• بروزرسانی ۱۴۰۱/۱۱/۲۰
  • 0k نظر «نمایش»

استخدام ۷هزار نفر از فرزندان شهدا و جانبازان به کجا رسید؟

استخدام ۷هزار نفر از فرزندان شهدا و جانبازان به کجا رسید؟

  • بروزرسانی:
  • دیدگاه: ۰ (نمایش)
  • دیدگاه‌های منتظر: ۰ دیدگاه
اطلاعات بیشتر

اجرای 25 درصد از قوانین ایثارگران

به گزارش ایران استخدام و به نقل از خبرگزاری برنا، رئیس بنیادشهید وامورایثارگران گفت: پیش بینی شده بود 70 درصد از جانبازان و فرزندان شهدا به استخدام دربیایند، اما به دلیل بار مالی استخدامی انجام نشد.

سید امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی رئیس بنیاد شهید وامورایثارگران در برنامه تلویزیونی با گرامیداشت دهه مبارکه فجر، اظهار کرد: در اتفاقات اخیر کشور حوزه ایثار و شهادت قدرت نرمی ایجاد کرد که آثارش را در جامعه شاهد بودیم، حوزه ایثار و شهادت حوزه برخاسته از تفکر اعتقادی و دینی ملت ایران است. ملت ایران ملتی مسلمان و معتقد به اهل بیت (ع) است که برای برقراری حکومت صالحان در کشور زحمات زیادی در طول تاریخ متحمل شده است.

 معاون رئیس جمهور با اشاره به حادثه تاریخی مدرسه فیضیه قم، تصریح کرد: مردم ما حوزه‌های علمیه را یکی از اصلی‌ترین ارکان اسلام می‌دانند و اگر حوزه‌ها دچار هجمه شوند این موضوع را نمی‌پذیرند برای همین به میدان آمدند و هزاران شهید دادند و در نهایت حکومتی را که در آن زمان متکی به تمامی قدرت‌های جهانی بود و همه دنیا از آن حمایت می‌کرد و یک حکومت کاملاً امنیتی و قدرتمند بود و سیستم امنیتی بسیار حساب شده داشت را شکست دادند.

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران با اشاره به ظلم و ستم به مردم در حکومت طاغوت، گفت: اگر به موزه عبرت مراجعه و از آنجا بازدید کنید متوجه صحبت‌های من می‌شوید، رژیم طاغوت با قدرت مردم از حکومت کنار گذاشته شد. قدرت مردم در مبارزه با تجزیه‌طلبی‌های ابتدای انقلاب و سپس در جنگ تحمیلی هم به وضوح مشخص بود.

قاضی‌زاده هاشمی درباره خدمت به خانواده‌های ایثارگران و شهدا گفت: خدمت به این خانواده‌ها به دلیل عظمت وجودی آنهاست و ما کاری انجام نداده‌ایم. به عنوان خادم این خانواده‌ها باید بگویم با تمام صحبت‌هایی که درباره خدمات‌رسانی به این عزیزان می‌شود کاری که ما انجام می‌دهیم در مقابل عظمت فداکاری آنها باعث شرمندگی است.

وی با بیان اینکه بسیاری از قوانینی که برای ایثارگران تصویب شده است اجرا نشده یا کامل اجرا نشده است، گفت: سال گذشته که مسئولیت بنیاد را به عهده گرفتم، گزارشی از اجرای قوانین حوزه ایثارگران تهیه شد و از مجموع ۷۶ حکمی که در قانون جامع خدمات‌رسانی به ایثارگران آمده است ۴۸ حکم آن بار مالی داشته و ۱۹ درصد این قوانین اجرایی شده بود که موفق شدیم به کمک دولت و مجلس در این یک سال ۱۹ درصد را به ۲۵ درصد ارتقا دهیم.

