• ۱۴۰۱/۰۱/۰۹
  • 1k نظر «نمایش»

استخدام مربی قرآن در آموزش و پرورش

استخدام مربی قرآن در آموزش و پرورش

  • بروزرسانی:
  • دیدگاه: ۳۸ (نمایش)
  • دیدگاه‌های منتظر: ۰ دیدگاه
اطلاعات بیشتر

آزمون استخدام مربی قرآن در آموزش و پرورش

 با توجه به اهمیت تدریس قرآن در مدارس کشور و بکارگیری نیروهای متخصص در این حوزه؛ در ادامه به تشریح چگونگی استخدام مربی قرآن در آموزش و پرورش پرداخته‌ایم.

معلمان قرآنی چه کسانی هستند؟
معلمان قرآنی وظیفه هماهنگ کردن فعالیت‌ های قرآنی در مدارس را بر عهده دارند و کار مهمی که در دستور کار آموزش و پرورش و دانشگاه فرهنگیان قرار گرفته و هم اکنون نیز دنبال می شود این است که حافظان قرآن، بدون آزمون و در رشته خودشان در دانشگاه فرهنگیان پذیرفته شوند.
با توجه به اهمیت این موضوع و تدبر در قرآن و راه دست یابی به این موضوع که از کلاس و درس می‌گذرد؛ دانشگاه فرهنگیان، شعار هر معلم یک مربی قرآن را سرلوحه خود قرار داده و در این راه می کوشد.

شرایط استخدام مربی قرآن در آموزش و پرورش
در طی سال های اخیر و از سال 89 وزارت آموزش و پرورش، برنامه های قرآنی را در دستور کار خود قرار داده و مقرر شده است که نیروهای متخصص در این حوزه به فعالیت بپردازند. در همین راستا، مصوبه جذب 5 هزار مربی قرآنی در 26 آبان ماه سال 1390 در دولت به تصویب رسید و قرار شد به ازای هر 2500 دانش‌آموز یک مربی قرآنی به کار گرفته شود.
مربی‌ ای که ویژگی‌هایی همچون حافظ کل قرآن، قاری برجسته قرآنی و یا داشتن رتبه در سطح بین‌المللی، ملی و استانی را دارد.

رشته ها و مقاطع مورد پذیرش سال های قبل
طی بررسی های انجام شده در خصوص رشته های مورد پذیرش در استخدام مربی قرآن آموزش و پرورش در سال های گذشته، رشته ها و مقاطع مورد نیاز به شرح زیر اعلام می گردند:
دارندگان مدرک تحصیلی کارشناسی و بالاتر در رشته های علوم قرآن و حدیث 
رشته های نیمه مرتبط گروه الهیات و معارف اسلامی
دارا بودن مدرک تحصیلی دانشگاهی یا معادل حوزوی و حداقل کاردانی/سطح یک حوزه
توجه: مقاطع و رشته های مورد پذیرش فوق مربوط به آگهی های استخدامی سال های گذشته می باشد و لزوما در آگهی های منتشر شده بعدی مورد پذیرش نخواهند بود.

اخبار جدید استخدام مربیان قرآنی
در آخرین خبر منتشر شده درخصوص جذب و استخدام مربیان قرآنی، مدیرکل آموزش و پرورش فارس درباره وضعیت استخدام معلمان قرآنی که از آزمون سال 1400 جا مانده‌اند اظهار داشت: دولت مردمی به این قضیه اهتمام جدی داشت و بحث جذب هم صورت گرفته است و در آینده نیز امیدواریم بتوانیم باز هم بحث استخدام معلمان قرآن را دنبال کنیم و برای این قضیه تلاش خواهیم کرد.

