جزئیات بیشتر در مورد خبر

مخالفت با ایجاد حساب برای واریز سهم درمان تامین اجتماعی به خزانه دولت

جهت ورود به صفحه اصلی اخبار مرتبط با کارگران و کارفرمایان اینجا کلیک نمایید


خبر 16 اسفند 96: انتظار جامعه کارگری برای حمایت دولت از حل مشکلات کارگران

به گزارش خبرنگار اقتصادی ایرنا، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی دیروز (سه شنبه) در بازدید از خبرگزاری جمهوری اسلامی به مصوبه هیات دولت درباره ایجاد یک حساب جدید برای واریز سهم درمان تامین اجتماعی به خزانه دولت در قالب «نه بیست و هفتم حق بیمه» اشاره کرد و گفت: با ایجاد این حساب برای واریز سهم درمان تامین اجتماعی به خزانه دولت مخالفم.
«علی ربیعی» افزود: مانند کارگران معتقدم این تصمیم یک خطای سیاستی است و در هیات دولت به عنوان مخالف صحبت کرده ام.
وی تصریح کرد: با تصویب این قانون، سازمان تامین اجتماعی دیگر از درآمدهای خود سهم بیشتری از نه بیست و هفتم برای بخش درمان هزینه نمی کند و متاسفانه این تصمیم دردسرهای جدیدی به دنبال خواهد داشت و حتی یکپارچگی تامین اجتماعی را از بین می برد.
طبق بند (ز) تبصره هفت لایحه بودجه سال آینده، وجوهی که بابت درمان از حقوق مشمولان تامین اجتماعی بابت «نه بیست و هفتم» کسر می‌ شود باید به طور کامل به خزانه داری کل واریز شود.
برخی مسوولان و نمایندگان مجلس شورای اسلامی می گویند این تصمیم برای افزایش شفافیت مالی در تامین اجتماعی گرفته شده است اما کارگران و کارشناسان از عواقب تصویب چنین قانونی نگرانند.
در همین پیوند، نماینده کارگران در شورای کار از مسئولان دولتی خواست که به مسائل صنفی کارگران توجه کنند و صدای آنان را بشنوند.
«علی خدایی» امروز (چهارشنبه) در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی ایرنا گفت: هنوز هیچ مسوول دولتی (بجز وزیر کار) در مورد مصوبه اخیر (بند ز تبصره هفت) توضیحی نداده و نتوانسته است کارگران را قانع کند.
وی ادامه داد: شاید وزیر کار هم در عمل انجام شده قرار گرفته باشد اما اعتراض جامعه کار فقط به وزارت کار نیست بلکه از مجموعه دولت به ویژه رییس جمهوری، رییس سازمان برنامه و بودجه و وزیر بهداشت می خواهیم به اعتراض صنفی و مدنی کارگران توجه کنند.
نماینده کارگران در شورای عالی کار تاکید کرد کارگران با اعتقاد راسخ به اینکه دولت همواره از منافع آنان حمایت می کند به پای صندوق های رای آمدند و اکنون انتظار دارند دولت از منافع آنان در زمینه بند ‘ز’ حمایت کند.
وی یادآوری کرد بارها اعلام شده است نباید به منابع کارگران در صندوق تامین اجتماعی دست اندازی شود اما چنین نشد و اکنون امید کارگران، شنیده شدن صدای آنان از سوی بالاترین مقام دولت است.
«مشکلات کارگری متفاوت است اما مصوبه اخیر مجلس شورای اسلامی نشان داد متاسفانه برخی مسئولان متوجه مسائل جامعه کار کشور نیستند».

** نمایندگان کارگران در شورای عالی کار در انتظار پاسخ های مثبت مسوولان
به گفته نماینده کارگران در شورای عالی کار، غیبت نمایندگان کارگری در نشست های شورای عالی کار یک اعتراض مدنی درباره تعیین حداقل دستمزد است اما نباید به منزله قهر با این شورا خوانده شود.
وی گفت: غیبت ما در نشست های شورای عالی کار همیشگی نیست؛ بلکه در انتظار پاسخ های مثبت و سازنده از سوی مسوولان هستیم و در صورتی که تحولاتی صورت بگیرد تردیدی نیست که در نشست ها شرکت خواهیم کرد.
سه شنبه هفته گذشته و همچنین دیروز (سه شنبه) قرار بود با حضور شرکای اجتماعی کار، شورای عالی کار تشکیل شود که به دلیل غیبت نمایندگان جامعه کارگری این جلسه برگزار نشد.

منبع: خبرگزاری ایرنا


اگر دیدگاهی در باره این آگهی دارید میتوانید از طریق فرم زیر دیدگاه خودتون رو در سایت درج کنید.


لطفا کمی صبر کنید...

از تاریخ:
تا تاریخ:

لطفا کمی صبر کنید...

لطفا کمی صبر کنید...

لطفا کمی صبر کنید...