیین نامه ها و دستورالعمل های اجرایی مرتبط با آن 40 امتیاز، ارتقاء سلامت اداری و مبارزه با جعل و ارتشاء 5 امتیاز) است.
2- تعداد سوالات 100 سؤال است و سؤالات هر یک از مواد آزمون، متناسب با میزان امتیاز مندرج در بند (1) طراحی خواهد شد.
3- سؤالات به صورت تستی خواهند بود و هر پاسخ درست یک نمره مثبت (متناسب با ضریب) و هر پاسخ نادرست یک سوم نمره منفی (متناسب با ضریب) خواهد داشت.

جدول شماره (1)- عناوین پست سازمان به تفکیک سطوح آزمون

سطوح امتحانی

عناوین پست های سازمانی مطابق احکام صادره

تعداد مشمولین

سطح 1

حسابرس مالیاتی، کمک حسابرس، کاردان مالیاتی، متصدی امور مالیاتی، مامور ابلاغ و اجرا و کارشناسان مشاغل مالیاتی (ستاد) و حسابرس ارشد مالیاتی و کارشناس مالیاتی

15942

سطح 2

رییس گروه حسابرسی مالیاتی، رییس گروه مالیاتی (صف)، کارشناس یک مالیاتی (ستاد)، دادیار انتظامی مالیاتی

3471

سطح 3

رییس امور حسابرسی مالیاتی، رییس گروه مالیاتی (ستاد)، رئیس امور هماهنگی هیات های حل اختلاف مالیاتی، مدیر دادرسی مالیاتی، مدیر حسابرسی مالیاتی، معاون حسابرسی مالیاتی،  معاون مدیرکل ستاد (دفاتر مالیاتی)، معاون مدیر کل صف (مالیاتی)،  نماینده سازمان در هیات حل اختلاف مالیاتی و دادیار مسئول انتظامی مالیاتی

1767

جمع

21180

مهلت ثبت نام به پایان رسیده است.
جهت مشاهده آگهی در سایت سازمان سنجش کلیک نمایید

آزمون تعیین سطح ماموران مالیاتی سازمان امور مالیاتی کشور - 19 مرداد 1401

آگهی 19 مرداد 1401: آزمون تعیین سطح ماموران مالیاتی سازمان امور مالیاتی کشور
مرکز آموزش، پژوهش و برنامه ­ریزی مالیاتی در اجرای بند 1 ماده 7 دستورالعمل نامه شماره 100/10713/ص مورخ 1400/09/28 «انتخاب و انتصاب مدیران حرفه ای سازمان امور مالیاتی کشور» و اصلاحیه دستورالعمل مذکور به شماره 200/18634/ص مورخ 1400/12/11، که در آنها مبنای محاسبه 10 امتیاز از 100 امتیاز معیارهای ارزیابی ارتقاء و انتصاب مأموران مالیاتی می باشد و موجب تصمیمات مورخ 1401/01/27 اجلاس مدیران کل، درنظر دارد آزمون تعیین سطح ماموران مالیاتی سال 1401 را در سطح ادارات کل امور مالیاتی سراسر کشور در صبح روز جمعه مورخ 1401/07/22 برگزار نماید. حضور تمامی همکاران رشته‌های شغلی مرتبط مالیاتی شاغل در واحدهای صف و ستاد سازمان از رده سازمانی معاون مدیرکل و پایین­تر مطابق جدول زیر، در آزمون تعیین سطح مجاز می­باشد و امکان برگزاری آزمون موردی و مجدد برای نفرات غایب به هیچ وجه امکان پذیر نخواهد بود.
تبصره 1: امکان شرکت در آزمون برای همکارانی که در انواع مرخصی­ بسر می­برند، نیز وجود دارد.
تبصره 2: همکاران شاغل در رشته­های شغلی مرتبط مالیاتی، بسته به هم ترازی تعیین شده در حکم کارگزینی، می­توانند در سطح امتحانی مربوط شرکت نمایند.
ثبت‌نام در این آزمون منحصراً به صورت اینترنتی از طریق درگاه اطلاع‌رسانی سازمان سنجش آموزش کشور از روز چهارشنبه  مورخ 1401/05/19 آغاز و در روز سه شنبه مورخ 1401/05/25 پایان می‌پذیرد.
لذا کلیه متقاضیان، ضرورت دارد که در مهلت در نظر گرفته شده و پس از مطالعه شرایط و ضوابط آزمون و فراهم نمودن مدارک و اطلاعات مورد نیاز ثبت‌نام، با وارد نمودن شماره پرسنلی نسبت به ثبت‌نام در آزمون فوق اقدام نمایند.