آرشیو آگهی های استخدام

در این بخش آرشیو آگهی های استخدام معلمان قرآنی از سال 91 الی 1400 جمع بندی و ارائه شده است. جهت مشاهده متن کامل هر آگهی بر روی عنوان آن کلیک نمایید

آگهی استخدام - سال 1400 (مشاهده)

آگهی 12 خرداد 1400: آزمون آموزشیاران نهضت سوادآموزی، مدرسین طرح امین و معلمان قرآنی
به استناد قانون الحاق یک تبصره به بند (2) ماده الحاقی قانون تعیین تکلیف استخدامی معلمین حق التدریسی و آموزشیاران نهضت سوادآموزی در آموزش و پرورش سراسر کشور، مصوب 1399/11/12 و شیوه نامه های شماره 160150 مورخ 1398/9/2، 140/40 مورخ 1399/9/5 و 140/5 مورخ 1400/2/20 وزارت آموزش و پرورش، شرایط و ضوابط عمومی و تخصصی برای برگزاری آزمون داخلی به منظور تعیین حد نصاب به شرح زیر اعلام می گردد:
ثبت‌نام این آزمون تا پایان جمعه 21 خرداد ماه تا پایان دوشنبه 24 خرداد ماه تا پایان روز جمعه 4 تیرماه 1400 ادامه خواهد داشت.