 پرداخت 5 میلیارد تومان پاداش به بازنشستگان جانباز تا پایان سال 

معاون رئیس جمهور با اشاره به عدم پرداخت پاداش بازنشستگی جانبازان در گذشته، افزود: پرداخت پاداش بازنشستگی جانبازان شروع شده است و امسال ۲ هزار میلیارد تومان از آن را پرداخت کردیم. برای سال آینده هم در بودجه ۹ هزار میلیارد تومان بدین منظور پیش‌بینی شده است. البته تا الان ۲ هزار میلیارد تومان پاداش بازنشستگی جانبازان پرداخت شده است اما پیش‌بینی می‌کنیم تا آخر سال پرداختی پاداش بازنشستگان جانباز به ۵ هزار میلیارد تومان برسد.

عدم استخدام 7هزار نفر از فرزندان شهدا وجانبازان

قاضی‌زاده هاشمی با اشاره به موضوع اشتغال ایثارگران، گفت: در برنامه ششم توسعه پیش‌بینی شده بود که فرزندان شهدا و جانبازان 70 درصد به استخدام در بیایند ولی اجرای این قانون معطل مانده بود، از این افراد آزمون گرفته شده بود و بیش از ۷ هزار نفر در این آزمون قبول شده بودند اما به دلیل اینکه بار مالی آن تأمین نشده بود استخدامی انجام نشده بود.

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران افزود: از بین ۳۳ هزار فرزند شهید و جانباز ۷۰ درصد که باید در طول برنامه همه آنها جذب شوند، هیچ کدام نتوانسته بودند استخدام شوند ولی با پیگیری انجام شده و در نهایت با اعتباری که از سوی سازمان برنامه و بودجه تأمین شد، افرادی که در آزمون اول پذیرفته شده بودند مشغول کار شدند. درباره سایرین نیز با سازمان اداری استخدامی توافق شده است تا عزیزانی که تحصیلات دانشگاهی دارند و آنهایی که تحصیلات دانشگاهی ندارند مشغول کار شوند تا مسئله اشتغال آنها حل شود.

انجام تبدیل وضعیت بیش از 150 هزار ایثارگر

معاون رئیس جمهور درباره تبدیل وضعیت ایثارگران گفت: فراز و فرودهای بسیاری در روند انجام تبدیل وضعیت‌ها صورت گرفته است. طبق آخرین آمار، ۱۶۷ هزار نفر و به طور دقیق تبدیل وضعیت بیش از ۱۵۰ هزار ایثارگر انجام شده است از این رقم بیش از ۶۰ هزار نفر در سامانه نیز به ثبت رسیدند و به نوعی کار تبدیل وضعیت آنها به پایان رسیده است.

معاون رئیس جمهور خاطرنشان کرد: از دیگر خدماتی که به خانواده‌های ایثارگر تعلق گرفته است باید به تسهیلاتی که به طور قرض‌الحسنه از صندوق قرض‌الحسنه شاهد به خانواده‌های شهدا و ایثارگران تعلق می‌گرفت نام برد و طی ۹ ماه ۳ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان تسهیلات به صورت وام قرض‌الحسنه در اختیار خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران قرار گرفت.

 تاکنون به یک پنجم ایثارگران زمین تعلق گرفته است

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران درباره تأمین مسکن ایثارگران گفت: در حوزه مسکن علیرغم اینکه تصور می‌شد خدمات مسکن به خانواده‌ها بدون مشکل تعلق گرفته است، نزدیک به ۵۰ درصد از جامعه ایثارگری فاقد مسکن ملکی هستند. به بسیاری از ایثارگران طبق قانون باید زمین تعلق می‌گرفت که این اتفاق نیفتاده است. تاکنون به یک پنجم ایثارگران یعنی جانبازان بالای ۲۵ درصد و همسر و فرزندان شهدا زمین تعلق گرفته و یا به صورت تجمعی به آنها زمین داده شده است.