مدارک مورد نیاز 
1- تکمیل تقاضانامه الکترونیکی.
2- فایل عکس اسکن شده: داوطلب می‌بایست یک قطعه عکس پرسنلی خود را با مشخصات زیر اسکن نموده و فایل آن را برای ارسال ازطریق برنامه ثبت نام اینترنتی آماده نماید.
1-2- عکس 4 ´ 3 که در سال جاری گرفته شده باشد. ( عکس تمام رخ)
2-2- عکس اسکن شده فقط باید با فرمت JPG باشد.
3-2- اندازه عکس اسکن شده باید حداکثر 400´300 پیکسل و حداقل 300 ´ 200 باشد.
4-2-تصویر داوطلب باید واضح ، مشخص و فاقد اثر مهر ، منگنه و هرگونه لکه باشد.
5-2- حجم فایل ذخیره شده عکس نباید از 70 کیلو بایت بیشتر باشد.
6-2- حاشیه‌های زاید عکس اسکن شده باید حذف شده باشد.
7-2- حتی الامکان عکس، رنگی و دارای زمینه سفید باشد.
تبصره 1: اسکن عکس از روی کارت‌های شناسایی (کارت ملی، شناسنامه و ...)‌ قابل قبول نمی‌باشد و داوطلبان لازم است از اصل عکس مطابق توضیحات فوق اقدام نمایند.
تبصره 2: عکس خواهران باید با حجاب و صورت کامل آنان مشخص باشد.
تبصره 3: درصورت ارسال عکس غیر معتبر ، ثبت نام داوطلب باطل شده و حق شرکت در آزمون از وی سلب می‌گردد.
تذکرمهم: با توجه به مشکلات به وجود آمده در آزمون‌های قبلی، در خصوص اشتباه در ارسال عکس داوطلبان، که این موضوع اکثراً برای داوطلبانی که ثبت نام آنان توسط دیگران انجام می‌شود رخ داده است. تاکید می‌گردد که علاوه بر کنترل اطلاعات ثبت‌نامی، حتما نسبت به کنترل عکس ارسالی دقت نمایید تا اشتباهاً عکس داوطلب دیگری به جای عکس شما الصاق نگردد. بدیهی است که در صورت ارسال عکس اشتباهی از طرف متقاضی، فرد به عنوان متخلف تلقی و مطابق مقررات با وی رفتار خواهد شد.
تاریخ و نحوه ثبت نام
تمامی متقاضیان ثبت نام آزمون تعیین سطح ماموران مالیاتی سال 1401، ضمن مطالعه دقیق شرایط مندرج در اطلاعیه، باید متناسب با سطح شمول از روز چهارشنبه مورخ 1401/05/19 لغایت روز سه شنبه مورخ 1401/05/25 با مراجعه به درگاه اطلاع‌رسانی سازمان سنجش آموزش کشور نسبت به ثبت نام در آزمون اقدام نمایند. در پایان ثبت­نام به هر یک از داوطلبان کد رهگیری ارائه خواهد شد که داوطلبان لازم است تا پایان کلیه مراحل آزمون این کد را نزد خود نگهداری نمایند. ضمناً یادآور می شود ثبت نام منحصراً به صورت الکترونیکی می باشد و داوطلبان لازم است از طریق درگاه اطلاع‌رسانی سازمان سنجش نسبت به ثبت‌نام در آزمون اقدام نمایند و ثبت نام به غیر از روش فوق غیر قابل قبول می‌باشد و این دسته از متقاضیان مجاز به شرکت در آزمون نمی‌باشند.
زمان برگزاری آزمون و نحوه دریافت کارت
1- کارت شرکت در آزمون از روز چهارشنبه  مورخ 1401/07/20 برای مشاهده و پرینت بر روی درگاه اطلاع‌رسانی سازمان سنجش آموزش کشور قرار خواهد گرفت. آزمون در روز جمعه مورخ 1401/07/22 با توجه به آمار شرکت کنندگان، حسب مورد در مراکز استان برگزار خواهد شد.
2- ساعت شروع برگزاری آزمون و محل برگزاری آزمون در هنگام پرینت کارت بر روی کارت شرکت در آزمون درج خواهد شد."لازم به ذکر است، داوطلبانی که سطح آزمون را پایین تر از سطح مرتبط با پست معرفی شده در جدول تفصیلی مندرج در اطلاعیه انتخاب کنند، ثبت نام آنها کم لن یکن تلقی گردیده و باطل است.
مواد آزمون
1ـ قوانین و مقررات تخصصی مالیاتی (مالیات اشخاص حقوقی (مالیات بر درآمد ـ مالیات بر ارزش افزوده ـ مالیات بر حقوق ـ مالیات تکلیفی ـ مالیات بر درآمدهای اتفاقی) ـ مالیات اشخاص حقیقی (مالیات بر درآمد ـ مالیات بر ارزش افزوده ـ مالیات بر حقوق ـ مالیات تکلیفی ـ مالیات بر درآمدهای اتفاقی) ـ سایر منابع اشخاص حقیقی (مالیات بر درآمد املاک، مستغلات و خانه‌های خالی ـ مالیات بر ارث ـ حق تمبر ـ مالیات خودرو و خانه‌های لوکس) ـ اجراییات و مجازات‌ها (اجراییات ـ مجازات‌ها))
2ـ مقررات عمومی مالیاتی
3ـ قانون پایانه‌های فروشگاهی و سامانه مؤدیان
4ـ بایسته‌های حقوقی
5ـ ارتقای سلامت اداری و مبارزه با جعل و ارتشا
- آزمون شامل یکصد امتیاز به شرح (قوانین و مقررات تخصصی مالیاتی 68  امتیاز، مقررات عمومی مالیاتی 14 امتیاز، قانون پایانه­های فروشگاهی و سامانه مؤدیان 10 امتیاز، بایسته­های حقوقی 4 امتیاز، ارتقای سلامت اداری و مبارزه با جعل و ارتشاء 4 امتیاز) می­باشد.
- در بخش قوانین و مقررات تخصصی مالیاتی: سوالات مربوط به قوانین و مقررات مالیاتی طبق آخرین اصلاحات طراحی و تدوین خواهد شد.
ضرایب مواد آزمون و سؤالات:
تمامی شرکت­کنندگان در آزمون، به مجموعه سوالات طراحی شده در قالب یک دفترچه با نام که شامل 100 سوال می­باشد، پاسخ خواهند داد. ترکیب سوالات آزمون برای گروه­های مختلف آزمون به شرح جدول ذیل می­باشد:
1- هر فرد موظف است به تمامی سوالات دفترچه آزمون پاسخ دهد. شرکت کنندگان سطوح (1) تا (3) می­توانند یک منبع را در زمان ثبت نام به عنوان منبع تخصصی خود با ضریب 2 انتخاب نماید. اما تمامی سوالات بخش قوانین و مقررات مالیاتی برای شرکت کنندگان سطح 4 دارای ضریب یکسان خواهد بود. لذا شرکت کنندگان سطح 4 نیازی به انتخاب منبع ندارند.
2- شرکت کننده موظف به پذیرش منبع انتخاب شده در زمان ثبت نام بوده و تغییرآن در زمان برگزاری آزمون میسر نمی باشد.
3- سؤالات به صورت تستی خواهند بود و هر پاسخ درست یک نمره مثبت (متناسب با ضریب) و هر پاسخ نادرست یک چهارم نمره منفی (متناسب با ضریب) خواهد داشت.
4- تعداد سوالات 100  سؤال می­باشد و سؤالات هر یک از مواد آزمون، متناسب با میزان امتیاز مندرج در بند (1) بخش ضرایب آزمون و سؤالات محاسبه خواهد شد.