تعاریف
مفاهیم برخی از اصطلاحات بکار رفته در این دفترچه به شرح زیر است:
الف) قانون
قانون الحاق یک تبصره به بند (2) ماده الحاقی قانون تعیین تکلیف استخدامی معلمین حق التدریسی و آموزشیاران نهضت سوادآموزی مصوب 1399/11/12 مجلس شورای اسلامی
ب) سازمان
سازمان اداری و استخدامی کشور
ج) وزارت
وزارت آموزش و پرورش
د) دانشگاه
دانشگاه فرهنگیان
هـ) آموزشیار نهضت سوادآموزی
فردی که با رعایت ضوابط و مقررات آموزشی و اداری با مجوز گزینش، گواهی آموزش تدریس بدو خدمت و شناسه تدریس در نهضت سوادآموزی از سال 1379 تا قبل از سال 1392 با نهضت سوادآموزی همکاری داشته و حق الزحمه خود را از محل اعتبارات دولتی دریافت نموده و همکاری آنان هم اکنون ادامه دارد.
و) آموزش دهنده مستمر (دو نفر و بالاتر) نهضت سوادآموزی 
آموزش دهندگانی که از سال 1379 تا قبل از سال 1392 به صورت مستقیم با نهضت سوادآموزی همکاری مستمر داشته و در هر دوره حداقل دو نفر سوادآموز را تحت پوشش قرار داده و حق الزحمه خود را از محل اعتبارات دولتی دریافت نموده و همکاری آنان هم اکنون ادامه دارد.
ز) معلمان قرآنی
افرادی که با دارا بودن مدرک تحصیلی دانشگاهی یا معدل حوزوی (حداقل کاردانی/ سطح یک حوزه) از سال 1379 تا قبل از سال 1392 صرفاً در یکی از مدارس دولتی و یا دارالقرآن های دولتی تحت پوشش وزارت آموزش و پرورش بدون واسطه و مستقیم تحت عنوان مربی قرآنی یا معلم قران حداقل 12 ساعت در هفته همکاری داشته و حقوق خود را از محل اعتبارات دولتی و یا مشارکت های مردمی (ساز و کار مدیر مدرسه یا مدیر دارالقران، انجمن اولیاء و مربیان) دریافت کرده باشند.
ح) افرادی که با دارا بودن مدرک تحصیلی دانشگاهی و یا معادل حوزوی (حداقل سطح یک) از سال 1379 تا قبل از سال 1392 طی تفاهم نامه منقده یا معرفینامه رسمی حوزه علمیه مراکز استان ها، حداقل 12 ساعت در هفته با مدارس دولتی و در قالب مدرس طرح امین همکاری داشته و حقوق خود را از محل اعتبارات حوزه علمیه یا آموزش و پرورش دریافت نموده باشند.
شرایط عمومی
1. داشتن تابعیت ایران
2. اعتقاد به دین مبین اسلام یا یکی از ادیان شناخته شده در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران
3. التزام به قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران
4. انجام خدمت دوره ضرورت یا معافیت قانونی برای مردان
5. داشتن سلامت جسمانی و روانی و توانایی برای انجام کاری که استخدام می شوند.
6. عدم اعتیاد به دخانیات و مواد مخدر
7. نداشتن سابقه محکومیت جزایی موثر
8. عدم وجود هرگونه ممنوعیت استخدام در دستگاههای اجرایی توسط آراء مراجع قضایی و ذیصلاح.
9. داوطلبان استخدام نباید جزء نیروهای بازخرید خدمت دستگاههای اجرایی و یا بازنشسته باشند.
10. دارا بودن مدرک تحصیلی دانشگاهی
تذکر: ملاک عمل در محاسبه تاریخ فراغت از تحصیل و کارت پایان خدمت، حداکثر تا پایان روز 1399/11/12 می باشد؛ ملاک زمان فراغت از تحصیل، تاریخ فارغ التحصیلی مندرج در گواهینامه موقت یا دانشنامه تحصیلی می باشد.
شرایط اختصاصی
- آموزشیاران و آموزش دهندگان دونفر و بالاتر نهضت سواد آموزی
- معلمان قرآنی
- طرح امین
مواد آزمون
به استناد تبصره (1) ماده (5) تصویب نامه شماره 79795/ت/56610هـ مورخ 1398/6/30 هیات محترم وزیران با توجه به نیاز وزارت در شغل آموزگاری آزمون داخلی موضوع این ماده صرفاً در رشته آموزگار ابتدایی برگزار خواهد شد.