رشد 7 برابری اعتبارات اشتغال

معاون رئیس جمهور گفت: طی یک سال گذشته بیش از ۳ هزار زمین در سراسر کشور واگذار شده است و اعتبارات اشتغال نسبت به سال قبل ۷ برابر شده است. در سال ۱۴۰۰، ۱۲۶ هزار میلیارد تومان اعتبار برای پرداخت‌های مختلف قانونی به خانواده‌های شهدا و ایثارگران و سازمان‌های مختلف لازم بود که امسال بودجه مورد نیاز به حدود ۱۶۰ هزار میلیارد تومان رسیده است در حالی که سال ۱۴۰۰ بودجه بنیاد ۳۱ هزار میلیارد تومان بوده است.

قاضی‌زاده هاشمی با اشاره به بودجه سال جاری بنیاد شهید و امور ایثارگران، گفت: برای امسال ۵۰ هزار میلیارد تومان بودجه در نظر گرفته شده و علاوه بر این ۲۰ هزار میلیارد تومان بودجه اضافه نیز برای بدهی‌های انباشته شده از سال‌های قبل به صورت سهام در نظر گرفته شده است. بنیاد از سال‌های گذشته بیش از ۴۰ هزار میلیارد تومان بدهکار است که نیمی از آن پرداخت می‌شود.

رشد 50 درصدی بودجه بنیاد شهید وامورایثارگران

وی افزود: در لایحه دولت برای سال آینده ۷۱ هزار میلیارد تومان بودجه پیش‌بینی شده که رشد حدود ۵۰ درصدی نسبت به قبل خواهد داشت.

 پیش بینی واردات خودرو برای ایثارگران

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران در مورد واگذاری خودروی ایثارگران، گفت: در لایحه دولت واردات خودرو برای جانبازان 70 درصد پیش‌بینی شده و برای سایر ایثارگران که مشمول ماده 45 قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران هستند نیز واگذاری خودرو داخلی با ارائه تسهیلات مدنظر قرار گرفته است.

منبع: خبرگزاری برنا

اگر دیدگاهی درباره این آگهی دارید میتوانید از طریق فرم زیر دیدگاه خود را در سایت درج کنید.

  • امکان تأیید نظرات سیاسی وجود ندارد.
  • امکان تایید نظراتی که حاوی اخبار غیر قابل تأیید از طریق خبرگزاری های معتبر می باشند، وجود ندارد.
  • امکان تأیید نظراتی که حاوی اطلاعات تماس شخصی افراد و یا ID شبکه های مجازی ارتباطی می باشند وجود ندارد.
  • امکان تأیید نظرات کاربرانی که به هر طریقی قصد مأیوس کردن سایرین را دارند وجود ندارد.
  • هرگونه تحریک، تحقیر و کنایه به سایر افراد (مسئول و غیر مسئول) غیر مجاز می باشد.
  • امکان هماهنگی برای هرگونه ملاقات حضوری چه به صورت دسته جمعی و چه فردی توسط کاربران سایت وجود ندارد.

https://iranestekhdam.ir/?p=2701600
ابتدای صفحه
مختصری درباره ایران استخدام

سایت ایران استخدام در تاریخ ۱۳۹۱/۱/۱۰ راه اندازی شد و با تلاش گروهی و روزانه مدیران و نویسندگان خود در جهت تبدیل شدن به مرجع بروز آگهی های استخدامی گام برداشت. سعی همیشگی همکاران ما ارائه مطلوب و با کیفیت آگهی های استخدامی خدمت بازدیدکنندگان محترم این سایت بوده است. ایران استخدام به صورت مستقل و خصوصی اداره می شود و وابسته به هیچ نهاد و یا سازمان دولتی نمی باشد، این سایت تنها منتشر کننده ی آگهی های استخدامی بوده و بنابراین لازم است که بازدید کنندگان محترم سایت خود نسبت به صحت و سقم اخبار منتشر شده در آن هوشیار باشند.

نماد اعتماد الکترونیکی
ای نماد logo-samandehi