جزئیات بیشتر در مورد خبر

عدم وجود منع قانونی برای جذب پذیرفته‌شدگان آزمون استخدامی قوه قضاییه

جهت ورود به صفحه استخدامی قوه قضائیه اینجا کلیک نمایید


خبر 15 خرداد 98: بررسی مشکل پذیرفته‌شدگان آزمون استخدامی قوه قضائیه در مجلس

عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس، بابیان‌اینکه در نشستی که با رئیس قوه قضائیه داشته‌اند موضوع جذب پذیرفته‌شدگان آزمون استخدامی قوه قضائیه را مطرح کرده‌اند تاکیدکردکه اگر مشکل آنها رفع نشود از رئیس سازمان برنامه‌و‌بودجه برای حضور در نشست کمیسیون دعوت خواهند کرد.

محمدعلی پورمختار در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به تلاش کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس برای تعیین تکلیف وضعیت جذب 7200 نفر از پذیرفته‌شدگان آزمون استخدامی سال 96 قوه قضائیه، گفت: آزمون‌هایی که برای استخدام در قوه قضائیه برگزار می‌شود بر مبنای مجوز قانونی بوده که به آن داده شده است، اما مشکلی که در جذب این افراد ایجاد شده به تامین بودجه لازم برای این بخش برمی‌گردد.

نماینده مردم بهار و کبودرآهنگ در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: ما این موضوع را در نشستی که با آیت‌الله رئیسی داشتیم، مطرح کردیم، ضمن اینکه در حال پیگیری هستیم که دولت بودجه لازم برای این بخش را تامین کند تا قوه قضائیه بتواند این افراد را بکار بگیرد.

هیچ منع قانونی برای جذب پذیرفته‌شدگان آزمون استخدامی سال 96 قوه قضائیه وجود ندارد

وی تاکید کرد: هم‌اکنون هیچ منع قانونی برای جذب پذیرفته‌شدگان آزمون استخدامی سال 96 این قوه وجود ندارد و تنها سازمان برنامه و بودجه باید هر چه سریعتر بودجه لازم برای این بخش را تامین کند.

این نماینده مردم در مجلس دهم، یادآور شد: اغلب افرادی که در این آزمون پذیرفته شده‌اند، کارمند قوه قضائیه خواهند بود، چرا که ما برای جذب قضات این مجوز را داده‌ایم که سالانه تعداد هشتصد نفر در قوه قضائیه استخدام شوند که در حال انجام است و این اقدام نیز در راستای کاهش اطاله دادرسی و افزایش نیروی کافی برای دستگاه قضائی خواهد بود.

عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: اگر مشکل جذب پذیرفته‌شدگان آزمون استخدامی قوه قضائیه برطرف نشود، به طور قطع کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس از رئیس سازمان برنامه و بودجه دعوت خواهد کرد تا برای رفع این مشکل در نشست این کمیسیون حضور یابد.

منبع: خبرگزاری خانه ملت


اگر دیدگاهی در باره این آگهی دارید میتوانید از طریق فرم زیر دیدگاه خودتون رو در سایت درج کنید.


لطفا کمی صبر کنید...


 • جهت دریافت آخرین اخبار و آگهی های مهم استخدامی از طریق کانال تلگرام ایران استخدام اینجا کلیک نمایید

 • نویسنده : ناشناس

  تاریخ ارسال :

  ساعت ارسال : 13:45

  کد دیدگاه : 2338402

  سلام ما قبول شدگان آزمون از شما تقاضای عاجزانه داریم که این بلاتکلیفی و انتظارما را پایان دهید ودعای خیر 7226 جوان وخانواده هایشان بدرقه راه خدمت رسانی شما نمایندگان محترم باد،باتشکر

  پاسخ دهید

لطفا کمی صبر کنید...

از تاریخ:
تا تاریخ:

لطفا کمی صبر کنید...

لطفا کمی صبر کنید...

لطفا کمی صبر کنید...