مواد آزمون داخلی رشته شغلی آموزگاری در دو بخش عمومی و تخصصی به شرح ذیل تعیین می شود:
- آزمون عمومی:
این آزمون به صورت چند گزینه ای بوده و مواد آزمون شامل:
- فناوری اطلاعات (مهارت های هفتگانه ICDL)
- معارف اسلامی
- ریاضی و آمار مقدماتی
- زبان و ادبیات فارسی
- اطلاعات عمومی - هوش و توانمندی های ذهنی
- زبان انگلیسی عمومی
- آزمون تخصصی:
این آزمون به صورت چند گزینه ای است و مواد آزمون تخصصی شامل:
- اصول و فلسفه تعلیم و تربیت
- روان شناسی پرورشی
- روان شناسی رشد
- روش ها و فنون تدریس
- اندازه گیری، سنجش نو ارزشیابی آموزشی
تبصره: اقلیت های دینی مصرح در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران از پاسخگویی به سوال های معارف اسلامی معاف بوده و در این صورت نمره مکتسبه این داوطلبان، بر اساس مجموع تراز شده سایر سوال های آزمون عمومی محاسبه خواهد شد.
کلیه سوالات مواد آزمون عمومی و اختصاصی به صورت چهار گزینه ای با ضریب یک (1) می باشند.
مراحل ثبت نام
ثبت نام به صورت اینترنتی از روز چهارشنبه 12 خرداد ماه 1400 تا پایان روز جمعه 21 خرداد ماه 1400 در سامانه به آدرس مرکز آزمون جهاد دانشگاهی انجام خواهد پذیرفت. متقاضیان باید در مدت زمان فوق، نسبت به ثبت نام اقدام نموده و از موکول نمودن آن به روزهای پایانی خودداری نمایند.
داوطلبانی که در بازه زمانی فوق ثبت نام نموده اند، برای ویرایش اطلاعات خود می توانند تا پایان روز ۲۲ خردادماه ۱۴۰۰ نسبت به ویرایش اطلاعات خود اقدام نمایند. لازم به ذکر است در روز شنبه ۲۲ خردادماه ۱۴۰۰ ثبت نام جدید انجام نمی شود و فقط داوطلبانی که قبلا ثبت نام نموده اند، می تواند ویرایش اطلاعات خود را انجام دهند.
الف) مطالعه شرایط آزمون
داوطلب متقاضی شرکت در آزمون، باید در زمان ثبت نام، شرایط عمومی و اختصاصی مندرج در این دفترچه را داشته باشد. دفترچه آزمون در صفحه اول سامانه جهت دریافت و مطالعه داوطلبین قرار گرفته است. اکیدا توصیه میشود داوطلبین محترم، قبل از هرگونه اقدام بر روی سامانه، شرایط و ضوابط آزمون را مطالعه و سپس نسبت به پرداخت هزینه و ثبت نام در آزمون اقدام نمایند.
ب) تهیه فایل اسکن شده از مدارک:
1. عکس پرسنلی: داوطلب باید یک قطعه عکس پرسنلی خود را با مشخصات زیر، اسکن نموده و فایل آن را برای ارسال از طریق سامانه ثبت نام اینترنتی در اختیار داشته باشد :
- عکس ۴×۳ (تمام رخ) که در سال جاری گرفته شده باشد؛
- با فرمت JPG بوده و اندازه آن باید حداقل 200x300 پیکسل و حداکثر 300x400 پیکسل باشد؛ 
- تصویر داوطلب باید واضح، مشخص و فاقد اثر مهر، منگنه و هرگونه لکه باشد؛ 
- حجم فایل ذخیره شده باید حداقل ۱۵ کیلوبایت و حداکثر ۷۰ کیلوبایت باشد؛
- حاشیه های زائد عکس اسکن شده باید حذف شده باشد؛
- حتی الامکان عکس رنگی و دارای زمینه سفید باشد؛
تذكر (1) : اسکن و استفاده از عکس روی کارت های شناسایی (کارت ملی، شناسنامه و ...) قابل قبول نیست و لازم است داوطلبان از اصل عکس پرسنلی و مطابق با توضیحات فوق، اقدام به اسکن نمایند.
تذكر (۲) : عکس خواهران باید با حجاب و صورت کامل آنان مشخص باشد.
