جزئیات بیشتر در مورد خبر

متولی حقوق و مزایای سرباز امریه‌ ها کیست؟

جهت ورود به صفحه اخبار نظام وظیفه و معافیت خدمت سربازی اینجا کلیک نمایید
جهت ورود به صفحه اصلی اخبار میزان حقوق سربازان اینجا کلیک نمایید


خبر 24 خرداد 98: تشریح چگونگی پرداخت حقوق و مزایا به سربازان امریه‌

رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز ستادکل نیروهای مسلح، چگونگی پرداخت حقوق، بیمه و مزایا به سرباز امریه‌ها را تشریح کرد.

سردار موسی کمالی رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد کل نیروهای مسلح در گفت‌وگو با خبرنگار انتظامی خبرگزاری فارس، به مقوله سربازی پرداخت و اظهار داشت: سربازی در راستای دفاع از امنیت کشور است و سربازان، مدت زمان خدمت سربازی را در نیروهای مسلح طی می‌کنند.

رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز ستادکل نیروهای مسلح، تصریح کرد: در اجرای اصل 147 قانون اساسی موارد استثنایی نیز لحاظ شده است؛ بدین صورت که نیروهای مسلح برای بعضی کارها از جمله محرومیت‌زدایی، امدادرسانی، تولید و توسعه علم به کمک دولت می‌روند؛ یعنی تعدادی از سربازان در دستگاه‌های دولتی مأمور می‌شوند که به این افراد «امریه» می‌گویند.

وی گفت: در سال‌های گذشته هنگامی که تعداد مشمولان زیاد بود سالانه بالغ بر 80 هزار نفر به دستگاه‌های دولتی مأمور می‌شدند؛ اما چون موالید کاهش داشته، تعداد سهمیه‌ها نیز محدود شده است و سالانه 34 تا 35 هزار نفر امریه می‌شوند.

سردار کمالی اعلام کرد: سرباز معلم،‌ سرباز مربی، سرباز هیأت علمی، سرباز پیام‌آور بهداشت،‌ سرباز بهیار و سرباز بهزیست از جمله عمده‌ترین امریه‌هایی هستند که برای خدمت در دستگاه‌های دولتی مأمور می‌شوند.

این مقام ارشد ستادکل نیروهای مسلح اعلام کرد: این افراد آموزش را در نیروهای مسلح طی کرده و سپس در دستگاه دولتی مدنظر مأمور می‌شوند و هزینه خوراک، پوشاک، حقوق، بیمه،‌ مسکن و … با آن سازمانی است که این افراد را به کار گرفته است.

رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز ستادکل نیروهای مسلح در پاسخ به دیگر پرسش خبرنگار فارس در این مورد که آیا مدت‌زمان سربازی سربازان امیریه با سربازان معمولی تفاوت دارد یا خیر، خاطرنشان کرد: مدت‌زمان سربازی 24 ماه است که در حالت عادی برای سربازان 21 ماه لحاظ می‌شود اما سربازان امریه باید 24 ماه خدمت کنند.

گفتنی است مخاطبان خبرگزاری فارس با درج موضوعی با عناوین :«پرداخت نکردن حقوق مصوب و کسری خدمت سربازان وظیفه امریه در سایه غفلت سازمانهای نظارتی»،«حقوق مشمولان امریه بومی را اصلاح کنید»،«سربازان امریه وزارت جهاد کشاورزی از دریافت دفترچه خدمات درمانی محرومند» و «بیمه سربازان امریه جهاد کشاورزی» در سامانه فارس من، پیگیری این مطالب را خواستار شده بودند.

منبع: خبرگزاری فارس


اگر دیدگاهی در باره این آگهی دارید میتوانید از طریق فرم زیر دیدگاه خودتون رو در سایت درج کنید.


لطفا کمی صبر کنید...

از تاریخ:
تا تاریخ:

لطفا کمی صبر کنید...

لطفا کمی صبر کنید...

لطفا کمی صبر کنید...