جدول تفصیلی پست های سازمانی مشمول و سطح آزمون مرتبط با هر پست - آزمون تعیین سطح مأموران مالیاتی سال 1401

اگر دیدگاهی درباره این آگهی دارید میتوانید از طریق فرم زیر دیدگاه خود را در سایت درج کنید.

  • امکان تأیید نظرات سیاسی وجود ندارد.
  • امکان تایید نظراتی که حاوی اخبار غیر قابل تأیید از طریق خبرگزاری های معتبر می باشند، وجود ندارد.
  • امکان تأیید نظراتی که حاوی اطلاعات تماس شخصی افراد و یا ID شبکه های مجازی ارتباطی می باشند وجود ندارد.
  • امکان تأیید نظرات کاربرانی که به هر طریقی قصد مأیوس کردن سایرین را دارند وجود ندارد.
  • هرگونه تحریک، تحقیر و کنایه به سایر افراد (مسئول و غیر مسئول) غیر مجاز می باشد.
  • امکان هماهنگی برای هرگونه ملاقات حضوری چه به صورت دسته جمعی و چه فردی توسط کاربران سایت وجود ندارد.

https://iranestekhdam.ir/?p=2623313
ابتدای صفحه
مختصری درباره ایران استخدام

سایت ایران استخدام در تاریخ ۱۳۹۱/۱/۱۰ راه اندازی شد و با تلاش گروهی و روزانه مدیران و نویسندگان خود در جهت تبدیل شدن به مرجع بروز آگهی های استخدامی گام برداشت. سعی همیشگی همکاران ما ارائه مطلوب و با کیفیت آگهی های استخدامی خدمت بازدیدکنندگان محترم این سایت بوده است. ایران استخدام به صورت مستقل و خصوصی اداره می شود و وابسته به هیچ نهاد و یا سازمان دولتی نمی باشد، این سایت تنها منتشر کننده ی آگهی های استخدامی بوده و بنابراین لازم است که بازدید کنندگان محترم سایت خود نسبت به صحت و سقم اخبار منتشر شده در آن هوشیار باشند.

نماد اعتماد الکترونیکی
ای نماد
نظرات کاربران 1k