تذكر (۳) : در صورت ارسال عکس غیر معتبر، ثبت نام داوطلب باطل شده و حق شرکت در آزمون از وی سلب می گردد. لازم به ذکر است با توجه به مشکلات به وجود آمده در آزمون های قبلی، درخصوص اشتباه در ارسال عکس داوطلبان، که این موضوع اکثرا برای داوطلبانی که در کافی نت ثبت نام می کنند، رخ داده است، تاکید می گردد چنانچه ثبت نام خود را توسط کافی نت ها انجام می دهید، علاوه بر کنترل اطلاعات ثبت نامی، حتما نسبت به کنترل عکس ارسالی دقت نمایید تا اشتباها عکس داوطلب دیگری به جای عکس شما ارسال نگردد. بدیهی است که در صورت ارسال عکس اشتباه از طرف داوطلب، تخلف محسوب شده و مطابق مقررات با وی رفتار خواهد شد.
2. کارت ملی
تذكر(۱): داوطلب باید تصویر اسکن شده از مدارک ذکر شده در بندهای 1 و 2 را با در نظر گرفتن مشخصات زیر آماده نموده و در هنگام ثبت نام به صورت فایل با فرمت JPG در سامانه بارگذاری نماید.
- تصویر با وضوح و کیفیت لازم باشد؛
- حداقل ۳۰ کیلوبایت و حداکثر ۲۰۰ کیلوبایت باشد؛ 
- حاشیه های زائد حذف و ترجیحا رنگی باشد.
پرداخت وجه
متقاضیان واجد شرایط، پس از مطالعه دقیق شرایط آزمون، باید با مراجعه به منوی «آزمون» در صفحه اول سامانه، بر روی گزینه «پرداخت هزینه» کلیک کرده و مبلغ 900/000 ریال هزینه ثبت نام در آزمون را به اضافه 5/000 ریال خدمات پیامکی پرداخت نمایند. جهت این امر، داشتن کارت بانکی به همراه رمز اینترنتی و کد CVV2 مورد نیاز می باشد.
«توکن پرداخت»، کد منحصر به فرد و مخصوص هر داوطلب است که در صورت اقدام موفق داوطلب جهت پرداخت هزینه ثبت نام به داوطلب اختصاص می یابد. لذا ضروری است داوطلبین، این کد «توکن پرداخت» را (که به شماره تلفن همراه داوطلب نیز پیامک میگردد) تا پایان مراحل ثبت نام و دریافت «کد رهگیری» نزد خود نگهداری نمایند. همچنین این کد، با کد ملی و شماره تلفن همراه ثبت شده در ابتدای فرآیند پرداخت، در سامانه قابل بازیابی خواهد بود.
تذكر 1 : در صورتی که داوطلب بلافاصله پس از پرداخت هزینه، امکان ثبت نام و انجام فرآیند مربوط به آن را نداشته باشد، با در دست داشتن کد رهگیری پرداخت، می تواند در زمان دیگری اقدام به ثبت نام نماید. برای این امر، می بایست از منوی آزمون (در صفحه اول سامانه)، گزینه «ثبت نام در آزمون» را انتخاب و پس از وارد کردن اطلاعات درخواستی، اقدام به ثبت نام نماید.
تذکر 2: در صورتی که داوطلب به هر دلیل پس از پایان موفقیت آمیز مراحل پرداخت هزینه، به توکن پرداخت خود دسترسی نداشته باشد، برای بازیابی توکن پرداخت، از منوی آزمون (در صفحه اول سامانه)، گزینه «بازیابی کد رهگیری/ توکن» را انتخاب و پس از وارد کردن اطلاعات درخواستی، دوباره توکن پرداخت برای ایشان پیامک میشود.
تذكر 3: به ثبت نام های ناقص ترتیب اثر داده نخواهد شد و وجوه پرداختی، به هیچ وجه مسترد نمی گردد.
د) شروع فرآیند ثبت نام:
فرآیند ثبت نام در سامانه، در شش مرحله انجام می پذیرد تا داوطلب بتواند در هر مرحله، به راحتی اطلاعات خود را وارد سامانه نماید.
مرحله ۱: بارگذاری مدارک
در این بخش، مدارک مشخص شده در «بند ب» بارگذاری می گردد.
مرحله ۲: اطلاعات فردی
مشخصات فردی داوطلب در این بخش در سامانه ثبت می گردد.
مرحله ۳ : سهمیه
این بخش مربوط به ثبت سهمیه داوطلبان می باشد. 
تذکرات مهم :
1- به دلیل ارتباط سامانه ثبت نام با سامانه مربوط به بنیاد شهید و امور ایثارگران، فقط افرادی امکان استفاده از سهمیه ۲۵ درصد ایثارگران را خواهند داشت که اطلاعات آنان در سامانه سجایای بنیاد شهید و امور ایثارگران ثبت شده باشد که در این صورت اطلاعات مربوط به سهمیه ۲۵ درصد و نوع آن به صورت خودکار در سامانه ثبت خواهد شد.
داوطلبانی که اطلاعات آنان در سامانه بنیاد شهید و امور ایثاگران ثبت نشده باشد و قصد استفاده از این سهمیه را داشته باشند، فقط زمانی می توانند از این سهمیه استفاده نمایند که پس از مراجعه به بنیاد شهید محل تشکیل پرونده خود، کدملی و اطلاعات ایثارگری خود را در سامانه مربوطه به ثبت برسانند. این دسته از داوطلبان ابتدا بدون استفاده از سهمیه ۲۵ درصد ثبت نام خود را تکمیل نموده و ضروری است پس از تکمیل اطلاعات در سامانه و تایید بنیاد شهید و امور ایثارگران، در مدت زمان مشخص شده جهت ثبت نام، اقدام به ویرایش اطلاعات خود نموده و از سهمیه ۲۵ درصد خود استفاده نمایند. چنانچه این دسته از داوطلبان در مدت مذکور نتوانند اطلاعات خود را در سامانه بنیاد شهید مورد تایید قرار دهند، صرفا تا قبل از شروع ثبت نام (مورخ 1400/3/12) فرصت دارند اطلاعات خود را در سامانه بنیاد شهید به تایید برسانند. بدیهی است در صورت عدم تایید اولویت ایثارگری داوطلب، ثبت نام فرد با سهمیه آزاد به قوت خود باقی خواهد ماند.
2- صرفا نیروهای مشمول قانون ( آموزشیاران و آموزش دهندگان دونفر و بالاتر نهضت سواد آموزی معلمان قرآنی/ طرح امین) می توانند برای شرکت در آزمون ثبت نام نمایند، که مشخصات آنان قبلا توسط نهضت سوادآموزی و اداره کل آموزش و پرورش استانها و براساس شیوه نامه140/5 مورخ 1400/2/20 تایید شده و کد ملی آنان در سامانه آزمون موجود باشد؛ لذا افرادی که کد ملی و اطلاعات آنان از سوی نهضت سوادآموزی و اداره کل آموزش وپرورش استانها تایید نشده است امکان ثبت نام در آزمون برای آنان فراهم نخواهد بود.
توجه: در صورتی که اطلاعات افراد(صرفا مشمولین قانون در سامانه مرکز آزمون جهاد دانشگاهی برای ثبت نام وجود ندارد، می بایست برای پیگیری در مهلت ثبت نام 1400/3/12 تا 1400/3/21 به نهضت سوادآموزی یا مدیریت منابع انسانی و امور اداری اداره کل آموزش وپرورش استان محل سکونت خود مراجعه نموده و نسبت به رفع مشکل خود اقدام نماید و پس از رفع مشکل می تواند نسبت به ثبت نام اقدام نماید.
3- معلمان قرآنی و مدرسین طرح امین نیز که پرونده آنها براساس شیوه نامه شماره 140/5 مورخ 1400/2/20 وزارت آموزش و پرورش بررسی و توسط منطقه و استان تائید گردیده، می توانند در آزمون شرکت کنند. 
مرحله ۴: اطلاعات تحصیلی
اطلاعات تحصیلی داوطلب در این بخش وارد سامانه می گردد.
مرحله ۵: اطلاعات تکمیلی
اطلاعات تکمیلی شامل اطلاعات تماس با داوطلب و آدرس محل سکونت می باشد. همچنین داوطلب می تواند استان و شهرستان محل آزمون خود را به سامانه اعلام تا در صورت امکان، سامانه نزدیک ترین حوزه آزمون را برای ایشان درنظر بگیرد(محل دقیق آزمون، بر روی کارت ورود به جلسه ذکر خواهد گردید) 
مرحله ۶: کد رهگیری
تاکید می گردد صرفا در صورتی ثبت نام فرد به پایان می رسد که داوطلب وارد این مرحله شده و از سامانه «کد رهگیری» دریافت نماید.
ویرایش اطلاعات
در زمانی که سامانه جهت ویرایش اطلاعات داوطلبان باز می باشد، داوطلبان می توانند با مراجعه به پروفایل کاربری خود و کلیک بر روی بخش «ویرایش اطلاعات» اقدام به ویرایش اطلاعات ثبت شده خود نمایند.
نکته بسیار مهم: در صورتی که داوطلب جهت ویرایش وارد سامانه شود، حتما می بایست دوباره تمامی 6 مرحله را به صورت کامل طی نموده و کد رهگیری خود را مشاهده نماید، در غیر این صورت، تغییرات مورد نظر ایشان اعمال نخواهد گردید و همان اطلاعات قبل از ویرایش برای داوطلب معتبر خواهد بود.
زمان برگزاری آزمون و نحوه دریافت کارت 
کارت شرکت در آزمون، از تاریخ ۱۴ تیرماه ۱۴۰۰ برای مشاهده و پرینت بر روی سایت مرکز آزمون جهاد دانشگاهی قرار خواهد گرفت. آزمون در روز جمعه ۱۸ تیرماه ۱۴۰۰ در مراکز استانها و حسب مورد و بر اساس آمار شرکت کنندگان در سایر شهرستان ها برگزار خواهد شد. ملاک تعیین حوزه امتحانی داوطلبان، نزدیک ترین حوزه برگزاری آزمون به «شهرستان اعلام شده داوطلب در فرم ثبت نام جهت روز آزمون» می باشد که در فرم ثبت نام درج خواهند نمود. ساعت شروع و محل برگزاری آزمون بر روی کارت شرکت در آزمون درج و به هنگام پرینت کارت به آگاهی داوطلبان خواهد رسید. لازم به ذکر است صدور کارت شرکت در آزمون، به منزله تأیید اطلاعات ارسالی از سوی داوطلبان نبوده و اصل مدارک داوطلبان پس از اجرای آزمون توسط آموزش و پرورش مورد بررسی قرار خواهد گرفت.
مراحل و نحوه اعلام نتیجه
الف) کسب حدنصاب علمی
پس از برگزاری آزمون، نمرات داوطلبان به تفکیک حیطه های عمومی و تخصصی محاسبه و حد نصاب امتحان بر اساس ۵۰% نمره کل آزمون که در آن نمرات آزمون فرد با ارزش وزنی چهل درصد(۴۰ درصد) برای حیطه عمومی و شصت درصد(۶۰ درصد) برای حیطه تخصصی است، محاسبه و مبنای سایر مراحل انتخاب داوطلبان قرار می گیرد.
تذکر مهم :
داوطلبانی که موفق به کسب حد نصاب قبولی در آزمون داخلی نشوند از ادامه سایر مراحل استخدامی حذف و صرفا کارنامه آزمون کتبی از طریق پروفایل شخصی جهت اطلاع برای آنها قابل مشاهده خواهد بود. ضمنا این آزمون براساس قانون الحاق یک تبصره به بند (۲) ماده الحاقی قانون تعیین تکلیف معلمین حق التدریسی و آموزشیاران نهضت سوادآموزی در آموزش و پرورش، مصوب 1399/11/12 صرفا برای یکبار برگزار می گردد و به هیچ وجه تجدید نخواهد شد.
اعلام نتایج اولیه
افرادی که حدنصاب قبولی در آزمون را کسب نموده اند جهت بررسی مدارک به کارگروه بررسی مدارک استان معرفی می گردند. نمره کل افراد دارای سهمیه در کارنامه اولیه صادرشده، صرفا بر اساس اطلاعات خوداظهاری داوطلب (امتیازات و سهمیه های قانونی) بوده و نتیجه نهایی نمرات آنها، پس از بررسی، انطباق و اعمال مستندات مربوط، اعلام خواهد گردید.
اعلام نتایج نهایی
افرادی که در این مرحله به عنوان پذیرفته شده نهایی (قبولی دارای حد نصاب) معرفی می گردند به همراه سایر مشمولین و در سقف ظرفیت استخدام سالیانه اعلامی توسط سازمان به دانشگاه برای گذراندن دوره آموزشی یک ساله در رشته شغلی آموزگاری استخدام می شوند.
1) آموزشیاران و آموزش دهندگان مستمر دو نفر و بالاتر که قبل از سال 1392 با نهضت سوادآموزی همکاری داشته اند و همچنین معلمان قرآنی و مدرسین طرح امین پس از قبولی در آزمون داخلی (کسب حد نصاب) در سقف ظرفیت استخدام سالیانه اعلامی توسط سازمان به دانشگاه فرهنگیان برای گذراندن دوره آموزشی یک ساله در شغل آموزگاری معرفی می شوند.
تبصرہ: کسب حد نصاب لازم در آزمون داخلی به منزله استخدام تلقی نشده و استخدام افراد دارای حد نصاب، با در نظر گرفتن نیاز و در سقف مجوزهای تخصیص یافته (سالیانه) و بر اساس امتیازات فضلی ، شرکت و قبولی در دوره مهارت آموزی یکساله در دانشگاه صورت می پذیرد.
2) چنانچه فردی در آزمون شرکت نموده و حد نصاب لازم را نیز کسب نماید و یا پس از معرفی افراد به دانشگاه جهت گذراندن دوره آموزشی، محرز گردد؛ که فرد یا افراد معرفی شده فاقد شرایط قانون و شیوه نامه های صادره بوده اند، از ادامه روند تعیین تکلیف و استخدام حذف خواهند شد.

دانلود دفترچه شرایط آزمون

آگهی استخدام - سال 91 (مشاهده)

آگهی سال 91: استخدام مربی قرآن در سال 91
با احترام و با صلوات بر محمد و آل محمد ، اداره کل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران در نظر دارد به منظور تقویت مدارس قرآنی و نهضت ملی حفظ قرآن ( طرح نور ) تعداد محدودی مربی قرآن (مرد و زن) با شرایط ذیل جهت تدریس قرآن کریم در مدارس قرآن یا فوق برنامه به صورت قرارداد کار معین جذب نماید .علاقه مندان میتوانند تا مورخ 91/2/31 از طریق سایت این اداره کل اقدام به ثبت نام نمایند.

شرایط عمومی
1- تابعیت نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران
2- اعتقاد و التزام عملی به اسلام و قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران و اصل مترقی ولایت مطلقه فقیه
3- تدین به دین مبین اسلام
4- دارا بودن کارت پایان خدمت وظیفه عمومی یا معافیت دائم از خدمت ( ویژه آقایان )
5- عدم محکومیت به فساد اخلاقی و اعتیاد به دخانیات و مواد مخدر و عدم سابقه محکومیت جزایی موثر
6- داشتن سلامت جسمانی و روانی و توانایی اشتغال برای انجام کار مورد نظر
7- نداشتن منع استخدام در دستگاه های دولتی به موجب آرای مراجع قانونی
8- داوطلبان نباید مستخدم رسمی، ثابت و پیمانی سایر دستگاه های دولتی و یا بازخرید خدمت باشند.
9- حداکثر سن 35 سال تمام
10- تایید گزینش
شرایط اختصاصی
1-دارندگان مدرک تحصیلی لیسانس و بالاتر در رشته های علوم قرآن و حدیث یا رشته های نیمه مرتبط گروه الهیات و معارف اسلامی مورد تایید مراکز آموزش عالی و یا حوزوی سطح 2 و بالاتر با تایید شورای مدیریت حوزه علمیه قم، دانشگاه علوم اسلامی رضوی و جامعه الزهرا
2-شرکت متقاضیان با مدرک تحصیلی حداقل فوق دیپلم که قاری قرآن بین المللی یا حافظ قرآن ملی با ارائه گواهی معتبر از سوی سازمان تبلیغات اسلامی، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و سازمان اوقاف و امور خیریه می باشند بلامانع است.
اولویت ها
1- دارندگان مدارک تحصیلی فوق لیسانس و بالاتر در رشته های علوم قرآن و حدیث
2- حافظان و قاریان ملی و بین المللی با ارائه گواهی های مندرج در بند دو شرایط اختصاصی
3- داوطلبان حائز شرایط عمومی و اختصاصی دارای سوابق مربیگری قرآن با تائید مراکز معتبر – وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ، سازمان تبلیغات اسلامی ،سازمان حج واوقاف وامورخیریه،مدارس تخصصی قرآن آموزش وپرورش
4- فرزندان شهدا و فرزندان جانباز 50% و بالاتر و فرزندان آزادگانی که حداقل 5 سال سابقه اسارت دارند.
5- افراد بومی (مناطق و نواحی شهرستانهای استان تهران)
تذکر

1- درصورت مغایرت موارد تکمیل شده در فرم با مدارک ارائه شده، شرکت کننده مذکور حذف خواهد شد.
2- انتخاب افراد براساس شرایط ذکرشده می باشد. لذا پس از بررسی و تطبیق مدارک و اولویت بندی، نفرات با اولویت بالاتر و تایید هسته گزینش با توجه به سهمیه استان انتخاب خواهند شد.
3- تاریخ و نحوه ارائه مدارک مثبته متقاضیان مجددا از طریق سایت منبع به اطلاع شرکت کنندگان خواهدرسید.
* شایان ذکر است تمامی اطلاعیه های مربوط به این موضوع صرفاً از طریق سایت منبع از ابتدای بهمن ماه اطلاع رسانی میگردد.

صفحات مرتبط

اگر دیدگاهی درباره این آگهی دارید میتوانید از طریق فرم زیر دیدگاه خود را در سایت درج کنید.

  • امکان تأیید نظرات سیاسی وجود ندارد.
  • امکان تایید نظراتی که حاوی اخبار غیر قابل تأیید از طریق خبرگزاری های معتبر می باشند، وجود ندارد.
  • امکان تأیید نظراتی که حاوی اطلاعات تماس شخصی افراد و یا ID شبکه های مجازی ارتباطی می باشند وجود ندارد.
  • امکان تأیید نظرات کاربرانی که به هر طریقی قصد مأیوس کردن سایرین را دارند وجود ندارد.
  • هرگونه تحریک، تحقیر و کنایه به سایر افراد (مسئول و غیر مسئول) غیر مجاز می باشد.
  • امکان هماهنگی برای هرگونه ملاقات حضوری چه به صورت دسته جمعی و چه فردی توسط کاربران سایت وجود ندارد.

https://iranestekhdam.ir/?p=502
ابتدای صفحه
مختصری درباره ایران استخدام

سایت ایران استخدام در تاریخ ۱۳۹۱/۱/۱۰ راه اندازی شد و با تلاش گروهی و روزانه مدیران و نویسندگان خود در جهت تبدیل شدن به مرجع بروز آگهی های استخدامی گام برداشت. سعی همیشگی همکاران ما ارائه مطلوب و با کیفیت آگهی های استخدامی خدمت بازدیدکنندگان محترم این سایت بوده است. ایران استخدام به صورت مستقل و خصوصی اداره می شود و وابسته به هیچ نهاد و یا سازمان دولتی نمی باشد، این سایت تنها منتشر کننده ی آگهی های استخدامی بوده و بنابراین لازم است که بازدید کنندگان محترم سایت خود نسبت به صحت و سقم اخبار منتشر شده در آن هوشیار باشند.

نماد اعتماد الکترونیکی
ای نماد
نظرات کاربران 1k